Zamyslete se nad sebou a svým chováním

buldok
25. lis 2012

Vážené dámy, chci tady reagovat na situaci, která nastala v sekci "otázka", v které se 13 let stará holka svěřila, že se bojí, že je těhotná. A protože je to otázka, nejde tam reagovat víckrát. Proto to řeším zde a takto a jestli je admin jen trošku morální, tak to nesmaže. Některé ze zdejších dam by se nad sebou měly opravdu zamyslet. Anebo víte co, uděláme to plošně. Zamysleme se nad sebou všechny. Všechny ženy, které tu jsou jsou mámy, budou mámy, nebo plánují se jimi stát. Pro výchovu dítěte není nejdůležitější načíst si moudra na diskusích, v knihách apod., ale mít empatii. A tu je třeba stále rozvíjet a být vnímavější a chápavější ke svému okolí. Nechápu, jak některé z vás mohly napsat dost možná třináctiletému dítěti takové hnusy, které tam z vás vypadly. Uvědomte si, že se tohle může stát jednou vaší dceři? Že nemůže? Že ji vychováváte jinak apod.? Prosím vás vzpamatujte se. Doba jde dopředu, zatím co naše babičky si v patnácti mysleli, že ji mají jen na čůrání, my už v patnácti věděli na co je a dnešní děti už ji dokonce používají i na sex. Jestli si myslíte, že jde vždy v životě vše tak jak vy si usmyslíte tak nejde a s puberťákem je to leckdy docela těžké. Je to rozbouřená doba plná hormonálních výkyvů, obrovského skoku v psychickém vývoji a doba, kdy se jedinec osamostatňuje a už rodiče nevnímá a nepotřebuje tak jako dřív. Takže ano, může se to stát kterékoliv z nás. A při představě, že vyděšená třináctiletá holka má strach, že udělala hloupost a že může být těhotná a hledá odpovědi na netu, protože se bojí svěřit mámě (což je přece naprosto logické) a DOSPĚLÉ ženy, které sami mají děti dokáží jen urážet, je mi smutno. Každý hrdina umí kopnout do vyděšeného dítěte, obecně kopnout do člověka, který je uzlíček nervů. Vy jí chcete vyčítat, že sexuje a sama je ještě dítě? Vždyť na vás samotných se podepsala dnešní doba! Vy samotné jste schopné do ní kopnout, což neznačí moc velkou empatii a vůli pomáhat lidem kolem sebe! Jste taky takové, že překročíte člověk ležícího na chodníku, místo abyste mu pomohly, protože by mohl být opilý? Promiňte, ale tohle je stejná situace. Ne, je jednodušší. Jednodušší je holce poradit a trošku jí pomoci, než zachraňovat člověku život do příjezdu sanitky. Tak čeho se sakra bojíte, nebo co vás nutí být na ni tak zlý? Pomohlo vám to kopnutí do ní k něčemu? Ulevily jste si? Vzpamatujte se a začněte uvažovat tak, abyste nebyly zahleděné jen sami do sebe, do svých životů a svých problémů. Nikdo nechce docílit toho, že si taková holka ze strachu ublíží. Hledá pomoc a vy jí jen ještě více ublížíte. Jak můžete vědět, že neudělá ještě větší hloupost a nějak si neublíží. A s tím, že to byl nějaký srandista na mne nechoďte. Ano, z 50ti takovýchto otázek je 48 vtipálků, ale dvě jsou děti, které jsou opravdu v háji a neví jak dál. A vy nemůžete vědět, který je ten vtipálek a který je to dítě. Radši pomůžu každému svou radou a podporou, protože to, že se 48 vtipálků pobaví na můj účet mi žíly nerve, ale to, že jsem svých chováním navždycky poznamenala duši malého člověka, to by mi vážně vadilo.

phuskova
2. pro 2012

@radka8888 Né každé dítě v jalových letech musí už ve 13ti roztahovat nohy, hulit krávu nebo chlastat ... 🙂 Záleží na rodině a samo i okolí to jo,ale ovlivnit se to dá🙂

phuskova
2. pro 2012

@radka8888 A ještě...ano musím říct, že mě irituje, že žiju v zemi, kde se toleruje souložení třináctiletých ...

leniiis
2. pro 2012

@phuskova Tady ted nejde ani tak o zastávání té slečny jako spíš o to, že se nám tu snažíš namluvit, že pocházíš ze slušné rodiny a seš dobře vychovaná. Ano být to tak může a to ti nikdo nebere, já jsem taky byla slušně vychovaná, jako asi skoro všichni tady, dokonce jsem si skoro nikdy nezadělala na nějakej pořádnej pruser..ale i přesto si netroufnu tvrdit, že moje dítě bude to stejný co já a že mou výchovou docílím toho, že ve 13 jak ty říkáš neroztáhne nohy. Jak říkám, myslím, že to není o výchově a o tom z jaké rodiny dítě pochází.

phuskova
2. pro 2012

@leniiis ok, možná to není o tom z jaký rodiny pochází, tedy jestli ze slušný nebo např. rozpadlý, ale taky jde i o sociální vrstvu...si vem kolik tmavých spoluobčanů má dítě v takhle nízkém věku, a to rasista prosím nejsem....to už je ale fuk prostě...myslím prostě že moje dítě má větší možnost se tomuhle vyhnout než dítě z těchto rodin....

framboise
2. pro 2012

@phuskova Ano větší pravděpodobnost tu je, že se zachová tak nebo tak, dle prostředí v kterém vyrůstalo - souhlasím!! Ale jistota ne. Bohužel ☹ .

radka8888
2. pro 2012

@phuskova Netoleruje, ale existuje. At zijete v jakekoliv paralelni realite.