Zánět močového měchýře. Máte tip na léčbu?

ivulisko
26. lis 2008

Ahoj holky,
chtela jsem se zeptat, zda mate nejake tipy na lecbu zanetu moc. mechyre. Ja uz vystridala nekolik antibiotik, urologu, gynekologu, nechala jsem si udelat vse mozne testy a zlobi me to porad.

j.a.n.u.s.
26. lis 2008

A zkousela jsi bylinky?

skuli
26. lis 2008

Brusinky jsou na to výborné.

ivulisko
autor
26. lis 2008

Brusinky dlabu kazdy den, bylinky piju take, ale stejne porad ten mocak citim, uz vazne nevim cim to je a Dr. take ne

petik77
26. lis 2008

ivuliško : tak ja mam ten stejny problem už nevím co skoušet ,ale chci se už poptat na nějaké homeopatika jestli to už nepomuže tak nevím.ted poslední rok je to děsne a nejvíc ted když je zima musím se fakt pořadně oblíkat jinak trpím.jestli to už není chronické nebo ja nevím za poslední tři roky jsem měla antibiotika na močak už 4 krat 😖

robi
26. lis 2008

ahoj,
taky jsem na to trpěla. První zánět jenom častější čurání, druhý trošku štípání a došlo to tak daleko, že jsem při čurání fakt brečela a to jenom ve vaně, abych se mohla zároveň sprchovat, bolelo to míň 😖 Bylo to strašný, měla jsem co 3 měsíce antibiotika.
Pak jsem došla k urologovi, ten mi udělal cévkování a taky ultrazvuk a zjistil, že tam mám nějaký zánětlivý ložisko (který když nepřeléčíme, tak se mi to bude pořád vracet), dal mi prášky, poradil jíst vitamin E a Citrogrep kapky a od té doby (ťuk, ťuk) ani rana. Jednou to na mě přišlo, ale poradil hodně se prolívat a pomohlo to a odešlo samo a od té doby nic. Jsem zvyklá hodně pít, na to si dbám, takže radím preventivně hodně a hooodně moc pít.
Kdybyste chtěly tak dám kontakt na urologa v Brně, mně pomohl 🙂

petik77
26. lis 2008

robi: taky jsem to slyšela kamaradka říkala že jedině jít za urologem taky jí cevkovaly a ted ma tři roky klid ,ale ja mam strach pravě s toho cevkovaní měla jsem 2 krat cevku při cisaři a stačilo mi bojím se je to nepříjemné ,ale asi mě to donutí ☹

petik77
26. lis 2008

a ty kapky se dají volně koupit?

aleda
26. lis 2008

Já brala URINAL a pomohl. 3roky mám pokoj a trápila jsem se s tím 2roky. ☹ Tak držím palečky.

majkeela
26. lis 2008

Já moc doporučuji tento přípravek http://www.energy.sk/cz/menu.asp?id=328. Vytáhnul mě z vleklých zánětů močového měchýře. Bojovala jsem s tím skoro 2 roky. Záněty jsem měla i 6x do roka... Od využívání těchto kapek jsem v pořádku. 😉

petik77
27. lis 2008

majkeela to je odkaz na celou stranu mohla bys napsat odkaz přímo na ten vyrobek

ivulisko
autor
28. lis 2008

Holky, dekuji za vase reakce.

Ja to mam tak, ze jsem antibiotika brala rok v kuse, ale zlepseni skoro zadne. Pak jsem byla na roztazeni moc. trubice, po te je to lepsi, ale stejne nemuzu rict, ze by tech moc. mechyr necitila. Skoro kazde rano, kdyz jdu na zachod po noci me to pali, pak kdyz hned vypiju konvici caje, tak se to zlepsi. Ale jakmile sedim napr. v restauraci na studene zidli a nevypiju aspon 3l, druhy dem jsem v koncich

Majkeelko - mohla by si prosim poslat odkaz primo na ten vyrobek, jak uz psal Petik. DIKY

petik77
28. lis 2008

ivulisko:je to bolestivé to roztažení močoví trubice? a s tím seděním na studenem taky si nemužu dovolit a ted v zimě se musím opravdu hodně oblíkat pod kalhoty bez štramplí ani ranu ☹

ivulisko
autor
28. lis 2008

Petik77: neni to nic hrozne, pokud ma clovek hodne zuzenou trubici, tak to trochu na zacatku citi, ale pak uz je to dobre, na dalsich roztahovanich uz to bylo ok, jen potom to trochu pri curani pali (asi jako kdyz ma clovek prave zanet), delali ti uz napr. cystoskopii - vysetreni moc. mechyri - podivani se kamerou dovnitr? Jinak strample nosim uz od zari, i doma + normalni a jeste teple ponozky a skoro vsude i maly polstarek, myslim, ze nektreri lidi si musi klepat na celo

arvetka
28. lis 2008

robi
proč zrovna vitE? 😨
Měla jsem teď zánět asi po 3 letech, ale vážně hrozný, v podbřišku mě řezalo úplně neskutečně hnusně a na záchodě ze mně kapkala krev 😢 děs běs....antibiotika zabrala rychle, do 3 dnů to bylo v poho, ale jsem z toho teda docela vyděšená a chci se takovýmu martýriu napříště vyhnout😝

petik77
28. lis 2008

ivolisko: tak ja na tom nejsem tak šptně pokud je teplo tak tím netrpím hlavně přes tu zimu to je horší ,já jsem žadne vyšetření ještě neměla jen ty antibitika pokud už je to hrozny zanět jinak beru urinal když mam pocit že to na mě leze.Akorat jsem měla dvakrat cevku při císařích a po tom druhém jsem měla často zaněty hnede po porodu v šestinedělí jsem měla první velky cítěla jsem jen řezaní a palení čurat jsem chodila jen do vany bylo to děsny.

arvetka: to same měla moje sestra vubec na to netrpí ,ale jen jednou měla takovy zanět a jak ty říkaš čurala krev to ja teda nikdy a mam s tím problém ,ale taky dostala antibiotika a od té doby ma klid

binki
1. pro 2008

mně pomáhají od GS brusinky s kopřivou a taky piju hodně zeleného čaje 😉

aurinko
3. dub 2012

Ahoj všem. Zkusila jsem na pálení při močení Urinal Akut a a když pálení neodcházelo, v bolestech jsem došla na urologii. Sestře se nedařil odběr a lékařka se mě ptala, jestli jsem si na to něco nevzala. Řekla, že Urinal může úplně odrovnat ledviny, že omezuje močení a výrobce by měli zavřít. Pouze OMEZUJE bolest, ale jinak je to k ničemu. Návštěvu lékaře jsem tak oddálila o skoro měsíc a mám zánět dost rozsáhlý, takže už žádný Urinal. Snad vám moje zkušenost pomůže se problémům vyhnout.

slundo
3. dub 2012

Urinal Akut je tuším volně prodejný a pokud by měl opravdu tak negativní účinky, asi by mělo stejné obtíže hodně lidí a lék by byl zakázaný. Navíc je vhodný i pro těhotné, doktorka mi ho v těhu sama doporučila. Jedná se především o brusinky a tak nevím, jak by mohl být škodlivý. Samozřejmě na každýho působí léky jinak, mně pomohl ihned . A protože se jedná jen o brusinky a ne ATB, záleží v jaké fázi infekce se začne užívat. Je možný, že pokud je zánět rozsáhlejší , brusinky nestačí a je nutná léčba ATB. A pokud se takový zánět nechá měsíc bez důslednější léčby , je jasné, že následky budou horší než při zahájení včasné léčby 🙂 Obecně se při zánětech močových cest doporučuje teplo, klid, hodně tekutin, brusinky, urologický čaj....pokud do 3 dnů neodezní příznaky a nebo nedojde ke zlepšení, objeví se horečka apod. , je nutné zajít k lékaři, který obvykle nasadí ATB.

fallingstars
5. kvě 2012

Já jsem na to také dost trpěla, několik let, záněty prakticky každý měsíc. Než se zjistila příčina (až na urologické klinice), po níž mi naštěstí byla naordinována odpovídající antibiotika, tak mi - ne vždy, ale občas ano a poměrně rychle - pomáhaly kapky Rowatinex. Jsou volně prodejné, chuťově tedy nic moc, ale rozhodně bych je doporučila k vyzkoušení, i kdyby měly nabídnout jen dočasnou úlevu před návštěvou lékaře 😉
Jinak ale při opakujících se problémech opravdu doporučuji návštěvu specializovaného pracoviště - ja paní doktorku z urologické kliniky FN Vinohrady blahořečím dodnes (bohužel si nepamatuji jméno).

vlastafu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz