Záplavy. Potrebuje tam niekto pomoc?

aponchie
28. čer 2009

vite o nekom nebo mate nekoho znameho v teto oblasti pripadne jste s nekym v kontaktu a vite,ze potrebuje pomoc?jakoukoliv at vodu balenou nebonejake obleceni atd?mam dve velke krabice obleceni na dite a dospele jsem schopna do nekam dovezt,ale nevim presne kam a komu..

aponchie
autor
29. čer 2009

ygreen tak to nevim ja napsala mail primo k nam ,ze mam to a to co muzu dat jestli o to stoji a uvidim co mi odpovi..

jak to vypadav Pisku teda?

suki
29. čer 2009

Co jsem viděla ráno zprávy, tak se myslím voda nevylila a vypadá to, že noc se zvládla dobře 🙂

jeudi
29. čer 2009

ahojky tak jsme na zivu a co ja take vim tak je to ok jeste zavolam manzovi jak to vypada ale asi dobry to uz by hlasili

suki
29. čer 2009

to je dobře, konečně se to snad uklidní 🙂

georgine
29. čer 2009

ahojky holky, mám přímo pod barákem armádu spásy,ale řeknu vám denně na to koukám a v životě jsem tam neviděla bezdomovce, nebo sociálně slabého člověka, vždycky se tu v neděli schází papalaší v černýhch kvádrech s rodinkama a autama, není tu kam zaparkovat, nosí samé "žrádlo" na tácích a vesele se postí, no jako z armády nemám vubec dobrý pocit 😒 .. Osobně neznám nikoho komu by letošní záplava ublížila. ale v roce 1997 jsme si vodou prošli sami, barák byl na demolici ,nemeli jsem nic ajediné v čem nám pomohli bylo, že rodiče spali v hale kde se prodával chleba za 75Kc a máslo taky tak. NIkdo nám nepomohl, dostali jsem tenkrát 30tis jako plošné pokrytí všech lidí záplavou postižených a dál se s námi už nic nedělo. Nevím zda se i tehdy ztrhla vlna solidarity,ale k nám ani bližším sousedům se nijka zvláštní podpory ostatní lidí nedostalo!

georgine
29. čer 2009

ale na druhou stranu je hezké že se najdou dušičky ,třeba jako včera v telce kteří sice zjištně ale přece pomohli a darovali rodině krásné spotřebiče.. u toho jsem jako brečela 😵

martinka79
29. čer 2009

tak malá info pro vás kdo chtějí pomáhat. Zašla jsme před 3dny na obecní úřad a společně jsme obvolali další obce a domluvili se na hmotné pomoci.... 😉 pbec vyhlásila místním rozhlasem, že zítra bude probíhat sběr věcí. Pro Jesenicko, Novojičínsko nejvíce potřebují co jsem zjistila z místních zdrojů pracovní nářadí, rukavice, hygienické věci, dezinfekční a čistící porstředky, indulony a další potřebné a samo oblečení. Máme objednaný vůz, které další vesnice objede a potom odveze. 🙂
zkuste tedy kontaktovat vaše obecní úřady ať se ukážou jací jsou když sedí na teplých křeslech.
Všem hodně štěstí při pomoci. 🙂

jeudi
29. čer 2009

georg za 75kc chleba???v takove situaci??no koukam ze se snazi vydelat na lidskem nestesti to je hnus...take pamatuju na rok 2002 bylo tady vse pod vodou a evakuace do kasaren a v jednom kramu se prodaval jen chleba mezi dverma nic vic ale kolik stal to uz nevim

martinka79
29. čer 2009

georgi já mám nejraději když mohu pomoci konrétní rodině.... zatím se mi to pokaždé dařilo a kdybych tě znal dříve pošlu jídlo a pomoc Vám. 😉 taky jsem to už slyšela jaké to byly ku.... no holt lidi jsou různí. někdo jen kecá a jiný haní a někdo rejžu. 🙂

olina.s
29. čer 2009

Ze stránek společnosti "Člověk v tísni".....

...... „Pokud lidé chtějí přispět drobnější materiální pomocí jako pracovní oděvy, načiní, desinfekce, čističi prostředky, ale i starší oblečeni atd., mohou se přímo obrátit na zástupce krizových štábu v postižených oblastech,“ upřesňuje Břeňová.

Lidé mohou využít následujících kontaktů:
Novy Jicin: a.seibertova@novyjicin-town.cz ; tel.č. 556 768 393
Jeseník nad Odrou: 604 207 572
Bernartice nad Odrou: 606 236 454
Kunín: 721 459 505
Šenov u Nového Jičína: 604 541 922
Životice u Nového Jicina: 602 532 932
Mořkov: 603 547 907
Hodslavice: 603 885 604

georgine
29. čer 2009

jako lidé spali na matracích , které se ruzně popůjčovali, mylsím že snad nejaká humanitní společnosti se snažila,ale bylo to taky v docela velkém rozsahu a tak se na všechny nedostalo, Martinko jsi moc hodná ale já to konkretně takhle nemyslela prostě jsem chtěla obecně říci že tohle se stalo nám a co se děje lidem v nouzi to fkat neodkážu odhdnout,třeba dostáli lepší pomoci.

lidi rabovali obchody, někdo si z toho udělal Job, lovili naplavené kapry z vody(v polích) jedlo se co se dalo, všechno se vyhazovalo na cestu před barák nezbylo člověku fakt nic.. ☹ zvažuji pomoct a díky za kontakty Olin 😉

martinka79
29. čer 2009

georgi já vím, to bylo jen na zvednutí nálady. 🙂 Já ráda pomáhám konrétně , zažila jsme rabování na MOravě když jsem tam bydlela a záplavy se mě nedotkly to byl mazec.... ☹

georgine
29. čer 2009

šílené zážitky, lidi se rvali o chleba, o polívku se stáli fronty děti plakali imrvere furt, prostě nikdy více..pak přišel statik a řekl barák nevydrží meli jsem tam po futra vody barák byl na 1 schod vysoko.. no a od te doby již 12 let se moje mamka stehuje po pronájmech, stihla se rozvést a život je tak nejak uplně jinde.. ☹

myslím že psychologové mají fakt záslužnou práci v těch oblastech, klobouk dolů..hasiči moc šikovní a celkově v dobrých lidech ,kteří přisli pomoct se tak krásně ukázala úžasná lidská solidarita a pomoc pro druhé 😵 ..to bylo na jedné straně, na druhé straně hyeny... 😠 😢

mayya
29. čer 2009

jj je to hrůza, ještě když to člověk vidí na vlastní oči, nás to naštěstí minulo, ale o vesnici dál to byla katastrofa, je to strašné vidět ty lidi jak všechno vynášejí ven, všechno mokré a všude cítit jen bahno. nechtěla bych to zažíz, to zůstanou jen oči pro pláč ☹

olina.s
29. čer 2009

Psala jsem paní mail - do N.Jičína, jak jsem dávala odkaz, zatím žádná odezva, je mi jasné, že nestáhají. Pokud se ozve, dám vědět. My bydlíme v ČB, o víkendu jsme byli u rodičů - kousek od Sušice, v noci jsme se vraceli se spolužákama za srazu, protože jednomu volal tatínek, že mají vou u baráku, všude postávali lidi...je to nepříjemný pocit. Naštěstí to řeka tentokrát "ustála".

Chci poprosit, kdybyste někdo věděl kontakt, klidně osobní na někoho v j. Čechách, dejte vědět, rádi tam něco odvezeme, na Moravu je to pro nás daleko na odvoz osobně.

A ještě, kdo máte osobní zkušenost - poraďte nám ostatním - napadlo mě koupit vodu, chleba, konzervy + otvírák, hadry,....co jste tak nějak potřebovali nejvíc?

olina.s
29. čer 2009

Tak jsem se právě dovolala na "Červený kříž" v ČB a paní mi řekla, že berou vše na úklid podle krizového štábu JČ kraje a podle požadavků obcí, že jídlo - konzervy atd. neberou, oblečení taky ne......Tak zkuste zavolat a třeba vám taky řeknou.

natalien
29. čer 2009

Ahojky všem,

právě mi přišlo na email🙂 pro ty co jsou z Náchodska 😉

Dovoluji si Vám přeposlat prosbu MÚ Náchod

Městský úřad Náchod
vyhlašuje

humanitární sbírku
na pomoc
zatopeným oblastem na Novojičínsku.

Prosíme občany o dezinfekční
prostředky, balenou pitnou vodu
a úklidové potřeby (kbelíky, lopaty,
gumové rukavice, stěrky, hadry,
gumáky a košťata).

Uvedené prostředky a balenou pitnou vodu
můžete nepřetržitě nosit do dvora
v Hurdálkově ulici k dobrovolným
hasičům, případně i přímo na městský
úřad do kanceláře Infocentra.

antikatkalucka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
penny13
29. čer 2009

Tento mesiac bol hrozný! 😢 Nielen pre Slovensko, ale pre celý svet. 😨
Njaprv nehoda v Revúcej, Potom havarovalo to lietadlo, Ptom prišli záplavy a terez ešte ten kráľ popu umrel! 🙄 Strašné 😠
Naša babička býva v Čechách. Dúfam, že ju to nezasiahlo! 😨

martinka79
29. čer 2009

no asi už info má více lidí tak hurá pomáhat.

kulenka
29. čer 2009
olina.s
29. čer 2009

Kopíruju vám mail od paní, na kterou je kontakt - Nový Jičín:

Dobrý den,
děkujeme za vaši nabídku,aktuální seznam věcí je na stránkách města
www.novyjicin.cz , kde je uveden i kontakt na sběrné centrum v Beskydském
divadle, ul.Divadelní 873/5, 741 01 Nový Jičín.

hupcza
30. čer 2009

mám známé - bydlí, respektive bydleli v bludovicích (okr. nj) vyplavilo jim to celé spodní patro domu (1,5 m vody)
mají 4 děti, se kterýma z baráku zdrhli po prkně z patra
momentálně mají dům oklepaný na cihlu a čekají na vyschnutí, pak komplet rekonstrukce
kámoška je trošinku pako - tvrdila, že přece žádnou pomoc nemohou přijmout, přece nikdy od nokoho nikdy nebrala
když se trošku vzpamatovali z nejhoršího,dala se přesvědčit, že si má nechat pomoc

tak kdybyste chtěli pomoct někomu konkrétnímu ne přes sbírky, ráda to nějak zprostředkuju
m.

martinka79
30. čer 2009

hupcza takto jsem měla vědět dřív, ale pokud budeš vědět co konkértně potřebují písni na IP... Ráda pomohu pokud budu ještě mít čím.
já dnes tedy vyexpedovala věci na sbírku co máme zorganizovasné na obci a jsem moc ráda, že nejsou u nás lidé lhostejní a tolik potřebného se sešlo... fakt super. 🙂

hancazivocich
3. črc 2009

ok, teď zjišťuji, jak mohu pomoct v Ji... Kde - sbírka atd...

miska333
4. čer 2010

ahojte ja som odtialto z juzneho slovenska z jednej zaplavenej dediny, je to tu strasne ale hadam uz nebude prsat a voda uz nebude stupat

jazminn
4. čer 2010

Ja som z východu od poľských hraníc. U nás je katastrófa. Všetko je zaliate vodou. A znovu začalo pršať.

lara1705
4. čer 2010

ja som z vychodu od Košic. U nas v okrese Gelnica je hrôza, mesto zaplavene, cesty sa prepadavaju z jednej a druhej strany, rieky sa vylievaju. No proste hrôza. Za chviľu budeme odtrhnute od sveta. A stale len prši a prši.

bellada
4. čer 2010

sucitim s kazdym koho postihli tie zaplavy, je to strasne 😠 drzim vam palce, aby to co najlepsie dopadlo a nech uz neprsi!!!!