Zasiahne nás finančná kríza? Znížite výdavky?

susik77
30. zář 2008

Ahojte, co hovorite na tu celosvetovu financnu krizu? Myslite, ze zasiahne vyznamne aj CR a SR? Budete nejak vyrazne obmedzovat vydavky?

jonatanka
26. srp 2009

ja krizu velmi nepocitujem, som doma na RD, drahy ma stabilnu pracu a stale dobre platene nadcasy, netlacia nas financie aby som sla nazad do prace,tak som spokojna, naopak moj brat si uz dlhsie nevie najst pracu vo svojom odbore,tak sedi doma 😒

sasiki
26. srp 2009

susik držím palce 😀

majacska
26. srp 2009

tak dnes nam v praci oznamili, ze mame na vyplaty peniaze do novembra, aj to len na zakladny plat./som ucitelka/

A bude aj prepustanie externych pracovnikov, a dochodcov. Ze by to cele suviselo s postavenim sochy sv.

Stefana? 😢 dufam nie....

abetka
27. srp 2009

aj ja mam strach. MM pracuje v IT a co bude dalej neviem. Zacali sme stavat, ale ja idem az od aprila do prace a uz teraz nam to ledva vychadza, tak som zvedava a velmi sa bojim.Chceli sme byt predat, ale ceny isli strasne dolu a ci vobec sa zvysia nik nevie, tak totalna neistota ☹ ☹

kristi
27. srp 2009

myslim,ze hur uz nebude.....

aponchie
27. srp 2009

v CR prodavacky vapadaji jako by zadna krize nebyla..stejne protivne nasrane dulezite a neochotne..ted sme byli v Rakousku v Intersparu a usluznost sama..nj krize lidi si vazi prace potrebuji zkazniky ,ale asi ne u nas.. 😅

susik77
autor
27. srp 2009

sasiki: dakujem 🙂 dnes som konecne dostala 1.matersku, tak to zacina vypadat lepsie 🙂

mima1
27. srp 2009

aponchie ja sa im ani necudujem. 🙂 tiez nemavam kazdy den pekny 🙂 a tiez sa niekedy tvarim hned rano ako keby pomne presiel tank 😠 😒 . nieje kazdy den krasne slnecno 🙂 . urcite mas take stavy aj ty... 😠 😠 😠

aponchie
27. srp 2009

ja se jim teda cudujem..sve emoce mam nechat za dvermi a neprenaset to na ostatni lidi to neni profesionalni..jo mam.ale nikomu to nevnucuju aby to mel taky tak jen kvuli memu debilnimu pohledu a nalade..a neni to jen o nalade je to o tom,ze u nas si zenske delaji co chcou je jim sumak kolik lidi prijd epac dokud to nenijejich kseft kaslou na to jsou jizlive apod..

bianka234
27. srp 2009

Ahoj baby, u nás krízu cítim hlavne ja, lebo ja som bola vždy taký debilko, že som chcela vždy vyjsť sama so svojimi peniazmi, vždy mi bolo trápne pýtať od man. že už nemám, a teraz na to pekne doplácam, tak mi treba. Som na MD a ešte dlho budem, jednak preto, že sa chcem venovať deťom, a jednak preto, že teraz robotu určite v mojom obore nenájdem, a na vlastnú pasť? Diky, také už bolo.

susik77
autor
27. srp 2009

bianka: vsak na MD respektive na RD to snad ani nejde vyjkst sama s takymi peniazmi...aspon ja si to neviem predstavit 😕

peppapig
27. srp 2009

aponchie, nechci se zastavat neprijemnych prodavacek, ale vetsina se tvari tak, jak se k nim chova rizeni, je to asi zacarovany kruh. Moje mamka byla cely zivot vedouci potravin (soukroma mensi sit), vzdy chtela aby vse bezelo jak po masle, miluje praci v obchode, je to vecny optimista, ale 10 let, stale stejny plat, obchod prosperoval rok od roku lepe. Pak dala vypoved. Vetsina lidi v CR proste praci zamestnancu nalezite neoceni, hlavne soukromnici. Mamca dala vypoved, nasla si misto pokladni, za cca stejne prasule, zadna hmotna zodpovednost, zadna buzerace, zadne vylevy majitelu.

peppapig
27. srp 2009

ja myslim, ze bude hur. Vcera bylo ve zpravach, nezamestnanost v UK stale roste a zacina rapidne rust cena pohonnych hmot.

bianka234
27. srp 2009

to je totiž takto: ja som si vybavila materskú z maximálneho základu, takže mi chodili krásne peniažky, ale teraz, keď mi chodí trápny RP, tak to už je iné kafe. Je tu ešte niekto taký dilinko ako ja? Aj sa snažím si privyrobiť ale nemám moc komu malého dávať, takže nič moc aj tak.

dada1212
27. srp 2009

Tak nás sa kríza dotkla riadne, keby že nemáme nejaké úspory, tak nevieme, že či zaplatiť inkaso, splátky alebo sa máme nejesť...
😒 😠
Našťastie, že sú nejaké úspory, ale ani tie nie sú veľké a nevydržia donekonečna... ☹

aponchie
27. srp 2009

dokud clovek muze ma setrit z platu co to da pac pak muze prijit neco jako tohle a je nahranej..kdeze splatky za tv dovolene a jine chujoviny,ale platit dulezite veci je treba..to je fakt..ja mam 3sporici ucty a bavi me to kalkulovat a sporit a krize se nas zatim nejak silene nedotyka ,ale to jen kvuli tomu,ze muz ma stale stejny plat nastesti

susik77
autor
27. srp 2009

bianka: hm, my mame od svatby spolocny ucet, samozrejme, dohodu, ze vacsie vydavky -teraz ked som na MD( par tisic) spolu preberame a planujeme. ale nemusim sa spovedat mm ked si kupim nej. kozmetiku a pod.

mm chce tiez jeden ucet-lepsie sa kontroluje ako 2 ucty zvlast. teraz ale planujeme zaviest este jeden, na kt. by sme posielali peniaze zo spolocneho na stravu, oblec. a pod. a zo spolocneho pojde hypoteka, splatky spotr. uveru, poistky a budeme na nom este nechavat uspory...

titkovamiriam
27. srp 2009

"Vážení přátelé, tak finanční krize dorazila už i ke mně.
Jím plesnivý sejry, piju starý vína a to auto, co v něm jezdím nemá ani
střechu...

na odlahčenie

peppapig
27. srp 2009

titko...to je bajecne napsany 😀

titkovamiriam
27. srp 2009

😅 😀 😅

susik77
autor
28. srp 2009

miriam: jj, aj mm mi to uz hovoril 😉

danculik
11. led 2011

Ahojte chcem sa opytat, respektivne co si myslite o stale trvajucej financnej krize? Mnohi sa zhoduju na tom, ze uz je po nej, ze uz sa situacia v roku 2011 viditelne zlepsi a ze narastie aj pocet volnych pracovnych miest a bude dobre🙂 Chcem sa opytat s takou malou dusickou..verite tomu?..Lebo v mojom okoli sa tak moc nedeje, skor nadalej prepustaju...Viem ze sa zvysil narast v automobilkach a strojarstve..ale to su vsetko pozicie do vyroby...k linkam..ale takych pozicii ako administrativa tych je stale malo...mate take iste pocity alebo su to len moje?

swarovski
13. led 2011

@danculik ahoj. Ja pracujem v jednej nadnárodnej stavebnej spoločnosti v BA. A poviem Ti, odkedy sa o kríze len šepkalo, bolo to tuším v októbri 2008, tak stále trvá. Aspoň v stavebníctve. Hromadne prepúšťame robotníkov, najnovšie už aj THP pracovníkov. Proste sme viazaní na výkony a tých je stále menej a menej. často krát sa vraví, že tento rok bude pre nás stavbárov úplne najhorší. Aj keď ja sa až tak nesťažujem 😎

tilly
7. říj 2011

baby, viete nieco o tej krize, co ma prist? bude to take zle?

pancake
7. říj 2011

@bianka234 ja to mam presne ako ty. a akosi mi nevychadza rozpočet. uz som z toho na nervy 😢

pancake
7. říj 2011

@aponchie tie predavačky su aj na sk a aj na úradoch. bola som na socialke a zabudla som sa podpisat na jeden papier a poprosila som pani aby mi pozicala pero ktoré mala v ruke. a ona že : nie, to je moje osobné.. 😝
ja som pri sebe pero nemala, tak som si musela formu zobrat domov, podpisat a naspäť vrátit. 😝 😝 😝