Zasiahne nás finančná kríza? Znížite výdavky?

susik77
30. zář 2008

Ahojte, co hovorite na tu celosvetovu financnu krizu? Myslite, ze zasiahne vyznamne aj CR a SR? Budete nejak vyrazne obmedzovat vydavky?

jasom
8. pro 2008

evka ja som v 18tt 🙂

jasom
8. pro 2008

hmm to ti neviem povedat, ale zrejme nie ak mas na dobu urcite, jedine ze by si mala neurcitu 😒

evka
8. pro 2008

tak dakujem to asi pojdem na urad prace zatial ☹

jasom
8. pro 2008

no ale skus si to pozriet pre istotu aj v zakonniku prace, u nas sa hromadne prepustalo a ja som mala jedine stastie ze som tehotna, 😒

krista
15. pro 2008

kalerat • 1d • Včera ve 21:46
Právě jsem viděla ve Střepinách reportáž o fin. krizi. Jaký máte na to názor. Já si myslela, že to byla nafouknutá bublina a že se o tom víc mluví, než je to pravda. Ale po té reportáži tomu začínám docela věřit. ☹
Co si o tom myslíte vy?
doufám, že tady toto téma není, hledala jsem ale nenašla 🙂

minkak • 1d • Včera ve 21:51
kalerat je to tu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... 😉

filipa • 1d • Včera ve 22:52
a dokonca aj na modrej streche... 🙂
http://www.modrastrecha.sk/forum/show.php?vThre...

jasom
15. pro 2008

krista: urcite to neni nafuknuta bublina a kazdy kto ma stale miesto a nezrusili mu odmeny a benefity moze byt vdacny 😒

marika80
15. pro 2008

No ja tomu verim, ze je. Ved sa prepusta, cena domov klesa... A vraj je to len zaciatok a ma to tak byt nejakych 10-15 rokov. Stupne kriminalita... A zevraj bude aj nejaky teroristicky utok, aby ludia prisli na ine myslienky = boli radi, ze aspon ziju,(aj ked zle,ale ziju) .Trocha sa z toho nervujem, ale uz na tom pracujem,aby som to blokla.

susik77
autor
15. pro 2008

marika: to len niekto strasi 😎
objektivne sa predpoklada zlepsenie na konci r. 2010

marika80
15. pro 2008

Susik to by som bola len rada, ale ja som sa taky datum teda nikde nedocitala.

kristi
15. pro 2008

10-15 let?? ak to se fakt nebojim

susik77
autor
15. pro 2008

vcera som pozerala tu v CR na Nove televiz. noviny a ekonomovia to prave rozoberali. a o ziadnych terorist. utokoch nehovorili 😎 to asi predpovedala nejaka vestica, ze? 😎

marika80
15. pro 2008

nie, to len konstatoval nejaky prebornik v svetovej ekonomike.

susik77
autor
15. pro 2008

ked spadli dvojicky, tak som zase pocula, ze sa zacne 3.svetova vojna 😎 myslim, ze to su len poplasne spravy 😎

lienocka235
15. pro 2008

no mna by zaujimalo ci to aj nejako realne pocitujete.. v pracovnom zivote.. MM rozmyslal nad zmenou miesta a teraz vahame..

susik77
autor
15. pro 2008

lienocka: aj moj...teraz je raD, ZE MA NEJAKU STABILNU PRACU...EXPERIMENT. BUDE ASI AZ PO KRIZE...

yvetta
15. pro 2008

tak ja som tiez chcela zmenit pracu no uvidime ci sa mi to v roku 2009 podari 😲

maruschka
15. pro 2008

reálne to nijako nepociťujeme, keďže ja som na materskej a manžel nepracuje v takom odvetví, kde sa prepúšťa...Ale švagor pracuje a veru, nie je mu čo závidieť..minimálne tie nervy, čo má každý deň...Napríklad, od augusta im z výplaty stŕhali nejakú čiastku na to, aby mohli dostať vianočné odmeny vo výške 15 tis..Toľko si aj reálne nasporil..A teraz dostali iba 5 tis-odvôvodnenie finančná kríza, nedostatok peňazí-a pritom to boli jeho zarobené peniaze...

A ešte-chceli sme si zobrať na splátky koženú sedačku a veru-splátky s 0% úrokom už nie sú..Pekne preplatíme 4 tis... 😒 😖 😠 🙄

libka1
15. pro 2008

Marika skade mas tu info ze bude nejaky teroristicky utok??????????? To musi byt extra dobry zdroj, ked ma taketo informacie.... 😝

kocurik16
15. pro 2008

ja som bez práce a muž zatiaľ má robotu,od 1.januára mu končí skušobná lehota a už mu povedali,že počítajú s ním aj dalej,ale aj tam bubú prepúšťať.Robí tam veľa dôchodcov zatiaľ iba ich .Dúfam,že nás to nezastihne lebo to bude hrôza obaja bez roboty a žiť treba

ygreen
15. pro 2008

tak teroristického útoku bych se nebála, určitě ne v ČR nebo SK. Pracovala jsem před mateřskou v téhle oblasti a vím, že ČR není žádnej velkej šlágr pro teroristy - arabové zde mají výborné zázemí, ale jedná se hlavně o obchodíky, kteří si cení toho, že jim obchod jde a že Češi a Slováci nejsou bůhví jací xenofóbové. Takže se jim tu žije dobře. Hodně sem jezdí do lázní. Prostě Arabové tu žijí, vydělávají a hlavně se rekreují - tudíž to tu do luftu nevyhodí 😉

ale chci se zeptat - chtěli bysme si vzít příští rok hypotéku - myslíte že to je blbost? Ale potřebujeme rekonstruovat, tak nevím.
A jak může krize ovlivnit životní a důchodové pojištění u České spořitelny? Jinak my máme účet u ebanky a pohybuje se nám tam permanentně baj vočko 100 tisíc, tak to se snad nemusím bát, ne?
A co nemovitosti - je teĎ lepší prodávat, kupovat, nebo je nejlepší to nechat a počkat?

kocurik16
15. pro 2008

teraz aj hypotéky sú obmedzované dávajú nižšie sumy a neviem aké budú aj úroky.Ja som tiež chcela ked muž bude mať po skúšobnej dobe renovovať kúpelňu ale v tejto situácii z tohto plánu upustím lebo náhoda je pes a istotu nemá žiadnu,všade prepúšťajú či tu alebo v čr

libka1
15. pro 2008

To s tým teroristickým útokom - Ľudia šíriaci poplašné správy a paniku sú 100x horší ako finančná kríza! 🙄
A tej hypotéky by som sa ygreen nebála (samozrejme keď si zoberiete takú ktorú budete vedieť splácať).

ygreen
15. pro 2008

my jsme oba zaměstnaný u státní správy a v našem odvětví se propouštět nebude, toho se nebojím, díky bohu

lienocka235
15. pro 2008

my sme si kupili starsi domcek s velkym pozemkom.. cca 15 km od nas.. /mame byt v meste/ teraz na jesen a za celkom slusnu cenu.. na jar chceme stavat.. a chceli sme byt predat.. ale to este uvidime. ako to bude.. na jar.. pod cenu nepojdeme.. to ho radsej prenajmeme..

lienocka235
15. pro 2008

statna sprava. no neviem.. u nas sa mal zredukovat stav o 20 percent.. ale to je SVK..

marika80
15. pro 2008

libka, som hovorila co som sa docitala. A neboj SR sa to urcite nedotkne. A myslim si, ze mam aj tak pravdu. Ved sa bohuzial stale nieco deje.

ygreen
15. pro 2008

lienočka - tam kde dělám já se váně nebojím 😉 u nás je permanentně podstav

lienocka235
15. pro 2008

ygreen.. ja som pisala o SVk. oni o tom tu tiez hovoria uz dlho a nic.. sa nedeje..
ja tam nerobim.. tak neviem povedat.. to o tej redukcii je len pesnicka politikov..
no uvidime ako to cele dopadne..

libka1
15. pro 2008

Marika no ved prave na to som mierila... hocikde sa hocico napise a ludia potom panikaria... niekto to pusti jednym uchom dnu, druhy von, ale su ludia co beru vsetko vazne... a potom sa vo velkom vyberaju vklady, napr. Staci ked nieco zverejni vysokohodnotny odborny dennik Novy cas... 😝

susik77
autor
15. pro 2008

no prave- a prave tie vybery vkladov vo velkom tu krizu zhorsuju 😒