Zasiahne nás finančná kríza? Znížite výdavky?

susik77
30. zář 2008

Ahojte, co hovorite na tu celosvetovu financnu krizu? Myslite, ze zasiahne vyznamne aj CR a SR? Budete nejak vyrazne obmedzovat vydavky?

sarianah
26. bře 2009

kacka.va
..len ked nemas pracu, z coho budes minat..alebo ked nemas istotu prace v buducnosti, preco by si si minula nasetrene peniaze..

sarianah
26. bře 2009

kacka.va
uz sa to netyka len bank atd...ale amerika to bankami zacala a cele sa to rozvinulo to vsetkych tycho ostatnych odvetvi a statov..

kacka.va
26. bře 2009

no s tím souhlasím, že se to rozšířilo do ostatních odvětví, v ekonomice všechno souvisí se vším. pokud nemám práci tak si nekupuju auto, pokud na něj mám a chci ho, tak proč bych si ho nekoupila bez ohledu na to jestli nějaká krize je nebo ne.

tweety22
26. bře 2009

kazdy setri ako sa len da, vela ludi nenakupuje, klesli ceny bytov, aut, na dovolenku asi nepojde len tak hocikto... v kazdom pripade toto urcite krize neprospieva ale co maju ludia robit? my tiez setrime, keby manzel prisiel o pracu (pracuje v americkej firme) tak neviem co budeme robit, rezervy nam vydrzia mozno tak na rok a hypoteku nemame zrovna najnizsiu... zatial nepanikarim, odlozili sme druhe babo na neurcito (kym neprehrmi kriza) a potom uvidime, ale je to strasne a velmi mi je luto ludi, ktori o pracu prisli, najviac si zelam aby kriza rychlo pominula 😒 z tohoto sa budu ludia spamatavat dlhe roky ☹

susik77
autor
26. bře 2009

tweety: tak to ste dobri, ze mate rezervu na rok...my tak na 3 mesiace. Ale mm pracuje v dobrom obore, takze hovori, ze pracu by si hned nasiel keby ho prepustili. Ale ta rezerva je skor dobra ak niekto dlhodobo marodi...toho sa viac bojime ako krizy-ved ked nebude zrovna statny bankrot tak to hadam tak hrozne nie je...Ak sme obidvaja zdravi, tak si pracu najdeme...

susik77
autor
26. bře 2009

my sme mimco neodlozili, ak slavne CSSD nezmebni zakony, mala by som mat velmi dobru matersku tento rok-zvysili nam strop 🙂 a hovorim si, ze radsej ked je kriza budem s detmi doma ako stresovat sa ci ma nevyhodia z prace...tiez pracujem v americ. firme...

felixko
26. bře 2009

susik77 aj ja hovorím,a k sme zdravi, tak si pracu nájdeme, aj ked mozno na čas podradnú, ale keď už máš rodinu, korunky sú prevelice treba.
my sme chceli stavať domček,ale teraz sa bojime, radšej to odkladáme, hádam neskôr

zuzla2
26. bře 2009

no tak my mame rezervu asi tak na mesiac 😔
ale inac nas zatial kriza nepostihla klop klop...manzel nema ziadne nutene dovolenky, pripadne znizovanie platu...ak by doslo co i len k znizeniu platu..tak pravdupovediac..neviem co by sme robili...2/3 jeho prijmu idu len na hypo a inkaso 😒 (a to ziadne ine splatky nemame,kedze ja som dost proti tomu) ..takze radsej nato ani nemyslim....
tiez sa mm este na zaciatku roka dusoval,ze on ma pracu do konca roka istu..ze ma co robit..a zrazu bum...banka pozastavila vsetky projetky..tak teraz bude musiet robit pre druhu..tiez mi stale vravi,ze on by si pracu nasiel...ale kto vie...ako sa to vsetko este vyvinie..no a v tomto sa mi vzajomne doplname..on je optimista a ja pesimista...a preto by som ani ja teraz nesla do noveho auta...resp. isla,ale to by sme museli zanho platit v hotovosti..a este daku dalsiu hotovost mat na ucte v pripadze nudze....totizto radsej budem chodit starym autom,ako sa strachovat,ze po case nebudeme mat na splacanie auta a uz toboz nie na splacanie hypo...byvanie je u mna prvorade😀
na druhej strane sa ukazalo,ze slovaci sa nemaju vobec tak zle,ako o tom rozpravaju😔 vlada sxvali srotovne a dobre,ze sa o to ludia nepobiju 😀 😀

ale aby som to ukoncila...je mi velmi luto rodin,kde co i len jeden zmanzelov prisiel o pracu.... ☹ a hlavne tych,kde manzel pride o pracu a manzelka je na materskej😢

tweety22
26. bře 2009

susik, ja som sa prave preto rozhodla ist na nejaky cas do prace lebo pri Miskovi som mala najvyssiu matersku a bolo to super, teraz by som to uz asi nestihla a snad otehotniem uz po krize

tweety22
26. bře 2009

zuzla, suhlasim s Tebou, ja som velmi chcela druhe babo ale teraz mi je prvorade aby manzel nahodou neprisiel o pracu takze budeme ho mat az ked to trosku prehrmi, sice mame rezervy ale predstavte si , ze trebars v Bratislave zacnu masovo prepustat IT firmy, zrazu bude tolko specializovanych, vzdelanych ludi bez prace a kto ich zamestna ? radsej este so vsetkym pockam a dako zvysime rezervu

susik77
autor
26. bře 2009

tweety: aj m pracuje v IT, chce sa postupne preorient. na menezment, keby nahodou nastala recesia IT 😔
zatial v Prahe by mal mat dobre moznosti prace, uvidime

susik77
autor
26. bře 2009

ako to vyzera v Blave v IT? Uz je tam take prepustanie? Aj manz. firme uz prepustili dost ludi, jemu bu nemalo hrozit zatial, ale tiez to nie je na 100%

emogeon
26. bře 2009

aj moj manzel vravi ze CR to isti...
ale v ba zatial nie je velke prepustanie v IT..

susik77
autor
26. bře 2009

mm hovoril tesnev pred krizou, ze niwe je v Prahe a okoli mozne zohnat uz skoro ziadnych IT-akov...aspon nie schopnych...a teraz sa uz doost prepusta...ale vacsinou si potom kazdy pracu najde...

tweety22
26. bře 2009

no zatial v IT prepustanie nie je, ale nespoliehala by som sa na nic ☹ my pracujeme obidvaja pre IT (americku firmu)

marianka79
25. srp 2009

ahojte nevedela som že tu téma je nečítala som ju tak sa chcem spýtat či tu je niekto kto krízu nepocituje ja to nechcem ukríknut prácu mám aj vcelku dobre platia takže patrím medzi štastlivcov máme tóóóóóóólko roboty že volajú aj na presčasy a neustále prijímajú nových ludí-to nie je dúfam reklama 😉

zuzanockamt
25. srp 2009

marianka ... no tak sa z toho tes a bud rada, ze ta to obislo 😉 ... ja ju pocitujem ... bohuzial ... MM uz sedem mesiacov pracu nema a to ma VS a cca 7 rokov praxe ... ale aspon ze ja pracu mam

sasiki
25. srp 2009

aj môj manžel pracuje ostošesť, nadčasy, ale plat má 20% dole - lebo je kríza 😠 😠 😠

zuzanockamt
25. srp 2009

tak musime sa zmierit s tym, ze odmeny nebudu

titkovamiriam
25. srp 2009

uz som sem prispievala: som v bratislave,tak krizu nepocitujeme.doma sme si zariadili vsetko nove,lebo ceny klesli na minimum od pracky ,chladnicky az po vysavac ci varnu konvicu a mlieko uz roky nestalo 1l 9 korun.Takze ak mame pracu dvaja da sa to zvladnut.no ludi z ,,hladovych dolin,, uprimne lutu ☹ jem

jalao
26. srp 2009

dievcata, tu v regione PB je to citit dost, nezamestnanost stupla a volnych miest nieto. v mojom priamom okoli sa este akosi drzime a velmi dufam, ze to ustojime...ze to uz aj prejde co najskor!! ale kedy, nevie niekto?? 🙄 🙄

nadhera
26. srp 2009

otvorene - odkedy som na RD/treti rok / , tak viem co je kriza, takze toto ma neprekvapilo. uz predtym sme sa uskromnili, takze sa nas to teraz ani velmi nedotklo.

tilly
26. srp 2009

my krízu cítime... v rámci realít a stavebníctva je to strašné... a keďže sme obaja na voľnej nohe, tak sa nám príjmy dosť znižili, no ale idem na RD a po tom uvidím, čo bude... pôvodne som ani na materskú ísť nechcela, ale keďže je to takto, tak čo budem v kancli sedieť na zadku???

kristi
26. srp 2009

tilly, manzel dela taky v realitach a teda rikal, ze to ani nepocitili, naopak jeste se rozsirili atd....asi jak kde. Na tohle je Praha dobra

susik77
autor
26. srp 2009

tak my uz teraz pocitujeme krizu vyrazne 😖 zacinam lutovat, ze som radsej nesla do prace ako na 2. matersku 😖
na hypo a uver este peniaze su, ale sme dost tesne, uz 2.mesiac som este nedostala matersku a pomaly nemozem kupit ani malej oblecenie 😒
mm tiez robi nadcasy 10 hod. denne zadarmo a tiez ma zniz. plat 😒

sirinka
26. srp 2009

susik jeeej, ty mas dnes termin 😵 tak drzim vam palce, nech je vsetko tak ako ma byt...

yvetta
26. srp 2009

tak u nas je to zatial v pohode tiez sme v Prahe a jedine na manzela to ma zatial trosku negativny vplyv, ale u nas vo firme boli za minuly rok aj bonusy a aj nejake zvysenie platu, aj ked nie velmi vysoke, ale aj to pomoze.... 😉

susik77
autor
26. srp 2009

sirinka: diky 🙂 este sa nejak moc nechysta 😎 zajtra idem na kontrolu...

tilly
26. srp 2009

tak možno v prahe je to dobré, ale v okolí BA je to des, vidím to aj na katastrálnych podniach, kým minulý rok bolo o takomto čase (v senci ) vyše 6000 podaní, teraz je ledva 3000, čo je polovica! takže velikánsky prepad...

ja si pekne strčím teraz hlavu do piesku, zašijem sa na materskej a budem čakať, kým to prejde, budem robiť maximálne zmluvy, čo teda v poslednej dobe robím, začala som robiť len zmluvy, lebo už sa mi aj na obhliadky ťažko chodí, si vždy pripadám ako blbec s tým bruchom...

marianka79
26. srp 2009

no tak to mi je tiež lúto tých čo majú problémy ☹ ja som mala krízu ked som bola na materskej ale vedela som sa uskromnit teray mám skor krízu že sa idem rozvádzat a muž mi neplatí na malého ale ešteže mám tú prácu 🙂

a aj si odložím nejaké to éčko a chvalabohu že mám takú mamu akú mám 🙂 že ma prijala naspet ked som odišla od muža