Zasiahne nás finančná kríza? Znížite výdavky?

susik77
30. zář 2008

Ahojte, co hovorite na tu celosvetovu financnu krizu? Myslite, ze zasiahne vyznamne aj CR a SR? Budete nejak vyrazne obmedzovat vydavky?

debra
2. bře 2009

ahojte..tak ja som teraz koncom februara tiez vinou financnej krizy prisla o pracu ☹ 😔 neviem co idem robit,lebo sa doma zblaznim,aspon ze muz zaraba zatial 😒 tiez neviem co by sme robili,kebyze on pride o pracu,lebo mame 2 pozicky...vam poviem,je to fakt na slucku...moja byvala kolegyna povedala,ze sa ide asi obesit,lebo ine vyxodisko nevidi,tiez prisla o pracu/nepredlzili nam zmluvy/a ma 2 skolopovinne deti a je rozvedena,muz jej neplati nic,nevie z coho idu zit...a z coho splacat byt,pozicku atd.... ☹ je to fakt smutne vsetko....kedy uz tato kriza prehrmi a opat budeme mat vsetci robotu???kto mi odpovie? ☹ ☹ ☹

slnieckova
2. bře 2009

debra ja som nezamestnana, manzel v praci "vdaka" financnej krize konci 😠 ☹ ☹ ☹ a do toho vsetkeho som ostala tehotna.... myslim, ze takych na slucku je nas viac ☹ 😔 😔

bubba
2. bře 2009

jeeeeezis slonieckova neviem ci mam teraz gratulovat alebo plakat s tebou 😅 😅 to je hrozne 😢

roasha
2. bře 2009

slnieckova,asi tolko.....ako buba.....smiech cez slzy 😅 😢 😵

slnieckova
2. bře 2009

bubba roasha... ja som si uz poplakala 🙂 ale... snad sa to za tych devat mesiacov vyriesi... koniec koncov... este som nebola u lekara, tak este nic nie je 1400% 😔 aj ked moje tehu testy su jasne....

Nezabijem sa, zivot ide dalej, nejako to budeme musiet zvladnut.... len momentalne si dost neviem predstavit ako... nevadi 🙂

slnieckova
2. bře 2009

😀 oprava: 100% samozrejme... som tomu pridala 😀

roasha
2. bře 2009

slnieckova,v lete budes predavat zmrzku,a na jesen uz si na materskej/ked neprsi,aspon kvapka/. 😉 🙂

olivi
2. bře 2009

ked som toto citala, chodil mi mraz po chrbte....

http://www.prop.sk/co_moze_ocakavat.html
noo nevyzera to ruzovo... 😖

ankam
2. bře 2009

slnieckova drzim ti palce-urcite sa to nejak vyriesi 😉

womenne
2. bře 2009

slniečkova gratulujem k tehulkovaniu a zaroven je mi luto že si bez prace ☹ ja sa tiež toho bojim mame 2deti chceli sme začat so stavbou ale nevidim to ružovo hlavne po prečitani toho članku,asi ešte počkame kupime lenpozemoka stavba bude až ked sa t ukludni 😉

julia777
2. bře 2009

debra Nechcem byť hnustná, ale tak skoro to nepominie. Pár rokov to trvať žial ešte bude. ☹

bubba
2. bře 2009

julia preco par rokov?nestacilo by tento rok?? 😒

susik77
autor
2. bře 2009

ach jo, citala som ten clanok a vobec sa mi nepaci ta perspektiva 😒 mne viac vyhovuje mestsky zivot ako dom na dedine so zahradou a praca niekde na poli 😒 😒

teodorka
2. bře 2009

takychto clankov mam uz precitanych habadej a boli ma z toho stale hlava viac a viac 😒

sasiki
2. bře 2009

slniečková, gratulujem k tehu 😉 môj zatiaľ prácu má, len mu vzali 20% z platu, teraz pokukáva po inej (práci, lebo beda mu 😀 😀 😀 ).

ladybird1l
25. bře 2009

☹ nas zasiahla tiez kriza, manzel je tri mesiace bez roboty, ale este januar im sef vyplatil akoby boli v robote, no za februar nedostane ani cent ☹ a pritom ich sef prosil, aby este vydrzali, ze robota este bude, a takto caka uz tri mesiace. Mam strach, nemame ani na najom a nehovorim o zivobyti....

mikike
25. bře 2009

ladybird, ja tu placem v druhej teme, ze syna vyhodili z prace v Anglicku kvoli krize, a ty mas male babetko, a druhe, a manzel bez prace, je mi to velmi luto, tak drzim palce, aby ste mali stastie, aby sa to nejako vyriesilo. 🙂

janulka7
26. bře 2009

baby tak ja osm v spanielsku a tu je to tiez raidna bieda s tou krizou. najhorsie je ze naplasili ludi v telke a v novinach tak ze sami ludia si to zhorsili lebo nechali upadnut ekonomiku este viac. co sa tak boja co bude a utahuju opasky za kazdu cenu. na zaciatku krizi ked to este nebolo take hrozne len sa to posuskavalo tak sa mojmu miminku zastavilo srdiecko a v piatom mesiaci mi museli vyvolat porod. manzel musel musel byt 3dni v nemocnici so mnou lebo to bolo nezvladnutelne a jeho sef sa tvarili neskutocne ludsky len nech so mnou ostane ze ved sme tu sami a tak ci tak ma pri takej udalosti narok byt 3 dni doma. prekvapko ked sa vratil do prace a dali mu vyhadzo, lebo bol s manzelkou v nemocnici. takze sme ostali bez miminka a bez prace. ja v hroznom stave. ked konecne nasiel pracu, zacal ta kriza poriadne a pred vianocami ostal bez prace zo dna na den a ja tehotna. poplakala som si ale som si povedala ze ved su ludia co su chori a maju to zratane, a my sme zdravi tak sa z toho lvyskriabeme. ja mam dve prace, manzel musel zacat ako zivnostnik lebo inak nebola sanca najst pracu a to mame hypoteku a dve pozicky a 6 rocnu dcerku. nie je to slava, lebo nevladzem uz robit a musim. ale beriem to tak , bol super cas ked som bola tehu lebo manzel dobre zarabal a prisla som o malicke, teraz to sice nie je take dokonale ale som tehu a asi pre miminko je to ten spravny cas. takze sa tesim, ze ho ci je kriza nie je vsetko take hrozne pretoze jedno krasne male svetielko v tomto vsetko je a to je nas dalsi prirastok do rodiny. takze slnieckova hlavu hore bude dobre len treba pozitivne mysliet, pretoze to fakt pomaha. a ty ak tehu musis byt v pohode a nie sa stresovat. kriza nemoze trvat vece, nemozeu nas vsetkych nechat, na ulici , bez bytov a bez prace. nieco s tym budu robit a nam zatial ostava drzat sa zubami nechtami.
inak ja som prestala kukat spravy a citat noviny lebo tam nic dobre nepisali a som kludnejsia. preco? ved na to aby som vedela ze je kriza nemusim toto vsetko sledovat. kuknem do penazenky a viem ze sa musim uskromnit a to poriadne. ale zatazovat sa este naviac. nie dakujem. takze vsetkym posielam kopec sily a hlavu hore zvladneme to.

nikollette
26. bře 2009

Ladybird to mi je fakt luto ☹
nas kriza tiez nepostihla, nastastie.. priatel ma taku robotku kde o nu nemoze prist..
a u nas ta kriza prospela.. vsetko islo dole, auta, byty elektronika.. tak sme si kupili aspon nove auticko 😀

kacka.va
26. bře 2009

já si myslím, že ta krize je uměle přiživovaná, takže to situaci neustále jen zhoršuje.

sarianah
26. bře 2009

Nas kriza este tiez velmi nezasiahla, ale korunky uz tak neminame jak kedysi.Kupujeme uz len nevyhnutne veci, ziadne blbosti jak kedysi, ze jeeej toto sa mi paci a sup do kosika, alebo chodit 3 x za tyzden na pizzu..teraz uz len potraviny, plienky a ine nevyhnutnosti a hotovo, vari sa doma, prip. sa papa v robote a vecera doma.Pravdou je ze nase media krizu dost dlho nepripustali, stale problem minimalizovali a teraz uz ked je dost zle a hrozi recesia, kazdy prichadza o pracu a neda sa kriza uz tutlat, tak to zvaluju na kde koho..
Muz nastastie pracu stale ma a keby o nu prisiel ma uz dohodnute nahradne miesto (aspon ze tak), ale tiez mame nie zrovna malu hypoteku na krku a male babo..
A pravdupovediac divim sa ludom co si teraz kupuju nove auta, dovolenky a pod. (nikollette nic v zlom, nechcem sa ta dotknut, to je moj osobny nazor), lebo kriza este v plnom prude neprepukla, este to len zacina a takto vynalozene peniaze su len vyhodene do luftu, ktore by mi v case uz zavaznejsej krizy zabezpecovali aspon na nejaky cas zivobytie (clovek nikdy nevie co bude).
..a ako bolo spomenute vyssie ten zivot na dedine a praca na poli..mne by to vobec nevadilo, prave naopak, uvitala by som to.. zivot bol vtedy iny, kludnejsi aj ked tazsi, ludia robili na poliach aby mali co jest, kto si co vypestoval, to jedol, kto bol ako usilovny tak sa aj mal, ked bol clovek lenivy, tak bol hladny..v dnesnej dobe sa lenivci prizivuju na tych usilovnych a dokonca sa maju lepsie nez slusni ludia a snazime sa uzivit pracou ktora nema zmysel..asi uz bolo na case aby nieco take ako kriza prislo, aby sa ludia zmenili..

kacka.va
26. bře 2009

sarianah: promiň, ale z ekonomického hlediska - tím, že se přestanou kupovat věci se ta krize ještě zvětší. A to je právě to masírování medii.

kristi
26. bře 2009

cim vic si lidi budou drzet penize u sebe, tim horsi to bude. Musi byt nejaky obeh, nejhorsi je, kdyz se zacnou lidi bat. Zatim nic moc nepocituji, i kdyz vim, ze to proste prijit musi, aspon se vytribi trh. Doufam, ze do konce roku bude to nejhorsi za nami

sarianah
26. bře 2009

..masirovanie medii je:"..neni kriza neni kriza, vsetko je o.k., kriza sa tyka len okolitych statov, SK je v pohode.."
dalsia sprava.."tovaren, fabrika ta a ta sa zatvara, tolko a tolko ludi prislo o pracu.." Media:"..aha, no tak trochu mozno kriza zasiahla aj SK.." pokracovanie.. ludia si veselo minaju, a zrazu kriza pride v plnom prude.. Media:"..kriza prisla na SK, ludia prichadzaju o pracu, nemaju na splacanie uverov, na jedlo, na zivot..no ale je to ich problem, lebo si mali setrit, ved o krize vedeli.."

kristi
26. bře 2009

sariana, to stejny je i v CR, hotl jsou odvetvi, kde se to dotkne hodne lidi. Nadavej americanum,ale ne vasi vlade....

to je konzum, lide byli zvykli utracet nadmiru, kupovat vse a ted jim dela potize splacet, asi tak jako kdyz si vezmes uver na vanocni darky apod.

alisek
26. bře 2009

podle meho nazoru krizi nejvíc podporují banky, nikomu nepůjčují a tudíž se trh nehýbe, není komu prodávat at jde o podnikatele nebo fyzické osoby, jsou to šmejdi a přitom od toho tu jsou.

sarianah
26. bře 2009

kristi
..suhlasim s Tebou..nedavam vinu nasej vlade, praveze ta robi co moze a zachranuje co sa da, to je o.k...za krizu moze amerika..
..len sa mi nepaci ze nase media robia ze sa nic nedeje, ze ludia kludne si minajte a ked bude zle, tak povedia, ze ludia si aj napriek krize pominali vsetky peniaze a teraz nemaju z coho zit..a potom to este zaklincuju, ze za to moze nasa vlada..

kacka.va
26. bře 2009

sarianah: já mám na mysli všeobecné masírování médii, ve všech evropských státech.
a ono i to propouštění a zavírání fabrik je s tím spojené, každý se bojí a pak to jde do kopru všechno.

sarianah
26. bře 2009

alisek
..ano presne tak ten kolotoc funguje...ale kebyze si ty banka a poskytujes uvery, tak momentalne nemas istotu ze sa ti tie peniaze vratia, tiez by si nepozicala..jasne ze ked poskytuju uver, ziadaju nejake zabezpecenie (vacsinou nehnutelnost), ale ked teraz uver ziadatel nesplaca, zoberu mu zabezpecenie, ale je im aj tak na nic, lebo nikto to od nich nekupi a peniaze aj tak nemaju...u nas to este tak zle nieje, ale v amerike je to uz realita a tak ta kriza vlastne zacala..

kacka.va
26. bře 2009

tohle se netýká jenom bank a ekonomické souvislosti jsou mnohem širší, takže do takových rozborů se tu asi pouštět nebudeme.