Zasiahne nás finančná kríza? Znížite výdavky?

susik77
30. zář 2008

Ahojte, co hovorite na tu celosvetovu financnu krizu? Myslite, ze zasiahne vyznamne aj CR a SR? Budete nejak vyrazne obmedzovat vydavky?

libka1
15. pro 2008

Lenze ludska hlupost nema hranic a ked si vedel niekto vlozit statisice do BMG tak teraz sa necudujem ze vo velkom vybera... ved uz raz o ne prisiel, to ze to bolo sposobene lakomostou a nedostatkom zdravej intuicie ho nenapadne... len to ze zase ho chcu okradnut...
Aj u nas idu prepustat, je to neprijemna doba... pocitovala som uz celkom aku taku istotu, uver uz nemame taky velky, proste nam uz bolo celkom fajn... a zrazu toto... no co uz, raz sme hore, raz sme dole... teraz budeme dole a mozeme ocakavat zase rast 😉 Ale je mi v kazdom pripade luto kazdeho koho kriza nejako zasiahne... je to hrozne pre niektore rodiny... a najviac sa mi paci ako vo fabrikach prepustaju robotnikov s minimalnymi mzdami a manazeri sa dalej rehnia za 100tisicove platy vsetkym do ksichtu 😉 a chodia na drahe sluzobne cesty... jo, zabudla som, oni su za to prepustanie plateni.... 😝

certisko19
26. pro 2008

kazdy sa vyhovara na tu fin.krizu...ale ono to aaz tak nie je...ako to skresluju

susik77
autor
26. pro 2008

noo, my to pocitujeme, mm ma o dost nizsi prijem-zmenila sa firemna politika, maju nizsie bonusy...ale je pravda, ze kazdy to nemusi pocitovat. pred materskou som robila vo firme, kde som mala pevny plat, kazdy mesiac rovnaky, tak by som to nepocitila. skor sa to moze prejavit, ak ma niekto pohyblive premie-za projekt a pod.

nobody
28. pro 2008

susik, já ji mám pořád 😀

trixi
28. pro 2008

mna na tej financnej krize stve najviac to, ze vsetci sa na to vyhovaraju. Napr. som bola pred Vianocami v Tescu a nebola tam hladka muka, tak som sa spytala predavacky, ze ci nemaju muku a ta mi povedala, ze nemaju, ved je financna kriza, tak na co chcem muku, ze ju sice maju v sklade ale nema ju kto vylozit. Skoro ma natiahlo. 😠

janulle22
28. pro 2008

tak my teda absolutne nic nepocitujem...pritel ma porad stejny plat...mozna budou mensi premie ale to nas netrapi...zas je levnejsi benzin coz je pro nas dobry...

trixi to ma s pravdu ze se na to kazdej vymlouva ... 😠 ... ale s tou moukou je to ftipny...bych ji rekla at me tam zavede ze si ju vytahnu sama... 😀

ukana
23. led 2009

ako sa na krizu divate po novom roku? ja kde sa pozriem, tam sa prepusta, robia len na polovicny uvazok, su doma na 60%....uplna hroza, nechcem vidiet tie dosledky v letnych mesiacoch, teraz to len zacalo....a realitky zatvaraju pomaly kazda druha, nic sa nepredava........... ☹

hupcza
23. led 2009

ad teroristické útoky ...holky, vy jste si nevšimly, že tady byly i před krizí? a jen pro info, budou tady i po ní 😅

jinak krize na manžu dolehne, jelikož podniká, ale zase jen částečně, jelikož jedna oblst jeho podnikání je krizí tažená nahoru
no a moe příjmy to neohrozí - že bych dostala padáka z mateřské, to asi nehrozí 🙂

lienocka235
23. led 2009

no je hrozne co len pocuvat kde vsade prepustaju... 😒
nas sa to zatial nedotyka... ale predpokladaju ze sa to bude zhorsovat.. tak uvidime

tilly
23. led 2009

kupujte volkswageny 😀 😀 😀 😀

ukana, ani nehovor, malé realitky končia vo veľkom... ale aspoň sa preriedia realitky a zostanú len tie profi, veď v čase rozmachu si realitky otvárali mäsiari, kaderníčky, poštárky, taxikári, ktorí potom robili len problémy ostatným...

tiež mi je až zle, keď z každých správ počúvam, fabrika ohlásila hromadné prepúšťanie... a hlavne na východe, ja nechápem, čo tam tí ľudia budú robiť... a keď sa aj tie naše superautomobilky presunú do vietnamu, mongolska a ja neviem kam ešte, tak to bude tiež na prd...

ukana
23. led 2009

ja si tiez hovorim, ze nas to netyka, ale tyka sa to vsetkych, robime v sluzbach a ked ludia nebudu mat peniaze na jedlo, tak na sluzby uz vobec nie... a nestavia sa, nebudu mat robotu ani zivnostnici v oblasti stavieb...dotkne sa to casom kazdeho...

tilly, vsetky fabriky sa casom presunu, na Ukrajinu a dalej na vychod 😠 😒 😒 ked im tam budu robit za € na hodinu pomaly.... 😠

titkovamiriam
23. led 2009

u nas v okoly ju zatial nepocitujeme,no ked vidim to spravodajstvo strasne 😠 ☹

elise
23. led 2009

manžel pride o prácu vo februári jeho zamestnávateľ ruší závod na sk takže finančná kríza sa nás dotkne ☹

tilly
23. led 2009

elise, tak to je veľmi nepríjemné

elise
23. led 2009

tilly je a najhoršie je že sa to blýži dosť rýchlo a výpovede podostávali všetci v novembri takže sme mali super vianoce 😉

elise
23. led 2009

mal byť iný smailo ☹

sasiki
23. led 2009

u nás v okolí má dosť ľudí ,,prázdniny", môj manžel má dnes (zatiaľ) prvý deň 😒 , ale veľa ľudí bolo doma aj kôli plynu, a teraz zas kôli kríze 😖

tilly
23. led 2009

tak to je fakt nepríjemné... my máme v zálohe stále to, že keď bude najhoršie, muž sadne do taxíka a bude taxíkovať, teraz robí aj elektriku, no robíme, čo sa dá... ale ani tým taxíkovaním nezarobí toľko, čo predtým a je to teda hnusná robota, celé noci v aute 😝

tilly
23. led 2009

ten plyn tomu moc nepomohol ☹

ukana
23. led 2009

ten plyn to len urychlil 😖

emjee
23. led 2009

moj manzel ma "prazdniny" od oktobra 😔 ale stale lepsie prazdninovat, ako nemat vobec ziadnu robotu (hlavne s hypo na krku a ked som prave nastupila na md)

lukin
23. led 2009

Nás se finanční krize dost dotýká, manžel měl nucenou dovolenou a teď se rozmýšlí, který den nebudou chodit do práce.

lienocka235
23. led 2009

a ako je to ked su vlastne na tych prazdninach.. teda nie v robote.. dostavaju normalny plat aspon..?

emjee
23. led 2009

lienocka zalezi od firmy, ale zo zakona sa to posudzuje ako prekazka na strane zamestnavatela a vtedy su doma, no dostavaju 60%

s.arik
23. led 2009

slovenky, nechci provokovat, ale já si žádné krize ještě "nevšimla" 😕 myslím jako že se to bezprostředně nedotklo nikoho z mých známých, kromě táty, ale ten pracuje v zahraničí....

že by se tady na ostravsku až tak mohutně nepropouštělo? 😕

emjee
23. led 2009

s.arik u nas kazdy den ide v telke nejaka info o tom, ktory podnik zase prepusta 😅 plus kolko ludi sa vracia zo zahranicia, lebo ich prepustili tam

sendi
23. led 2009

ahojte baby,kvoli tej krize prepustili jedneho pana a ten sa myslim pred 2tyzd zastrelil aj svoju mamku zabil tu vo vedlajsej dedine.je to hroza co sa deje!!!! ☹

susik77
autor
23. led 2009

s.arik: noo, my sme v Prahe a mierne pocitujeme, kopec manzelovych kolegov z IT co prepustili si uz 2.mesiac nemoze najst pracu 😖 medz nimi dobri IT odbornici aj menezeri...
mm chcel este tesne pred krizou najst lepsie miesto a teraz je rad, ze ma stabilne zamestnanie a zatial slusny plat...

susik77
autor
23. led 2009

inak, Microsoft prepusta 5000 zamestrnancov.
firmy maju proste menej zakazok a nemozu si dovolit drzat zbytocne ludi a platit ich...je to bohuzial taky zacarov. kruh-banky nedavaju peniaze na projekty, firmy potom nemaju zakazky a nemozu platit zamestnancov, ludia menej nakupuju atd.

lienocka235
23. led 2009

no pokial viem aj v cechach prepustali.. rusili sklarne.. CSOB prepustala dost ludi... a vieme ze aj v jihlave prepustali.. mame odtial kamarata..

emjee.. to je dost blbe ze 60% platu.. len davaju.. 😖