Zasiahne nás finančná kríza? Znížite výdavky?

susik77
30. zář 2008

Ahojte, co hovorite na tu celosvetovu financnu krizu? Myslite, ze zasiahne vyznamne aj CR a SR? Budete nejak vyrazne obmedzovat vydavky?

janulle22
30. zář 2008

ona nejaka je...?me pripda ze snad neni...

sticker
30. zář 2008

Susik - už aj ja som nad tým premýšľala, že či sa začať znepokojovať 😒 ☹ Ono to nie je sranda. Veď väčšina mladých ľudí má hypotéky....... 😒

susik77
autor
30. zář 2008

No, teraz v spravach bolo, ze zatial to postihlo len akcie, ale nie je vylucene, ze za nej. cas to mozu byt aj banky...Mame hypo, tak sa bojim...

janulle22
30. zář 2008

a o jakou krizi jde...?jsem jaksi mimo...nic nesleduji...dekuji

sue
30. zář 2008

Ja sa nebojim len kvoli hypo, ale aj kvoli zivortnym poistkam, sporeniam a podobne ☹

sticker
30. zář 2008

No veď aj to sue 😒 ☹

susik77
autor
30. zář 2008

my mame len 1 poistku-zivotnu-dost nizku a vinkul. na banku a sporenia ziadne, radsej splacame uvery 😎

sue
30. zář 2008

My mame - zivotne, maly ma sporenie + hypo...samozrejme s vinkulaciou... ktovie ako to dopadne vsetko...

susik77
autor
30. zář 2008

sue: prave sa obavam, ze to moze trvat aj 5-10 rokov...teraz neviem, ci pokracovat v invest. do bytu al. setrit-co sa viac vyplati-ci aj tak neprideme o peniaze co usetrime, ak krachne banka 😒

sue
30. zář 2008

vsak toto... ze ci teraz nie je rozumnejsie strkat do pancuchy ako do banky 😒

susik77
autor
30. zář 2008

sue: ale ked mas mesacne hypo+uver+poplatky okolo 30 000 a bude to trvat cez 5 rokov, kolko by si musela mat v pancuche? 😎 😀 Dobre lakadlo pre zlodejov 😎

susik77
autor
30. zář 2008

manzel hovoril, ze je mozne, ze potraviny sa mozu zdrazit aj o 30% 😒

tripplebi
30. zář 2008

strkať peniaze do pančuchy nie je nikdy výhodné 😀

sue
30. zář 2008

Tripplebi...hej..pri uzatvarani poistky sapresne pamatam na tieto argumenty - strkat do pancuchy nikdy nie je vyhodne, poistujete sa v banke, ktora ma viac ako 100r. tradiciu a podobne... ale tereaz sa minimalne sporitelia americkej sporitelne presvedcili, ze to tak nie je...
Susik, hypo platit musis...

tripplebi
30. zář 2008

sue - hej, tie obvyklé reči pri uzatváraní poistiek poznám 🙂 ale aj tak platí, že mať peniaze zašité v starom kresle nie je vôbec výhodné. ja osobne sa zatiaľ krízy u nás nebojím. skôr sa bojím iných vecí. napríklad aby američania nevyvolali ďalšiu vojnu. lebo vždy, keď je v amerike kríza, idú potom do vojny.

sue
30. zář 2008

Tripplebi, ano... stale v to verim 😀 - preto sme peniaze odtial este nevybrali a ani to neplanujeme... a podobne mam myslienky ako ty... aby to nedopadlo ako po krize v 1933...

tripplebi
30. zář 2008

hromadné vyberanie by celej veci len uškodilo. ja tiež nevyberám, len starostlivo vyberám, kam peniažky dávam.

smisela
1. říj 2008

Ahojte,ak môžem odporučiť,investujte do zlata,papierové bankovky nie su kryté zlatom,je to len kus papiera,zlato malo odjakživa svoju hodnotu a ak si všimnete,po finančnej kríze cena zlata stúpa 😉

kristi
1. říj 2008

nebojim se, neni az tak ceho. Stejne to odhlasujou, akorat v jinym formatu. Holt si musej sami pomoct. My zatim muzeme byt v klidu. Poteraviny zdrazovat o 30% nebudou, to by lidi za chvili nemeli co zrat

titkovamiriam
1. říj 2008

ja mam trochu obayi,lebo jeden hovori tak a druhy tak ☹

m311293
1. říj 2008

v období krize je lepší mít dluhy než peníze v hotovosti,
mně ani tak netrápi přímo bankovní krize, jako ta hospodářská tady v česku ve sklárnách propustili 1200 zaměstnanců,
taky dělám ve firmě ale na dřevo, tak s napětím očekáváme jak se to projeví.

denisocka
1. říj 2008

kristi 😀

titkovamiriam
1. říj 2008

ved to ze bude prepustanie zacne to automobilkami a skonci malimi firmami-ludia sa budu bat nakupovat/ak budu mat zaco/

kristi
1. říj 2008

m311293: jo, to je tezky, ale u tech sklaru byla ta krize uz dlouhodoba, cela ta firma byla strasne zadluzena. Nejvic me ovsem serou odborari, ktery chtej, aby to zaplatil stat - potazmo danovy poplatnici. To mi hlava nebere...

lendy1
1. říj 2008

tak já z finanční krize zatím také namám obavy, jen by mě zajímalo, co by se dělo, pokud by zkrachovala banka, u které lidi platí hypotéky. To by jako už nemuseli splácet 😅 ?
Jinak k BCT: tam bohužel za krach mohl kurz dolaru, Číňani, který napodobují vše včetně českého skla a prodávají to za nehorázné ceny, takže spousta zákazníků brala sklo z Číny nebo tlačili a tlačí skláře do takových finančních podmínek, že se skoro všechny sklárny drží tak na hranici bankrotu 😖

kristi
1. říj 2008

lendy, to by bylo super, kdybychom uz nemuseli splacet.....

dzany
1. říj 2008

ahoj
finanční krize se nás kterí máme už hypo poskytnuté až tolik netýka - apláciš normoš (každý úvěr je pojištěn takže v případě krachu je to v poho) když to bude trvat dýl může se to projevit na úrocích (třeba u konce fixace), ale zatím ČNB úroky nezvedla takže taky klid.
co se týče pojištění, spoření a pod. tam bych se nebála je to běh na dlouhou trat a než si to m dospoříme tak zas bude klid. Horší je to s akciemi - tam určitě nepanikařit a nevybírat co je doted naspořeno, protože se nejvíc tratí když jsou akcie nízko.
Horší je tá hospodářská krize - tam exportní firmy můžou čekat komplikace - vysoká koruna a nejistota zahraničních bánk je pro ně nevýhodná, určitě se v každé takovéhle firmě projeví menší produkci, nebo propuštěním určitého procenta zaměstnanců
Potraviny už zdražovat rapidně nebudou, naopak inflace by měla byt už jenom kolem 5% (tento rok byla přes 7% a to jsme pocítili)

elitera
1. říj 2008

triplebbi, opravdu máš dojem, že druhou světovou vyvolali Američani po svojí hospodářský krizi? 😉 na první světový taky podíl neměli 😉

dzany
1. říj 2008

lend ysplácet budeš muset bohužel dál 😉 😝 závazky zkrachovalé banky přebíra bud jiná instituce nebo stát 😎

lendy1
1. říj 2008

dzany, jo, to mě napadlo a převzal by stát i závazky za zahraniční banky, které u nás mají pobočky?
Naštěstí máme vše za hotové a ani jediný dluh, takže se mě toto až tak netýká, jen mě to zajímá, jak by to bylo.