Závidím kamarádce její skvělý život.

6. lis 2019

Ahoj holky, závidím svoji kamarádce ona je prostě úžasná všichni ji mají rádi má hodně známých ,je z bohaté rodinný a má i bohatého manžela, nosí samé drahé a značkové oblečení ještě jsem ji neviděla v jednom oblečení dvakrát, jezdí na dovolené skoro každý měsíc, navíc jí vážně hodně vůbec nesportuje ale má dokonalou postavu. Všechno jsem jí žačala závidět teprve před pár týdny , ja se s přítelem snažím o miminko hrozně dlouho ale nedaří se nám jsem po 7 potratech zkoušela jsem 3 umělé oplodnění ale pořád nejsem těhotná jsem z toho úplně zničená, a teď k věci před pár týdny se mi kamaradka zveřila že by už taky chtěla dítě ja jsem z toho vlastně měla i radost, a o dva týdny později mi kamaradka celá šťastná oznámila že je tehotna a to mně úplně zničilo ja se snažíme o dítě tak dlouho a ona se i otehotni téměř hned a potom jsem ji začala závidět i ty ostatní věci co jsem už psala prostě ona má dokonalý život,
vážně nevím co se stane až po rodu to snad nezvládnu, a prosím napište mi jak jsem špatná a omlouvám se že je to tak dlouhý ale potřebovala jsem se vypsat

elis16
7. lis 2019

s tím co máš za sebou, bych jí taky záviděla. Myslím že je to normální reakce a časem si to sedne. Když jsem v 10 tt potratila, tak mé dcě známé v ten samý měsíc porodily a i když jsem o jejich těhu dávno věděla, stejně mě to semlelo.
A pro pobavení, závidět se dají i nové pneu na auto (závidí je nám přítelův brácha, přitom si je klidně může taky dovolit, ale je škrt)

pavlinar
7. lis 2019

Ahoj, i podle mě jsou tvoje pocity přirozené.
Pokud je to dobrá kamarádka, co kdyby ses jí svěřila? A aby chápala, když třeba omezíš kontakt, že máš teď co dělat sama se sebou. Když to s ní citlivě probereš, že miminko jí přeješ, ale je to pro tebe teď bolestivé období, určitě to pochopí.
Pokud to není dobrá kamarádka, které se svěřovat nechceš, kontakt bych pomalu omezila, to časem vyšumí samo...
Až tak bych se nezaříkávala tím, že ona má určitě nějakého kostlivce ve skříni. To tak může být a nemusí.
Jinak teda já taky závidím, a jak :D ale ne to, co si lidi vybudovali sami svou pílí. Co fakt závidím, když někdo tuhle dostane auto od rodičů, barák zdědil po babičce, a dostávaj rentu z rodinné firmy 🙂) to mě fakt bere :D Shrábnout co mi spadlo do klína bych totiž taky uměla 🙂 a ještě když se tím řádně chlubí, bez nějaké pokory či vděku...
Drž se a přeju hodně zdaru s miminkem..❤

babanci
7. lis 2019

Víš, co se říká? Přej a bude Ti přáno. V penězích a hadrech štěstí není, to víš. Já taky nemám nouzi, barák jako hrom, značkových hadrů plnou skříň, na dovolené jezdím, děti mám hodné a vnoučátka krásná, manžela úžasného a práci zajímavou. A přesto nejsem šťastná. Před 8 lety mi zemřela dcera na zhoubné onemocnění. 😢 A přesto se najdou lidi, co mi závidí. ☹

takyjedna
7. lis 2019

Neni vsechno zlato, co se trpyti.. Znas ji opravdu dobre? Penize a mamon neni v zivote vsechno, i kdyz je pravda, ze se s penezi zije lepe.. Kde ktera se pred okolim prezentuje jako luxusni panička, ale mezitim ji doma bije manzel, ma spatne vztahy s rodinou, taji vaznou nemoc, cokoliv, ze bys ve finale svuj zivot s ni ani na vterinu nemenila.. Nenech si zbytecne vysavat energii takovymi vecmi v okoli, omez s kamaradkou kontakt a bude ti lip. Ze nekdo otehotni hned, kdyz se doma nedari je k vzteku a placi. Vim, o cem mluvím, taky jsme se o dite snazili nekolik let. Ale prej a bude ti prano.. I k vam to stesti prijde, jenom jeste neprisel ten spravny cas. At se vam dari.

aselluska
7. lis 2019

Kamarádka má taky všechno, dům, koně, pozemky, nové drahé auto, bohaté rodiče, mažela, doktorka se jí vysmívala, že s její postavou neotěhotní. Do půli roka byla těhotná, snažili se o trochu dýl něž my. My pořád nic nečekáme, ani nemáme, jezdíme starým autem, máma byt na hypotéku a naše platy jsou jejich poloviční. Bylo mi trošku smutno, že bude mít miminko dříve než já a co stím asi tak mám dělat? Teď má její mimi 4 měsíce, jezdím tam několikrát do měsíce, pochovám, pokecáme a i přeš to, že se na mě celou dobu povyšovala kvůli penězům a značkových věcech jsem jí nikdy nic nezáviděla. Ano bylo mi líto, když jim se to povedlo a nám ne, ano bolí to, ale je to kamarádka. Na druhou stranu jí to mateřství pozitivně nakoplo jiným směrem a přestala řešit majetnické věci.

jarla
7. lis 2019

...začala jsi závidět před pár týdny,když se jí "podařilo" to,po čem asi nejvíce toužíš...nejsi špatná a vůbec se špatně neciť,prostě se to najednou nakulmunuje a vznikne z toho toto....z vlastí zkušenosti...ono občas není vše,jak vypadá...znám dvě o kterých bych řekla,že mají všechno a že se maj dobře,maj úúúžasný život,úúúžasného manžela a ještě úúúžasnější děti..... a představ si,že to tak není,jen se s tím špatným nikomu nesvěřují a nechávají vyplynout na povrch jen to hezké a lidi kolem tomu věří

klea81
7. lis 2019

Já jsem asi divná, já nezávidím nikomu nic. Ani z dětství si nevzpomínám, že by mě něco žralo. Jestli to nebude tím, že jsem se svým málem spokojená a tak je mi úplně jedno, co mají sousedi. Každý dle svých schopností a možností. Někdy je fajn zaměřit se zejména na to, co člověk má, nikoliv na to co nemá.

sudylichozrout
7. lis 2019

@klea81 Ja si myslim, ze urcitou miru ne zavisti, ale obcasne depkovosti ma kazdy. Kazdy ma sva prani, ktera kdyz vidi splnena u ostatnich, tak ho to treba zamrzi. Neni v tom (alespon u me) neprejicnost, spis jen takove zamysleni nad tim, jak to udelat, aby se mi sen take splnil.
Neverim, ze bys tohle nekdy nezazila.

klea81
7. lis 2019

@sudylichozrout tak tě zklamu, fakt tuto charakterovou vadu nemám a manžel taky ne. Takže výjimky potvrzují pravidlo. Každý prostě nebaží po hmotných věcech. Těhotenství mi záviděla sestřenice, takže jsem to viděla z druhé strany a bylo dost smutné, že mi ho nepřeje a přestává se se mnou na truc stýkat, jakože co jsem si to dovolila 🙄Na syna se jako jediná z rodiny odmítla po šestinedělí přijet podívat.

sudylichozrout
7. lis 2019

@klea81 At delam, co delam, tezko se mi veri, ze bys nikdy nebyla treba smutna z toho, ze neco v urcitem okamziku nemas. A vubec nemuselo jit o hmotne veci. Mohla to byt treba laska, kamaradka, cokoliv. A to, ze je nekdo v takovem okamziku smutny, jeste neznamena, ze zavidi. Zavist je hodne silna, negativni emoce. Smutek je neco jineho. A to si myslim, ze jsi zazila. Treba jako dite ci pubertacka, ale zazila.

mourovatakocka
7. lis 2019

Je to sice možná dětinské, ale omezila bych styky. Pokud tě to trápí, mrzí tě, že má z tvého pohledu všechno a ty málo a miminko nepřichází, nemá smysl si pohledem na ni rozdírat srdce. Miminka na sebe dávají čekat, ale uvidíš, že nakonec se podaří 🍀
Ale trápit se pohledem na ní nedává velký smysl. Pokud víš, že ti bude líto vidět ji s bříškem, s kočárkem, tak se s ní podle možností nevídej.

mourovatakocka
7. lis 2019

@klea81
@sudylichozrout
Já bych třeba ani neviděla závist čistě jako negativní emoci. Může nakopnoit člověka ke změně, ke snaze docílit stejného úspěchu. A ani já moc nevěřím, že se najde člověk, kterého nikdy závist nepíchla, tak leda v pohádce.

pratensis
7. lis 2019

@klea81 Podle mého názoru to u zakladatelky není závist, spíš frustrace, smutek, bezmoc, splín z vlastní situace ohledně dítěte. Je přecitlivělá na cokoli, co se týká dětí, a není se co divit. Kdo někdy přišel o nenarozené dítě nebo se mu nedaří početí, zná ty pocity moc dobře. Člověku se chce plakat i při pohledu na cizí kočárek na ulici. Těch podnětů, které člověku jeho situaci připomínají, je najednou všude kolem tolik... Neznám vaši sestřenici, ale nebylo to místo trucu a nepřejícnosti spíš tohle, co jí bránilo ve styku s vámi? Neodsuzovala bych ji a nebrala si to osobně.

klea81
7. lis 2019

@sudylichozrout tak paní řeší závist, ne smutek a smutek není závist. Lásku mám od 16 let, takže ani tady nestradam.

klea81
7. lis 2019

@pratensis taky jsem potratila a v životě mě nenapadlo někomu jinému těhotenství nepřát...

sudylichozrout
7. lis 2019

@klea81 Ja si prave myslim, ze zakladatelka citi smutek a frustraci. Ne zavist. Jen to jako zavist popsala, protoze je to asi rychlejsi na popis. Kdyby ji zavidela, neprala by ji stesti. Zavist je o chciple koze. To z jejiho psani necitim.

klea81
7. lis 2019

@pratensis já byla spíš v šoku, co je za člověka, že mi vyčítá narození dítě a má pocit, že dokud nebude mít dítě ona, tak nikdo 🙄ani nevěděla, že jsem předtím potratila, takže bylo trochu za hranou hrát si na chudinku okresu

sudylichozrout
7. lis 2019

@klea81 pokud ti to vycitala, tak fakt zavidela, no... Nekdo to proste neustoji. Ja mam deti na lusknuti prstem, nedokazu se uplne vzit do tech, ktere se souzi. Ale asi chapz, co ji zralo.

klea81
7. lis 2019

@sudylichozrout jako dozvědět se na oslavě narození dítěte, že jsi černá ovce rodiny, tu bolest nezapomenu. Čekala jsem chválu mimina a povzbuzení do dalších měsíců a místo toho se ode mě očekávala "lítost a pokání". 🤔

sudylichozrout
7. lis 2019

@klea81 To je drsny 😥

drep
7. lis 2019

Nemůžu si pomoct, ale závidět kamarádům nejde. Jde závidět známým, jde závidět cizím lidem, kde závidět Bradu Pittovi, ale ne kamarádům. I u kamarádů, kteří takzvaně mají vše, přece vždycky vím, že mají nějaký Svý neštěstíčka, životní křivdy, nesplněný a nesplnitelný touhy.

klea81
7. lis 2019

@mourovatakocka ale pokud změnu nechceš nebo nepotřebuješ, tak nemusíš soutěžit ani závidět. Já to tak teda mám a asi žiju si ve své pohádce. Většinu lidí spíš lituju, co si to nastavili za život třeba ve splátkách...

klea81
7. lis 2019

@sudylichozrout jo bylo to drsný, takže když si tu někdo stěžuje na těhotnou kamarádku nebo sestru, tak mě to bolí, protože je to takové tunelove vidění světa. Sebrat někomu radost a vyvolat v něm pocit viny...abych já se cítil líp.

sudylichozrout
7. lis 2019

@klea81 Naprosto rozumim a chapu.

maqggienka
7. lis 2019

Myslím si, že je problém hlavně to, že se vám nedaří s mimcem. Já také, když jsem potratila 2x krátce za sebou, tak jsem všem s břichem, zavidela. Samé známé okolo těhotné a já nic. Je to spíš lítost, než závist. Určitě se ti zadaří a kdyby nevyšlo umělé, existuje např. i náhradní mateřství. S kamarádkou si promluv na rovinu.

pratensis
7. lis 2019

@klea81 Já jsem ale nikde nepsala o tom, že by někdo někomu nepřál těhotenství. Hovořila jsem o tom, že po potratu nebo při dlouhodobé neúspěšné snaze o početí je obvyklá přecitlivělost na množící se těhotenství v okolí, děti, kočárky a vše s tím spojené. A že těhotné by si neměly v takovém případě brát osobně, když dotyčná zrovna neskáče radostí z jejich těhotenství a spíše se snaží omezit s nimi kontakt. S trochou empatie je to více než pochopitelné. To není závist, ani to neznamená, že by dotyčná těhotné to dítě nepřála. Srovnala bych to s traumatem ze smrti blízké osoby. Tam si pozůstalí postupně procházejí různými fázemi vyrovnávání se se situací - a jedna z nich je pocit nespravedlnosti. Proč právě on musel odejít? Proč zrovna já jsem musela ztratit blízkou osobu? Podle mě v podobném rozpoložení se v určité etapě po potratu nebo při snažení o mimčo ty maminky taky ocitnou. Dobře, možná ne všechny, vy možná ne. Ale byla jsem svědkem z více stran, že to není neobvyklé. Asi bych se snažila takovou maminku spíš pochopit, i když výčitky směrem k těhotné jsou samozřejmě už za hranou.

shaun40
8. lis 2019

Nevím radit někomu aby opustil kámošku jenom proto že je bohatší je proti mému předsvedčeni to hodny člověk neuděla.Vždycky je na světe někdo bohatší než ten bohatý.To je život.A co je značkové oblečení v dnešní době už rutina.Ijá a moje děti máme značkové oblečení. V zahraničí to už je za pár kaček Kors,Guess .A dnes pořídiš padělky takové že ty jako laik to nepoznáš.A naše babi je na důchodu a jezdí 5krát do roka na dovolenou a vůbec není bohatá.A dnes je medicína na takové úrovni že dětičky budou. ☺

pratensis
8. lis 2019

@shaun40 A on tu někdo něco takového radil?

matildapg
24. lis 2019

@amazonkajanik to je moc pekne receno 🙂 to si budu pamatovat 🙂

knuffel
25. lis 2019

Troll 🤦