Závislost na nosním spreji

wsmoulinkaa
22. led 2009

ahoj, je tu někdo kdo má problémy se závislostí na nosním spreji??

wsmoulinkaa
autor
24. únor 2009

jj máš pravdu s tím čištěním zubů i jídlem!!

jedna holka psala, ale ne tady, že skusila jeden den - noc nestříkat a trvalo to tak 16h a pak se ji sliznice uvolnovala...tak já hned že to zkusím-upozorňuju hroznááá noc, manžel byl ze mě vykulenej a mě to nepomohlo...dusila jsem se až na zvracení!!je to jako když si ucpete nos prsty a nemáte ani skulinku na dýchání. Hrůůůza!
Při normální rýmě se taky upce jasně ale je to jiné...je!!Je to svinstvo, jak olynth, otrivin atd pokud to fakt užíváte už 14dní seknout s tím.

já to ani nevnímala že si furt stříkám a nenapadlo mě že budu závislák...a měsíc používání mě upozornil až manžel a tak už pak bylo pozdě!

Mám strach také....nemám ale k tomu že jsem těhu co dodat, stydím se a pevně věřím že bude vše v pořádku...a já jdu už př týden na orl...tak držte palce!!

scai
24. únor 2009

Mercy jseš trochu mimo. Efedrin je jedom mucoseptonexu E. V těch nasivinech, otrivinech, olyntech jsou příbuzné látky. A rozhodně to nejsou drogy. Ta závislost je jiného rázu,prostě ta sliznice už pak bez toho neumí splasknout. Chtělo by to fakt kapak nebo stříkat co nejméně. Nebo třeba opravdu jen na noc. Může to vyvolat předčasné kontrakce.
A jak tady někdo psal, že je třeba lepší otrivin než olynt, nebo vibrocil, nebo úplně naopak, je to jedno. Všechno jsou fakt podobné látky, tu závislost vyvolávají všechny stejně a vadí taky stejně!
A jak někdo psal odpověd od Dr. Kouckého, tak to je asi fakt blb...nevím kde přišel na to, že se to může běžně používat a ještě to doporučí! Ať se mrkne do AISLpu jeestli teda ten "doktor" ví co to je

sonik05
27. únor 2009

Ahoj, tak já jsem byla závislá na Nasivinu. Pak přišlo těhotenství, tak jsem si řekla, že s tím musím něco udělat. Nejprve jsem vyzkoušela slanou vodu ve spreji Sterimar, ale přišlo mi, že tím se mi nos zacpe ještě více. Tak jsem zvolila kapky Pinosol, které se mohou užívat i v těhotenství. Ze začátku to bylo hrozné, měla jsem pocit, že mi oproti Nasivinu vůbec nepomáhají. Nakapala jsem je, počkala na to málo, co se uvolnilo a vysmrkala. Když byl nos pořád zacpaný znovu jsem nakapala a chvíli čekala. Třeba 5x za sebou, než se nos uvolnil. V noci jsem také kapala několikrát. Mě ta lahvička nestačila snad ani na týden, ale hlavní bylo, že to nevadilo miminku a ucpaného nosu jsem se zbavila.
Teď už zase používám nasivin, ale jsem opatrnější. Snažím se ho omezovat na 2-3x denně a max. týden. Zatím se mi to daří, tak snad vydržím 😉 Držím vám palce, ať se vám to podaří, pro miminko přeci stojí za to se obětovat a mít chvíli zacpaný nos 😉




















😉

janka
27. únor 2009

Suhlasím s scai. Tak to ma teda SOKOVALA odpoved pana Dr. Kouckeho !!! 😠
v skratke z AISLP:
Muconasal - "nesmi se pouzivat v I. trimestru"
Nasivin a Olynth - "nema se pouzivat v tehotenstvi protoze neexistuji studie, ktere by prokazaly bezpecnost.."
Otrivin - "S ohledem na potenciální systemické vasokonstrikční účinky, doporučujeme zvýšenou opatrnost při užívání Otrivinu během těhotenství. "
Flixonase - "Těhotenství: bezpečnost použití u těhotných žen není dostatečně prokázána."
atd
Jediny doporuceny je Pinosol, aj ked nie je tak ucinny 😒 A z kortikoidov Rhinocort (tu nie nic v I skupine)

skuli
27. únor 2009

Poslední asi 4 měsíce těhotenství jsem byla závislá na nosním spreji 😠 Bez něj jsem nemohla dýchat,když jeden docházel,musela jsem doma mít další,bez toho bych se v noci udusila.I rodit jsem šla s ním.Po porodě se to srovnalo a od té doby jsem na něho nesáhla.

plami
4. bře 2009

No holky mám ten samý problém. trpím chronickou rýmou už celý léta a zatím jsem sama nenalezla řešení. rýma v těhotenství mě teď podvakrát zasebou zaskočila tou nejhorší formou co jsem ještě nezažila. dva měsíce jsem měla šílenou rýmu, brala jsem olynth následně pak otrivin, nejhorší to bylo v noci, snažila jsem se kapat jen málo, abych to fakt nějak nepřeháněla. v lékárně jsem taky vždy šílela když jsem chtěla poradit s kapkama v těhotenství a všude mi doporučovaly jen ten mořský sprej, mám doma dva a akorát tak na vyhození, nic to se mnou nedělá. jo taky jsem brala bioparox, prý perfektně pomáhá na zánět dutin, ovšem ne pro mne........skončila jsem na orl, kde mi doktor udělal akorát punkci a to bylo taky vše a ještě mi řekl že nějaký olynthhy bych neměla brát vůbec, že si do budoucna akorát tak můžu poškodit sliznici, nemluvě o tom že v těhotenství se to prostě NESMÍ!......pár týdnů jsem pak nebrala nic a nachlazená rýma njak přešla sama....nicméňě nyní mám po chřipce a zas ta rýma nachlazená......horší tím, že po vstříknutí otrivinu mě šíleně začala pálit nosní dírka, kapky proterkly až do krku a začal šíleně pálit i krk!.....takže je to teď týden co neberu žádný kapky protože už žádný ani nesnesu, když si jdu lehnout pár desítek minut vždy odsmrkávám abych si ulevila aspoň jednu dírku....ale je to strašně vyčerpávající už☹ jsem zvědavá jak na tom s rýmou budu po porodu, ale jsem rozhodlá po porodu to radikálně řešit, protože už mě nebaví celoročně všude sebou tahat kapesníky a všude posmrkávat, lidi si pak myslí že jsem pořád nemocná☹(

bobicek5
4. bře 2009

ahojte, hlasim sa v klube. Musim otvorene priznat, ze uz par dni sledujem aj ja zavislost a silne kvapky mi akosi prestavaju zaberat. Nadchu mam od zaciatku tehu, a to taku, ze sa mi upcha nos a ani morska voda a kvapky na tejto bazi nezabrali. Snazila som sa pouzivat co najmenej skodlive a skocila som pri Olynthe. Velmi ma to trapi, sliznicu uz mam vydratu, no nepomozem si. Momentalne si musim kvapnut tak 5x za den, inak nemozem dychat. V dosledku upchatych dutin ma potom boli hlava atd... Vraj je to tehotenska nadcha, nie je to nadcha z prechladnutia, je to vraj sposobene zvysenou funkciou sliznic v tele....

jamaat
4. bře 2009

Ahojte. Ja som už na túto tému písala na tomto fore, ale v inej debate o závislosti. Nerobila som si veľmi ťažkú hlavu zo závislosti, keď bolo treba, nakvapkala som si. Povedala som si, že viac uškodí bábätku, keď sa nenajem, nevyspím, nenadýchnem poriadne atď, ako keď si tri krát za deň dám kvapky. Prípadne som si dala len do jednej nosnej dierky a na striedačku.
Možno je to aj tým, že sa oteplilo, ale skôr sa mi zdá, že už nemám sliznice také citlivé ako pred mesiacom až štyrmi (u mňa bola táto citlivosť aj "dole"). A proste kvapkám menej, lebo menej potrebujem. Žiadna závislosť nevznikla, hoci som ani kvapky nestriedala (väčšinou len Nasivin som mala).
Verím, že po pôrode sa to zmení úplne. Aj hormónmi, aj tým, že bude teplo. Ja som tieto problémy mávala aj pred tehotenstvom, ale hlavne v zime.

rettig
29. bře 2009

Ahoj všem,tenhle problém mám taky dlouho.Byla jsem zvyklá na olynth,teď i muconasal plus.Když jsem je užívala 3měsíce a nebyla schopná se bez nich nadechnout,šla jsem na ORL,tam mi doktorka předepsala Alergonasu.Ale tu jsem užívala zase dlouhodobě.Při každé další rýmě jsem ale vždycky skončila stejně,s olynthem navěky.Jak tady holky popisujou,kupovala ho do zásoby,na noc zásadně...Kdo nezažil,nepochopí,vlastně já to taky nechápu.Teď jsem narazila na výrobky s aloe-některá z vás to tu psala,mám teda gel na posílení imunity a taky first,což je sprej použitelný do nosu,krku,uší,ale i na popáleniny a odřeniny...Já ho používám kam?Jasně,do nosu,ael už třetí den jsem bez olynthu a uklidňuju se,že aloe je přírodní a až se nosní sliznice upraví,budu už chytrá a na olynth ani nesáhnu.Solnou dýmku mám doma taky,ale myslím,že ji začnu používat jako doplněk až teď,kdy budu dýchat...Jo,first jsem kupovala přes sousedku,jinak se dá i na netu,půl litru kolem 5OOkč.Přelila jsem si to do lahvičky od kapek vincentky a snad vydržím já i ony...Držte se.

wsmoulinkaa
autor
30. bře 2009

ahoj...orl nepomohlo-stříkám si vesele dál ☹ ale už mín...zatím mi každý dr řekl,že nepomůže nic,jen prostě přestat a vydržet! Nešlo to!
to aloe mi nedoporučoval,prý se to taky nesmí...vlastně nic se nesmí!!!
už to nějak doklepu...předčasné kontrakce zatím nemám!!
řešit radikálně to budu hned po porodu,protože se bojím když budu kojit jak to bude s mimi! 😒

rettig
30. bře 2009

já nevím,ten first z aloe jsem dnes zatím nepoužila a dýchám,což je nádhera.Každopádně když jsi těhotná,určitě je lepší dýchat se sprejem,než nedýchat.Možná bych zkusila přejít na dětský kapky,jsou míŃ KONCENTROVANÝ,a co nejdřív po porodu se toho zbavit.Té proděravělé nosní přepážky se totiž taky bojím.Takže já neříkám,že si hodlám first stříkam 10x denně místo olynthu...Ale pokud mi pomohl po 3dnech dýchat,-klepu na dřevo...tak proč to nezkusit?Když jím navíc můžeš polívat odřeniny,popáleniny,stříkat ho do krku při virźozách?Mimochodem,jsem ráda,že jste tohle téma zavedly,já myslela,že jsem blázen 😉

mamajana
30. bře 2009

Ahojte, teda ja som si myslela, že mám takýto problém len ja. Manžel sa mi už smeje, že nemám už ani sliznicu, keď si stále striekam ten sprej. Ja používam Olynth, a používala som ho aj v tehu. A deti mám zdravé (klop, klop, klop) obidve, tak dúfam, že to tak aj ostane. no ja už neviem, či sa toho niekedy zbavím. Aj sa mi už zdalo, že nosný sprej nepotrebujem, ale potom sa mi tak zapchá nos, že sa nedá nič robiť. A takto to už trvá skoro 5 rokov, s malými prestávkami. ☹

wsmoulinkaa
autor
30. bře 2009

jinak jsem chtěla ještě napsat, že mě pomohl pobyt u moře...nevím jak je to možné...moře?? vzduch?? ale ty mořské vody ve spreji není to samé...ty mi nepomáhají. Když jsme přijeli od moře tak 14 na to jsem přestala mít oteklou sliznici...2měsíce pohody,byla jsem štastná...a pak přišla chřipka a rýma a já začala stříkat-neměla jsem to dělat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ted už to vím-pozdě. Ale snad to nějak dokážu!!! a držím vám taky palce!! 😉

kizy
7. črc 2009

Ahojky holky 🙂 Tak jsem se rozhodla, že tu přidám i já své zkušenosti. 6 let jsem byla závislá na olynthu, zkoušela jsem to několikrát vydržet, ale bez úspěchu. Nakonec jsem začala snižovat dávky, koupila jsem si olynth pro děti a za čas pro kojence- ten je ale s kapátkem a tato aplikace mi nevyhovuje. Takže jsem lehce nastřihla vršek olynthu (kdysi byly lahvičky na šroubování a dalo se do nich nalítjiného) a silou sundala, kapky přelila a opět silou zavřela. Poté jsem i tyto kapky začala ředit mořskou vodou "Physiomer" až se mi podařilo dávky kapek snížit na minimum. Nyní už mám v lahvičkách jen mořskou vodu "physiomer" (přelívám si ji, pač je ve 135ml balení), kterou si stříkám max. 2 x denně, to už mě ale netíží, pač do těla nedostávám to svinstvo 😒 Snad se i vám podaří se toho zbavit! pápá J

wsmoulinkaa
autor
7. črc 2009

ahoj tak jen chci říct, že mám mímo zdravé, ale na otrivinu jsem závislá stále. už jsem objednaná na alerkologii, jestli nemám alergii....když ne, půjdu k nosnímu 😒

pavlo18
4. pro 2010

skuste se podivat na COLDASTOP !!!

lenja01
3. kvě 2011

@wsmoulinkaa @pralinka25 ahojte dievcata, mam rovnaky problem o akom ste pisali rok a pol dozadu - zavislost na nosnych kvapkach/sprejoch - zacalo to 13 rokov dozadu nasivinom, pokracuje to teraz olynthom a muconasalom. presne ako ste pisali, bez kvapiek neviem nielenze dychat, ale nedokazem sa najest ani nijako zaspat. v prvom trimestri som sa fakt bala brat hocico, tak som sa pokusala byt bez nich a pouzivat len tie, ktore sa smu, vysledok - mam doma asi 7 druhov kavpiek a nepomohli ani jedny. boli to hrozne dni, hrozne noci, po case som to vzdala a zacala striekat aspon na noc aby som mohla aspon spat. od druheho trimestra ich beriem opat...
behala som aj po doktoroch, nikto mi nevie nic poradit, skusali mi nasadit rozne spreje proti alergii, kortikoidy, lieky, nic nepomohlo.
mate stale tento problem alebo vam ho nieco pomohlo vyriesit? nechcem si dozivotne striekat spreje do nosa, uz nemam pomaly cuch a aj chutove bunky sa mi zabijaju ☹

zvirka
3. kvě 2011

Zdravím, měla jsem ten samý problém, naštěstí před těhu. Byl to hnus, jak píšete, bez spreje mi otekla sliznice a nemohla jsem dýchat, trvalo to několik měsíců, po pár hodinách jsem vždycky vyměkla a šplíchla si. Pak jsem si někde přečetla, že jde o závislost a prostě jsem to vyřešila radikálně. Prostě jsem přestala. Asi dva dny jsem byla na udušení, ale vydržela jsem a nakonec mi sliznice splaskla. Já mám rýmu trošičku pořád, ale do žádného spreje už bych nešla. Mám i alergickou, ale co jsem otěotněla, tak nic neberu, jednou při alerg. záchvatu jsem si zobla půl prášku, aby mimi mohlo dýchat. Teď kojím a na nic nešáhnu, pokud se fakt nebudu dusit. Nejsou na to studie, nikdy nevíte, co to s mimčem udělá. Holky, řešte to, co jste těhu, tak radši s doktorem, kvůli dostatku kyslíku pro malé.

petrusew
3. kvě 2011

Tak se závislostí na nostním spreji mám vlastní zkušenost. Musela jsem to vyřešit naprosto radikálně, tři až čtyři dny to byla hrůza pak se to dalo. Dnes bych si do nosu spreje tipu Otrivin, nasivin nešpíchla.

wsmoulinkaa
autor
3. kvě 2011

@lenja01 ahojda...
jj když dostanu rýmu, tak si stříkám...třeba 14dní...pak to odeznívá a už nestříkám. Zrovna jsem ted měla 14dní rýmu a stříkala si každý den...a dnes od rána nemusím, nosík mám trochu ucpaný ale dá se dýchat, takže to bude už ok, ale do doby než dostanu zase rýmu 😅
ale jako tenkrát už v tom nejedu 😀 😝 to bylo 2roky skoro...vkuse

lenja01
3. kvě 2011

@petrusew tak to je super, ze sa podarilo, ja som bola bez kvapiek niekolko dni a okrem toho, ze som bola psychicky na dne z 0% kysliku, ktory sa ku mne dostal sa nic nezmenilo ☹
@wsmoulinkaa a ako ti to preslo vtedy? len tak si prestala a preslo?

terkaz
3. kvě 2011

Ahoj holky, moje mamka byla take zavisla na nasivinu apod. Jednoho krasneho dne ji pani v lekarne "vynadala", ze to nemuze tak casto vyuzivat...Vsimla si toho, ze to mamka kupuje moc casto. Doporucila ji kapky Latrisin. Nevim co to presne je zac, ale strasne ji to pomohlo. Pry jsou to jedine takove kapky bez predpisu, zkuste se na to zeptat 😉

petrusew
3. kvě 2011

@lenja01 Já bych doporučila zajít si na alergologii, já jsem teda astmatička s chronickou aler. rýmou, kterou mám celoročně, beru léky na alergii a po změně léků a změně spreje do nosu je to lepší. Mě kapky sebral manža a říkal, že už žádné kupovat nebudeme, kontaktovala jsem se s doktorkou a okamžitě jsem měnila léky.

lenja01
3. kvě 2011

@petrusew no alergologicke chodim roky, vyskusali sme milion tabletiek, sprejov, kvapiek a nic

petrusew
3. kvě 2011

@lenja01 tak to nezávidím, mě se nosem špatně dýchá hlavně v noci, než usnu.

kvetinka211
3. kvě 2011

@lenja01 Ahoj, pomaha jedine prestat kvapkat a vydrzat hrozne 2-3 dni. zatial treba dychat ciastocne ustami a vela pit, ci cmulat nieco na zvlhcenie sliznice ust (napr. vincentka pastilky). Ono sa to bude pomalicky pomalicky zlepsovat, ale po tych 2-3 dnoch by si uz mala ako-tak fungovat normalne. Mozes skusit aj nejake relaxacne techniky a predstavovat si ako sa ti uvolnuje nos. Pomaha aj tepla sprcha. Tie kvapky do nosa su fakt zloba, ked vidim na to reklamu v telke tak ma to vzdy nastve. Dolezite je nedat si ich ani ked budes normalne chora, lebo to ta vrati spat (aspon podla mojich skusenosti). Potesujuce je ale zistenie, ze pocas kojenia - ked babo papa, sa krasne uvolnuje nos - zrejme ten isty hormon ktory spusta mlieko aj uvolnuje sliznice. Drzim palce 😔

cherryblossomgirl
3. kvě 2011

mne pomohla aj mast infadolan a samozrejme prestat kvapkat kvapky

wsmoulinkaa
autor
7. kvě 2011

@lenja01 no když zavzpomínám...tak po porodu se vše zhorší jednou tolik...protože se tělo zase mění, hormony atd...asi měsíc po porodu jsem měla tak ucpaný nos že jsem nemohla ani jíst a pít...po nocích brečela a to bylo ještě horší....tak jsem šla na ORL smířená i s punkcí ☹ kdyby náhodou bylo nutné :-/...ale dutiny jsem neměla ucpané a tak jsem šla na odsávání...nic neodsály...ikdyž jsem měla ucpaný nos a stěží vysmrkala"zelenou"rýmu(asi hnisavou) mi stejně nic neodsály...byla to jen zduřelá sliznice...takže mi dali ant kapky pamykon-ty mi myslím pomohly...a po týdnu jsem musela na utz dutin, tam taky nic nebylo...šla jsem na alerkologii a zjistili že jsem alergická jen trochu na plísen...takže jsem všude dopadla dobře...
a už k tomu vyléčení...no je fakt, že by se neměli používat antibiotika se sprejema(olynth atd) takže jsem to musela vydržet , 2dny jsem skoro nespala, měla tu mamku na víkend, protože jsem fakt vypadala hrozně...pomáhala mi s malou,byla malinká. A asi 3-4den jsem cítila jak se mi povoluje jedna dírka a to hlavně když jsem měla pohyb ..ale do týdne-14dní to ustoupilo samo....vydržela jsem to dokud jsem zase nedostala rýmu, ale slíbila si že dýl jak týden nebudu stříkat a dodržela...no a tak nějak samo to už odeznívá...
prostě mám rýmu a když nemůžu fakt dýchat tak stříknu...a nějak to pak samo odeznívá ...

ale zkuste ten pamykon, je na předpis fat to vydržet, však já nespala, nejedla a stěží spolkla prášek...ale jde to, je to o psychice 🙂

zuzkabluzka80
7. kvě 2011

Ahojte, ako je to s alergickami v tehotenstve? Ja mam alegrie na kvitnuce kvety, seno, prach....co mozem pouzit pocas tehotenstva?

clloi
1. čer 2011

@zuzkabluzka80 ahoj tento problém sem řešila před nedávnem s gynekologem, můžeš zyrtec, ale ne dlouhodobě, jen při potížích. Teď sem k tomu ještě nemocná a doktorka mě předepsala nasivin do nosu, ale nesmí se to přehánět.