Zděděný byt - prodat či pronajmout? Poraďte mi

esssi
13. led 2010

Po mamince jsme se sourozenci zdědili byteček. Všichni víme, jak to v současnosti vypadá s cenami bytů. Tak přemýšlíme, co teď. Když byt prodáme, bude to určo pod cenou, jakou bychom si představovali. Když budem pronajímat, má to taky svoje obtíže. A teď, baby r 😎 Díky 🙂

dada1212
13. led 2010

Určite prenajať, ale starostlivo si vybrať nájomníka. A neviem, či tam niekoho poznáte, ak áno, možno by ste ho mohli poprosiť, aby sa išiel potom do toho bytu sem-tam pozrieť, aby ste vy nemuseli tam chodiť, ak tam budú nájomnici.

Myslím, že predaj by ste o pár rokov ľutovali, síce je to najjednoduchšie, ale v momentálnej dobe strašne nevýhodné. Ja by som sa radšej nejaký ten mesiac-dva uskromnila, kým nájdete nájomníka a zaplatila náklady na byt, lebo ak by ste ho predali a ten zisk z predaja rozdelili ešte na troch, veľa by Vám neostalo.

konja
13. led 2010

Já bych byt v žádném případě neprodávala, ale pronajmula ho. Sice máš děti ještě malé, ale i oni budou potřebovat jednou bydlet a nebo až vyrostou, můžeš tam žít ty s manželem a dětem nechat váš byt ať si s ním naloží jak chtějí. Koukni se na ceny bytů, to jsou šílené pálky a bude určitě hůř. Já jsem dostala byt po mé babičce (já i moje mamka jsme jedináčci, takže to bylo jednoduché) a díky Bohu za to, na vlastní bydlení by jsme s manželem jinak neměli ani náhodou!!! Hypotéka s našim platem je absolutně nemyslitelná a žít celý život někde po podnájmech je taky dost na prd! Já bych se bytu držela zuby nehty 😉

esssi
autor
13. led 2010

No moje ségra má dvě děti, my skoro tři, brácha ještě žádný, to aby se jednou poprali 😎

nguyen
13. led 2010

teraz nepredavaj, pockaj kym nehnutelnosti zdrazeju, teraz je to uplne na prd co sa predaja tyka

jabber
13. led 2010

Pokud teď hned nepotřebujete peníze, tak pronajmout 😉 Prodat kdyžtak až ceny bytů vylezou. Anebo pronajímat pořád dál, podle toho jak to půjde 😉

konja
14. led 2010

esssi: tak ho prodejte po zději, přesně jak píšou holky, až půjdou ceny bytů nahoru a peníze rozdělte mezi děti na jejich stavební spoření aby jste jim jednou pomohli při vlastním startu. Teď se ho rozhodně nezbavujte, nikdy také nevíš co se může stát a kdy ho budete třeba potřebovat.

lenkabu
14. led 2010

Rozhodně pronajmout,blbost zbavovat se nemovitosti 😉

zany
14. led 2010

Ess - já bych ho zkusila pronajmout a uvidíte 😉 Nejlepší by bylo pronajmout to nějakým známým, ale to nevím jestli je reálné, když tam nikdo nebydlíte...
Prodat se to dá podle mě vždycky 😉

gabriel01
24. čer 2011

Ahojky já bych ho určitě pronajala. Jestli opravdu máš výborný vztahy mezi sourozenci, což už je v dnešní době docela vzácnost? Myslím, že to je jasná volba. Každý můžete dostávat část příjmu 🙂. Rozhodně neváhej a šup s bytem někam na ]MMreality. Mimochodem docela suprová realitka - http://www.mmreality.cz/cs/.