Zdobí děti stromek s vámi nebo ho nosí Ježíšek?

eeefffaaa
11. pro 2011

Zajímá mě to proto,že minulý rok,jsme se synem zdobili,ale to z toho ještě neměl pořádně rozum a všichni z rodiny nám říkali,že to tak dělat nemáme,že ozdobený stromeček nosí Ježíšek,že to překvápko pak není ono...Tak mě zajímá jak to dělají ostatní...mě zase přijde hezký když to dítě s Vámi zdobí...no a letos už to bude o něčem jiném...staršímu synovi je skoro 2 a půl roku,tak nevím jestli strojit s ním nebo ho tajně ustrojit a pak aby přišel k ustrojenému s dárečky...Předem všem moc děkuju!!!A přeji Vám krásné vánoce!! 😵

mamkamarketa
12. pro 2011

my teda zdobime predem. takovy to ''stromecek nosi Jezisek'' faaakt nedelame 😉 stromecek uz mame skoro tyden, a maly se na nej desne rad chodi koukat 😵 A ano pomahal nam zdobit. koncem listopadu mu byli 3. podaval ozdobicky a tak 😉
pri tom shonu na stedry den si nedovedu predstavit jeste zdobit stromek? 😕

jasekd
12. pro 2011

Ja si pamatuju, kdyz jsme byly se segrou deti, tak jsme se na zdobeni stromku hrozne tesily, takze ja jsem pro zdobeni s detmi. Prekvapko jsme mely v tom, ze se rozsvitil az na Stedry vecer, polozily se darky, tata rozsvitil, zapalil prskavky , zazvonil na zvonecek a pak jsme mohly ke stromecku i my se segrou. Ve dverich obyvaku byla sklenena vypln (takove to hrbolate sklo v panelakovych dverich)a uz pres ne to nadherne zarilo 😵 Strojilo se na Stedry den dopoledne, pozdeji pak 23. vecer.
Ja strojim den predem. Vice predem by se mi stromek okoukal. Deti jsou zatim malinke, loni syn Vanoce ignoroval, jsem zvedava letos 🙂

tlap.ka
13. pro 2011

nám teda nosí stromeček Ježíšek 🙂 večer ustrojím stromeček a ráno je to nádhera, když letos už oba vyjdou z ložnice a vidí rozsvícenej stromeček, to jsou kukadla 🙂 to prostě miluju 😉 jen teda letos zabalím dárky o dva dny dřív oboje je totiž nadlidský výkon v jeden večer 🙂

benjik
13. pro 2011

U nás zdobíme den před štědrým dnem i s dcerkou,jen rozsvítit se smí až 24.večer.

alti
13. pro 2011

U nás se zdobí společně a moc si to užíváme děti to milují a ochudit je o to nejde! Ale například moje švagrová, když byli její kluci malý ráno na štědrý den (nebo o den dříve) našli stromeček, který donest Ježíšek a oni si ho nazdobili sami. Takže stromeček byl od Ježíška, ale zbobení patří dětem! 🙂

rozarka65
13. pro 2011

Zdobíme společně a letos ho budeme zdobit slaměnými ozdůbkami a jelikož je Aninka už "velká",tak budeme ozdůbky vyrábět - ze šišek,popconu,slaného těsta....už se moc těšíme...🙂

pebi
13. pro 2011

Ježíšek nosí dárky, ne stromek 😉
...a my koupíme stromek, pěkně ho ozdobíme, aby měl kam ty dárky položit, děláme to společně, i kupujeme stromeček s dětmi 🙂

brusinka.pusinka
13. pro 2011

my se chystáme strojit stromeček teď v sobotu pěkně všichni dohromady 😉 a krásně si stromeček užíváme a náladu kol něj....... jako dítěti mi bylo líto když byl nazdoben 24 dopoledne a 6 večer se sundával , pořád jsme měla pocit že je to moc krátké proto ho míváme minimálně o týden dřív a o týden později sundáme 😉 moje děti to tak miluji a nikdy nám nenosil stromeček , ježíšek ten nosil a nosí jen dárečky 😉

anieanne
13. pro 2011

stromeček se přeci zdobí, aby měl Ježíšek ty dárky kam dát 🙂 Takže ne, u nás Ježíšek stromek nenosí.

sarihy
13. pro 2011

Já byla od našich zvyklá, že stromeček "zdobil Ježíšek" v pokoji, do kterého se na Štědrý den nechodilo, a milovala jsem to překvapení, když se otevřely dveře a stromeček zářil. I dávno potom, co jsem už na Ježíška nevěřila, to takhle bylo - nechtěla jsem si nechat vzít to kouzlo...Takže beru zcela samozřejmě, že teď s holkama to děláme stejně - jen s tím rozdílem, že stromeček je v obýváku, takže ho holky holt uvidí už ráno...Ale mám spoustu kamarádů, kteří stromeček zdobili pro Ježíška...každý ať to dělá tak, jak mu to vyhovuje....však o tom to je, ne ??!!..vše v klidu a pohodě 🙂

sona3d
14. pro 2011

Zdobíme stromeček společně s dětmi. Myslím, že mají velikou radost a nechávám jim prostor pro dětskou fantazi. Ačkoliv bych si ho nejraději nazdobila po svém, ale je krásné, jak se děti tetelí ze svého povedeného díla.v 🙂 😀

ivanavorlickova
16. pro 2011

U nás zdobí táta s Pájou, já mezitím připravuju salát 🙂