Zdravé hubnutí, podpořme se navzájem

jahudka80
31. bře 2012

Milé slečny, ženy, maminky zahajuji společné hubnutí. Na této diskuzi se budeme podporovat a psát své poznatky co na nás funguje a co ne. Co jsou naše slabosti. Navrhuji skupinku nás udělat si tabulečku a do ní jméno (přezdívku věk, výška, váha a třeba váhu před porodem a tu které bychom alespoň chtěli dosáhnout 🙂 Možná si někdo řekne jéééé tahle to nepotřebuje já vážím tolik a tolik a tolik jsem tlustá, ale omyl můžete mít nadváhu a cítit se špatně já i při těch pár kg polovinu věcí (tedy kalhot s šatníku neobleču a nechci si kupovat o číslo větší velikost. Zatím jsem na začátku a mám pouhé 1kg dole 😀 ale i za něj jsem ráda, týden se otužuji ráno večer vlažná sprcha začínám se cítit lépe. Ale chtělo by to něco víc, a času na nějaké cvičení... běhání tedy moc není . Tak holky pojďme společně do toho ať jsme krásné nejen pro sebe, ale i naše drahé polovičky 😉

petapete
18. dub 2012

@zahradnicka vítej a určitě se můžeš přidat...myslím, že když nás bude víc, tak nám to jen a jen prospěje😉

Já teda hlásím, že hřeším pořád😖. Ale snažím se tak nějak s mírou, ne sežrat tabulku čokolády na posezení...ale kousek sladkosti mám každý den...ale zas teď poslední dny hodně trávím venku s kočárkem, snažím se chodit procházky dopoledne (bez Lukáše) fakt rychlým tempem, takže pár kiláků denně rozhodně udělám, k tomu se snažím i doma s Fífou víc různě hopsat,...takže vlastně pohyb s ca sedmikilovou zátěží😀...Já teda bych se ráda dostala pod 70kg, tak na takových 66-68kg, ale to nevím, jestli zvládnu...před prvním těhu jsem se pohybovala mezi 70-75kg, takže i to by mi zatím asi stačilo (spíš u té spodní hranice), takže min. 10kg by to chtělo prostě dolů...Ale holky, já asi fakt budu muset začít cíleně posilovat břicho...protože tam tu kůži mám fakt i teď půlroku po porodu pořád vytahanou docela dost, je to děsně povolený celý - ne, že by to bylo až tak děsně špekatý, ale fakt takový rosol, bez svalů😖. No nechce se mi do toho ukrutně, ale budu se muset nějak dokopat☹

petapete
18. dub 2012

@zahradnicka to máš fajn, že manžel chce taky hubnout...u nás je to naopak...M. má fyzicky hodně náročnou práci, k tomu megarychlý metabolismus, je takový ten "vysírací typ" a pořád mi tu hořekuje, že by rád přibral, aspoň deset kilo...už mi i navrhoval, že ať mu přenechám ty moje nadbytečný😀...kdyby to tak šlo😀. Takže to je prostě na palici, když on si tu "brečí", že chce víc, já "brečím", že chci míň...

markimac
18. dub 2012

@petapete Ja mam sladke taky kazdej den, ale jen trosku. Rekla jsem si, ze pod 50g denne nejdu. A casem to budu snizovat. Bo uz to fakt dal nejde. Jak pises o tom hopsani, ja dneska celej den premyslim, ze z ceho me boli brisni svaly a ted mi doslo, ze jsem vcera asi 15 min hopsala na balonu s malym na rukach. Tak to asi budu delat castejc 😵 A o tom brichu jak pises, jak kdybych cetla o svem, presne to same. Rozkydlej rosol

petapete
18. dub 2012

@markimac tak to já asi těch 50g ani nedám, většinou jednu nějakou tyčinku, nejčastěji Milenu nebo kofilu, ty mají nějak kolem 35g (?), dnes teda to bylo těch 50g - margot Artemis, ta má těch 50...a nebo mi stačí i třeba dvě malý kinder čokoládky, to by bylo asi tak ideál, zůstat u těch🙂aspoň prozatím...na míči hopsáme docela často, pustíme písničky a hopsáme, houpeme se, zpíváme...do toho se po mě ještě různě věší Luciš, zrovna předevčírem jsme to tu praktikovali, no byla jsem z toho po chvíli zpocená až na...😀

cabalkova
18. dub 2012

@copa No jo, to se holt stane, mne kdyby muz domu prinesl zajusky, tak je zblajznu taky, to je jasny. 🙂 No co, tak se do toho proste obujes ted, nema cenu se tim ted trapit, prosre clovek musi jit dal a nic si nevycitat. 🙂
@markimac No, ve mne se to tak jako svari, i kdyz zatim jen teoreticky, protoze jsem zatim nedostala ms... na jednu stranu bych druhe miminko uz celkem rada, i kdyz je Tonikovi teprve sedm mesicu, proste me laka byt zase znovu tehotna a zazit znovu to malicke miminko... na druhou stranu se bojim toho, jak to budu vsechno zvladat, kdyz kvuli hyposce musim pracovat, protoze bychom jinak nevysli... no a do toho se jeste pridava to, ze je mi 38, takze zadna mladice, no a biologicke hodiny tikaji... takze vlastne nevim, jak se k tomu vsemu postavit... jeste ze jeste nemam cyklus a v podstate to nemuzu prakticky resit, to bych se z toho asi nedokazala vymotat. 🙂

cabalkova
18. dub 2012

@markimac
@petapete No tak teda bricho mam uplne stejny, visi a klepe se, no hnus... a to zaciname za dva tydny chodit plavat, no, jeste ze jsem si poridila stahovaci tankini...ale teda nechci byt diverzant, ale myslite, ze se da kuze posilovanim zpevnit? Ja se obavam, ze na tohle teda cviceni asi nefunguje. :( Nebo jo?

petapete
19. dub 2012

@cabalkova já nemám "blbou" tu kůži, ale to pod ní a to cvičením určitě půjde spravit...jen kdyby to někdo odcvičil za mě😀. Kůži mám (díkybohu) dost pevnou, zřejmě genetický štěstí, mamka má pokožku taky ok, i v obličeji docela málo vrásek...takže to můžu doufat v dobrý "vklad"🙂. Kláry - s tím dítětem u vás těžko radit...faktem je, že vzhledem k věku není určitě moc prostoru k nějakýmu otálení, takže bych to asi riskla a šla do toho...ono to vždycky nějak dopadne, ale kdyby ses toho bála a z obav do toho nešla teď, tak by sis to mohla později vyčítat...takže pokud je Toník v pohodě a ty chceš ještě další dítě, tak se toho neboj😉. Já tu včera zrovna na procházce zamrzla u jedné paní, co akorát pracovala na zahrádce, ona je strašně upovídaná, vždy si nás "zabrala" i když jsme se třeba potkaly na vlak,...a právě vzpomínala, jak to bylo za nich...ona měla mateřskou jen tři měsíce, pak hurá do práce, v době kdy mladší dcera měla 9 měsíců, tak začala ještě studovat čtyřletý maturitní obor, do toho normálně práce + domácnost se zahradou, kde si pěstovali veškerou zeleninu,...prý spávala dvě hodiny denně, aby to vše postíhala, protože z práce domů uvařit, postarat se o všechno a večer sednout nad učení...tak to jsem teda smekala, to bych asi ani nedala, ale když se musí, tak se musí...školu končila jako jedna ze dvou se samýma jedničkama, prostě tím, že musela bojovat o každou málem minutu, tak si toho času vážila a využila maximum...takže myslím, že my bychom měli bez problémů stíhat to, co dnes máme (se všemi vymoženostmi typu jednorázových plen, praček, myček,...), tu kapacitu na to rozhodně máme a je fakt, že když se to bere, jak to přijde a musí se, tak opravdu rezervy najdeme😉. A ty děti za to podle mě rozhodně stojí, takže do toho!😉

zahradnicka
19. dub 2012

@petapete Ahoj, děkuji za přivítání. No on manžel to zas tak moc nehrotí, já si myslím, že to ani nepotřebuje, má trochu pupík, ale nic hroznýho. Spíš se rozhodl, že nebude večer mlsat a souhlasil, že domu nebudem alespoň zatím kupovat žádný prasárny, aby mě to nelákalo. Ale zatím si připadám úplně v pohodě, až mě to překvapuje. Včera mamča dělala bramboráky (bydlí u nás v baráku) a vonělo to po celým domě. Já bramboráky normálně miluju, ale včera to se mnou nic nedělalo. Opravdu si teď věřím, že to dám, ale to se uvidí až tak za měsíc.
S břichem jsem na tom stejně, ale dokopat se k nějakýmu cvičení na břicho, to je děs. Mě baví ta zumba, včera jsem byla a bylo to bezvadný, ale nějaký posilování to mi nic neříká.

petapete
19. dub 2012

@zahradnicka zumba je super 😵. U nás začala než jsem otěhotněla, to jsem párkrát byla a fakt mě to bavilo 😵. Jenže pak jsem otěhu a tudíž přestala...no a než jsem odrodila,...tak to tu skončilo, cvičitelka už toho měla moc a měla to na dojíždění skoro 40km...takže tady není víceméně nic za cvičení a doma je to celkem o ničem, se moc nedonutím (spíš teda vůbec😀). Já teda bych bramboráku neodolala, zrovna je plánuju některý den na oběd, mám na ně děsnou chuť...ale uvažuju, že je buď udělám v troubě (ale to zas není ono😀), nebo si holt dám jen kousek (ono to stejně není tak děsný, dělám je na tefalce, takže jen vymáznu mašlovačkou olejem), kdybych k tomu udělala kuřecí se zeleninou nebo v páře, tak to bude v pohodě😀

Akorát holky, já jsem na tom v tomhle počasí děsně blbě se zeleninou - vůbec nejsem schopná ji pozřít...mám prostě pocit, že mě to "ochlazuje" a přitom v tomhle počasí je to to poslední, po čem bych toužila...jako v létě nemám problém být málem jen na zelenině, ale zima a teď tohle podivný studený jaro, se prostě nepřinutím...ještě tak max. trochu salátu k obědu jako příloha, ale třeba dát si nějakou zeleninu ke snídani nebo na sváču...to nehrozí😖. ještě tam možný mrkev, jenže to je zas stejně samý cukr...rajče, papriku, okurku,...se mi dělá fakt úplně šoufl při představě, že bych to pozřela...podobně to mám aktuálně s jogurtem, ale tam ten "odpor" není až tak veliký, to se občas s müsli donutím...

zahradnicka
19. dub 2012

@petapete To je jasný, že když si dáš jen trochu, že to nevadí, ale já se obávám, že kdybych si dala jen kousek, tak to nevydržím a nakonec jich sežeru víc, takže zatím se chci takovým jídlům vyhýbat úplně.
Se zeleninou nemám problém, ale včera jsem si koupila rajčata a to je teda hnus, absolutně bez chuti. Už aby jsme měli svojí zeleninu na zahrádce, to bude o něčem jiném.

petapete
19. dub 2012

@zahradnicka jj, rajčata kupujeme jedině cherry na větvičce, ty přeci jen aspoň trochu jak rajčata chutnají...ale žádná sláva teda...ale ono třeba loni i ty rajčata ze zahrady stály za prd, jak bylo málo sluníčka, tak byly taky takový bez chuti☹

markimac
19. dub 2012

@petapete a nezkousela jsi mrazenou zeleninu? Ja ji jim prakticky denne, hlavne k veceri. A to i kdyz mam studenou veceri. Proste k tomu mam misku teple zeleniny. Mam to totiz stejne jako ty. I s tim jogurtem. To resim tak, ze si ho asi hodinu nebo i vic predtim vyndam z lednicky a necham zteplat. Pak uz to neni tak hrozne.

@zahradnicka taky uz se tesim na vlastni zeleninu. Teda pokud nejaka bude, letos poprve budu sadit neco sama, tak jsem zvedava 🙂
Ja vcera byla temer vzorna, az na sacharidy, ktere jsem podle Stobu presvihla a bilkovin zase mela malo. I pohyb byl. Jela jsem 40min na orbitreku.
Dneska jestli nezacne prset, tak bude 5km prochazka a pokud mi konecne prijde ta Manduca, tak i s 10kg zatezi 😀
Dneska snidane jogurt s musli, svaca tvaroh s musli tyckou (opravdu pestre 🙂), na obed kureci na kari s ryzi, svaca a veca jeste nevim

cabalkova
19. dub 2012

@petapete Tak to mas dobry, s tou kuzi, ja mam pocit, ze se mi kuze zejmena pod pupikem jaksi oddelila od podkladu, a ze to, co tam proste visi, je kozni zahyb, ze s tim zadnym cvicenim nic moc nenadelam... ale je fakt, ze to jsou jenom teoreticke reci, chtelo by to zacit cvicit, a pak by se videlo. 🙂

Jinak cviceni u nas je, ale ja mam jeden vecer v tydnu vyhrazeny na zpivani ve sboru a Tonda ted nejak blbe usina, kdyz nejsem doma, takze si dva vecery pryc neumim predstavit. Ale az se v kvetnu vratime z dovolene, tak uz mam s mm domluveno, ze bych zase zacala chodit jezdit na koni, tak aspon tak bych neco delala, plus ten orbitrek doma...

I kdyz prochazky venku jsou prochazky venku... vcera jsem sla do vedlejsi vesnice domlouvat krtiny, pet kilaku tam, pet zpatky, a zpatky super krpal, prevyseni snad 250 metru, takze jsem si to uzila... uvidime v pondeli na vaze, jestli to k necemu bylo. 🙂

Jo a Peto, jeste dotaz: je zvykem pri krtinach davat nejaky vetsi prispevek na kostel, jako pri svatbe?

petapete
19. dub 2012

@markimac ¨já s tou mraženou zeleninou mám problém, že mi to "smrdí" mrazákem😖. Jako občas ji zvládnu třeba jako přílohu k masu se zeleninou, jenže to musí být osmahnutá na másle a to už není dvakrát dietní😀. A jogurt mi přijde ještě hnusnější teplý než studený...to už mi radila kamarádka, že si to prý chvíli nahřeje v mikrovlnce...tak to bych asi nepozřela už vůbec😀

@cabalkova Kláry - my u křtin nic nedávali, farář se ani netvářil, že by něco očekával a ani nikdo tu nedával, co jsme tak zjišťovali, takže tady se nedává..jestli ani jinde, to už netuším...

petapete
19. dub 2012

@cabalkova tak jsem to břicho i vyfotila a fakt podle mě by stačilo zpevnit, ta kůže si myslím, že by byla ok, spíš dělá problémy to fujtajblový pod ní😀😖

zahradnicka
19. dub 2012

@markimac Já mám doma zahradníka a s tou zeleninou je to u nás vždycky sázka do loterie, jestli něco vypěstujem nebo ne. Kovářova kobyla...
Manducu mám taky a je super. Honzík je hrozný mamánek, takže nosíme často.
Můj dnešní jídelníček: ráno žitný chléb s cottage a rajče, svačina žitnopšeničný chléb s celerovou pomazánkou(celer, nízkotučný bílý jogurt a zakysaná smetana light) a rajče, oběd zapečená brokolice se sýrem a k tomu trošku brambor a k sváče a večeři taky zatím nevím.
S jídlem by to šlo, ještě nějaký pohyb.

jahudka80
autor
19. dub 2012

Holky dlouho jsem tu nebyla řeším bydlení a všechno ostatní jde stranou. Malá je dnes protivná asi zuby nebo co 😖 někdy jsem už zralá na Bohnice 😝

jahudka80
autor
19. dub 2012

jahudka80 31.3.2012 (31let, 165cm/68,5/67kg, 58kg (60kg) ) -1,5kg
Estrela113 31.3.2012 (28 let; 170/63,1/61,3; 58 kg) - 2kg
petapete 31.3.2012 (31let, 174cm/83kg před otěhu 78kg, chci 68kg)
kakie 31.1.2012 (27let, 160/55, prvním těhotenstvím 48kg, před druhým 50kg, chci 50kg)
kosticka32 31.3.2012 (32let,178cm/ 90kg před těhu.94kg, chci 70kg )
markimac, 5.4. 2012 (26 let, 169cm/85kg, 77kg pred otehu, chci 65kg)
cabalkova 31.3.2012 (38 let, 168 cm/100 kg, 98 kg pred otehu, chci 70 kg) zatim -7 kg
copa 33let, 156/62kg, před 2.těhu 55kg, až do 1.těhu kolem 50kg, chci zpátky 55kg

markimac
20. dub 2012

@petapete Kdyz tobe je tezky poradit 😀 Ale davat jogurt do mikrovlnky neni moc dobry napad, znici se tim ty pratelske bakterie a to je skoda.
A nahodou, brisko mas pekny, kdybys videla to moje, tak se poblijes. Kdyz nepocitam strie a ten "spodni spek", tak mi pripada, jak kdybych ho mela rozdeleny na dve pulky, ale pricne. Tak doufam, ze to pujde cvicenim spravit. Ale uz mam skoro rok po porodu a jeste jsem ani jednou necvicila. Me to posilovani strasne nebavi 😝
@jahudka80 Ahojky, ja si rikala, kdepak je ta nase zakladatelka. Preji, at to vyresis co nejdrive a co nejlepe. A pak uz se to bude hubnout samo 😉

petapete
20. dub 2012

@jahudka80 jahu, doufám, že ses neurazila, jak jsem ti psala do fotoblogu...jsi mi odpovídala, ale už to bylo smazaný, tak nevím co...ale myslela jsem to dobře 😝

@markimac nj, já vím...já jsem s jídlem frfňa a jen tak něco se mi nezavděčí😀. No já bych jogurt z mikrovlnky nepozřela ani náhodou...ale já obecně na ty zakysaný mléčný věci moc nejsem, zvládala jsem to jen v těhotenství, to jsem měla bílý jogurt s ovocem v rámci svačiny při těhu cukrovce a to bylo v pohodě a moc mi to chutnalo...takže já myslím, že je to tím, že to prostě "nepotřebuju", že tělo si řekne..v době, kdy byla zvýšená potřeba vápníku v tom těhu, tak jsem na to fakt měla vyloženě chuť a jindy se mi dělá fakt blbě při představě, že bych to měla jíst...teď teda sem tam zvládnu s tím müsli, takže si asi tělo pokryje, co potřebuje..zuby se mi nekazí, kosti nelámou, takže asi nedostatkem vápníku trpět nebudu😀. A břicho mám krásný - jsem koukala na fotky z těhu a stejný jsem měla bratru kolem 30.tt 😔 😀. Ale dnes jsem se vážila a mám skoro kilčo dole, takže jsem momentálně spokojená🙂. Akorát s tím cvičením jsem na tom úplně stejně jak ty, akorát teda od porodu mám kratší dobu🙂

jahudka80
autor
20. dub 2012

@markimac to jo hubnout se bude samo až budu běhat a stěhovat 4 patra bez výtahu 😀 to se bude hubnout jedna dvě 😀 a neboooj neurazila , ale měla jsem tam toho moc na podobné téma a chtěla jsem to promazat 🙂

jahudka80
autor
20. dub 2012

@petapete to neurazila patřilo k tobě já to ještě napsala k @markimac 😀

copa
21. dub 2012

ahoj holky,
tak já už se na sebe fakt naštvala a všechny sladkosti dala do krabice a šoupla do nejvyšší police skříně v zádveří a ještě jsem to poslala co nejvíc ke zdi, takže teď už na to nedosáhnu ani za židle 😀 😀 jinak to se mnou bohužel už nešlo 😒 v knihovně jsem si půjčila pár časopisů Dieta, zarezervovala jsem si knížky od Petra Havlíčka a chci si zapisovat, co přes den sním, jen tak do notýsku pro sebe, abych viděla černé na bílém, jak na tom jsem
a koupila jsem si sušenou stevii - přírodní sladidlo bez kalorií, pokud se to osvědčí, tak by jí ráda našla místo na zahradě 😉
holky, tu váhu si budeme aktualizovat každá po svém, nebo jste určily nějaký den v týdnu, kdy si budem "úspěchy" hlásit? já se teda vážím 1x týdně ve středu

@zahradnicka super, že máš v manželovi podporu, to já teda moc ne ☹ on je to taková podvýživa a moje snažení o zhubnutí moc nechápe 😒

@petapete taky bych klidně mohla svýmu manželovi ty svoje nadbytečný kila přenechat a jen by mu to prospělo 😉

cabalkova
21. dub 2012

@copa Tak ja dneska vyzkousela poprve poradne zapisovani na stobklub a kdyz chodi slusne net, tak je to fajn... takze si to budu asi psat tam, i kdyz to tezko budu stihat kazdy den... a ja vazim v pondeli... 🙂 Ale byla bych pro nejake hromadne vazeni a aktualizaci tabulky... holt to bude muset nekdo vyhlasit befelem. 🙂

A gratuluju k razantnimu uklidu sladkosti, ja doma proste radsi nic nemam. A uz se tesim na snidani, udelala jsem si ryzovou kasi se skorici, provonela mi celou lednicku, tak uz aby bylo rano, mnam, mnam.

petapete
22. dub 2012

@copa to je děsně demotivující takoví chlapi co?😀. Stévii jsem si pořídila jako těhotná s těhu cukrovkou, ale ta rostlina se tu pěstuje poměrně problematicky, nedosahuje stabilní sladivosti a má ji hlavně značně sníženou vlivem neoptimálních světelných/teplotních podmínek...ona je někde z Jižní Ameriky nebo tak někde a je to víceméně tropická rostlina, takže u nás se jí moc nedaří...a ten extrakt se z ní dostává dost blbě...takže asi má smysl si ji spíš kupovat někde ve zdravé výživě už ve formě prášku/extraktu než se s tím mořit domácím pěstováním...mě teda to extra neoslovilo, v těhu jsem raději nesladila a teď se vrátila k cukru s tím, že se snažím maximum nahradit buď hnědým nerafinovaným řepným, nebo třtinovým...

cabalkova
22. dub 2012

@petapete Tak ja kdyz uz, tak taky jedu trtinovy cukr a nebo medik. Ja treba caje, caro nesladim a kdyz odbouram veci, ve kterych jsou jednoduche cukry, typu stavicky, sladke jogurtiky, cokosky apod, tak mi obcas staci udelat si dobre necim, do ceho si pridam ten medik a je to...

A jinak se teda musim pochlubit, po dnesnim vazeni hlasim rovnych 10 kilo dole, docela me to nakopnulo do dalsiho usili. 🙂

A poridila jsem si pres net satky Toninkovi na krtiny, ale meli je teda jenom o cislo mensi, tak doufam, ze za ten mesic, co mi do tech krtin jeste zbyva, tu jednu velikost proste dam.... pokud ne, tak na sebe budu teda peeeekne nastvana... mam vyzkouseno, ze jedna velikost je cca 5 kilo, tak je to celkem realny cil. A pridavam foto...

markimac
22. dub 2012

@copa Super s tema sladkostma, taky jsem tuto "metodu" pouzivala. Nebo jsem je nekdy venovala brachovi 🙂
Tak at ti to vyjde a sladkosti nelakaji 🙂

@cabalkova Me ten stobklub taky chytl, docela me to zaclo i bavit. Zitra to bude tyden, co zapisuji. A taky se vazim v pondeli 🙂
Gratulace ke krasnemu ubytku, moc pekne 🙂 Jen tak dal. A saticky sis vybrala hezke, urcite ti budou sluset, o tom, ze do nich zhubnes nepochybuji, ses dobre rozjeta 😀

cabalkova
22. dub 2012

@markimac No, ta velikost, co jsem si koupila, je americka 14W, tak bych potrebovala aspon 5-6 cm pres prsa i v pase, tak jsem na to zvedava... no, kdyz je neobliknu v kvetnu, obliknu je treba v cervnu nebo cervenci, verim tomu, ze to proste dam...

copa
22. dub 2012

ahoj holky,
tak já teda velím - pojďme si každé pondělí hlásit aktuální váhu 😉
já už mám ten notýsek a chci se začít i měřit - pas, boky a stehno, ať mám přehled i v úbytku cm

@cabalkova šaty pěkný, ty to dáš 😉
já už taky začala s obměnou šatníku; zatím jsem teda jen u vyhazování starých, hnusných věcí - začala jsem teplákama a spodníma kalhotkama 😀 nové věci koupím, až mi váha klesne pod 60kg, to si pak jako motivaci koupím nové pyžámko 🙂
na ten Stob teda taky kouknu, když si ho tu všechny tak chválíte
u nás byly zásoby sladkostí od Velkonoc, jinak já sama už sladké nekupuju

@petapete no jsem na tu stevii teda zvědavá...

@markimac sladkosti mě občas lákají a kdyby byly na dostupném místě, tak bych už určitě část spořádala, takhle je to vyřešené - prostě jsou pro mě nedostupné - a to doslova 😀 😉

cabalkova
22. dub 2012

@copa Super, super, tak ja teda prosim zapsat tech mych 97,5, vaha silena, ale makam na tom. 🙂 Kazdopadne uz jsem na nizsi vaze, nez na ktery jsem otehotnela, takze super.