Zdražení české pošty. Je jiná varianta?

mirunda
7. říj 2011

Ahojte, byla jsem včera na poště v šoku, když jsem posílala balíček normální velikosti za 59,-Kč!!! Nepřijde vám to přehnaný? Když prodáváte věcičky po dětičkách a poštovné je vyšší než samotná věc? Tak jsem se chtěla podělit o zkušenosti s jinou variantou, např. PPL atd.. myslím, že spoustu maminek by rádo využilo něco jinýho a nepodporovalo předraženou poštu...

valibuka
7. říj 2011

Fakt 59,- za normální balíček?! Tak to je teda už docela síla,na to jaké služby poskytujou 🙄 s tou PPL by mě to taky zajímalo,jestli má někdo zkušenost,ale mám obavy,že na běžné balíčky se to asi moc nevyplatí :(

mirunda
autor
7. říj 2011

@valibuka ano, byly to 3 těhu pásy, tak si představ jak byl asi velký - měl do 0,5kg.. prostě za míň doporučený balík poslat nejde - tohle je nejnižší hranice.. dost mě to dostalo..
Nicméně teď jsem si přečetla, že je lepší posílat jako doporučené psaní (asi když to není něco velkýho), páč se zdražily jen balíky, ale psaní zůstalo na stejné ceně.. ale nevím, jestli to musím nacpat do obálky, nebo říct jen na poště, že to chci poslat jako psaní a ne jako balík.. ale třeba jedna věc se do větší obálky vejde.. a to bylo snad za 37,-Kč, tak to už se docela dá..
Koukala jsem i na stránky PPL a co jsem vyčetla, tak to u nich asi vyjde pořád dráž, asi na 119,- - ale zase si to u tebe vyzvednou a druhý den to má adresát doma.. 🙂