Zemřelo mi dítě před porodem

pentagras
5. kvě 2012

Ahoj maminky, zemřelo mi miminko v 38+5 před porodem, první dítě, jsem neštastá a každej den je utrpení, pokud tu je některá ze stejným problémem, napište ☹

lienocka2044
21. dub 2017

@lekninek007 dekuji za reakci. Manžel od sestry stihnul vyridit co se dalo, sestra jeste porad neporodila, je to strašne tezka situace. Web už videli, jsou pripraveni jit za lidma z toho webu, jestli to budou potrebovat.

yulliette24
1. čer 2017

Pridavam sa k Vam. Naša Ninuška zomrela v brušku 20.5.2017 v 34 tt je to velmi cerstve a bolestive, je to strasne a neprajem to nikomu take veci sa nemaju stavat, nema to ziadny zmysel, bola našim prvym babatkom velmi sme sa na nu tesili fungovali sme ako by tu bola, rozpravali sme sa s nou spievali, pozerali telku, chodili na vylety, papkala s nami, davala som jej otazky ... Nezmyselna hlupa nahoda, mala omotanu pupocnu snuru, inak bola uplne zdrava, presne pred tyzdnom mala pohreb, nakoniec sme sa rozhodli ze ju chceme vidiet aj ked manzel sa bal ci to zvladnem, objala som si ju pobozkala a pohladkala- bola taka makkucka a studena a taka malickaaj ked mala 44cm a 2450g, strasne ju milujem bola velmi krasna bola dokonala moja princezna a velmi tu chyba, neviem sa prestat obvinovat z jej smrti- kazdemu som rozpravala ze tehotne maju spat na lavom boku a sama som sa v noci obcas pretocila na chrbat a chcem verit tomu ze nie to ju zabilo ale nejde to, v noci mavam zachvaty a rana su tiez hrozne. Nenavidim maj a ludi co sa rehocu...zomrela v sobotu rano 20.5.2017 ale na pohotovost som isla az v nedelu vecer- proste sme si vsugerovali ze zije len ma malo miesta a manzel ju pocuval a pocul jej bit srdiecko... Ja verim, ze bola prilis dobra pre tento svet a ma tam hore vyssie poslanie, ze bola vynimocna. Neda sa to popisat ako strasne to boli, som uz len chodiaca mrtvola ale musim sa snazit zit kvoli manzelovi, stale sa o nej rozpravame a ukazujem jej vsetko, snazime sa chodit medzi ludi a do prirody aj ked zatial komunikujem osobne len s rodinou, snazime sa mysliet pozitivne a chcem verit tomu ze Ninuška sa bud vrati alebo nam pohlada anjelika, ktory buse nasim dietatkom, zboznujem meno Ninuška, dnes mi je obzvlast smutnu kvoli tomu co bolo pred tyzdnom a aj kvoli tomu ze je dnes den deti. Chceme sa dat dokopy lebo chceme hned druhe babatocko, len ja som a to mi az pocas tehu zistili ze mam septum na maternici(srdieckovitu maternicu) a myom velky 5cm aj kvoli tomu sa mozno nevedela otocit a bola KP. Napriek tomu bolo tehotenstvo uplne idealne az na to ze som sa stale bala a az v tretom trimestri som nadobudla pokoj. Vsetko mala nachystane, uz sme boli obe aj zbalene, lebo som si myslela ze sa narodi skor ... Oooo bože mohla sa stale si opakujem ze keby ju vybrali o den skor mohla tu byt s nami, a ten porod tiez neprajem nikomu - porodit mrvte dieta a kazdy v porodnici na teba pozera,ze preco si smutna. Citim strasny hnev. A este nieco termin sme mali 7.7.2017 a kazdy ooooo to bude stastne dieta ma v datume tri sedmicky. Ok staci aj tak to asi nikto nedocita. Pomodlite sa mi za mojho anjelika Ninušku aspon jednou vetou. Ďakujem

lienocka2044
2. čer 2017

@yulliette24 je mi strašne ľúto co sa vám stalo, je to strašne, a takéto veci sa proste nemajú stavať. Veľmi vás objimam na diaľku. Večer, keď sa budem modliť za ostatnych, pomodlim sa aj za Ninusku. Krásne babatko, ktoré už teraz dáva na vás pozor z hora. Ak môžem napísať, s odstupom času, ako to vidím a ccítim u mojej sestry. Oni ešte miminko z pitevne nedostali, už to bude viac ako mesiac. Veľa som studovala, citala. U nás v rodine žiaľ sa toto stalo, nik nevie preco, šnúra bola ok. Sestra i s manzelom , nemôžem povedať ze sú ok, no tým ako si prajú ďalšie dietatko, vedia ze musia byť psychicky v poriadku aby ho mohli mať. Ďalšia vec, z môjho pohľadu myslím si, že nie je dobre čakať a pripravovať sa na problémy ktoré nie sú, lebo prídu. Myslím tým strach v tehotestve a pod. Dieťatko to cíti, a bojí sa ísť na svet, stoci sa do neporodnej polohy a pod. Z toho co som vycitala, by som vám chcela povedať, aby ste sa nebranila smutku, Ninuska vám bude chýbať už navzdy, no príde cas, keď budete pripravena mať druhe miminko, ktorému budete o Ninuske rozprávať. Prajem vám úprimne z celého srdca, aby ste i s manželom našla vnútorný pokoj, a prestante sa obviňovať. Vy za to nemôžete.

yulliette24
5. čer 2017

@lienocka2044 Ďakujem za úprimné slová

sabyv
8. črc 2017

@yulliette24 Moc držím palce, aby to rychle přebolelo....člověk má šrám a prázdnotu v srdci, ale musí jít dál....nám umřel chlapeček před 14ti dny....každý den si přehrávám ten den, co bylo špatně, proč se to stalo, ale to už mi nikdo neodpoví a našeho chlapečka nám to nevrátí....také si říkám, že to tak mělo být, že by tento svět nebyl pro něj dost dobrý a že se na nás ten malý andílek shora dívá a ochraňuje nás...Moc Vám držím palce a přeji, aby jste našli štěstí s druhým děťátkem a holčička Vám jej určitě pošle, až bude ten správný čas...lidé si ani neuvědomují, co mají, když jsou zdraví a mají zdravé děti. Každý den se za našeho andílka modlím a zapaluji svíčku...dnes budu myslet i na Vaši Ninušku...

jarmulka
8. črc 2017

@yulliette24 neskutečně mě to mrzí... Opravdu z celého srdce ❤

kamilabo
8. črc 2017

Je mi to líto :( 🙄

silwin
14. črc 2017

@pentagras ahoj... nam se ted 12.7.narodilo mimi metve...:(

jarmulka
14. črc 2017

@silwin pane bože ne..... 😢 tohle není spravedlivé - život není spravedlivý.... upřímnou soustrast a moc sil i když vím, že žádná slova nezmírní bolest.... Jen čas trochu otupí rány 😢

lienocka2044
15. črc 2017

@silwin hodne síl preji. Je mi to moc lito.

hakas
23. říj 2017

Milé maminky,
jmenuji se Hana Kašpárková a dokončuji studium Sociální práce na Masarykově univerzitě v Brně. Ve své diplomové práci se zabývám tématem perinatální ztráty dítěte a mým cílem je zjistit, jaké mají ženy zažívající úmrtí svého miminka potřeby. Obracím se na vás proto s prosbou o zapojení do výzkumných rozhovorů. Mluvit potřebuji se ženami, které o své miminko přišly ve třetím trimestru těhotenství, během porodu nebo bezprostředně (nejdéle do sedmi dní) po něm, a mají od této ztráty nejméně jeden rok, nejvíc však pět let. Rozhovory (uvítám Brno a okolí, mohu ale také kamkoliv přijet) by měly zabrat mezi 30 minutami až hodinou a v práci budou anonymizovány. Pokud se rozhodnete toto citlivé téma otevřít, napište mi prosím na adresu hanaholcova@email.cz. Z vašich odpovědí bychom chtěli vytvořit doporučení pro praxi, která mohou ženám, zažívajícím tuto ztrátu, v budoucnu pomoci.
Děkuji,
Hana Kašpárková