Ženích má pásový opar. Mám vzít mimi so sebou?

pistok
29. kvě 2009

poradíte mi niekto?
švagriná sa ide o týžden vydávat a jej nastávajúci dostal pásový opar a lieči si to nejakými mastami a tak. bol aj u doktora. povedala mi, že to neni nákazlivé, len pre tých čo ešte nemali kiahne/neštovice. timi bude mat 11mes a pred týždnom mal 6.nemoc a stále má kašlík, teda asi má momentálne oslabenú imunitu.
neviem, čo robit, či na svatbu ho zobrat tiež, alebo sa ospravedlnit? ist bez neho?
my s manželom sme kiahne mali v detsve, tak pre nás by to malo byt ok
švagriná si myslí, že prehánam, ale ja by som nerada, aby ochorel moj syn tiež
dakujem za akékolvek rady, hlavne rýchlo, lebo o pár dní už budeme cestovat, tak neviem ako sa zariadit

mildickova
29. kvě 2009

čauky
nás měla pásový opar tchýně před 14ti dny, takže máme čerstvé info 🙂 je to infekční pouze v době kdy praskají ty puchýřky, musel by se dotknout přímo, to bývá tak cca 5 dní, jinak pak to uschne a loupe se a to už je OK, tchýně hodně zpovídala doktorku protože jsem se taky bála o malýho
Navíc to měla zavázané, takže pokud se vyhnete přímo fyzickému kontaktu a je už zaléčený tak je to v pořádku.
hezký den 😉

pistok
autor
29. kvě 2009

dík
musím se poptat jak dlouho to již má
jenomže švagrová si myslí, že jenom prudím
když již byl u lékaře a svatba bude o týden, tak snad bych ho tedy mohla vzít sebou podle toho co cos napsala

mildickova
29. kvě 2009

já si taky myslím, že podle popisu je to už OK, nedělej si hlavu a klidně "pruď", švagrová asi nemá děti že to nechápe, já se taky bála, nikdo nechce zbytečně vystavovat děti nemoci....

pistok
autor
29. kvě 2009

jo máš pravdu
děti nemá, tak to ještě nezná ten opravdovej strach o mimčo
ještě jednou dík

fiallinka
29. kvě 2009

pistok: taky máme čerstou zkušenost, ptala jsem se nedávno doktora, protože jsme byli na dovče s kámošem, kterému pak pásový opar vypukl - potvrzuju co říká mildickova, infekční to je, ale jen ta vyrážka a ta by měla být za týden ode dneška už vyhojená, takže bych jela - akorát holt drž malého od ženicha dále 🙂

pistok
autor
29. kvě 2009

tak jo, uklidnili jste mne
prí to má někde v podpaží, tak snad bude mít ženich košili 😀
děkuji za odpovědi

peppapig
10. črc 2010

Ahoj holky, dneska mi zjistili pasovy opar (vyrazka je zatim jen na zadech). Citim se nic moc. Zitra mame jet na dlouho planovany vylet s prateli z nich jedna maminka je tehotna (ocekavaji narozeni mimca na konci srpna). Osetrujici sestra me rekla, ze je to nemoc neprenosna, ale muze se u ostatnich vyskytnout jako nestovice a pry se mam sama rozhodnout zda prijit do kontaktu s tehulkou. Brouzdam netem hledam info, ale i tak si nejsem jista. Nejake rady ci info???

daaska
10. črc 2010

ahoj, ja tě teda asi moc nepotěším, ale protože jsme nedávno řešili stejný problém (já byla těhotná, scházelo pár týdnů do porodu a manžel měl pásový opar), radila bych vyhnout se kontaktu s těhotnou. Jde hlavně o to, že pokud by nákaza neštovicemi byla, pak je hlavně nebezpečná v době porodu, ona dotyčná těhotná může rodit i dřív. jde taky o to, jestli neštovice měla nebo ne. ale já jsem se starším synem raději odjela mimo manželův dosah🙂 a infekční jseš v době výsevu puchýřků, jakmile je tam strup, už nic nehrozí, prý...

peppapig
10. črc 2010

daaska, diky za info. Ja si taky myslim, ze zustanu doma. Ted jsem koukla video, kde jsem se dozvedela, ze opravdu nic nehrozi pokud dotycka tehotna prodelala driv nestovice. Pokud ne je to risk. Ikdyz zase pisi, ze by se toho clovek musel primo dotknout, jinak se to neprenasi. Tak babo rad. Me to vyrasilo akorat vcera a asi nejspis jeste propukne vic, brni me cela ruka 😒 Takze relaxujici nedele pro me 😉 ikdyz me boli zada okolo patere jak cert

daaska
10. črc 2010

peppapig - pro tvou jistotu bych nejela, aspoň si pak nebudeš muset nic vyčítat... i když nákaza a nějaké následky jsou určitě minimální... a taky aspoň nebude budoucí maminka mít strach, co by kdyby... sama jsem taky z toho byla celkem vystreslá, jestli jsme nic nepodcenili... strach o miminko byl...

peppapig
10. črc 2010

@daaska jj vypravim me drahe a ja si budu lebedit doma. Asi bych se zblaznila, kdyby se mimcu narodilo s vadou 😒 Diky