Žije některá z vás taky v Anglii? Potřebuju poradit

klarit
8. zář 2007

Ahojky maminky je tu některá z vás,která bydli v Anglii? Před těhotenstvím jsem byla v Anglii. Ke konci jsem byla v Čechách a i tady rodila. Teď se budu v říjnu vracet do Anglie. Bydlíme tam a ráda bych našla nějakou češku,která je tam i s miminkem...Chtěla bych se i zeptat jak to tam funguje pokud jsem s mimcem doma. Mam pritele anglicana,takze to budeme vsechno zjistovat apod.,ale rada bych slysela zkusenosti češek 😉

nounours
24. zář 2007

Ahoj maminky a tehulky, bydlite nekdo v okoli Parize? Mam ani ne mesicni mimco a rada bych potkala dalsi ceske maminky,i budouci!

klarit
autor
26. zář 2007

Andreo,tak koukam ze to mas taky trochu dobrodruzny 🙂 Souhlasim s tebou i listickou,ze na tohle vsechno je Anglie v poho. Preci jenom je tam tolik pristehovalcu,ze jsou na to zvykly. Takovy spanelsko nebo italie jeste na tom tak nejsou. Ale bude to lepsi 😉 Taky jsem si vsimla,ze v Cechach na dulezitych uradech apod. neumeji anglicky. To by meli!!!! Nebo i v Praze jako je Staromak a Vaclavak nekdo neumi mluvit v restauracich a obchodech. Pritom je tam vice cizincu nez Cechu... To nechapu.

Holky jeste jsem se chtela zeptat,kdo uz letate s miminkama...Ja i pritel budeme mit kufr. Ale zvlast budeme mit autosedacku a slozenou cestovni postylku(je tezka do kufru). Tak se chci zeptat zda-li je to mozne(dva kufry + autosedacka a ta postylka) a jestli se neco plati. A taky,kdyz budu mit prirucni zavazadlo svuj batoh pustej me s taskou co mam na kocarku? Vim,ze chteji jen jedno zavazadlo. A mate problem s vecma na mimco do letadla? Jako mliko,lzicka,termoska s vodou,krem na opruzeniny nebo tak....Diky za radu.

andrea84
27. zář 2007

ahoj,tak a jsem letela ted do ceska,mel pet mesicu a kdybych neletela s mym chlaem nevim jak bych to zvladla,protoze jsme mely kocarek[skladaci],autosedacku,dva kufry,velkou tasku do letadla s vecma na malyho a jeste dalsi mensi tasku s osobnimi vecmi.A z Italie zadnej problem,kocarek jsme mohly jet az k letadlu,kde ho slozi a pak pri priletu tak ti ho daji hned u letadla zase,akorat autiseacku jsme odbavily a nic jsme absolutne neplatily,a navic pro malyho jsem nerezervovala ani sedadlo navic a celou dobu spinkal a jedl dvakrat trikrat.A z ceska jsme mely nadvahu zavazadel,ale nastesti nam to odpustily a zase jen autosedacku jsme odbavily a skocarkem az k letadlu.
Akorat jeste nevim jak v anglii,tam jsem letela jednou s nejakou ceskou co mela ctyrmesicni miminko a byla nastvana ze pri priletu na london-gatwick nedaly kocarek hned pri priletu ale az na odbavovaci prepazce..a tam se teda pronesla s tim malym ktery vazil deset kilo.

klarit
autor
27. zář 2007

Andrejko dekuji za info 😉 Je pravda,ze asi zalezi na spolecnosti. Ja chci taky prvni cestu jet s Davidem,aby mi pomohl a vedela co a jak. Az budu pak jezdit do Cech na navstevy,tak to bude lepsi. Preci ne jenom takovych veci a snad nejaka ta praxe,ze treba poletim i sama. Jinak koukam,ze poletim stejne tak jako ty. Dva velky kufry,autosedacku,kocarek,prirucni zavazadlo + taska pro mimco do letadla... 😝 Asi se zapotim. Tak doufam,ze taky nic nebudem platit za kocarek nebo tak. A je pravda,ze jsem mela nadvahu jen parkrat a vzdycky v poho,ale tentokrat to mozna bude vic 🙂 Nas malej leti taky jen za poplatek,takze nema narok na sedadlo. Ale to nevadi. Je malej na to,aby sedel takze ho budu drzet a letime jen hodku a pul. O tom kocarku jsem taky slysela. Pry je to automaticky,ze muzes s kocarkem az k letadlu a po pristani ho hned taky mas,ale pry se stalo ze ho nechteli dat. Pry se musim ozvat a nenechat si to libit 😠 Tak se budu prat 🙂

sandra81
27. zář 2007

Holky nejste nekdo z Holandska??? Asi ne, pochybuju o tom. A jestli jo, nejlepsi by bylo z Noord Brabantu. Taky bych se seznamila s nakou maminkou, ktera je na Holandske neplacene materske dovolene ....

klarit
autor
27. zář 2007

Sandro bohuzel nikoho z Holandska neznam,ale snad nekdo pisne 😉 Koukam,ze je hodne cesek v cizine 🙂

klarit
autor
2. říj 2007

Kam pak jste se ztratily? 😉

listicka20
2. říj 2007

Stěhování do nového, uklízení, čekání na internet, porod za pár... Asi teď budu Koníka zase jen tak zlehka pročítat... Navíc bych se měla psychicky připravit na tchýni, chystá se k nám na 2 týdny pár dnů po mým termínu. Jak to máte holky s maminama a tchýněma, když jste v cizině? Jezdí vám pomáhat?

andrea84
2. říj 2007

cauky,
no tak nastesti ja mam tchyni docela v pohode je trochu starsi asi ji ber spis jak moji babicku nez takovou tu zlou,ne prilis starsi pani co furt jen smejdi a prudi..ale zas nemohla bych byt s ni kazdy den a nepzavidim vam holky ze k vam jedou tchyne na tyden na dva tydny..
klarit kdy letis??a s tou nadvahou si nedelej starosti ja mela pet kilo v jendom kufru vic a ukecaly jsme ho s pritelem.Jinak dalsi sedadlo nekupuj pro malyho,zbytecny bude furt spinkat a my jsme mely stesti ze nazpatek z prahy letadlo nebylo uplne plny a mely jsme sedadlo volny a vystlaly jsem to pro malyho a spinkal celej let..spolecnost se jmenovala sky europe a jsem spokojena a litaji vetsinou slovaci jako posadka,letusky a pohodlnejsi sedadla nez nejakej ryanair nebo easyjet..ale jestli poletis treba csa nebo alitalia tak to nevim.

binki
3. říj 2007

ahoj holky, můžu se připojit? manžel je cizinec, zatím jsem s mimi v břiše v čechách a on pracuje venku, výhledově se chystáme žít v zahraničí... 😵

gabbi
3. říj 2007

Cau holky....tak ja jsem taky v zahranici a nekdy me z toho jde hlava kolem jak je tady vsechno jine🙂.
A ted s miminkem to asi bude jeste veselejsi, ale nemuzu si stezovat, protoze jsem tady s manzou stastna tak na co taky...jen na to, ze me moc chybi rodina. ☹ . Jak to snasite Vy?

anddy
3. říj 2007

listicko drzim pesticky 😵 😵 , pak urcite napis 😅
binky kam se budes stehovat? 🙂
gabbi kde zijes? 😉
jinak k te tchyni, ja ji mam v pohode, do niceho mi nekeca 🤐 , ale staci mi ji videt 2x do roka 😀 😝
hele klarit, do letadla si pro prcka vem to nejnutnejsi, tam stejne neni kdfe ho prevlict, ja jsem Kevcu prebalovala na zachode pze sde mi pokadil, no hruza je to tam maly, nemas si kam odlozit veci, pakec fakt. Bodycko si trosku umazal tak jsem ho v tom musela nechat, fakt to tam nejde. Ale jsou to max. 2 hodiny to se vydrzi 😅 tak drzime palecky, ja letim zase na vanoce 😵 Ale tentokrat s pritelem 😀 😵

klarit
autor
3. říj 2007

Listicko,tak to verim ze toho mas ted fakt hodne a neni cas psat 😉 Ja myslim,ze az priletim do Anglie tak par dni taky budu mimo 🙂 🙂
Jinak s tchyni to mam docela dobry - zatim 😉 Jak jsem byla v Cechach,tak jsem ji moc nevidela. Priletela pak za mnou pred porodem,tyden po porodu a pak jeste v zari na vikend a v pohode. Ale uvidim jak to bude vypadat az budeme v Anglii. Ale snad dobry 🙂 Chodi do prace,takze nebude asi moc casu abych ji videla kazdy den. Ale zatim si stezovat nemuzu. A moje mamca v pohode. I kdyz jak jsem u ni,tak uz se taky tesim az budeme ve svem. Mam moji mamcu strasne moc rada,ale je toho moc takhle pohromade. No bude se nam styskat,ale budem jezdit jak jen budem moct. A mamca za mnou prileti na jare se sestrou. A cely cerven budeme asi v Cechach,protoze tu budeme mit svatbu 😉

klarit
autor
3. říj 2007

Andrejko dekuji za info 😉 Letime pristi tyden v patek 12.10. Uz se docela tesim. Dneska jsem byla malemu pro pas 🙂 🙂No asi zalezi na lidech tam. Taky mi zatim vzdycky prosla nadvaha,ale ma kamaradka priletela minuly tyden z Anglie a dve kila navic musela zaplatit. Tak uvidime...No vidis na Skyeurope jsem nikdy nekoukala,tak tam juknu. Litame thomsonfly jsou taky nizky lety a litaji primo do Lutonu. Pak to mame kousek domu. Driv jsem litala easyjet,ale nejak nic moc....

Binki a kde budete zit v cizine?

Gabbi to jsme na tom stejne. Taky jsem s Davidem stastna,takze hlavne chci byt s nim no a taky at jsme spolecne s nasim Kubikem. To vis,ze se mi styskalo,styska a styskat bude. Ale da se litat docela casto 😉 A jeste,ze existuje mobil a net 😉 A kde zijes?

Anddy dekuji za info. Asi opravdu budu brat jen to nejnutnejsi. Mas pravdu,ze let trva max.dve hodiny tak to se da vydrzet. Uz jsem krmila i prebalovala na ruznych mistech,tak snad zvladnem i tohle 🙂 Ja tim,ze nekojim tak budu muset vzit vodu,mliko tak doufam,ze s tim nebude problem...

sandra81
4. říj 2007

Holky co bydlite v zahranici a mate normalne ceskou obcanku, vedeli jste ze mate narok na rodicovsky prispevek z CR? A to cely 3 roky! Coz je treba pro me super protoze tady v NL jsem s mimi doma a nikdo mi od jejich 3 mesicu nic neplati a ani platit nebude. Jo jen pridavek na dite, to je asi 170 euro na 3 mesice, ha ha ha. To neda ani na papmersky....

klarit
autor
5. říj 2007

Jo jo sandro to mas pravdu 😉 Taky budu tady v Cechach pobirat rodicovsky prispevek. Mam tu hlavne stale trvale bydliste. V Anglii bych zrejme nic nedostala,takze to tak necham. Ale co jsem se ptala,tak vim ze na maleho penize v Anglii dostaneme. Tak aspon neco.

verap
30. říj 2007

Ahojky, ja bydlim na vychode, taky pul hodiny od centra, v Leytonstone, neni to daleko od Hackney

vorisekkam
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sdoop
13. únor 2019

Jsou tu aktuálně nějaké maminky, které žijí v Anglii?