Životní chyba - potřebuji se vypovídat

naivni11
2. kvě 2021

Vsechny vas zdravim, jdu se spis vypovidat.
Mela jsem muze se kterym jsem byla 10 let. prvnich 6 let bylo dost divokych, 4 jine zeny mezi tim, pokazde jsem odpustila a vratila se. pote prislo neplanovane tehotestvi. chlap me ihned posilal na potrat ze mu zkazim zivot a prestal komunikovat. v 8 mesici jsme se tedy dohodli ze to spolu zkusime. k porodu nesel, nechtel. narodila se dcera kterou videl asi po 144 dnech protoze nebyl schopny prijet a cekal az budu moc ridit ja a dovest mu ji. nikdy jsme spolu nezili. pak jsme nejakou dobu (male jsou 3 roky) to pytlikovali ze obcas prijel na vikend, obcas u me prespal v tydnu. o vanocich ovsem u me nastal zlom a ja toho mela dost. nesnasi vanoce, narozeniny, svatky. tudiz zadne darky,zadne prani a ni dceri.. radsi pry posle penize na ucet ji.k narozeninam jsem od neho dostala to ze se opil a ja dcera i ,,tchyne,, jsme byly kurvy zasrany prosotze jsme mu nechteli dat dceru do ruky aby s ni nespadl. podobne nadavky se opakovali pokazdy kdyz se opil a ja vyjadrila s necim nesouhlas. treba kdyz chtel jet autem domu opilej a ja mu chtela sebrat klice. ostastne alkohol byl u nas velky problem. v tydnu pije kazdy den tak 4-5 piv a pravidelne kazdy vikend se opije tak ze ho musi nekdo odvest do postele protoze nemuze ani chodit. 15 piv neni problem.. jak patek tak sobota nekdy dopiji i v nedeli. a me to zaclo silene vadit. misto aby byl s nami sel radeji ke znamym na pivo a me nebavilo tam jen sedet. za cely rok jsme byli jednou v zoo a jednou se projit u zamku. jinak vecne fotbal, ryby, kamaradi a hospody. vsude jsem musela ridit aby on moh pit. nase jedina dovolena za celou dobu byli 3 dny na prehrade loni. kvuli alkoholu uz tak pul roku kasle i na dceru. vzdycky slibi ze prijede a nic. nekdo se ozve at se stavi tak radeji jede tam a ona mi pak tu breci. vim ze jsem udelala dobre ze jsem odesla i kdyz ho porad miluju takovy zivot bych nechtela, pro svoji dceru. snazim se naucit se zase mit rada sama sebe. jenze on si ted pred 44 tydny nasel novou pritelkyni s rocnim klukem a dceru si bere jednou za 14 dni na vikend kdyz maj byt spolu aby se predvedl. nepopiram ze zarlim a vadi mi to. a doufam ze mu to nevydrzi. podle me neni absolutne rodinny typ. kdyz byl s nami tak mel vecne otevrene pivo a sedel u telefonu protoze obcas sazi.. prosazi tak 3 tiside mesicne. myslite ze ho nova pritelkyne muze zmenit ? on je ted hroznej king prede mnou ze je stastnej a jak uzasnej tata je a ja jsem ta nejhorsi. ale nechapu proc on ma byt ten stastnej.

europa00
3. kvě 2021

promin ale mě přijdeš mimo uplně ty...o tvém bývalém nemluvě...ale polož si ruku na srdce ty nejsi uplne v pořadku, trošku hysterka negativní a zavistivá...očividne vám to neklapalo...to že jsi v tom vztahu setrvávala a ještě jsi s ním udělala dítě jen vypovída o tvé nezralosti a neschopnosti pojmou vlastní život. Chlap dáva ženě co on chce a dle toho jak ji miluje...to že byl k tobě hulvat ho neomlouvá, ale ty jsi měla vždy na výběr a 10 let ses v tom plácala. Teď má nový vztah, a třeba je tak zabouchlý že se prostě s tou druhou snaží nebo prostě chova jinak než k tobě. Jasne může tě to žrát proč tys nebyla ta kvůli které se změnil, ale prostě nebyla. Jeho novou přítelkyni vůbec neznáš, pokud se k tvé dceři nechová špatně, naopak se snaží, tak tvé chování je uplně zcestné. ON je její otec a má právo ji zavést na pohotovost i se svou novou přítelkyní, upřímně do toho ty nemáš co kecat, ještě když ji on má na hlídání. Zkus nekopat kolem sebe a začít řešit vlastní život.

supermatka
3. kvě 2021

@naivni11 ahoj, tady je špatně úplně vše. Myslím že ho to přestane bavit a dceru si zas přestane brát. Myslím že takového chlapa nezmění ani svatá

zelenaesmolda
3. kvě 2021

@europa00 casem se k te nove bude chovat uplne stejne

budouci_maminka
3. kvě 2021

jsou povahy, které k sobě nejdou a pak jsou povahy, které k sobě pasují, kdy jiná žena z mačo chlapa dokáže během chvilky udělat ochočeného beránka omotaného kolem prstu. prostě to tak je. Rozumím tomu, že žárlíš a ptáš se sama sebe, kde jsi udělala chybu, že on se jeví teď spokojený. Jenže tyhle otázky nikam nevedou. Lepší je se zaměřit sama na sebe, především pak získat zpátky ztracené sebevědomí a rovnováhu. Neporovnávej se s ním, nevíš, co se děje u nich za zavřenými dveřmi. Je možné, že jim to bude klapat chvíli, je ale možné, že jim to i vyjde a muž se začne měnit v docela fajn chlapa. Ale to už není tvůj příběh. Tvůj příběh si píšeš ty sama, tak se na něj zaměř.
Ale rozhodně bych nechodila otevřeně do války s novou přítelkyní svého ex, když by mi kupovala oblečení pro dítě a při bolísce ho chtěla vzít na pohotovost . To mi přijde naopak jako pozitivní věc, dokážu si totiž představit opravdu nepěkné chování od "macechy", takže za tohle bych naopak byla moc ráda. Dokonce bych možná zorganizovala nějaký společný pokec u kafe a snažila se jí poznat, přeci jen je vždy lepší spolu vycházet, zvlášť když u ní 4 dny v měsíci tráví tvoje dítě čas..