Živý nebo umělý stromeček? 🙂

petraluk
8. pro 2007

Ahoj holky, taková malá anketka. Máte doma umělý vánoční stromeček nebo každý rok vybíráte ten nejkrásnější živý?
My každý rok kupujeme živý a máme čím dálo tím větší. Ty skládací umělý se mi vůbec nelíbí. Chybí mi u nich hlavně ta krásná vůně vánoc. I pro ty naše ratolesti to přece musí být lepší, když vidí ten krásně nazdobený živý stromeček, který přinesl Ježíšek. 🙂 🙂
Kamarádka má půlmetrový stále nazdobený skládací stromeček, a když jsem se ptala proč nechce živý, tak hlavní důvod je, že prý si doma nenadělá. 😒 Tomuhle já nerozumim. Ke krásným vánocům pro mě neodmyslitelně patří živý sromeček. 🙂

anta
1. pro 2009

Stydím se 😎 😀 😀 😀

len
1. pro 2009

Já mám chlapa "maniaka" - neskutečně miluje vánoční stromky 🙂 Takže po létech soužití jsme dospěli ke kompromisu - stromek u nás odstrojujeme na první jarní den 🤐 Umělý ani jeden neradi, takže to vede k tomu, že musíme vybrat takový, který ještě po třech měsících vypadá hezky 😀 Na druhou stranu ta investice tak nebolí, když to není jen na pár dní 😉 Většinou koupíme buď nějakou severskou jedli nebo borovici, ale ne tu obyčejnou, radši černou, protože ty jsou nádherně husté. A koupili jsme stojánek, takový ohromný keramický hrnec, do kterého se stromek dá (předem seřízne), je dělaný na opravdu široký kmen, takže ořezávat nemusíme, no a pravidelně se tam dolívá voda, takže stromek ani za ty tři měsíce nežloutne 🙂 Problém máme trochu s likvidací, odneseme ho do sklepa s tím, že jakmile bude ve městě první organizovaný svaz zahrádkářského odpadu, odneseme ho tam. Jenomže na to většinou zapomeneme, takže tuhle nesl manžel stromek do odpadu na konci listopadu, kupodivu vypadal strom ještě docela slušně, takže mu pán od kontejneru navrhnul, ať si ho radši vezme rovnou domů a letos ušetří za nový 😀

zirafka105
1. pro 2009

Malickej zivej z rodinneho lesa 😵

filipal
1. pro 2009

Beruska, nie, lebo prirodny stromcek je rozlozitelny odpad. to znamena ta sa skompostovat, skonzumovat (krmia nimi v ZOO) spalit ( na vykurovanie) ....kym umely, plastovy a casto vyrobeny v Cine zo "vselicoho nepoznaneho a toxickeho" sa neda ani spalit, ani nijako ekologicky zlikvidovat. ano, je pravda, ze vacsina normalnych ludi si kupi 1-2 za zivot. ale poznam aj takych, ktori si kupuju kazde 2 roky novy...aj to podlieha mode... 😉

zanetka82
1. pro 2009

U nás bude taky živý 😵 😵 😵 už se těším na tu vůní , nádhera 🙂

lenkabu
1. pro 2009

živej 🙂

beruska2x
1. pro 2009

jeste ze nejsem ekolog, nemaji to jednoduche 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

iris
1. pro 2009

jedině živý 😵 z plantáže od manželova kolegy z práce, jedlička

ronie
1. pro 2009

máme umělej,ale ne kvůi ekologie ale mé pohodlnosti,apč je všechno uklízení na mě,tak jednodušší to složit než rozřezat 😀 😝 ale kupuju hodně větví, ty ozdobím,takže nám to voní též, u rodičů sem ale milovala živej a je to určitě takový hezčí,ale už sem si na náš umělák zvykla, povedl se je fakt hezkej,akorát na něm njdou prskavky pač to dost hoří 😀 nevíte někdo o prskavkách co nezapálej umělej strom????

rimmel
1. pro 2009

ja nevidim ziadne PLUSY umeleho a iba vyhody ziveho..jasne ze mame zivy, krasny vonavy velky 😀
a ak dakoho napadne ze umelacom zachranim zivy strom, je to blbost, odseknuty bude aj tak, a ak si ho nik nekupi, zlikviduju ho... 😝 🙂

ronie
1. pro 2009

rimmel-neopadává, uložíš do skříně a nemusíš ho shánět a vybírat měti miliardou lidí a je to levnější 😀 😉

beras
1. pro 2009

Tak umělej jsme měli jeden rok a já měla totálně zkažený vánoce. 😝 Smrděl umělinou a už pět let kupujeme normandskou jedli a ta nádherně voní,neopadává a hlavně vůbec nepíchá. 😀

len
1. pro 2009

Ronie, dobře zvolenej a zavlažovanej živej taky neopadává, nezabírá celej rok místo ve skříni a na vybírání mám svý lidi 😀 Jen o ceně teda nediskutuji 😉

rimmel
1. pro 2009

ronie ja aspoon usetrim miesto v skrini 😝 😀

ina.b
1. pro 2009

Máme každý rok umělý. Když se vybere nějký pěkný a kvalitní, tak vydrží léta. Zatím bych neměnila. Někdy si nazdobíme i živé větvičky do vázy, pak to pěkněně voní i vypadá 🙂

rimmel
1. pro 2009

ina b vidim ze ti na voni zalezi tak preco teda mate umely?

dvojka
1. pro 2009

😀 nejlepší jsou ti, co myslí na ekologii 😀 ,pořídí si umělý stromek a po bytě mají všude nalámaný větve z jehličnanů 😀 i s takovými jsem se setkala 😀 😲 😀

ronie
1. pro 2009

dvojka no já nevim,ael já kupuju větve tam co se prodávaj stromky a ty větve jsou odřezaný z těch stromků 😕 tak bych řekla, že to celkem ekol.je a v lese je teda nelámu-ale sbírám všude se toho válí...

dvojka
1. pro 2009

ronie-no tebe se to určo netýká 😉 Psala jsem že přímo znám někoho kdo má US a větve nalámaný z lesa a přitom se hlásá jako eko 😀

ronie
1. pro 2009

jo tak to já se určo eko nehlásim,ale zas na druhou stranu sem tim chtěla říct, že nevíš jesi to narvali nebo nasbírali či koupili 😉 🙂
My se k živému snad vrátíme za rok, až budem v domečku a pak to rozřezaný rovnou spálim v krbu
😵

dvojka
1. pro 2009

Ronie-no kdybych to nevěděla tak to přece nebudu psát.Vim na tuty ,že větve u nich jsou vlastnoručně nalámané,vlastní pusou to na sebe práskli 😝 😀 😝 ,právě proto jsem byla zaražená a hledala smysl 🙄

ronie
1. pro 2009

😀 jo tak to jo, to je pak fakt nesmysl 😀 😉

kristi
1. pro 2009

no, ja furt nevim, mela jsem vybranej krasnej umelej, ale velkej 180 cm, a ja ho proste pak nemam kam dat, takze asi bude o kus mensi a zivej, kterej pak holt vyhodime

dvojka
1. pro 2009

Kristi-ale mám za to,že se daj ty stromky složit do menší krabice a hodit na půdu,třeba 🙂 No možná nemáte půdu,tak pak nastane skutečně problém 😨

kristi
1. pro 2009

nemame ani pudu ani sklep, takze to fakt nepujde 🙂 to je prece jasny, ze kdybych ho mela kam dat, tak jdu do umelyho

dvojka
1. pro 2009

a nebo ho schovat k sousedům 😅 😀

yenn
1. pro 2009

Tak v teto otazce jsem trosku schozofrenik 😀

Prici se mi umelohmotne stromecky, ale taky me ekologicke srdce place nad kacenim zivych stromecku.....nejhorsi je, kdyz neko jde do lesa a vybere si ten nejhezc, ufikne ho a je spokojeny 😠 Divocaka z Kofoly na takove lidi 😀

Ja jsem to sama se sebou vyresila uz davno - jedeme pro stromek 23.12. vecer, vzdycky na jedno misto, prodavaji to nejaci soukromnici. Ten den uz je tam jen par stromku a ja si vyberu ten nejhnusnejsi,ktery by si nikdo jiny nekoupil a mam dobry pocit z toho, ze bude vyuzity, nebude urezany marne 😵 Nastesti manzel tuhle mou uchylku prijal bez vyhrad, jen vzdycky trosku nadava, kdyz ten krivy stromek rve do stojanu 😀

jijitka
1. pro 2009

Yenn - tak mi to něco připomíná .. 😀

My taky jezdíme už tradičně na poslední chvíli (ne záměrně, ale prostě to tak vyjde), většinou se tam potkáváme se známýma a všichni se snaží z té hrůzy vybrat něco ucházejícího. Pak můžeme soutěžit o nejhnusnější stromek 🙂
Ale když se ozdobí, pak i ten křivoun vypadá hezky.

ronie
1. pro 2009

krsiti a vidělas ho složenej,ono se to fakt rozloží do celkem malý tý krabice,ale asi viděla 😀

yenn a právě proto máme umělej pač ten živej sem musela ořezávat a rvát do stojanu já 😀 😝

ikarkulka
1. pro 2009

živej z hájovny 😉