Živý nebo umělý stromeček? 🙂

petraluk
8. pro 2007

Ahoj holky, taková malá anketka. Máte doma umělý vánoční stromeček nebo každý rok vybíráte ten nejkrásnější živý?
My každý rok kupujeme živý a máme čím dálo tím větší. Ty skládací umělý se mi vůbec nelíbí. Chybí mi u nich hlavně ta krásná vůně vánoc. I pro ty naše ratolesti to přece musí být lepší, když vidí ten krásně nazdobený živý stromeček, který přinesl Ježíšek. 🙂 🙂
Kamarádka má půlmetrový stále nazdobený skládací stromeček, a když jsem se ptala proč nechce živý, tak hlavní důvod je, že prý si doma nenadělá. 😒 Tomuhle já nerozumim. Ke krásným vánocům pro mě neodmyslitelně patří živý sromeček. 🙂

madlina
1. pro 2009

Tak u nás frčí živej.Krásně provoní pokoj.

draga
1. pro 2009

živej a borovička 😉 se mi líbilo jak psala Lucka u nás v termínu, že ho koupí a pak ho jdou (ve Francii) zpátky odevzat na to místo, kde ho koupili a dostanou poukázku na nákup zboží...prostě pěkná recyklace 😉

nunacek
1. pro 2009

Živý, smrček 😉

herminka
1. pro 2009

U nás vždy živý, manžel si na něj potrpí.

kristi
1. pro 2009

ja jsem videla naky dansky jedle, ty byly teda uzasny

len
1. pro 2009

Dánskou jedli jsme měli předloni, byla dokonalá a opravdu vydržela (ve stojanu s vodou) stejně krásná tři měsíce 🙂 A protože nám stačil stromek do výšky 130 cm (máme nízký stropy a stává na stolku), stála tehdy 300, což je paráda 🙂

herminka
1. pro 2009

Len, to slyším poprvé, že by někdo měl stromek 3 měsíce 😀 Vždycky jsem si myslela, že rekordmani jsou mí rodiče, kteří ho odstrojují okolo Hromnic 🙂

len
1. pro 2009

No neboj, já taky podobnýho cvoka, jako je můj chlap, neznám 😉 Ale vyprávěl mi srdceryvný příběh o tom, jak je maminka jako děti vždycky nutila odstrojovat stromek už na Tři krále, že to bylo strašně smutný, no tak nemohu odolat pokušení být lepší a tolerantnější než tchýně 😀 Letos poprvé budeme mít v obýváku kombinace strom+kočka, jsem zvědavá, jak to dopadne 🤐

peppapig
1. pro 2009

Neni nad zivy stromecek. U nas bude jedlicka a dekorace cervena a zlata 🙂

kristi
1. pro 2009

ja letos jedu ve fial.-stribrne 🙂 a bude teda taky zivej, nejakej mensi

ygreen
1. pro 2009

živý 🙂 ta vůně, to je něco co k vánocům patří. Babička pracovala v lese a měli povoleno odebírání stromků na vánoce 😵 ale dnes jsem byla v Hornbachu a měli tam X umělých stromků a musím tedy říct, že dva byli táááák krásný a od pravého k nerozeznání i po doteku a podrobném zkoumání 😵

kristi: u nás frčí klasika červená a zlatá. V koupelně mám stříbrnou. Ale hezká je většina kombinací. Jenže ty moderní barvy se hodí podle mě do moderních interiérů, takže k nám ne. Ale stejně si myslím, že není nad vzpomínky typu - každý rok pár rozbitejch koulí, takžeuž žádná sada nebyla kompletní a stromek hrál všemi barvami. Ale šlo o to, že když jsem jako malá pomáhala se zdobením, tak jsem znala detailně každou jednu ozdobu a dodnes si je pamatuji 😵

martimarti
1. pro 2009

Tak dnes jsem koukala u OBI na stromečky/živé/, krása, ale ty ceny 😕 😕
K těm ozdobám, také jsem měla období, kdy jsem stromek ladila...měla jsem hodně slámových ozdobiček v kombinaci s červenou, dost jsem do toho zainvestovala, staré skleněné ozdoby byly "out" 😀 😀 ...ale vloni jsem prolezla sklep u našich a s nostalgií oprášila krabice se starými skleněnými ozdobami všech barev /některé jsou staré přes 30 let/ a když jsem je pak navěsila na náš květináčový stromek, tak byl prostě dokonalý. Slaměné ozdoby jsem nechala do nádob s větvemi, a vracím se ke klasickým barevným ozdobám 🙂 🙂 A na Aukru se klasické ozdoby prodávají za docela dost peněz, také jsem je viděla ve starožitnictvích, všechno se vrací 🙂 A moderní ladění do tónů u mne nemá šanci 😉

rioko
1. pro 2009

my kupujeme živý přímo od hajného, ceny jsou stejné 80 kč a je jedno jak je veliký 😵 a letos budeme zdobit hodně barevně, ať má Vojtíšek na co koukat 🙂

martimarti
1. pro 2009

Rioko, tak to máte prakticky zadarmo 😉
Jasně, i kvůli dětem si myslím, že to chce hodně barev 😉 A prskavky 😀

rioko
1. pro 2009

Marti jo je to super, loni jsme měli až do stropu, ale letos koupíme menší, musíme ho mít na stole k vůli Vojtíškovi, ale prskavky chybět nebudou a taky blikací žárovky, on svetýlka prostě žere 😀
dnes viděl na vánočních trzích ve městě kolotoč který se točil a blikal a málem mi vylezl z kočárku 😀

martimarti
1. pro 2009

Rioko 🙂 my taky na stole 🙂 😉

malovani
2. pro 2009

Rioko: a kde kupujete od hajného takový levný stromečky???? 😕

rioko
2. pro 2009

v Březině nebo v Bukovince 🙂

malovani
2. pro 2009

Holky, tak už i nás má Ikea akci na stromky (někdo tu psal, že to mají myslím ve Francii), koupíte stromeček za 499,-, pak ho donesete zpátky a dostanete poukazku na 300,- 🙂

peppapig
3. pro 2009

ygreen, ty mas vanocni vyzdobu i v koupelne? 😅 Jak to tam aranzujes prosim te.

martimarti, pekne jsi to napsala o tech ozdobach, nase mamca, co jsme z domu pryc, si zdobiva stromecek kazdy rok do jine barvy. Minuly tyden jsem byla doma a prohrabavaly jsme se vsema staryma ozdobama, tolik vzpominek a pribehu, tak rozhodla, ze letos si pekne povesi ty stare barevne a sklenene banky a ptacky s perickama 🙂 Hned bych si to vsechno vzala sem k nam, skoda pac cestu by neprezila asi ani jedna banka.

peppapig
3. pro 2009

Ted me napada, davate na stromecek i kolekci (coko postavicky). Ja si letos privesla arabesky, ktere pravidelne na stromecek vesela babicka 🙂

rioko
3. pro 2009

my dáváme pár figurek, dostáváme každý rok kolekci k mikuláši od tchýně, tak jich tam pár pověsíme, Vojtík to ještě jíst nebude, tak zbytek rozdáme dětským návštěvám jako každý rok

konja
22. pro 2009

Jedině živej smrk a obrovskej až do stropu 😀 Ikdyž jsem na vše velice střídmá a nesnáším kýče, tak vánoční stromek u nás hraje všema barvama. Zbožňuju figurky, jsem na ně ujetá, takže u nás najdete na stromečku snad úplně všechno 😀 Takhle vypadal stromek když jsem byla malá a už si bez něho nedokážu vánoce představit. Miluju to zdobení, ikdyž jsem asi jediná v rodině- teda děti nepočítám 🙂 Manžel mě dnes při řezání a upevňování asi tisíckrát proklel a na zdobení se radši uklidil pryč 😀 😀 😀

simlenka
22. pro 2009

Zivej je krasnej,my mame umelej. za prvy je mi toho stromku lito a za druhy ja odmitam borovici,pritel smrk,tak mame umelej paskvil a nehadame se.

simlenka
22. pro 2009

A pokud jde o vuni,tech par vetvicek na vyzdobu narezu na zahrade a voni nam to doma taky. letos chci taky strojit tak,jak si to pamatuju z detstvi,barevny ozdoby,barevny svetylka,kolekce,prskavky...

schwarzovka
22. pro 2009

máme umělej, takovýho chcípáčka ,ale opadává stejně jako živej 😀 😀 příští rok už bude živej...

pepibubu
23. pro 2009

Živý. Umělý nevoní 🙂

vorllinka
23. pro 2009

máme živý smrček v květináčí, drží od loni, tak doufám, že pěkně poroste i dál 😎

janeyzelvicka
23. pro 2009

Živý. Ta vůně 😵 😵