Živý nebo umělý stromeček? 🙂

petraluk
8. pro 2007

Ahoj holky, taková malá anketka. Máte doma umělý vánoční stromeček nebo každý rok vybíráte ten nejkrásnější živý?
My každý rok kupujeme živý a máme čím dálo tím větší. Ty skládací umělý se mi vůbec nelíbí. Chybí mi u nich hlavně ta krásná vůně vánoc. I pro ty naše ratolesti to přece musí být lepší, když vidí ten krásně nazdobený živý stromeček, který přinesl Ježíšek. 🙂 🙂
Kamarádka má půlmetrový stále nazdobený skládací stromeček, a když jsem se ptala proč nechce živý, tak hlavní důvod je, že prý si doma nenadělá. 😒 Tomuhle já nerozumim. Ke krásným vánocům pro mě neodmyslitelně patří živý sromeček. 🙂

haluskacz
8. pro 2007

taky nemam rada umely stromecky. My jich mame hafo na zahrade, takze kupovat nic nebudem. Jen ho vykopem a dame do kvetinace. Doufam,ze to prezije 🙂

makelka
8. pro 2007

ahoj, já taky nemám ráda umělý stromečky, sice jeden doma máme, ale ten je ještě po manžovi, tak snad ho nebudem muset ani vytáhnout. A my nekupujem, ale máme od švagrové, mají jich taky na zahradě hafo 😉

ygreen
8. pro 2007

Někdo tvrdí, že si doma nenadělá, jiný že mu vadí kácení mladých stromků.
Lepší jednou ročně vykácet k vánocům pěstované stromky, než zahltit skládky dalším plastem a syntetikou.
My měli vždy živý stříbrný smrk. Až budeme mít prťe, tak chci aby zažil tu vůni živého stromku, ten ranní chaos s uřezáváním spodku na balkóně a ty marné snahy zamaskovat u zdi chybějící větve 😀 Co je za umění nazdobyt symetrický umělý hustý strom? A nejlépe ho pak ještě navonět formaldehydovou "zaručeně pravou vůní lesa" 😖

bajunka
8. pro 2007

No já mě se vzhledově umělý líbí,ale ty dražší,ale jsem za jedno pro živý,každé vanoce jsme živý měli a letos budeme taky,ale letos naposled řezanej,příští rok už budeme ve svým a koupíme si živý v květináči a pak ho dáme na zahradu....

ene
8. pro 2007

U nas je to kazdy rok boj o to jaky stromecek. Manzel chce umely, ja jedine zivy. Letos pro me z nepochopitelneho duvodu okamzite odsouhlasil koupi stromku v kvetinaci, asi uz po peti letech rezignoval 😀

schnek
8. pro 2007

petraluk, musí to být nejmíň dvoumetrová černá borovice, jinak to nejsou pořádný Vánoce 😀 😀 a jedině skleněný ozdoby, žádný plastový 😉

petraluk
autor
8. pro 2007

My letos koupíme stromek v Německu. Zjistili jsme, že tam jsou skoro o dost levnější, takže přítel příští víkend vyráží. Jen doufam, že nyvybere nějakou žlutou zrůdu, jako se mi tady už něklikrát snažil vnutit, že je krásnej a mě se přitom vůbec nelíbil. 😒

nikka.vo
8. pro 2007

živý, živý, živý ..... 😎

Naši ,co si pamatuju měli, vždycky umělý stromeček a co jsem s přítelem, tak máme jedině živý a když to srovnám, tak je to nesrovnatelný 😀
Jak to krásně v pokoji voní atd ... já bych umělý nechtěla ani náhodou 😉
Jehličí si klidně zametu ... 😎
Mě baví i to hodinový vybírání stromečku 😀

Takže tak můj názor 😉

vanusak
8. pro 2007

My taky jedině živý!
U švagrové mají umělý a vloni už obě jejich malé holky začaly pobírat rozum a když ráno 24.12. přišly k ozdobenému stromku, tak byly celé skleslé a tak jim švagrová říká - tak co holky, vy ani nemáte radost, jaký přinesl Ježíšek stromeček??? no a holky - hmmm, stromeček... a má stejný ozdoby jako vloni... takže nic moc... 😀 Takže letos švagrová musela kupovat celý zdobení nový 😀

dendisa
8. pro 2007

tak já budu za umělý, prozměnu 🙂. Nerada dostávám kytky, protože mi nedělá dobře sledovat je umírat. Kdybych měla možnost mít stromek v květináči, a pak ho vrátit ven, budu pro živý. Protože pak je ten stromek opravdu živý, a ne umírající.
A budete se divit, ale jako dítěti mi voněl i náš plastový stromek 😀 . Měl takový specifický čmuch,když vlezl člověk do obýváku. Možná to znaj holky, co taky staví umělý stromeček. I teď si to aroma umím vybavit. Pro mě jsou Vánoce se stromečkem, který je každý rok ten samý. Čerstvý mi přijde takový chuďoučký, nedokonalý, i když o tom to asi je.
Prostě, nevidím v umělém stromku nic špatného.

sisidani
8. pro 2007

U mě jednoznačně vyhrává živý stromeček, u umělého by mi chběla ta krásná vůně jehličí.

gedren
8. pro 2007

Mne se nechce do umelyho ani zivyho (stojan je kram do baraku, ozdoby kram do baraku..🙂), uplynuly leta jsme si davali darky pod pokojovou palmu a jeste jsme si tu ruzne nainstalovali smrkovy vetve, aby jako byla ta atmoska 🙂, letos uz nemame ani palmu, protoze jsme ji dali sousedce, aby ji Helca nesejmula, tak holt budou jen vetve.

Ale to vse ve vidine, ze pristi rok uz bude domecek a tam si nasazime stromecky na zahradu a budeme mit jen venku zivy a opravdovy...🙂

ygreen
8. pro 2007

Gedren: my letos frčíme na svátky k tchýňce, tak se mi taky nějak nechce nic připravovat. Navíc se mi točí myšlenky pořád kolem těhu a navíc bez sněhu se 14 stupni celsia........no nic moc 😖

krista
8. pro 2007

Ahojky, my kupujeme každý rok živý stromček, ale dohodli jsme se že až budeme při penězích tak investujeme do huňatého velikého umělého, protože se to za ty peníze rozhodně vyplatí, pořád se zdražuje a dávat tisícovku za stromeček už je fakt moc 😖 Chápu že ta atmosféra je u umělého jiná, ale já vyrostla taky na umělým a nepoznamenalo mě to 🙂

haluskacz
8. pro 2007

no... btw urizly stromek uz taky neni moc zivy 😀

andrysek2
9. pro 2007

ahojik mamci no mne setez vic libi stromecek zivy ale mame malej byt a tri deti k tomu takze t bude umelejj 😀 😀 😀

kacka.va
9. pro 2007

my míváme každý rok živý. Krásně nám provoní pokoj. Jinak s tím řezáním. Mně to nepřijde hrozné, když vím, že se to pěstuje ve speciálních školkách přímo určené na Vánoce, ale vadí mi přístup, když lidé chodí do lesa a prostě tam podšmiknout pěkný stromeček a ten tam bude chybět ☹
Kupujeme vždycky krásnou bohatou borovičku a líbí se nám na tom to, že každý rok je jinak rostlá a vypadá jinak. 🙂

macik
9. pro 2007

my měli celé dětství umělý, pak když už jsme se ségrou vyrostly, tak jsme si prosadily živé stromky a pak jsem si v poblouznění, že nechci ničit živé stromečky, koupila pěkný umělý...a den na to byla ve zprávách informace, jak jsou umělý stromky neekologický kvůli tomu, jakým způsobem se pak likvidují...kdyby to dávali o den dřív, tak jsme ho nekoupila...teď mám uměláka v práci a doma nezdobíme, jezdíme k našim...

byla jsem tento týden na úřadu naší městské části a visela tam nabídka na živé stromky v květináčích, které se po vánocích půjdou kolektivně vysadit do lesa...to se mi líbilo a příští rok do toho jdu 🙂

neeve
9. pro 2007

Moc se mi líbí co napsala Ygreen... mám argument na milovníky uměláků 😀 😝

My v naší společné domácnosti již pátým rokem živou jedličku 🙂

misicka455
9. pro 2007

Ahojky , my budeme slavyt s mím manželem poprvé vánoce spolu a sami takže si pořidíme živý stromeček aby tá atmosféra vánoc byla co možná největší, ale pak do budoucnosti počitáme stím, že si pořidíme umělí. Nebudemem muset každý rok utrácet za nový. Ale až budou dětí v takovém tom chapajicím trošku věku tak jim určitě parkrát koupím zase živej.

sonisek
9. pro 2007

Ahoj, tak my s manželem máme umělý stromeček, ale s tím, že až budou děti, tak pár let budem kupovat živý, to se ty Vánoce budou prožívat jinak, s dětma 😀

mische
9. pro 2007

já jsem odjakživa vyrůstala s umělým stromkem a doma máme taky umělý, hodlám ho mít dlouho (hodně dlouho) tak si nemyslím, že bych zahlcovala skládky syntetikou (jak tady už bylo napsáno).

dasap
9. pro 2007

petraluk: tak pro mě není "živý" vánoční stromeček živý, nýbrž mrtvý. Já miluju stromy a hodně mi vadí kácet mladé stromky jen proto, aby se jeden den nazdobily a možná už druhý den ležely vyhozené u popelnic. Jak dlouho museli růst jen pro takovou chvilku. Samozřejmě tenhle můj názor vychází nejen z toho, že mám ráda lesy a stromy, ale i z dalších věcí. Vím že tyhle stromky se přímo k tomuto účelu pěstují, ale to místo co zabírají, tu práci, kterou stojí, to všechno by se mělo využívat mnohem účelněji. Třeba tak, že ti, co po vesnicích dneska topí uhlím a odpadky, by mohli topit podstatně ekologičtějším dřevem..on tenhle konzumní styl života nebude fungovat věčně...ale to už je mimo téma.
Souhlasím s tím, že umělý stromek zdaleka nepřivodí tu správnou atmosféru. Já si zajdu do lesa kde se kácelo a z ořezaných větví si nařežu pár do vázy, ve vodě vydrží klidně tři týdny, voní krásně a žádný stromek nemusel umřít jen kvůli mému rozmaru 😎 loni jsme dokonce našli mezi větvema pěkně obrostlou špičku smrku, vypadala jak stromek, tak jsme jí dali do stojánku...ale ono to bez vody stejně hnedka opadá.

Řešili jsme zrovna před pár dny doma tohle téma, protože MM naopak stromek chce, ne kvůli sobě, ale kvůli dítěti, aby mělo hezké vzpomínky na Vánoce (s tím já se moc neztotožňuju, protože mě obecně Vánoce spíš lezou na nervy)
a zatím jsme se propracovali k tomu, že bychom zkusili stromek v květináči, mít ho venku a přes Vánoce dát domů, až povyroste tak bychom ho někde vysadili a pořídili zas nový.

nyky
10. pro 2007

Dlouuuho jsme měli živej stromek(uřízlej), pak naši koupili umělej...mě to v tu dobu bylo fuk...co jsme s manželem, tak máme živej v květináči, teď už je teda na zahradě, takže si ho nazdobíme tam. 🙂

kristi
10. pro 2007

sorry,ja myslela ze je to o necem jinym 😀 😀 😀 😀

kacka.va
10. pro 2007

My máme na stromeček stojánek na vodu, takže nám vždycky vydrží ještě dlouho po Štědrém dnu.

zanett
10. pro 2007

Presne, kristi 😉 😀 Ja taky nejdriv myslela, ze je to o necem uuuuplne jinym...a pak se podivam, a ono je to o stromkach 😀 😀 😀

vojkina
10. pro 2007

Jako malá sem "vyrostla" na umělým stromečku a nijak mě to nepoznamenalo. Teď to střídáme a někdy máme umělý, někdy živý...letos ještě nevíme, nemůžeme se dohodnout 😔

marinka
10. pro 2007

kristi, zanett - vy sprosťačky 😀 😀 😀

U nás jedině živý, k Vánocům to prostě patří, bez vůně jehličí by to nebylo ono! Teda aspoň pro mně 😉

mobina
10. pro 2007

U nás doma žádný, u ostatních členů rodiny, kde postupně vánoce oslavujeme živý......myslím stromečky 😀 😀 😀