Zkoušeli jste použít inhalátor u 5měsíčního kojence?

verena
30. zář 2014

Ahojky, chci se zeptat, zda někdo poradí, jak na rýmu. Synovi bude 5. 10. pět měsíců. Manžel na něj foukl rýmu, ale drží se ho už cca tři týdny a nevím, co s tím. Taky kvůli tomu kašle, jak mu hleny stékají do nosu. Koupila jsem nějaký mořský sprej do nosu a odsávám. Rýma je spíš řidší a světlá. V lékárně mi dali jen prospan, víc že toho nemůže. Kolegyně si pochvalovala inhalátor, nyní jsem neodolala a vzala jsem ho v Lidlu, hlavně kvůli staršímu šestiletému, u kterého se mi osvědčila solná jeskyně, tak že by mohlo mít podobný efekt. Zkoušela jste to některá u kojence? Asi bych používala Vincentku, nevíte, kolik by toho měl vyinhalovat? A jak to řešíte s hygienou, používáte inhalátor pro víc lidí? Případně jak dezinfikujete? Dle návodu se má dát do horké vody s octem, děláte to tak? Ke všemu by měl jít syn 8. 10. na očkování, a pořád není zdravý... Budu vděčná za jakékoliv tipy...

marecekavendulka
30. zář 2014

@verena zkus vytírat nosánek mateřským mlékem,pokud kojíš,jinak očkování lze odložit 🙂

marecekavendulka
30. zář 2014

jo jinak na zadní rýmu,kterou tvuj maličký asi má,je nejleoší sterimar.je sice z těch méně levných,ale vyplatí se.jinak odsávej spíš méně,než více,vysušuje to sliznici.

verena
autor
30. zář 2014

to je zajímavé s tím mlékem, to by mělo nějak pomoct na posílení imunity? Já právě doufala, že to kojení pomůže, ale nic moc. Mě teda moc mléko odstříknout nejde, i když plně kojím. ale zkusím ze sebe něco vyloudit. A to se použije tamponek? Jinak očkování asi budeme muset odložit, i když nejsem moc ráda, jsme v očkovacím centru kvůli rodinné zátěži. Dostal rozdělenou hexavakcínu a má jít ještě na nějaký zbytek. I tak už má očkování odložené. Dr. se tvářila, že tam je potřeba nějaký časový sled. Celkem jsem už při objednávání tušila, že to neklapne :-/

verena
autor
30. zář 2014

@marecekavendulka já mám něco podobného, sterimar jsem nechtěla, přišlo mi, že strašně šplíchal, starší syn to nesnášel. A s tím odsáváním, zas mám strach, aby mu to nenalezlo do dutin nebo uší? No je to těžký s takovým prďolou. Už se ozývá na kojení, tak zkusím to mlíko, ten se bude divit 🙂)

marecekavendulka
30. zář 2014

@verena ten sterimar je právě proto tak dobrej,že hodně šplíchá 🙂 jj zkus to mm,to je věc,panečku. 🙂pak dej vědět,co malej na to .

verena
autor
30. zář 2014

@marecekavendulka Tak já fakt nevím, co s tím odstříkáváním ☹ Dávala jsem dotaz i v kojící skupině a tam mi akorát napsali, že to je normální, že to někomu nejde. Před kojením jsem měla prsa naběhlá, z jednoho se mi podařilo dostat jednu kapku, a po kojení druhou zas z druhého! Takže na vytírání nosu fakt nestačilo. Vymačkávám to prso a pak i bradavku, ale nějak mi to nejde. Mechanické odsávačky na mě skoro nefungují, se starším synem jsem používala dvojprsní odsávačku od Medely (po každém kojení, měla jsem málo mlíka). Akorát tu mám strach vytahovat, půjčovala jsem ji "kamarádkám" a myslím, že bude v děsném stavu. Se divím, že to mlíko ze mě syn vůbec dostane! Přitom bych to s tím mlíkem ráda zkusila, myslím, že by to mohlo pomoct a rozhodně by neuškodilo...