Zkoušeli jste už ostříhat batole? 🙂

berenika39
17. zář 2009

ahoj, petasovi nějak rostou vlasy a má to kolem uší, šimrá ho to, na čele taky, všude mu to tak halabala trčí,přemýšlela jsem,že ho oberu strojkem, jen trochu, na ten nejvyšší stupeň, no marná snaha...

Podařilo se vám prcky ostříhat? Jak?

drago
17. zář 2009

ahoj berenika39. Toho stříhání se neboj, malou stříhám už od miminka. Taky je akční dítě,ale u kadeřnice by určo nevydržela. Ze začátku tatínek malou přidržoval a pak už jsme stříhali sami. 🙂

dagina
17. zář 2009

Berenika, prý se dětem do jednoho roku nemají vlasy stříha, se jim stříhá zdravíčko 😒 ... . Ale ted koukám.., Vám už je přes rok 🙂

ibolia
17. zář 2009

ahoj, já malou musela ostříhat už snad kolem půl roka. Narodila se totiž hodně vlasatá a vůbec jí vlásky nevypadaly, takže by je teď (v roku a půl) měla hodně dlouhé. A tak malému prckovi nevysvětlíte, že má mít sponky. Vždycky ji beru k holičce. Já ji držím, holička stříhá a ideální je ještě jeden člověk, který dítě zabavuje hračkou. Je to boj, ale jde to.

tomasek06
17. zář 2009

Já taky stříhám malého už asi od 9 měsíce a strojkem. Strašně u toho řve, tak ho beru bez nadstavce dohola 😀 Krásně mu pak zhoustly vlásky. Kdybych měla jít k holiči, tak to by asi nedal.

shaula
17. zář 2009

Dagina - snad nejsi pověrčivá? 😀 Lepší dítě ostříhat, než aby mu lezly vlasy do očí. Naši kluci jsou zas opačný extrém - na hlavě mají jen takové chmýří, takže ty asi nebudu stříhat ještě hoooodně dlouho 😀

tomasek06
17. zář 2009

No můj malý měl taky jen chmýří, tak jsem mu to ostříhala a hned se to rozrostlo 🙂

berenika39
autor
17. zář 2009

no to já trochu pověrčivá byla, do roka ne 😀 😀 , ale ted už by to chtělo. budu muset vymyslet nějaký strategický plán 😀 😀

raady
17. zář 2009

ahoj,
my jsme zatím nestříhali, sponky fungují 😉 Ale má každý pramen jinak dlouhý, tak asi za chvíli budeme muset zkusit i stříhání.

andilek
17. zář 2009

my jsme byli cca před 10-ti dny, takže skoro ve 2 letech, u mojí kadeřnice a bylo to v pohodě, až jsem nestačila valit oči, ona tam má hračky, takže jsem si s ním sedla na dětskou židličku a ona ho vzala strojkem, ke konci už byl netrpělivý, ale zvládli jsme to na jedničku s hvězdičkou 😵
už měl ty vlásky vzadu dost dlouhý a zacuchávalo se mu to 😝

kacka.va
17. zář 2009

mě se daří stříhat jen ofinu.

eppik.m
17. zář 2009

Ahoj bereniko,
já jsem ostříhala vlasy synovi v 10 m. jelikož mu to všude trčelo a byl legrační jak malý strašáček 😀 a stříhám od té doby pravidelně každý měsíc mašinkou protože mu rychle vlasy rostou. Teď jsem se rozhodla že mu nechám delší. A stříhám bez problémů, od narození je totiž se mnou trpělivý 😅 😉

jezevec
17. zář 2009

my jsme byli pred 14 dny u kamosky a ta my maleho sjela poprve strojkem (v 15mesicich), slzicky mu tekly,ale necukal sebou a hnedka pote se vrhl na hracky a byl klidek..vypada uz vic jako chlap 😀 😀 😀 , takze nelituju 😀 , samo jsem si nechala praminek na pamatku 😀

berenika39
autor
17. zář 2009

tak sponky u nás asi neprojdou...jak to čtu, máte samý zlatý děti. Péta se trochu bojí všech těch vrčivek, když jsme něco mixovali,chtěl být u mě na ruce, jinak se bál, vysavač je kámoš jen vypnutej na ježdění a fén bere tak nějak, když na něj ze srandy občas fouknu (studenej vzduch 😉 ). Mašinku jsem vzala, připlížila jsem se k němu a zdrhnul. Tak nevím, jak ho přimět, aby seděl a ještě se moc nemrcasil. Zkusíme asi s tátou a medvědem.

Jé, já vám závidím jak stříháte.... 😀 😀

berynka
17. zář 2009

U nás stříhání po roce proběhlo několikrát, ale nůžkama teda. Loni v létě jsem vždycky Hedu vrazila něco hodně zajímavého do ruky a šmikla jí kolem uší a ofinu.
Pak se babička rozhodla, že jí nechá ostříhat do nějakého tvaru a že půjdou do kadeřnictví jako dámy. Hedu tam udělala příšernou scénu, kdy vůbec nechtěla sedět na té židli, takže nakonec jí kadeřnice obíhala kolem dokola a sem tam ustřihla vlas. Nakonec to nechtěla ani zaplatit 😀 .
Teď se to dělá tak, že malou postavíme na stoličku k lavoru, ona si přelívá vodu a nechá se ostříhat klidně dohola 😉 .

kaleilah
17. zář 2009

bere, zrovna dneska jsem muselamalýho stříhat, měl hrozně dlouhou ovču.Má zjištěnou hyperaktivitu, takže jsme taky trochu bojovali... nakonec jsem šmikla fakt jen ofču a trochu nahoře a to stylem namočit vlasy-koupání miluje, udělat kohouta a ušmiknout to tak 1-2cm, vypadá to i docelaslučně, takhle jsem ho "okohoutila"párkrát ze všech stran a ze dvě minuty ylo po všem, ale chce to rychlý ruce 😉

reynocek
17. zář 2009

ahoj, tak my stříhali poprvé asi před necelým měsícem. A kupodivu, malý nejdřív okoukl, co mu to hučí kolem hlavy a pak se nechal celkem bez problémů ostříhat.

berenika39
autor
17. zář 2009

kaleilah, dám ti adresu, náklady na cestu uhradím, kafe uvařím, hlavně když ho oškubeš 😀 😀 😀

kaleilah
17. zář 2009

Bere, tak až ho budu znova stříhat, manža pečlivě nafotí a pošlu ti to s přesným návodem 😀 ne, fakt si jen udělej kohouta, klasicky do špičky a jakoby čáru v linii nosu přes hlavičku a tu šmikni, ani to nebudemoc zubatý, a pak ještě kohouta jakoby od ucha k uchu a to samý 😀

berenika39
autor
17. zář 2009

no to by možná šlo, ve vaně, tam je vysmátej, tak já to v neděli zkusím (na víkend jedeme jako obykle ven), mám takový ty ostrý nůžky od stříhacího strojku, tak těma by to šlooooo?

kaleilah
17. zář 2009

já ho pižlala totálně tupíma ze sady z papírnictví, takže ty ostrý od strojku budou super. Tak dej vědět jak jsi dopadla 😀

sajmon113
17. zář 2009

No holky to máte fakt klidné děti. Mě se to povedlo zatím jenom jednou a s hrozným cirkusem. Taky by to potřeboval znova sjet, minule jsme to udělali trochu kostrbaté, hlavně aby to bylo rychlé. Ale berynka dík za tip s tím lavorem, u nás taky vede voda ve všech podobách 😀

timbouctou
17. zář 2009

Tak u nás strojek ani náhodou neprošel, malý se strašně bál. Ale protože bylo už opravdu nutné mu zkrátit to háro, tak jsem to vymyslela a ostřihala jsem ho když spinkal 😉 Jinak jsem to samozřejmě zkoušela i za bděla, ale to pořád hrabal po nůžkách a různě se kroutil aby viděl, co mu to tam dělám 😀

evi3
17. zář 2009

Chcela som dcéru ostrihať strojčekom, lebo jej to rastie strašne nerovnomerne a opakovane jej rastie číro ... chcela som ju šmyknúť spolu s manželom, keď som strihala jeho tak okukovala, ale seba nenechlala, na stoličke mi pod nožnicami nesedela, stále za nimi otáčala hlavu, tak som ju posadila do vane, pustila vodu a bolo 🙂

sajmon113
17. zář 2009

Taky jsem to tak dělala, jako kaleilah, to šlo super, jenže jak jsme ho jednou sjeli strojkem, hrozně mu to zhoustlo a kohoutem už to nejde 🙄

sisi.v
18. zář 2009

my stříháme už dlouho - postavím ji na stoličku k umyvadlu, napustím do něj vodu a dám hračky co normálně do umyvadla nesmí...funguje to dokonale. vidím ji v zdrcadle, ona si hraje a já v klidu stříhám 🙂
ale strojek by asi neprošel, myslím, že by se bála vrčení 😒, i když fénujeme a to je ok.

anta
18. zář 2009

Ahojky, zrovna předevčírem jsem kluka stříhala a jde to dobře, vypadá jak od holiče, až mě to samotnou překvapilo, že se mi to povedlo 😉

dvojka
18. zář 2009

berenika-dej,teda posad ho před velký zrcadlo a postupně mu říkej co budeš dělat.
Asi takhle:,,ted vezme maminka nůžtičky,´´musíš se utoho smát a ukázat nůžky|:,,tak a ted Pétovi ušmikneme ty neposedné vlásky co mu nějak rychle rostou aby mohly růst další a ještě krásnější ´´a nadýmej se přitom pýchou 😀

sajmon113
18. zář 2009

Dvojka - to je dobré 😀 , u vás to takhle funguje??? 😵

dvojka
18. zář 2009

Zatim osvědčeno u první dcery,ale i tak jsem si musela vždy pospíšit 😀 ,poprvé ale byla stříháná(teda spíše škudlána)v 17 měsících 😀

lenulin
18. zář 2009

Tak my jsme to vzali strojkem malý má rád motory a všechno co vrčí tak si to jakž takž dá spíš je problém v tom že to chce do ruky tak se pořád vrtí 😀