Zlatý stafylokok ze zánětu středního ucha - léčba?

gabrielaben
14. led 2015

Dobrý den,
Mám otázku ohledně 15měs. dcery. Před Vánoci dotáhl přítel z práce virózu. Chytli jsme to všichni, mě se rýma usadila na průduškách a samozřejmě jsem to přenesla na přítele a dceru. 2 ledna jsem všichni dostali atb. Holka Ospamox. Po 3 dnech hrečky jak blázen, fibrilní křeče no děs. takže v pátek místo kontroly byla další prohlídka. byly jsme odeslány na ušní, kde jí pichli ouško a ze stěru ji zjistila zlatýho stafylokoka. V pátek nasadili atb Zinat, no zvracela po nich, během dne přestala jíst i pít. tak jsme volali do špitálu řekli že máme zkoušt. No zkoušeli jsme a bez úspěchu. Takže v pondělí na kontrolu. CRP měla 8, takže je to prej virový či co, no a na orl nám teda řekla o tom stafovy, a že ty atb jsou opravdu důležité. že musí atb brát. tak jsme ve špitálu, 2 dny dostávala zinat kapačkou teď je na něčem strašně hnusnym na B nevim přesně. Že si na tu hnusnou chuť zvykne a přestane to zvracet :D že tohle není tak dráždivý jako Zinat že to prej zvrací pa je to hnusný, ne dráždivý. Moje otázka zní. jak dlouho musí brát děti ATB, jak dlouho nesmí ven? (jsme doma už 14 dní a fakt už nám z toho solidně hrabe), jak pokračuje nějaká další léčba? Děkuju za reakce.

ladaa20
15. led 2015

ahojky atb by se měla brat minimálne 10 dni vam je změnily tak počitej 10 dni těch novych (většinou měni když ty předtim nezabiraji) takže teoreticky mužeš počitat i od toho zinnatu,ale pokud ho vyblila tak moc času na lečbu neměl.Jinakdal by jste měli jit na kontrolni stěry a dle toho by se měly vysadit atb.A ven klidně běž,ale až tak odpoledne kdy je nejteplej přes den a když nebude mit teplotu a nemělo by nějak moc foukat dobře obleč dej čepičku ktera fakt drži na ušich a na postižene ucho ještě vatu a venku budte tak pul hodky max.hodku jen at neřadi a moc se neunavuje takže bud na place před barakem a pokud delši prochazka tak na kočaře

gabrielaben
autor
20. led 2015

No, tak nás ve čt pustili z nemocnice, atb dobrala včera ( dle atb centra by se neměl organismuz zatěžovat když to byli vlastně 3 atb od 2 ledna a domů nám dali zase jiný), no nic méně se jí v neděli vysypaly neštovice...bych vraždila! :( chudátko moje malinký. Už nevím jak ji pomoci, strašně seškrábe, hlavně v noci..fenistil nezabírá:( doufám, že ty neštovice pominou a bude dobře :( a už nic dalšího nepotká...