Změna těla v těhotenství a strach spojený s tím

svetlanalana
16. lis 2016

Zdravim,
jsem ve tretim trimestru a v posledni dobe je mi moc casto smutno. Brecim skoro kazdy den. Ztracim sebevedomi a nepripadam si pekna, porovnavam se s jinymi holkami, zenami a prijde mi, ze ja vypadam mnohem hur. Je mi skoro 30 let, manzel je o rok a pul mladsi a vypada spis na min let, nez mu je. Pred otehotnenim jsem byla stihla, vazila jsem 55 kg, ted vazim 73 a to jeste urcite priberu. Pred tehotenstvim jsem mela pekny uzky pas, citila jsem se sexy, ted ale cim dal vic me to, co vidim v zrcadle zarmucuje. Pripadam si, jako kdyby mi bylo najednou o mnohem vic let a muj manzel vedle me vypada jako mladsi bratr. Stydim se celulitidy, ktera se mi objevila, manzel mi vzdycky rikal: "Ty tvoje stihle dlouhe nohy do nebe..." a ted jsou tlouste a jeste s celulitidou... Ten muj strach mi moc vadi, nechtela bych ho mit, racionalne si to umim vsechno vysvetlit: "jsi tehotna, pribirani k tomu patri, dulezite je, ze miminko je v poradku, pribrala jsi 18 kg, neni to malo, ale kriticke to take neni, po porodu to zhodis a vse bude v poradku." Jenze ty myslenky nejak nefunguji. Stydim se, objevuji se mi komplexy, zdaji se mi sny, ze manzel se kouka po peknych mladsich zenach atd.Holky, mely jste to take tak? Co s tim muzu udelat? Chci si uzivat tehotenstvi a nebyt porad smutna, mam jeste jine "dulezitejsi" duvody ke smutku, ktere nezmenim, ale tohle bych mohla zmenit.
Mam jeste jednu otazku: v prvnim trimestru se mi zvetsily prsa o dve cisla, byly pevne, ted v poslednim trimestru pevna uz nejsou, ted ve tretim trimestru se mi zvetsily bradavky, pred tim byly velke a ted jsou dva krat vetsi, otazka zni, jestli to tak bude na porad?

DEKUJU za odpovedi. Prijdu si nejaka divna. Na misto toho, abych se radovala a tesila na ten zazrak, ktery je uvnitr me a za chvili bude s nami, jsem smutna a mam strach a vycitam si.

Svetlana

drakenn
16. lis 2016

Ja u prvniho tehu zacinala na cca 55 kg.. Pribrala jsem 23 kg.. Bricho mega velke.. Maly mel skoro 4 kg.. Prsa se mi zvetsila vyrazne az pri kojeni.. Ale bradavky se mi zvetsily v pulce tehu.. Jak pivni tacky :D. Do pul roku maleho zpet na vaze.. Prsa v pohode.. Jen ty bradavky mam dodnes vetsi.. Ted nic nereste.. Uzivejte si tehu. Tohle obdobi mame jen parkrat v zivote.. Ja uz tehotenstvi neplanuji a diky tomu nostalgicky vzpominam.. Nebojte.. Az bude prcek na svete, date se zase do kupy..

lv
16. lis 2016

Ahoj, za mě - "užívání si těhotenství" musel vymyslet chlap, křečové žíly, hemoroidy, strie, váha, pálení žáhy. To, jak mi tělo vypadá mě mrzelo, ale ne až tak, jak tebe. Můžou to být hormony,hodně ovlivní náladu, prožívání. I ty sny bývají. Ehm, bradavky se k úplné před dětné kondici nevrátili, tak z 75%, váha jo, celulitidu mám před i po, stejnou. To, co hlavou víš, že jsi těhotná, že ti bude zas ok si opakuj a opakuj a opakuj.

lv
16. lis 2016

Děláš to pro miminko, to je to nejvic, co kdy v životě budeš mít. A nejedna žena by s tebou ráda měnila.. a modelky jsou z photoshopu 🙂

zuzinka6
16. lis 2016

Ja byla taky jak hroch a ted uz podruhy mam ze 75D 75H. Po prvni se mi vsechno stahlo a kojenim shodila vic nez nabrala. Nedelej si starosti. Taky mi ted vylezla celulitida. Ale protoze vim, ze zade zmizi, netrapi me to 😵 po maly jsem mela lepsi postavu nez pred tehu. Prsa se stahly zpatky, mazala jsem i po porodu a ted si na dalsi koupila i poporodni pas, pro jistotu.

lassii
17. lis 2016

Celkem tě chápu,já jsem celkem buclatá a jeste tehu nejsem a bojim se,ze to pak neshodim.Uz ted mi dela problem zhubnout?bojuji s tím uz nekolik let a nejde mi to ☹.Muj muz je dost strizlik a tak z toho mam taky obavy.

nuggett
17. lis 2016

Mám taky obavy hlavně z toho že si budu moct po kojení prsa prehazovat přes záda 😁 se striema počítám a děsím se dnů kdy se objeví protože jsem si jich v pubertě dost užila....celulitudu jsem měla a teď je jenom horší.. Jsem bílá jak stěna takže když se vidím nahá...no radši se na sebe nekoukam 😂 přítel mě nahou neviděl od začátku tehu Bo se sama sobě absolutně nelibim....ale zkouším to brát s humorem obrátit to a udělat si z toho srandu je to vcelku uvolňující...ono stejně s tím nic nezmuzeme 😉 a řešit to můžeme až budou prcci na světě. Jo a bradavky mám taky jak pivní tácky 😂 radši si je už ani neprohlizim 😂

scvrcek
17. lis 2016

Taky jsem to tezce nesla a jeste i ted se mi zasteskne po me postave pred tehotenstvim, a to jsem jeste pod puvodni vahou, ale postava je proste jina.. Ztratil se mi pas, roztahly se mi zebra a uz se nevratily, prsa polovicni.... Dlouho jsem se s tim smirovala. Ale k zivotu to proste patri, starneme a telo se meni...

andelka
17. lis 2016

Já jsem přibrala málo a štíhlá jsem nikdy nebyla,takze tohleto mě netrapilo,spis naopak,po porodu jsem vypadala snad nejlíp v životě. Prsa se zvětšily tak o číslo,jinak žádná změna a po porodu taky o číslo,po odstavení to bylo zas jak předtím,jen nejsou tak plné a pevné ( ale mám dve děti po sobě,obe kojené,mesic po odstavení staršího jsem byla zas těhotná,takze znám jen definitivní stav po druhém dítěti) . Jinak mi změny nevadí,postava je jiná,pri stejných kg se nevlezu do kalhot,protoze mám nějak jiné boky. Strie se mi vyhly a celulitidu mají i hubené modelky.

zanett
17. lis 2016

Jen ze zajimavosti; ja tedy deti nemam, ale vy, co tu zminujete, ze mate bradavky jako pivni tacky, tim myslite asi dvorce, ze? Nejak si neumim predstavit, ze by se bradavky takhle rozplizly... 😕

nuggett
17. lis 2016

@zanett 😂😂😂 joo taky jsem si to neuměla představit ale asi to je individuální jako vše 😂

zanett
17. lis 2016

Asi potrebuju poucit, ktera cast prsou se pri tehotenstvi tedy zvetsuje? Prsni bradavka a prsni dvorec jsou dve ruzne veci...takze?

https://cs.wikipedia.org/wiki/Prsní_dvorec

lv
17. lis 2016

@zanett oboje 🙂

ahedbav
17. lis 2016

Mě pomáhá přítel 🙂 Rád a často lichotí a říká mi, jak se mu s bříškem líbím. Sice si myslím svoje (celulitida až po kolena, na prsou fialové praskliny....), ale i tak to potěší a napraví sebevědomí.

lenusaak
17. lis 2016

Je to pochopitelné😊 těhotenství je jedna velká změna jak tělesná, tak hlavně psychická. Věřím, že na vině jsou právě ty hormony, kteté tě dokážou takto rozladit. Těhotná ženská je krásná ženská, neznám nikoho, komu by bříško i s těma kilama nahoře, neslušelo. Věř, že v očich chlapa, je to celé jiné než v těch tvých. Po porodu se to srovná, většunou tím kojením ženy na váze uberou. Budeš chodit na procházky s kočárkem sem tamsi doma zacvičiš a budeš se cítit zase líp😊 Neboj se, všechno to doženeš zase zpátky😊
Já se motám už rok kolem IVF, podstoupila jsem dvě, kupa hormonů po kterých jsem přibrala. Zhoršila se mi pleť, vlasy jedna katastrofa. Nepřipadám si vůbec dobře, byla jsem vždy hubeňour, sportovní pevná postava, krásné vlasy..teď? Celulitida po celých stehnách, pomalu druhá brada a na hlavě zplihlých pár chlupuů na ktery mi ani dobře nechytá barva. Jsem v 9tt, takže mě čekaji jeste pořádný změny😊 taky mě to lehce trápi, ale veřim, že po porodu to vrátím zpátky😊 a budem sexy maminy😊

aiva01
17. lis 2016

Ja jsem tehotnym to brisko vzdy zavidela. Bylo to hlavne tim ze se k nam miminku dlouha leta nechtelo. A az nyni pocituji na vlastni kuzi ze k tehu nepatri jen brisko ale take celodenni a celonocni paleni zahy, vypadavani vlasu, bolesti zad, krece v lytkach, strie vsude, krvaceni dasni, velke bolesti prsou, velka povisla prsa atd atd. A to jsem se vyhnula tehu nevolnostem. Ale vsechno tohle dohromady rada pro mimi pretrpim protoze po porodu vetsina priznaku zmizi a ten zbytek co zustane me trapit nebude... kamosky vypadaji po pul roce az po roce lip nez pred tehu. Tak v to take doufam☺

svetlanalana
autor
18. lis 2016

Holky, jste super! Dekuju moc za každý příběh a povzbuzení. Co se týče těch bradavek, hlavně dvorce jsou mega velké...:/ Podpora chlapa pomáhala, ale momentálně procházíme krizou, o tom víc je to těžší. Hodně nervů a njistoty z budoucnosti. Strach z porodu. Ale snažím se být silná a věřím, že to dopadne dobře.

cizinkaa
18. lis 2016

@svetlanalana koukala jsem na vasi fotku na profilu a prijdete mi uplne kouzelna. Brisko vam desne slusi. ☺️
A obavu pocitujeme asi kazda. Ja se utesuji tim, ze telo vysportuju ve spolupraci s pritelem, co zas nadava, ze od doby, co spolu bydlime, se mu vsechno obleceni zmensuje. Jen o prsa se bude muset postarat asi priroda. Doufam, ze se mi to vrati na puvodni dvojky. Tohle je desny nezvyk. 😃

tinaprofi
18. lis 2016

přesně, neblbni 🙂 a nebo vlastně blbni a breč, je to totiž normální...já jsem s prvnim synem ve třetím trimestru řvala jak pitomá taky, rozbrečelo mě i to, že mi upadl na zem chleba s máslem /namazanou stranou na kachličky/ a dokonce mě rozbrečelo i to, že odešel ráno manžel do práce, no byla jsem slušnej pacient 🙂))) Všechno jsou to hormony, to odezní a jestli jsi citlivá osoba, je těhotenství ideální stav na nabytí dojmu, že jsi blázen 🙂 Seš krásná ženská, co vypadá přesně tak jak má, ty kila navíc necháš v porodnici, tak nestresuj 🙂 Já z porodnice vypadla ještě o 2 kila lehčí než před těhotenstvím a fakt jsem tam nelítala po hrazdách. Navíc, je to /asi/ tvoje první mimčo? Prvorodičky jsou spešl kapitola 🙂)) U druhýho děcka se ti to zlomí a víc se uvolníš. Já jsem za normálních okolností střelec a nic v životě moc neřeším, jenže tenkrát mě bylo taky 23, první děcko a hormony mě málem umlátily 🙂 Dneska čekám dvojčata a neřeším nic 🙂 Piju kafe, kdy se mi zachce, nestresuju, pořádně se nažeru, sladký, mastný, kyselý a hlavně už nebrečím 🙂 Teda brečím, většinou u komedií, pouštím si je totiž, abych přišla na jiný myšlenky a rychlejc mi to uběhlo...tak se drž a neřvi holka, vypadáš skvěle 🙂

svetlanalana
autor
18. lis 2016

@cizinkaa
@tinaprofi
Holky, jste mě rozbrečely... Dojmem. Děkuju :-*

svetlanalana
autor
18. lis 2016

@svetlanalana myslela jsem "dojetím" ne "dojmem", ta hlava nějak nefunguje.

sarus87
28. led 2018

Ja treba 1. tehotenstvi strach nemela, zacinala jsem na 56 kg, byla jsem vzdycky hubena, jenze najednou jsem i presto ze jsem moc nejedla pribrala 17 kg. Jelikoz jsem bohuzel dlouho nekojila moc neshodila, tudíž na svou původní vahu dokonce na 54 kg jsem se dostala presne rok po porodu a jen tim, ze jsem začala 3x tydne cvicit, krom toho i nekdy behat. Nyni ma mala 20 m a my s manzelem zaciname uvazovat o druhem. Ja vim, ze je to sobecke, ale desim se ze opet priberu a opet budu muset makat a odepirat si. Ne ze bych necvicila rada, ale je to rozdíl kdyz nekdo shodi aniz by neco delal nebo cvicis.

svetlanalana
autor
28. led 2018

Tak u mě to dopadlo tak, že jsem nakonec přibrala 20 nebo 22 kg a v porodnici jsem nechala tak 4 kg. Do roku se to vrátilo do normálu, vlezu se do věcí, co jsem nosívala před těhotenstvím. Necvičila jsem, dokonce se ještě nacpávala sladkým každý den, mám na to strašnou chuť a spojuju to s kojením, asi hormony pořád účinkuji. Prsa jsou teďka ovisla a strašně měkká... Takové má moje máti, které je 66, co už. Břicho normální. Zajímavé je, že jak sme měla mnohem lepší tělo, skoro ideální, pořád jsem nebyla spokojená, furt se mi něco nelíbilo a teď, když po tom porodu to tělo vypadá mnohem hůř, cítím se v harmonii se sebou a na tyto věci se nedívám. Prostě mateřství mě otevřelo jako ženu a přineslo spokojenost

ivuska1986
29. led 2018

Ahojky, hlavně klid. To vše se děje vlivem tehu hormonů. Jsem prvorodicka, po cisari, desne me to doteď štve, ze nemohlo dojit na porod prirozenou cestou. Ve tretim trimestru jsem byla velryba, navic k tomu nadrzena, manzel se mnou odmital spat, strašně se bál o malou, navíc jak to rict slušně, no, prostě prcat velrybu asi žádného chlapa nevzruší no😇😂 celulitidu jsem mela i na obliceji, výchozí váha byla 58 kg, v tehu jsem se v 70 kg přestala vážit😇 teď jsou našemu stesticku ctyri měsíce, ma vaha je 55 kg a manžel vzpomina na doby kdy jsem mela zadek a bylo me za co alespoň trošku chytnou. Muj bratr pravil, ze vypadam jak kostra potazena igelitem😇 takže opravdu, tvá váha se Ti vrátí, uvidis, ze vlivem kojeni, nevyspani pujdou kila strašně rychle dolů. Ohledně bradavek si vzpominam, ze jsem se jednoho dne rano probudila a vypadala jsem jako cernoska, ty kola okolo bradavek byly strasne veliky a tmavy a samotne bradavky se mi zvetsily a kdyz jsem je zmackla, zacalo mi tect mleko, v te dobe jsem si snad poprvé uvedomila tak nejak opravdovsky, ze ze me bude máma💕 zkus se tim tolik netrapit, prostě abychom mohly na svet přivést ty naše stesticka, musime byt chvili za tlustosky. V době, kdy jsem funela, nebo kdyz mala vstava po hodine nebo zrovna ted, kdyz ma prvni teplotu a ja nespim celou noc, tak mi vzdy pomuze, ze si povim, co by za to jiné zeny daly, kdyby mohly byt tlusty vlivem těhotenství nebo nevyspaly z důvodu péče o potomka. Ještě jen me napadá, me na to nikdo nepripravil a byla jsem z toho dost v haji, az pak z ostatních zacalo padat, ze si prosly tim samym, bohuzel me na to nikdo nepripravil. Po porodu, vlivem nastupu laktace se mi dostavila totalni depka, za pet dnu v porodnici jsem naspala jen sedm hodin, neustale se mi chtelo brecet, mela jsem velky strach, ze nebudu mit rada to nase stesticko tak jak si zaslouží, no, prostě a jednoduše to shrnu, stal se ze me cvok, vedela jsem, ze je to nastupem laktace a desne jsem bojovala s tim vydrzet u kojeni, bylo to pro me peklo a vedela jsem, ze kdyz utnu kojení tyhle stavy odezní. Diky manželovi jsem ustala jak depku, tak kojení a za dva mesice po porodu vše odeznelo. Jen me na tuhle situaci nikdo nepripravil, pripadala jsem si hrozně, jako spatna matka, manželka, des...pak ze svagrovy vylezlo, ze v porodnici byla tak zoufala, ze chtela skocit oknem, a kamaradka se mi priznala, ze zazila to samé co já. Tak si jen říkám, kdyz na Tebe tehu hormony pusobi takhle, aby Te nepotkalo pak to samé, me desne stvalo, ze jsem na tuhle situaci nebyla připravena a davala si vše za vinu, pritom to ovlivnit nijak prostě nešlo. Hlavně si zkus posledni tydny tehu uzivat, at pak zpětně nelitujes, že jsi tohle obdobi neprozila jinak. Me to opravdu pomaha doteď, ze kdyz jsem vycerpana nevyspanim nebo kdyz jsem si v tehu prestala videt na prsty u nohou, rikala jsem si, ze jsem blbá, co by za to jine zeny daly, ve sve blizkosti mam ted zrovna dve a ver mi, ze je to strasne smutny pohled na to, jak se trapi a ze by daly vsechno na svete za to, kdyby mohly byt tlusty a mit v tehu celulitidu. Opravdu je to jen prechodny stav. Tak drzim palecky, pohlad brisko a zkus myslet na neco hezkého a opravdu se neboj, hubena zase budes, a to velmi rychle👍💓

jaanicce
29. led 2018

Ja mam teda mesic do porodu a jsem z toho taky spatna. Mlati se mnou hormony o stosest. Myslim, ze na to ma vliv i to, ze poradne nespim. Mam sileny depky a zachvaty vzteku. Co se tela tyce, uz jsem byla tak mimo, ze jsem se koukala kolik stoji plastika a premyslela kde na to vezmu..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru