Zmrzlinovač - jaký vybrat?

lupilka
9. lis 2012

Ahoj, máte doma někdo zmrzlinovač? Pokud ano, jste s ním spokojený? Podle čeho vybírat?

kofinka
12. lis 2012

@lupilka já jsem ho dostala v květnu myslím že to byla přímo značka Tesco (nevím zkusila jsem ho 2x a od té doby někde leží). A to jsem si ho tajně přála že si ho třeba někdy koupím a maminka mi ho nadělila k narozkám. Když už bych nějaký kupovala tak ten, který rovnou i mrazí. Já mám ten, u kterého musíš vyjmout nádobu a namrazit ji min. 8 hodin. A v tom je u nás velký problém. Není místo v mrazáku. Nádoba je celkem velká. Také musíš tím pádem výrobu naplánovat dopředu. Takže tento druh bych doporučila jen pokud máš hodně místa v mražáku a můžeš tam mít nádobu umístěnou pořád. Další nevýhodu kterou vidím je ta, že ta zmrzlina není úplně tuhá takže jsem ji pak ještě mrazila v mrazáku,kde zmrzla na kost, takže stejnou zmrzlinu pak udělá mixér. Jediná výhoda je ta, že domácí zmrzlina byla fakt luxusní. Dělal jsem z jahod a smetany. Za mě je to zbytečný krám a zmrzlinu úplně stejně uděláš mixérem na koktejly.

garfie
12. lis 2012

@lupilka asi jak říká kofinka. Já mám levný z Lidlu (cca 500), naštěstí místo v mrazáku mám, takže tam tu nádobu mám trvale a nevadí mi....musíš trochu dopředu počítat, že chceš zmrzku dělat-nádoba musí být namražená jak už kofinka napsala, navíc i tu samotnou směs bys měla mít v ledničce (ne v mrazu) cca 4 hodiny. Takže to není že si vzpomeneš a zmrzlinuješ-na to bys musela mít ten zmrazovací stroj a to se dostaneš na nějakých 4-5 tisíc....ale já ho docela využila (přes léto), zmrzku milujeme, víš co v ní je (protože zmrzka z obchodu je fakt děsný shit) a chuť luxusní-ani nemusíš přislazovat. Co se týká konzistence, proti kofince mám lepší zkušenost-hotová byla přímo jako u zmrzlináře.
Asi bych na tvém místě koupila taky nějaký levný stroj a podle toho, jak moc ho využiješ pak ev. zainvestovala do mrazicího.....

lupilka
autor
13. lis 2012

Děkuji za příspěvky. Zmrzlinovač chceme koupit mamce k Vánocům. A taky teda pořád přemýšlím, jestli to není zbytečnost, když se dá udělat i v mixéru. Kdybych nemusela koukat na peníze tak určitě jdu do toho, co sám i mrazí ale to je jak grafie píšeš min. 4000Kč a zas když to má být dárek, tak nechci ani kupovat úplně nejlevněší. Oni ani moc recenze na ty zmrzlinovače nejsou. Můžu se ještě zeptat, když uděláte zmrzlinu, vystačí to alespoň pro 4-5 lidí? Četla jsem, že ty nádoby jsou dost malé.

garfie
5. pro 2012

@lupilka promiň, koukla jsem se až teď. 🙂 Jo, pro 4-5 lidí to stačí, tak akorát. Bývá většinou na litr zmrzliny. V mixéru ji ale neuděláš, to pozor, jde o to, že se při tom mixování zároveň chladí, takže ji vytáhneš opravdu jako od zmrzlináře-v takové konzistenci. Zatímco když ji uděláš v mixéru, musíš ji pak dát zamrazit-a myslím, že i když ji budeš hlídat (opruz) a prohrabávat, budeš mít spíš dřeň než zmrzlinu.

petkula
16. kvě 2014

Nemáte prosím někdo zmrzlinovač SATURN ST-FP8521 ? Měl by mít vlastní kompresor, takže by se nemusela ta nádoba předem mrazit ale nějak se mi to za tu cenu nechce moc věřit...