Znamínko, které se roztahuje. Jde ho nechat odstranit?

dzej
12. črc 2008

ahoj, mám dotaz. Malá má na zadku velké znamínko už od narození. Jak roste, znamínko se roztahuje a zvětšuje. Už má cca 0,5cm. Je docela tmavé. Dr. na to nic neříká. Chtěla jsem se zeptat, je možné tak malým miminkům znamínko nechat odstranit?

kijonkova.k
12. črc 2008

Ahojky,já bych raději zašla rovnou na kožní.Tam ti řeknou co a jak.Třeba to budou jen sledovat.

dzej
autor
12. črc 2008

a je potřeba doporučení od pediatra nebo tam mohu jít rovnou?

kijonkova.k
12. črc 2008

Tak to fakt nevím,teď,po té blbé reformě asi možná budeš potřebovat doporučení.Zavolej si na kožní a zeptej se.U pediatra bych tohle asi neřešila.

ysinka
12. črc 2008

ahojky,nas ondrasek ma na leve ruce materske znamenko tak asi dva cm,je fakt velke,na doporuceni mudry jsme sli na kozni...jen pro svuj klid,minuly tyden chytil nejakou infekci,na znamenku se mu zacaly delat docela velke strupy 😢 nic pekneho,mame na to masticku a mazeme dvakrat denne,zda se,ze to pomaha...az budeme mit tak tri roky,tak to pujdeme odsranit,materske znamenka neni zadna sranda,zajimave je,ze ani ja ani manzel nemame takove velke znamenko dokonce ani nikdo v rodine..tak si dzej zajdi na kozni,at se na to mrknou 😵

nensy
13. črc 2008

já si myslím že tam mužeš jít rovnou 😀

dzej
autor
13. črc 2008

ysinka to je vhodný odstranit ve 3letech nebo to jste se tak rozhodli vy? Já bych to nechala taky dát pryč...pro jistotu. Na kožní zajdem.

ysinka
13. črc 2008

dzej ano,dr rekla,ze tak kolem tretiho roku..az bude starsi,miminkum se to pry nedela ☹ hodne stesti a pak se ozvi jak jste dopadly

dzej
autor
6. srp 2008

ysinka tak jsme byli u dr. a řekli nám, že zatím se s tím nic dělat nebude, jen hlídat. Pokud by se to nějak divně tvarovalo nebo nafukovalo, tak hned přijít. Odstranění nám taky řekli, že tak nejdřív kolem 3.roku, ale pokud to bude pořád stejný, tak se to ani odstraňovat nemusí. No a příští rok až bude malá capkat,tak to máme na sluníčku radši zalepit náplastí.

coriven
6. srp 2008

dzej, a znaménko je vystouplé nebo spíš takový ten kožní flíček 😕

dzej
autor
7. srp 2008

coriven není vystouplé, ale je hodně tmavé a velké. Roste se Sabinkou, teď má už přes půl cm. Nikde nic nemá jen toto veliký znamínko.

ysinka
7. srp 2008

ahoj dzej,tak mi jsme dostali na znaminko infekci,mesic jsme to lecili,nejdrive mastickou dva tydny potirali,ale ta nezabirala,tak nakonec jsme dostali antibiotika a ty po tydnu zabraly..jeste to potirame mastickou imazol a zda se,ze je to pryc,s kozni jsme to konzultovaly a rikala,ze to pujdeme na pozdzim vyriznout,detem po jednom roku se to muze..ma to na prave rucicce,je to nebezpecne,hlavne jak bude chodit,spadne na zem,odre si to a byla by to hruza...kdyz jdem na koupak,tak mu to lepim naplasti a snazim se nenamacet...ach jo,takove trapeni s tim mame...tak to taky neustale hlidame 😵

coriven
7. srp 2008

a není to takové to znamínko krásy se u nás říká - já ho mám např. v hlavě (takže vidět není) a mamka říkala, že podle toho mě v porodnici poznala, někdo to má na obličeji, noze... no kdekoliv, roste to s věkem - ale je to takové nevystouplé, jen jakoby tmavá šmouha - která ale nejde umít 🙂
a když to má malá na zadečku - tak to se jednou bude třeba někomu líbit 🙂
horší sou ty na obličeji 😔

dzej
autor
7. srp 2008

ysinka tak to je fajn, že to můžete nechat odstranit už teď. Tolik trápení s tím...
coriven no asi to je to znamínko krásy, budem sledovat a uvidíme...vystouplý není, jen hodně velký

rezetka
17. únor 2009

Chci se zeptat, jestli náhodou některá nevíte, jestli je možný, nechat si vyřezat znamínko i když kojím...

kijonkova.k
17. únor 2009

rezetka,určitě to jde.Lokální anestezie,co Ti píchnou ,se do krve nedostane.Ale záleží na Dr.Já jsem chtěla jít řezat v těhu...všechno dohodnuté,příjdu tam,říkám,že jsem ve 12.tt a Dr.,že teda nic,že do těhulek se neřeže...prosila jsem ho a on nic ☹ ☹ ☹

pajmis
17. únor 2009

rezetko, myslím že by to vadit nemuselo... i pokud by se ti anestezie dostala do krve, tak to není velká dávka a stačí po tom mléko odstříkat a bude to ok.... já byla pod narkozou, když měl malý 10dní, píchli mi to přímo do žili a jak sem se vzbudila, tak sem si jen mléko odstříkala a pak normálně kojila... podle mě by to nemělo vadit... když se dá při kojení i tetovat a to si myslím je horší než odstranění zneménka.... ta barva jde do krve a není to nejbezpečnější 😉

dzej
autor
17. únor 2009

já jsem se na to taky ptala, a dr mi řekla, že mám přijít až přestanu kojit, že to není tak akutní. Ale asi je to na zvážení...pokud můžeš počkat, tak počkej. Pokud to máš "nebezpečný" tak radši jdi 😉

kacka.va
17. únor 2009

kijonkova: já to měla stejně, takže jsem si je nechala vyndat před těhu, taky mi říkali, že v žádném případě v těhotenství ne.

myskyva
15. zář 2010

Ahoj,nemáte někdo zkušenost s vyříznutím znaménka u ročního dítěte?Na kožním malou už půl roku sledujou a vzhledem k tomu že se malé na tom znaménku udělal strup - nejspíš od botiček,ponožek.Má to na špatném místě,na kotníčku takže se jí to dře o oděv a i si to drbe ☹ mi byla vypsaná žádanka na vyříznutí. Nějak mám strach že budu trpět i za ní 😒