Zoo Olomouc vs. zoo Zlín

tina147
14. dub 2016

Ahojte žienky, som zo Slovenska a chcela by som od Vás radu, kam do Zoo, je lepšie v Lešnej alebo Olomouc? dakujem

uhz
14. dub 2016

@tina147 rozhodně a jednoznačně Lešná 🙂

tina147
autor
14. dub 2016

@uhz dakujem a preco? tam som uz bola chcela som skusit aj Olomouc ale ak tam nieje dobre vratim sa radsej do Lesnej

uhz
14. dub 2016

Je fakt, že v Olomouci jsem nějakou chvíli nebyla, ale Lešná mi přijde celkově mnohem hezčí, přátelštější pro zvířata a tak.

tina147
autor
14. dub 2016

@uhz dakujem teda za radu 🙂

blanka.k
14. dub 2016

@tina147 jednoznačně Zlín (pro mě nej ZOO v ČR) - mnohem "lepší" zvířata, modernější pavilony atd.... 😉

tina147
autor
14. dub 2016

@blanka.k dakujem taketo jednoznacne odpovede som potrebovala. chceli by sme uz zajtra ist 🙂 dufam ze vide pocasie

dvamy
14. dub 2016

Určitě Zlín! Je to krásná ZOO 🙂

tina147
autor
14. dub 2016

Len pozeram ich stranku a na duben mi ukazuje ze pre verojnost otvorene az od 13:00...to ked prideme skor na nepustia?

blanka.k
14. dub 2016

@tina147 to je zvláštní, já u nich vidím....
Leden - únor 8.30 - 16.00
Březen 8.30 - 17.00
Duben - září 8.30 - 18.00
Říjen 8.30 - 17.00
Listopad - prosinec 8.30 - 16.00
Otevřeno každý den v roce včetně
víkendů, státních svátků, Vánoc
i Nového roku.

valmat
14. dub 2016

Na Lesnou jezdime mimo "sezonu" - zásadně tam nejezdime o víkendu nebo o nějakém svátku, neboť se neradi mackame.
Lešná je vskutku krásná, ale tech lidí, co tam míří..
Do Olomouce jezdime tzv. na pohodu 😉 mackanice tam nehrozí.

zvargova
14. dub 2016

@tina147 olomouc má teď spoustu nových pavilonů 😉 za nás byla zklamání PRAHA

tereza30
14. dub 2016

Byla jsem v obou a obě se mi líbily, obě jsou mimo město v přírodě, olomoucká zoo na Sv. Kopečku je menší a klidnější, nebo aspoň mně to tak připadalo, Lešná je moc hezká, mají tam hodně zvířat, teď mají malé tygříky, krásné výběhy i prostředí okolo, průchozí voliéry atd. přímo v zoo je i zámek. Mají i dost atrakcí pro děti. Zabere to teda víc času než v Olomouci, je větší, ale můžete jet část trasy vláčkem. Obě zoo mají určitě webovky tam bude víc info, taky na koníkovi je o Lešné skupinka, tak můžeš kouknout i tam 🙂

blanka.k
14. dub 2016

@tina147 teď na to koukám, od 13:00 je jen zámek Lešná (tj.prohlídka zámku), dole v suterénu jsou terárka (takže to doporučuji neminout, vedou tam dveře zboku, takové nenápadné ) - to předpokládám, ž je otevřené pořád v rámci ot.doby zoo

tereza30
14. dub 2016

@zvargova A proč? Já jsem v pražské byla jen kdysi jako malá a poslední dobou docela přemýšlím, že bysme si tam udělali výlet, tak jestli to stojí za to...?

tereza30
14. dub 2016

A na Lešnou taky doporučuju jet ve všední den, teď jsme udělali výjimku a jeli o víkendu a navíc o Velikonocích a nikdy víc...

zvargova
14. dub 2016

@tereza30 roztahané, vše zavřené, kopce

tina147
autor
14. dub 2016

@blanka.k dakujem asi som to zle pochopila.
ostatnym dakujem za postrehy. prehovorili ste ma a navstivime Lešnú.

tina147
autor
14. dub 2016

@tereza30 my chceme ist zajtra nejak pred obedom, to by este nemal byt podla mna problem. este vela ludi v praci

cica002
14. dub 2016

Jako rodily olomoucak odkojeny Sv. Kopeckem s klidnym svedomim doporucuji Lesnou. Je vetsi,hezci,vice druhu zvirat,uzasne vyhodna rocni vstupenka,skvele jidlo ne jen fastfood.

kessa
14. dub 2016

@tina147 Doporučuji vyrazit hned ráno 😉 Ale ve všední den tam velký nátřesk nebude, každopádně kdo plánuje jít do ZOO, jde většinou po obědě, takže nejvíce lidí je tam právě odpoledne. Jinak za mě je Lešná nej nej ZOO, rozhodně se nebojte a vyzkoušejte si krmení rejnoků 😉 Je to skvělé- já tam vždy utratím majlant za krmení..

kvakuska
14. dub 2016

@uhz nevím co je pro tebe "nějaká chvíle", ale olomoucká ZOO je hodně zrekonstruovaná, má nové euroasijské a africké safari, zázemí také velmi dobré, vůbec bych ji nezavrhovala ... takže tvoji rozhodnou a jednoznačnou odpověď bych brala dost s rezervou 😠

uhz
14. dub 2016

@kvakuska rozhodne nezavrhuji, kazdopadne i komentare vyse jaksi uprednostnuji Lesnou, tak ta ma rozhodna odpoved asi nebude tak uplne mimo.. 🙂

nazka
14. dub 2016

@tina147 za mě rozhodně Lešná, je to jedna z mých nejoblíbenějších zoo v ČR, a jedna z nejhezčích, co jsem kdy viděla. A že jsem zoo úchylák 🙂) (byla jsem skoro ve všech v ČR, plus i dost mimo ČR). Olomouc je taky moc pěkná, ale kdybych si měla vybrat, jela bych do Zlína.
A pak všem doporučuju pandy a tučňáky ve Vídni, na nich jsme úplně ujížděli 😀

berblin
14. dub 2016

Hodně záleží s kým do ZOO jdeš. Malé děti jsou víc nadšené z Olomouce, ty větší víc baví Lešná. Tím, že malou musím vozit v kočárku a Lešná je plná schodů, tak jsem se cítila dost omezeně. Zato v Olomouci je ZOO spíš bezbariérová.

nazka
14. dub 2016

@tereza30 jestli jsi v pražské zoo byla jako dítě, tak určitě vyražte. Hezky jí zrenovovali. Jen o víkendech je tam nával.

lastom
5. črc 2016

ja mozem porovnat prahu so zlinom a u nas vyhrava zlin. este by som chcel pocut nazor resp. porovnanie zlin a hradec kralove

blecha94
5. črc 2016

@zvargova Jestli si myslíte, že v ZOO Praha jsou nějaké kopce, tak to jeďte do Ústí. Tam uvidíte, co je to kopec... 😀 Všechny ZOO mají kopce, mnoho z nich je postavených na kopci či skále, to je normální. A že je roztahaná? No, je veliká, není to procházka na hodinu, spíš na 4-5. Ale je na co se dívat celou cestu. 😉

@tina147 Za mě Zlín. Líbí se mi třídění podle kontinentů, je tam opravdu mnoho druhů zvířat a výběhy jsou pěkně zařízené. Je to docela rozlehlá ZOO, ale vážně má co nabídnout. Kdybych jí neměla tak z ruky, jedu hned, ale pro nás je to spíš na víkendový výlet... 😀

lucinjka
5. črc 2016

My byli v ZOO v Ostravě, Lešné, Olomouci, Praze a za mě je nejlepší v Lešné. 🙂

vafle
5. črc 2016

Zlin 🙂 a pak Ostrava taky je paradne zrekonstruovana. A nej nej nej zoo je jednoznacne schonbrun 🙂

sedmiteckas
5. črc 2016

Určitě Zlín, krásná ZOO 🙂