Ztráta dásní. Máte s tím zkušenost?

lenkazdenek
14. dub 2008

máte někdo zkušenost? zítra jdu k zubaři a zjistila jsem,že se my čím dál víc ztrácí dásně ☹

jabber
14. dub 2008

jako jak ztrácí dásně? 😕 😅

andrysek2
14. dub 2008

to slysim tez poprvyy ty joo 😕 😕 😅

lenkazdenek
autor
14. dub 2008

normálně jsou pořád dolejš a dolejš,už v těchotenství jsem měla jen 2/3 a teď jsou pořád níž 😲 máma to měla a tak ji nakonec musely vytrhat zuby a udělat můstek 😢

andrysek2
14. dub 2008

tak to slysim poprvy zirammm

kacka.va
14. dub 2008

no ale to se neztrácej dásně, to máš s největší pravděpodobností paradentózu a nebo náběh na paradentózu.

lenkazdenek
autor
14. dub 2008

Kacka,a nevíš dá se s tím něco dělat?zuby mám zdravý bez kazu,používám zubní pasto paradontax a ústní vodu,sladký moc nejím,piju hodně mléka a polikám vitamíny ,jod a vápník a pořád je to horší ☹ ☹

kacka.va
14. dub 2008

používat na to pasty proti paradentóze a jinak s tím nic moc dělat nejde, bohužel ☹ Já bych řekla, že jídlem to moc neovlivníš.

lenkazdenek
autor
14. dub 2008

ty jo já se tam zítra bojím,že my vytrhá všechny zuby 😢

kacka.va
14. dub 2008

zuby ti určitě nevytrhá, to se řeší až když už je paradentoza moc pokročilá, že se ti zuby vyklají

jabber
14. dub 2008

lenkazdenek - no to je teda síla, ach jo ☹ držím palce. Ona paradentóza je dědičná, to ani nemusíš jíst sladký ☹
A zuby ti určitě zítra nevytrhá, neboj 😉

aponchie
14. dub 2008

znama na tom byla(nejak ji to rozrezal stahnul zasil a sla nic strasneho..tak doufam,ze to budes mit v pohode kazdopadne by te mel zubar doporucit k paradontologovi

lenkazdenek
autor
14. dub 2008

NO tak to jsem zvědavá jestly to bude mít i klaudinka ,já chodím k zubaři jenou za půl roku na zubní kám,teď jsem teda nebyla 3/4 ono to s malou moc dobře nejde 😅

kajule
14. dub 2008

Leni, kamaradka taky mela nabeh na paradentozu, zacala pouzivat ruzny ustni vody proti paradentoze a pastu pouzivala jenom Lacalut, taky si dasne potirala propolisem a zlepsilo se to. 😉

lenkazdenek
autor
14. dub 2008

Kajule,tak tu jsewm ještě neměla,jen meridol a paradontax ,snad budu stejně úspěšná jako kamarádka,nebo se budu muset přidat ke klaudince a papat jen rozmixovaný kašičky 😀 😝

kajule
14. dub 2008

Leni, me ty dasne taky driv trochu zlobily, ale ten Lacalut vazne pomaha rekla bych a kolikrat, kdyz me bolej nebo jsou to i zuby, tak si proste dasne potru tim propolisem, jak jsem doporucila kamaradce a vazne to pomaha i pri bolesti. 🙂

dvojka
14. dub 2008

Lenkazdenek - a krvácí ti z dásní když si čistíš zuby?Krvácení se považuje za příznak nějakého onemocnění...Mě dásně taky ustupují,ale se snažim při čištění přitlačovat na kartáček a tu dáseň si tlačim k zubu .Dásně mi nekrvácí.....Jen trochu v těhotenství

kajule
14. dub 2008

Jj, chce to uricte pri kazdym cisteni zubu ty dasne masirovat, kartackem odspodu smerem ke korenu zubu a jestli z nich tece krev, tak do ty doby nez prestane a to samy z druhy strany dasni.

lenkazdenek
autor
14. dub 2008

dásně krvácely jen v těhu te´d už ne 😕 holky děkuju vám moc za rady,uvidím co my zítra provede doktor 😅 ☹

aponchie
14. dub 2008

lenkazdenek:doufam,ze ti to dobre dopadne zitra ..budu drzet pesti 😵

nobody
14. dub 2008

a ještě musíš masírovat krčky 😀 😝 😉

vážně .. třeba když se dáseň odchlipuje a odhaluje ten zoubek, tak se veme párátko a směrem ven se masíruje dáseň .. (prostě od kořenu nahoru) .. teď to zní blbě 😀

🙂

kajule
14. dub 2008

Tak teda tohle jsem se tady snazila vysvetlit, ale koukam ne tak dobre...od korene nahoru, to me nenapadlo to takhle vystihnout. 😀 A nezni to vubec blbe. 😎

nobody
14. dub 2008

já jsem to nečetl .. jinak bych to Káji nenapsal 😀

kajule
14. dub 2008

Nn, vsak to je dobry. 😉 Ono je dobre, ze jsi to sem napsal, pac ten tvuj popis je daleko presnejsi. 😀

nobody
14. dub 2008

myslím, že nee 🙂
ale masírování je masírování 😀

lenkazdenek
autor
14. dub 2008

no mě se dásně neodchlipujou,sedí pevně,ale prostě mizí 😕 😝 aspoň že zoubky zatím drží taky 😀

kajule
14. dub 2008

Leni, zitra dej urcite vedet, jak jsi dopadla, budu na tebe myslet. 😉

lenkazdenek
autor
15. dub 2008

tak my vyčistily zubní kámen a musím na něj choditkaždý 2-3 měsíce jinak zatím dobrý,prý to mám po mámě 😒

verci.k
15. dub 2008

Ahoj, to se mi stalo taky, že mi klesla dáseň, mám to asi u třech spodních zubů. Vždycky se mi to stalo nárazově, dáseň během krátké doby klesla a pak už se nic nedělo. U jednoho zubu jsem měla pocit, že už ho mám tak odhalený, že mi snad musí vypadnout. Ale zubařka říkala, že je to v pohodě. Teda nevysvětlila mi to, ale myslím, že kdyby to bylo něco vážnýho - třeba paradentóza, tak by mi to snad řekla 🙂