Ztratilo se dítko. Ještě dnes mi běhá mráz po zádech

melouna
30. dub 2010

Ahoj maminky,
chtěla jsem se podělit o nejhorší chvilky svého života.
Před pár měsíci jsem si zajela s kamarádkou a dcerkou (1,6roku) do nákupního centra pro učebnici do školy.
V plánu bylo vpadnout do obchodu, čapnout knížku a pak jít ven na hřiště. Neměla jsem kočárek. Malá stála pořád u mě, když v tom jí napadlo, že si zahraje na honěnou. Rozběhla se mezi regály a než jsem položila knížku byla za rohem. V tu ránu jsem volala na kamarádku ať jde do leva a já do prava.
Malá byla rychlejší a nevím kudy to vzala, ale v obchodě už nebyla. A tady to začalo.
Hned jsem vpadla do protějšího obchodu a ptala se ochranky, která si to okamžitě rozhlásila vysílačkou. Všude eskalátory, vvýlezy na parkoviště, do metra a rovnou ven... a někde mezi tím vším holčička co ani neumí mluvit.
Ze slzama v očích jsem prosila ochranku aby mi to vyhlásili v rozhlase, stejně tak jak to dělají když někdo špatně zaparkuje. Kupodivu to ale neudělali!
Po 15minutách hroznýho strachu volala kamarádka, že jí našla. Malá se chytla nějakého pána a chodila všude za ním až mu to bylo divné,vzal jí na ruce a zůstal stát na místě...
Několik nocí jsem nespala....
Asi se i malá pěkně lekla, protože když zmizím z očí já ji, tak se taky rozbrečí. A od té doby, když řeknu stůj, pojď sem atd. tak se tak stane.
Avšak ještě dnes mi běhá mráz po zádech.
Taky chápu všechny rodiče kterým se stalo něco podobného opravdu k tomu stačí jen vteřina 😢

supina
30. dub 2010

Tak mě se teď stalo něco podobného, ale naštěstí to trvalo asi půl minuty. Bylajsem se synem v Tescu, celou dobu jsem ho držela za ruku, pustila jsem ho, protože jsem se chtěla podívat na velikost tepláčků a byl pryč. Lítala jsem mezi regálama, volala jsem na něj a nic. Taky by cizímu člověku nic neřekl.. Naštěstí jsem se otočila a viděla jsem ho, jak běží mezi regálama - už mě taky hledal, ale neviděl. Rozběhla jsem se za ním a naštěstí jsem ho dohnala. Chápu tě, že nemůžeš spát. Já v tu chvíli myslela, že snad umřu strachy a nedokážu si představit, že bych ho hledala tak dlouho jako ty.. Asi bych se za těch 15 min. zbláznila..

martimarti
30. dub 2010

Melouna...tohle je moje noční můra...malá ráda lítá mezi regálama a já mám nervy v kýblu 😒 Vůbec se ti nedivím, že jsi nemohla spát 😖 , musel to být hrozný zážitek.

kubaka
30. dub 2010

Mě se stalo v nákupník centru to samé, malému bylo 16 měsíců . Ochranka se okamžitě zalarmovala a hledala batole s červenýma botičkama, já obíhala přilehlé krámy a po 20 minutách jsem se vrátila ke kočárku a tam stála paní s Mariánkem v náručí, že přišel sám a s udiveným, výrazem, kde je máma? Dokázal zmizet během dvou vteřin, kdy jsem ho vyndala z kočárku a uklízela do tašky peněženku. Zvedu oči a on nikde. Nejspíš si šel prohlížet cetky na stojanech - ty on má děsně rád.
Celou pátrací akci jsem byla ledově klidná , rozklepala jsem se až potom, - že bych nespala, to zas ne. 😝

Spíše jsem zapřemýšlela jak tomu zabránit a - hi hi hi - a vyrobila si na malého "vodítko" s karabinou. Prostě popruh ze švadlenky - cca 1,5 metru a na konci karabinku, kterou jsem chytla kamkoliv k bundě nebo za pásek. Fungovalo to bezvadně až do té doby, kdy se naučil mi neutíkat. Nerad chodil za ruku, ale takhle byl vlastně na volno a nevadilo mu to. Klidně by šlo použít i to nejkratší navíjecí vodítko na pejska. 😉 Pokud se nebojíte pošklebování. Mě to teda bylo srdečně ukradené. 😀
Sice si ze mě občas nějaký puberťák utahoval, jestli prý "umí i štěkat", ale já s klidem odpověděla, "že štěkat ne, ale umí pěkně utíkat". Maminky s podobnými prcky to ovšem inspirovalo 😅

filipal
30. dub 2010

to su teda hrozne chvile..... ☹ ☹ ☹
nieco podobne sa stalo mojej sestre. vybrali sa aj s kamaratkou, kazda so svojou dcerkou (cca 2 -rocnymi) na prechadzku cez staru Bratislavu. isli po Michalskej (same stare pasaze, dvory s pavlacami), rozpravali sa a zrazu dievcatka nikde. behali, volali, po detoch akoby sa zem prepadla. okamzite zalarmovali policiu, prezili pol hodiny priserneho strachu. vyvolalo to samozrejme zaujem verejnosti - ludia tvrdili, ze videli podozrivych ludi, ini, ze ich ktosi vlakal do auta.....
az policajti nasli dievcata v jednej pasazi, na schodisti ucupene za nejakym vyklenkom....
jednu z malych nezbednicok napadlo, ze sa schovaju... nebola to moja neterka 😉
policajti to uzavreli takto - " mamicky, menej pozerat po vykladoch a viac po detoch!"

sestra sa nam s tym priznala az po par mesiacoch...