Zubní implantát. Máte s tím zkušenosti?

mmmk
8. črc 2007

Ahoj holky, mám dotaz. Chybí mi už asi pět let čtyřka nahoře (vinou špatně provedeného stomatologického zásahu). Nijak zvlášť mi to nevadí, jen to jde vidět při širším úsměvu a na fotkách to musím retušovat 😒 Zubařka (už jiná, nová, lepší) mi doporučila implantát. Jenže stojí asi 15 tis. a není jistota, že to tělo přijme a není to napořád (asi na 10-15 let). Máte s tím některá zkušenost? Bolí to moc (děsím se představy vrtání do kosti)?
Dík za odpovědi. 😉

mmmk
autor
8. črc 2007

No to jo, dik. Ale ja chtela konkretni zkusenosti holek. Na netu jsem o tom precetla dost. Ale vsechno jsou to takove reklamni kecy 😎 Chci vedet, jak dlouho to bolí atd.

expertka8
8. črc 2007

...jasne...ved ja len tak...aby pismenka nestali 😉

mimmix
9. črc 2007

mmmk manželovi chybí jednička nahoře, chtěl si dát taky implantát - u nás u celkem renomovanýho stomatochirurga cca 16.000, ale nakonec mu ho nedoporučili právě pro možný nepřijmutí a navíc prý nemá dobrou kost, která je pro to potřeba - implantát se nastřeluje speciální pistolí.
takže ho čeká můstek, což je podle mě horší varianta, obrousit okolní zuby, ale jiná možnost bohužel není...
zatím nosí protézu, ale ničí zuby úplně hrozně, takže bych v tvém případě po konzultaci se zubařem, jestli budeš mít dobrý RTG snímky kosti do implantátu šla.

ada78
9. črc 2007

Aj mne hrozi implantat. Ale mam cas sa rozhodnut, az ked dokojim. Dufam, ze dovtedy sa to tu rozkeca a bude veeeeela nazorov a skusenosti. 😀

patina
9. črc 2007

Ahoj,
já jsem si při sportu taky urazila kus zubu. Taky 4 nahoře. Pořád jsem váhala, moc se mi do toho implantátu nechtělo. Příjemné to není, ale ani nijak bolestivé. Je to spíš o pocitu, že ti někdo vrtá do kosti. Jeden je OK, ale více implantátu bych si nechala dělat v narkoze. Jenom upozorňuji, 15 tisíc mě stál jen samotný implantát, platila jsem k tomu ještě porcelán. Vybrala jsem impl. nejvyšší kvality a bylo mi řečeno, že s vlastním přijetím je problém jen málokdy. Jdi do toho co nejdříve, s maskováním při úsměvu mám také zkušenosti. Se svým novým zubem se cítím o mnoho lépe. 😀

patina
9. črc 2007

Po zákroku mě to nebolelo vůbec. Ale pro jistotu jsem si dala večer bílé víno.

mmmk
autor
9. črc 2007

Super, ze se nekdo nasel, kdo mi odpovedel. Implantatu se docela bojim, vysekavali mi osmicky, takze jsem si se zubarema zazila svoje 😠

Patina, nerekl ti doktor, na jak dlouho dobu to mas?

patina
10. črc 2007

Ahoj,vysekávání je prý hrozné, to jsem naštěstí nazažila. A ještě osmičky brrr. Já jsem po zákroku normálně odjela autem. Jak dlouho to přesně vydrží to nevím, ale mám na to asi 8 let záruku. Možná 10. Důležité prý je, aby ti to dělali na operačním sále ve sterilním prostředí. Někdo to dělají i normálně v ordinaci. Mimochodem předtím jsem to řešila na jedné velmi luxusní klinice, udělali mi rozpočet na skoro 100.000,- a pořád mě děsili, jak se to nemusí ujmout, jak to někomu krátce vydrží, chtěli mi na to připravovat asi půl roku atd. Měla jsem spíš pocit, že u nich budu rodit. 😀
Budu muset na prohlídku k zubaři, tak se ho konkrétně zeptám, jak dlouho to opravdu vydrží. A pak napíšu.

mimmix
11. črc 2007

manžovi taky řekli zhruba 15 let životnost.
počítala bych o něco víc, čtyřka není tak namáhaný zub jako třeba jednička...
manžel teď nosí protézu, která má mít životnost rok už třetí rok.
hlavně si vyber prověřenýho stomatochirurga, u nás jsou jen dva (maloměsto) a na toho lepšího se čeká min. tři měsíce.

mmmk
autor
11. črc 2007

Dekuju za rady. Asi jsem rozhodnuta do toho jit. Hodlame v zime pocit mimi, tak bych to stihla rada pred tehotenstvim. 😅

dadunka
27. únor 2008

Holky, tak chc jen vědět, jak to tu od 11.července 2007 poskočilo. Já na to mám jít 13.3., pětka vlevo nahoře, cena se vším všudy 16 000,- Prý to bude trvat 15-20 minut, pak budu 3 měsíce chodit se šroubem, který mi bude trčet do pusy a pak teprve nasadí zub. Taky se bojím moc, ale přijde mi to lepší než můstek a mezeru tam mít nechci. Máte tady někdo nové zkušenosti? Napište je! 😕

alenka83
27. únor 2008

ahojky, teď jsem narazila na vaši diskuzi. Já jsem před rokem a něco podstoupila po uražení předního zubu přesvědčení o můstku. Mám teď tedy 4 nové zuby ve předu nahoře a zatím jsem celkem spokojená. Mám panickou hrůzu ze zubaře a podle toho ke mě přistupuje. Jen bylo nejhorší chodit asi týden s obroušenými zuby jak blázen, ale dalo se to vydržet, teď když to vidím zpětně. Akorát teď v těhotenství mi začali více krvácet dásně právě u tohoto můstku a je o to nutná zvýšená hygiena. Ale asi záleží na dr, jak to udělá a nebo jak se k tomu postaví. Ale pokud se jedná u vás o jeden zub a okolní jsou v naprostém pořádku, je zbytečné je zbytečně ničit na můstek! 😵

dadunka
27. únor 2008

Ahoj Alenko, jojo tohle už vím, proto je to diskuze už přímo o implantátu 😉 Bolí to obroušení?

alenka83
27. únor 2008

jasně dadunko, vím, že je to o implantátu, jen jsem reagovala na to, že jste i zmínily můstek 😵 Tak jen takovou zkušenost, samozřejmě s implantátem zkušenosti nemám🙂 Jinak odroušení nebolí, jen ten zub je pak odkrytý a bolí to, když znecitlivění odezní. Je to dost citlivé, ale každý má jiný práh bolesti. Jsem hysterka, takže to třeba vůbec tak hrozné není🙂

buffinko
19. bře 2012

ahoj holky, obnovujem tému 🙂 bohužiaľ som tiež prišla o zub 😢 a teraz riešim, či ísť do implantátu alebo nie? @mmmk @dadunka ste spokojné s odstupom času? ako dlho trvalo hojenie, bolelo? nejaké tipy a triky k danej veci? 😀

dadunka
19. bře 2012

Ahoj, ty vado, to je stoletá diskuze tady :o) Implantát mám od roku 2009, nakonec jsem nezvolila ten český Impladent, ale německý Straumann, který je dražší a věřím i kvalitnější a zaplatila asi 27tis. (to je děsný co, když to tak vidím napsaný), to jsme ještě neměli děti 😀 A spokojená jsem moc moc. Nezlobí, vypadá krásně, není to poznat od mých zubů a vůůůbec to nebolelo. Jestli jsem si večer poté, co mi tam dávali ten šroub do čelisti vzala jeden prášek, tak to je hodně. Akorát nezvládám jezdit s implantátem na kontrolu 2x ročně, jo a měly by se okolo pečlivě čistit mezizubní prostory, aby se neudělal kaz na vlastním okolním zubu. To bohužel taky nedělám. ☹ Tak snad jsem ti pomohla.

buffinko
20. bře 2012

@dadunka dík za odpoveď 🙂 pomohla, som rozhodnutá, že do toho idem, teda, ak to bude v mojom prípade možné....zatiaľ som sa stretla s prevažne pozitívnymi skúsenosťami. ach len teda tá cena 😝 teraz musím počkať, kým sa zhojí kosť po vytrhnutí zuba a nájsť nejakého ok implantológa. a len tak náhodou, nevieš, čo robia s implantátom po "záručnej dobe" keď už jednoducho bude musieť ísť von? dá sa vymeniť potom alebo ako? môj stomatológ mi hovoril, že po implantáte zostane kráter. (ale nie že by ma odhováral, sám ma mostík a že keď sa mu zuby, čo ho nesú pokazia vo vyššom veku, dá si impantáty, len proste aby získal čas...znelo to dosť logicky)

dadunka
21. bře 2012

Ahoj, tak to jsem ráda, že ti to pomohlo. Mně nikdo neříkal, že by implantát měl jen nějakou omezenou trvanlivost. Vím jen, že tam kde ho implantovali mě mám na něj doživotní záruku, tak jsem předpokládala, že s ním teda dožiju 😀

buffinko
21. bře 2012

@dadunka 😀 no mne môj zubár hovoril aj som sa dočítala, že životnosť je cca 10rokov, ale nevedel mi povedať, čo potom? že po odstránení toho umelého "koreňa" - zostane diera...aj záruku čo viem dávajú na 8-10rokov. takže máš super kliniku. a vyzerala si zdavo, keď Ti dali doživotnú? 😝 😀 ale tak povypytujem sa daného odborníka, som zvedavá...

sestri
22. bře 2012

Ťažko povedať či je lepší implantát alebo mostík, Ak sú vedľajšie zuby zaplombované, radšej mostík, ak sú zdravé je škoda ich brúsiť. Mostík je jednoduchší a lacnejší a implantáty zložitejšie a drahšie...treba si to nechať prejsť hlavou.

lucie90
9. srp 2013

Zdravím Vás,
zubní implantát mi nahradil uštípnutý a nehezky vypadající zub. Taky jsem se bála, ale operace a samotná léčba po ní byla bezbolestná 🙂 dělali mi to v Praze na stomatologii http://www.jbmedic.cz/obsah/zubni-implantaty/

efewf
4. kvě 2014

Soukromník se může chovat vůči pacientům agresivně. Pokud nemá smlouvu s pojištovnou, tak může pacientům podsouvat výkony. Nabízet převrtávání amalganových plomb, nebo vůbec provádět zubní výplně na zubech, které nejsou pro to v daném čase vhodné. Zubaři posílají lidi na operace, které nejsou potřeba. Jde jim jen o okamžitý finanční zisk. Stači se podívat do centra prahy na luxusní stomatologická centra bez smlouvy s pojištovnou. Tam by mohla přijít rovnou kriminální policie, za to čeho se zubaři na pacientech dopouštějí jen proto, aby mohly fakturovat.

efewf
12. kvě 2014

Zubař z luxusního stomatologického centra bez smlouvy s pojištovnou , který je placen za výkon a ne paušálně jako normální lékař zubař na poliklinice se může chovat vůči pacientům agresivně. Pokud nemá smlouvu s pojištovnou, tak může pacientům podsouvat výkony. Nabízet převrtávání amalganových plomb, nebo vůbec provádět zubní výplně na zubech, které nejsou pro to v daném čase vhodné. Zubaři posílají lidi na operace, které nejsou potřeba. Jde jim jen o okamžitý finanční zisk. Stačí se podívat do centra prahy na luxusní stomatologická centra bez smlouvy s pojištovnou. Tam by mohla přijít rovnou kriminální policie, za to čeho se zubaři na pacientech dopouštějí jen proto, aby mohly fakturovat.

domi_ves
17. únor 2015

Ahoj, já mám perfektní zkušenosti se stomatologickou klinikou RB dent v Liberci, kam dokonce dojíždím. Nechala jsem si udělat dva zubní implantáty a bylo to téměř bezbolestně, vážně doporučuji.

suzina08
9. říj 2015

Zkušenost s implantátem osobně nemám, ale o péči o zuby se dost zajímám, takže jsem narazila i na tenhle článek, kde jsou poměrně zajímavé informace o implantátech 🙂 https://www.nazuby.cz/implantaty-a-vse-o-nich

cherryann
24. únor 2016

No můj muž má doporučený implantát také Straumann, bude si ho dělat tady: http://www.apollonia.cz/zakroky/zubni-implantat... Původně chtěl kvůli penězům mostík, ale pak ho zubař přesvědčil, že je implantát lepší.

bride
19. kvě 2016

ahoj, nemáte někdo tip na dobrýho dr z Prahy, který dělá implantáty za rozumnou cenu? Díky.

trojanka20
14. lis 2016

Ahooj, snad nepíšu moc pozdě 😀 😀 Čeká mě taky implantát, vyrazila jsem si jedničku ☹ Jak jste psali, že jste prvně museli chodit s šroubem vylézajícím z dásně... Myslíte, že to tak také budu muset mít? To bych asi nechtěla, když je to hned ve předu ☹ ☹ Vážně se bojím (i zákroku). Je mi 15 let.

anickajahudka
26. únor 2018

Já jsem si nechala udělat implantát a upřimě řečeno nemám s tím žádný problém. Nikd ybych neřekla že takhle může vypadat umělý zub 🙂) Jde taky o to najít správnou ordinbaci. Já jsem ho dělala tady - https://www.dsmile.cz/ takže doporučují