Zubní můstek. Bolí broušení okolních zubů?

poupe
27. únor 2008

Ahoj,boli brouseni okolnich zubu?

georgine
27. únor 2008

no to by me taky zajimalo 🙂

janinac
27. únor 2008

Ahoj, mě když dělal zubař můstek, tak mi to umrtvil, takže to nebolelo, ale mě vrtání tak nějak nevadí...vadí mi nejvíc ta injekce, a pak mi vadilo dělání obtisků..to je takovej hnusnej matlavej materiál a ten se mačká do zubů a pak se musí čekat než to zatvrdne...nooo hnus ☹

lendy1
27. únor 2008

tak já souhlasím s janinac, to broušení se dá zvládnout, ale ty obtisky 😝 jsem myslela, že se tam pobleju, bylo to hnusný, nepříjemný. A za nadlouho si to zopáknu, tak se fakt těším ☹

poupe
autor
27. únor 2008

a ten mustek je nejak videt,cetla jsem ze je to cerny,takze je lepsi to umrtvit.

alenka83
27. únor 2008

ahoj holky, mám za sebou můstek 4 horních zubů. Brousili mi tedy je pod umrtvením, nebolí to, pokud je to dobře znecitlivěné. Také jsem měla hrůzu z toho, že mi to zčerná nebo tak, ale nic se nedělo, normálně ty zuby zůstaly bílé. Jen po obroušení je ten zub děsně citlivý, takže se pusou ani nenadechnete, protože to docela bolí. Reaguje to na cokoliv, proto někteří zubaři nechávají zhotovit náhradní násadu, kterou přilepí a měla by vydržet. Mě nový můstek dělaly týden, takže to bylo takový divný, ale dá se to vydržet. Jsem ten histerčí typ, takže když jsem to zvládla já...a obtisky mi nepřišli tak strašný 🤐

janinac
27. únor 2008

Noo stane se, že to zčerná, ale to mi Alenka připomněla, že se fakt občas dává náhrada...ale co si pamatuju, tak jsem na tu náhradu čekala asi čtrnáct dní a na nový zub snad měsíc. Fakt dlouho, ale s tou náhradou jsem chroupala i topinky 😀

alenka83
27. únor 2008

fakt? Tak to já měla náhradu druhý den a nové zuby za týden, možná týden a něco. Možná taky proto, že jsem kvůli to mu udělala scénku🙂 a jinak bych do toho nešla. Ta náhrada mi věčně padala🙂 Takže možná tak kašičky a tím konec.

poupe
autor
28. únor 2008

diky za informace,jeste tak priblizne kolik to stoji,napr.zhotoveni jednoho zubu?

kajacz
28. únor 2008

ahoj holky, mne to čeká taky... 😖
poupe- můj zubař řekl 1zub- 3000 k tomu 2sousední, spolu 9000kč

lidusa
29. únor 2008

Kajo, tak to teda koukám, jsem zubní laborantka, Než jsem šla na mateřskou (3roky) tak na ty lepší, kovokaramické připlácel pacient lékaři 1500 - 2000 +- 200 za zub jak který doktor.