Zůstat nebo se odstěhovat od partnera?

astra11
5. únor 2019

Zdravím všechny. Už několik měsíců se zabývám svým rozporuplným dilematem. Bydlím s dětmi u partnera (nemanžela) v jeho domě na vsi. Sama mám byt ve městě, kde pracuju a kam dojíždím denně (celkově najezdím denně 60 km tam a zpátky celkem ) . Řeším myšlenku, že mladší dítě je školkové a bude muset jít za dva roky do první třídy. Dcera chodí do školy v místě kde bydlí partner, není jeho, jen syn je partnera. Řeším tedy to, že se budu muset rozhodnout kam dát syna do první třídy. Vzhledem k tomu že s partnerem jsem měla dlouhodobé problémy, cítím se celkem oploštělá tak nějak obecně. Mám v místě kde partner bydlí, nepříznivé vztahy s jeho synem z prvního manželství a s jeho příbuzenstvem, které mě považuje trochu za černou ovci (neshody v názorech )....Pracuju klasicky 8 hodin denně. Mám tedy málo času na děti a na sebe, dojíždění mě unavuje. Dcera zůstává dlouho sama doma než se vrátím z práce. Na druhou stranu k partnerovi i přes značné rozkoly tíhnu a nechci se s ním rozejít. Když se budu stěhovat i s dětmi do svého bytu - budu přes týden většinu času sama s dětmi, ale budu to mít pohodlnější organizačně. Akorát domluva s partnerem kdy si vezme malého na hlídání....pokud budu chtít mít volno já bude to chvíli trvat než by si pro malého partner dojel. Dcera má v místě kde pracuju také svého tátu.
Nebo druhá možnost - zustat u partnera, ale dlouhodobě mě dojíždění odrovná, partner se nebude muset ničemu přizpůsobovat ale já všemu, tedy chci říct, že když si najdu třeba i práci v místě kde bydlí partner, abych měla tedy víc času na děti a na sebe a nemusela dojíždět, budu dělat všechny změny jen já, ale partner se nebude muset přizpůsobovat nijak.
Co zvolit? Toť dilema.
Zdraví Astra....

astra11
autor
5. únor 2019

Holt když vidím ten obrázek nahoře - vysmáté rodinky - je mi asi smutno, že ta moje se pořád tak nějak rozpadá a pak si vyčítám, že si neumím udržet vztah a rodinu a cítím se vinná za to, že se mi něco nelíbí a že si to neumím zařídit a kdesi cosi.....Akorát mám pocit, že jsem z toho zařizování docela strhaná.....

xxx3d
5. únor 2019

@astra11 z toho co čtu, bych řekla variantu - odstěhovat se, abys měla čas na to, být s dětmi.

Jenže... víš, mě zaráží, že ty řešíš jakoby dvě možnosti, když vlastně máš jen jednu, a to ukončit ten podivný vztah, který spolu máte a který ti tak nějak po všech stránkách nevyhovuje, až na jednu stránku a totiž tu nejpitomější - že nejsi sama.
Ok, to nejsi sama a asi už nikdy nebudeš, máš dvě děti. A tvůj momentální vztah by se dal opsat slovy - kamarádství s výhodami. Pro něj (z toho co píšeš výhod víc), pro tebe jen jakoby jedna (někoho máš, nejsi sama) a mezi tím poletují tvoje, vaše děti.

Vztah není o tom, kdo se víc přizpůsobí a že by měli oba a blablabla… Někdy je to prostě tak, že se přizpůsobuje jen jeden, ale neřeší to, prostě jim to takto vyhovuje, tečka. Ty to řešíš, tudíž je něco špatně, resp. jsi nespokojená se svým současným životem.

Já bych na tvým místě kromě toho, jak a po jak dlouho dobu budu dojíždět a podobný věci řešila ještě i to, že pokud bych se odstěhovala, musela bych buďto dceru vytrhnout z kolektivu dětí které zná a stěhovala by se s mnou, nebo bych ji nechala kde je, tedy u partnera a stěhovala bych se jen se synem. Z čehož plyne jednoznačná odpověď - nestěhovat se.

astra11
autor
5. únor 2019

@xxx3d : Ale to já přece vím, že bych ji musela vytrhnout z kolektivu a taky mi z toho není nijak dobře. Neodstěhuju se jen s jedním dítětem a nenechám tam dceru. Jednoznačná odpověd to dle mého nemůže být - protože stejně tak by se to dalo otočit a říct - stěhovat se a to samozřejmě s oběma dětmi.

xxx3d
5. únor 2019

@astra11 jednoznačná pro někoho jiného než tebe. Jednoznačná pro mě, pokud by mi vztah nevyhovoval a setrvávala bych proto, že mají děti mého partnera rády, nebo proto, že nemám kam jít.
Ty máš kam jít, jen se s ním z nějakého tvého osobního důvodu nechceš rozejít. Doufám, že to, že bys byla sama není jediný důvod, proč se s ním nechceš rozejít.

astra11
autor
5. únor 2019

@xxx3d : A kdyby to byl jediný důvod tak co by ?

astra11
autor
5. únor 2019

@xxx3d : Jako že bych měla mít víc důvodů? Nějak nerozumím...

astra11
autor
5. únor 2019

@xxx3d : Mně prostě přijde, že dojížděním a umístěním syna v místě partnera ztratím ještě víc času být s dětmi. A když k tomu přidám neduhy a problémy s partnerem, vychází mi myšlenka na stěhování. Ale to neznamená, že bych se s ním chtěla úplně rozejít. Tak jaká by měla náprava abych nemusela mít pocit že jsem v nevýhodě? Peníze mi to asi nezachrání, já nechci být s partnerem kvůli penězům, ale co mě hodně uráží je jeho výhrůžka že mi peníze zkrouhne když mu nebudu kupovat co si přeje do lednice k jídlu .....Peníze mi zkrouhnul už párkrát a já myslím, že je to kvůli tomu, že si vydržuju byt který je můj a nepronajímám ho, protože chci mít kam jít kdybych potřebovala odejít. Jak by se to tedy dalo dále zlepšit? Já vlastně nevim. Jen když ale pomyslím na tu představu že je on doma s dětmi a já v práci nebo na cestě domu a děti si ho tam užívají, žárlím a cítím nespravedlnost, tudíž mi musí na něm něco vadit nebo mi to vadí obecně že by to tak bylo. Asi mi vadí celkově to, že partner má všechno u nosu a já jsem uhoněná. A pak se přidají jeho narážky a je to konečná...

mialagia
5. únor 2019

@astra11 tak mě to mrzí, ale na mě to působí úplně marně, už jen ty jeho výhrůžky ohledně peněz, to jako je mimo, to by on neměl řešit vůbec pokud by vztah normálně fungoval, nějaký moje a tvoje zvlášť, tohle mi třeba vadí dost..to tvoje žarlení na děti taky vypovídá, i to že si vlastně držíš ten byt a nepronajimaš ho, tak asi už podvědomě s tím počítáš..tak si to neprotahuj a přestěhuj se i s tou myšlenkou, že vztah nekončí, když tě to bude uklidňovat, ačkoli pravda je, že to moc dlouho zřejmě nevydrží, ale v té době už ti to může být i jedno, resp budeš už jinde..🙂

sudylichozrout
5. únor 2019

@mialagia presne, vidim to uplne stejne.

astra11
autor
6. únor 2019

Děkuji všem za názory a účast...

kittyy17
6. únor 2019

@astra11 a napadlo tě, že má v něčem pravdu? Bydlíš u něj zadarmo, máš byt ze kterého bys mohla mít pěkný pravidelný příjem, a nejsi ochotná mu koupit jídlo které má rád... A že on je doma z práce dřív a užívá si děti, mi přijde jako úplně nesmyslný argument. V létě jako zemědělec doma moc nebude..
Společný život vyžaduje spoustu kompromisů

astra11
autor
6. únor 2019

@kittyy17 : S kompromisy je to pravda. Ale není pravda, že mu nekupuju to co má rád, akorát nedovede si promítnout to, že jsem to koupila třeba před dvěma dny. Když to nemá každý den v lednici, je to špatně dle něho. A když to má každý den v lednici, je to taky špatně, protože je to "pořád to samé". Ze svého rozpočtu dávám většinu peněz do jídla. On dává do rozpočtu celkově méně peněz než já i když u něj bydlím "zadarmo". Investice důležité pro děti na ty mi většinou nepřispěl. Kdyby byl doma dřív tak jako zemědělec má právě víc možností jak být s dětmi, a v létě kór. Pro mě to není nesmyslný argument.

xxx3d
7. únor 2019

@astra11 když ti napíšu, že jsi nespokojený sobec, budeš v tom mít jasněji?

astra11
autor
7. únor 2019

@xxx3d : Je zvláštní jak takto na dálku si někdo dovolí tvořit závěry tohoto rázu, bez toho aniž by znal situaci se všemi okolnostmi a detaily. Nespokojená jsem zcela jistě, ale proto abys mě nazývala sobcem to je celkem neobjektivní. Já bych si takový závěr asi u nikoho nedovolila.

kittyy17
7. únor 2019

@astra11 myslíš si, ze byste byli na tom líp, kdybyste bydleli v domku napůl cesty mezi tvoji prací a jeho? Kdyby sis našla práci v místě tvého nového bydliště, měla bys víc času na děti, protože bys nemusela dojíždět.
Ale i tuto možnost vidíš jako veliký ústupek a oběť ze své strany. Myslím si, že jsi vnitřně rozhodnutá se odstěhovat, a tady jen hledáš útěchu a porozumění, jakési schválení,..

kittyy17
7. únor 2019

@astra11 my si s partnerem denně voláme, co budeme večeřet, na co máme chuť, co je doma v lednici, a kdo půjde do obchodu...
Děláš z komára velblouda, hledáš problém kde není

sahrazad1
7. únor 2019

@astra11 nevidím to moc pozitivně. Nejlépe asi, kdybys odešla. Navždy. Jenže je tady i váš syn , a jeho otec. Rozuměj, může svolit k odstehovani syna, kdyz si myslí, že vztah bude pokračovat. Ale jestli mu dojde, že ne, může dělat naschvály. Vztah podle mě uz dávno není, on ti dava ultimata, a drží te v šachu, a ty si pro jistotu drzis byt, abys mela kam jit. Vsak uz jen podle toho je znát, jak to ty s ním máš. Udělej čistý řez, a začni znovu, tentokrát s alimenty, které ti opravdu náleží. I kvůli synovi. Vždyť on přejímá vzor svého otce, a jednou se taky tak, jak to uvidí, bude chovat. Nemluvě o dceři....

xxx3d
7. únor 2019

@astra11 no vidíš, a já ano.

astra11
autor
9. únor 2019

@xxx3d : No jo, ty jsi šéfka Modrého koníka co? Tak snad jsi spokojená.

astra11
autor
9. únor 2019

@kittyy17 : Tu poloviční cestu a bydlení na poloviční cestě mě napadlo taky. To je sranda, jak tady létají myšlenky, co mě už někdy dřív napadly. Schválení, neschválení ....člověk se musí rozhodnout nakonec vždy sám. Jistě vypovídání určitě ano, asi jako spousta jiných....tato rozhodnutí jsou těžká, když člověk myslí na děti, co ony na to a přitom je mu těžko.....

astra11
autor
9. únor 2019

@kittyy17 : Hmm to je hezké, u nás tahle komunikace nefunguje. Partner mi nevolá, mj. proto, že by prý utratil peníze, nebo proto, aby prostě šetřil....když mu napíšu zprávu třeba nějaký návrh nebo i něco hezkého, většinou mi neodpoví, pokud se to netýká sexu, to mi odpoví vždy.

astra11
autor
9. únor 2019

@sahrazad1 : Já myslím, že by naschvály nedělal. Možná ve směru těch peněz, že by nechtěl dávat kolik má a pak by byly tahanice o peníze...Já si to pořád dovedu představit ten kompromis že přes pracovní dny v místě práce a na víkend k němu....jistě není to ono jak by to "mělo vypadat", jenže za těch podmínek jak spolu žijeme, mi přijde vážně někdy těžké dojíždět do práce každý den, ztrácet čas (relativně) a tolerovat to, že je dcera než přijedu z práce, dlouho sama v domě.