Zůstat s manželem? Jak zlepšit společné fungování?

tyrkysovamamca
27. kvě 2017

Milé maminky, často a ráda čtu informace zde, ale časro nepřispívám. Máme s manželem krizi a těžké období. Proto bych se s Vámi ráda poradila, co dál. Před svatbou jsme spolu chodili 8 let. Náš vztah byl krásný, občasné neshody jsme uměli vyřešit kompromisem. Náš syn na 3/4roku, celé těhotenstvi i první měsíce doma s miminkem mi manžel pomáhal s malým, nákupy, v domácnosti. Pozoruji na něm však, že čím dál častěji myslí na svůj relax, koníčky (dílna, sport) a dává jim prednost. Také zlehčuje, jak je náročné postarat se o ditě na cestách(jezdime k jeho rodině, na víkendy). Prostě mě péče o syna baví a naplňuje, pro něj je to stereotyp. Také mám pocit jako by žárlil, vyčetl mi, že je pro mne až na 10.mistě. Já se snažím mít na něj čas. Nevnímá syna a jeho potřeby tak jako já. Rád se s ním chlubí před znamými a drží ho jako pytel brambor! Mysli na sebe na 1.místě....

nafuka
27. kvě 2017

to je dost blbý. Já jsem s manželem celkově 9 let a máme malou holčičku. Pro manžela je ona a naše rodina na prvním místě. Netuším co ti poradit. Snad holky zkušenější přispějí.

nnell
27. kvě 2017

Mně přijde, že máte s manželem spíš chybu v komunikaci, některé věci mu nedochází, z toho, co píšeš, mi to ale nepřijde relevantní na rozchod, spíš si lépe rozdělit domácí povinnosti a péči dítě. To že chce čas i na svůj relax je naprosto v pořádku, pokud totéž umožňuje i tobě.

mrazulkav
27. kvě 2017

Manžel začal dcerku brát víc až tak ve 3 letech... už se s ní domluví a je s ní větší sranda, dají se podnikat větší věci... oni ti chlapi podle mě na ty mimina nejsou a fakt na ně žárlí. My teď máme (pro manžela vytouženého) chlapečka. Sám se k němu hrne, ale stejně když malý večer nechce spát nebo je něco jinak než by se manželovi hodilo, je nervózní 😀
Chce to i v sobě leccos skousnout a nechat chlapa, ať si dělá po svém. I když vím, že bych to zvládla "lépe"a rychleji... třeba při tom cestování ho nechat sbalit tašku, obléct dítě než něco připravím já... on třeba trošku uvidí, že ne všechno je tak jednoduché a na druhou stranu se nebude cítit odstrčený.
"Já se snažím mít na něj čas" - snažím nebo dělám si na něj čas? Už jste někam vyrazili sami, bez malého? U nás fungují i drobnosti, ze kterých je vidět, že na druhého myslíš (oblíbená čokoláda, víno... jednou za čas umyté nádobí 😀 ).

monaluza
28. kvě 2017

Krize podle meho vypada jeste jinak a k odchazeni od manzela nejak nevidim duvod... Nereste to na internetu s cizima babama, ale otevrene si promluvte s manzelem.

yerry
28. kvě 2017

@tyrkysovamamca to není krize k odchodu.... Chlapi to mají jinak než ženy, můj muž taky vyhledává svůj relax - hraje fotbal a pak si zajde na pivko, nebo něco kutí, nebo jde na tenis.... Ale já ho záměrně nechávám a toto mu nijak​ nevyčítám. Pokud nemá zrovna čas aktivit tak se věnuje rodině. Jeho prostor mu nechávám záměrně, aby mi nemohl nic vyčítat o omezování a také proto že až odkojim mladší dceru budu si i já chtít zase někam vyrazit a on bude ten kdo bude sedět s holkama doma. Takhle to bylo i u první dcery a nikdy mi neřekl ani popel na to že chci jít třeba cvičit nebo si jít někam sednou s kamarády.... Nemůže, on má také svůj prostor.... Je to hlavně o vzájemné toleranci .... Jsme spolu 10let a z toho 8 let manželé... Krizi jsme prodělali pořádnou která vyvrcholila těsně před narozením druhé dcery, kdy došlo k naprostému odcizení a hádali jsme se čím dál více až jsem opravdu zvažovala jestli mám zůstat s mužem a v tomhle nepřátelském prostředí vychovávat miminko. Nakonec jsme si to pořádně vyříkali, a následný porod nás sblížil více než kdy před tím....
Nehazej flintu do žita, sedni si s ním a řekni mu co tě trápí a on ti obratem poví co trápí jeho a te chvíli můžete začít hledat společnou cestu...

linee
28. kvě 2017

Tohle pro mne duvod k rozchodu neni.A kdyz se chlubi synem,je na nej urcite pysny.Holt mate ted jine priority.Chce to si promluvit.Dej mu moznost,at s klukem travi vice casu a bez tebe - jdi si nakoupit a nebo do mesta sama a dej jim prostor travit spolu vice casu.A hlavne si spolu promluvte,on na to nahlizi urcite jinak.

hedviga2
28. kvě 2017

Toto je chorá doba. Pri každom malom probléme myslieť na rozvod......

sisinka74
28. kvě 2017

@mrazulkav souhlasím, ale musela jsem se zasmát nad Nechat sbalit tašku, nachystat dítě. Můj manžel vůbec neví, co vše by se mělo pro dvouleté dítě nachystat. Pozor, bavím se o mém manželovi. Jinak je to skvělý táta, ale když jde s malou ven, musí být komplet nachystaná a když ji dovede zpátky, jen mi ji předá DDD
@tyrkysovamamca počkej, až povyroste. Až malá začala chodit a pořád k němu vztahovala ruce, tak si ho omotala pěkně kolem prstů D

mrazulkav
28. kvě 2017

@sisinka74 To byl příklad, honem mě nic jiného nenapadlo. Ale uznávám, že zrovna balení je riziková oblast :D Manžel taky když s malou odcházíval, považoval náhradní oblečení a sušenčičky za zbytečnosti. A když se dcerka někde zlila, počůrala, nebo přepadl stráášlivý hlad, jak se to všechno hodilo...
Ale tak pokud jezdí pravidelně každý víkend, stačí pak rychlé překontrolování tašky a případně pár věcí dohodit. Nebo připravit hromádky a manžel to jen sbalí... A oblíct dítě by mohl zvládnout (uznávám, že opět raději z připravené hromádky) :D

japona
28. kvě 2017

@tyrkysovamamca Podle me je pes zakopany v tom, že se navzájem nedokážete ocenit. On trpí, že se mu (v jeho ocich!) málo věnujete nebo neocenite, co udělá. Vy trpíte (ze svého pohledu!), že neoceni, co delate vy, pripadne péči o dítě zlehcuje..
Zkuste si péči o dítě o víkendu prohodit - ať sbalí vše on a o dítě se také stara on. Jak ho drží bych neřešila, pokud dítě neřve..
Zkuste ho chvalit za každou kravinu, aby měl dojem, že je pro rodinu nepostradatelný, nebude tolik žárlit na dítě 🙂 Na rozchod to opravdu není.

packaf
18. čer 2017

řeším něco podobného! Manžel má 2 velké koně, ne koníčky. za chvíli se chci vrátit částečně do práce, mám tu výhodu, že můžu pracovat z domu, takže bych potřebovala hlídání na 2-3h. denně. Na to mi řekl, že si myslel, že se chci vrátit až příští rok a ne letos (mimi tou dobou bude mít skoro rok) a že nechce abych pracovala, že jemu začíná lovecká sezóna (myslivost) a výlovy a nebude mít čas hlídat. Nezlobte se na mě, ale aby mu byly přednější jeho koníčky před hlídáním vlastního dítěte, tak to je na mě moc!!! A to je v tahu 3x-4x týdně na 5h. po práci, prý si chce odpočinout, ale už nevidí, že já jsem doma pořád sama s miminem. Nejsem 100% mateřský typ, naše dítě miluju, udělala bych první poslední, ale potřebuji občas vypnout a věnovat se něčemu jinému a ne jen žvatlat! Po nocích brečím, uvažuju nad rozvodem, připadám si jako ve zlaté kleci - pořád jen zavřená doma s miminem, přebalování, žvatlání, chystám příkrmy, nemůžu se vzdálit na 3m, jinak kňourá a nemám to srdce nechat vybrečet. Nevím jak dál, uvažovala jsem, že už prostě sbalím kufry a odstěhuji se, třeba k rodičům, ale ať už ho to trkne do hlavy, že jeho koníčky opravdu nejsou na prvním místě!!! Pořád jen slyším, že musí pomoct tam ve sdružení a tam musí na ryby, ale že já bych taky chtěla oraz, tak to nevidí.