Zvětšení prsou bez silikonu, tukem. Co si o tom myslíte?

katty6
29. bře 2010

Ahoj,
natrefila jsem na kniniku v CR, kde se provadi tato zcela nova metoda vyvinuta odbornikem z Londyna. Misto silikonu se pouziva vlastni tuk, ktery po upraveni se vstrikne do prsou. Vysledek je pry trvaly a pacientka odchazi domu tentyz den
Co si o teto metode myslite?? MAte nekdo osobni zkusenost s touto klinikou http://www.mcclinic.cz/cenik-zakroku-plasticke-... ?

soanpe
29. bře 2010

tahle metoda není vůbec nová.
tuk se sice dá použít pro modelaci prsu,ale výsledky nebývají dobré.tuk se prý vztřebává do okolí a tudíž prsa opět zolasknou.
když jsem si nechávala asi před pěti lety zmenšovat prsa, tak jedné paní dělali rekonstrukci prsu (po rakovině) a z finančních důvodů si nechala udělat ty "tukový" prsa. doporučili jí to doktoři kvůi té rakovině.ale nevím, v jaké souvislosti

soanpe
29. bře 2010

hlavně si nedovedu představit, že mi udělaj liposukci a pak mi ten tuk nastříknou do prsou. po.rala bych se bolestí 😀
taky bych za bála ,že budu mít pooperační komplikace,přece jen to jsou dva velké zákroky. Třeba v Praze na plastice na Vinohradech mi nechtěli udělat dva zákroky úrávě z výše uvedených důvodů 😉

katty6
autor
29. bře 2010

Soanpe, dekuji za nazor.. Z toho co jsi napsala vypliva, ze i v Praze tento zakrok provadi.. Hm, nenasla jsem na internetu nic krome te kliniky v Treboni.. Zajimala by me zkusenost zen co tento zakrok podstoupila..
Co se tyce poctu zakroku, je asi jasne ze behem jednoho seansu se to neda zvaldnout, jelikoz odsty tuk se musi upravit (kmenove bunky) aby pak v prsou dokazal fungovat jako ziva hmota.. Pry diky kmenovym bunkam v tomto tuku se vytvori sit kapilaru ktere pak budou "zivit" tuto novou tkan a diky tomu se pak tato nova tkan tvari jako vlastni prsni tukova tkan, tudiz nebde se vstrebavat ale bude reagovat uplne stejne jako ta vlastni.. 😕
Zni to lakave pro ty co chteji zpevnit a trochu zvetsit prsa.. Pokud by to bylo opravdu tak jak to popisuji, sla bych do toho hned 😅

katty6
autor
29. bře 2010

Co se tyce rozsahlosti zakroku a pooprcnich komplikaci, tak o teto metode se jen pise, ze se da provadet i pri mistnim umrtveni, tudiz je velice setrna k telu.. Navic do tela nervou zadne cizi predmety (silikony, ktery se casem opotrebovava, vstrebava se do tela) ale jen vlastni zivou tukovou tkan..Takze to vypada moc dobre, jen bych chtela ty reference ..

soanpe
29. bře 2010

no nevím, bude se dělat klasiclá liposukce, což je poměrně dost invazivní zákrok a následný vstříknutí tuku do prsou asi bude taky bolet
nevím, nedokážu posoudit 😉
ale zkus se informovat přímo ve Vinohradský nem.na plastice. spousta lékařů, co tam dělá má praxi ze zahraničí nebo mají soukr. praxi a v nemocnici si oddělaj nějaký hodiny. mně operovala primářka Čakrtová st.

soanpe
29. bře 2010

silikon se nevztřebává, pouze povolí kůže tíhou prsů a tudíž jednou za 10-15 let je potřeba prsa přizvednout

ygreen
30. bře 2010

Tten tuk v prse vydrží cca 1 rok, pak musíš jít znova, nedávno jsem koukala na video z plastiky prsou na streamu. Dělal to Kufa. Takže je to dost "na nic", chodit každý rok na odsátí a vpíchnutí do prsou. Já po druhém porodu a kojení plánuji jít na zmenšení a buď modelaci, nebo silikony. Uvidím. Jsem zvyklá mít hezká velká prsa, tak už mi jemomentální stav lehce proti srsti 😉

katty6
autor
31. bře 2010

yqreen: Tak to jsi me prekvapila, cetla jsem, ze vysledek po takove operaci je trvaly ... Takze kecaji 😖
no, jeste budu sondovat vsude mozne..
Co se tyce bolesti po liposukci, to nevim, nezkousela jsem. Vsude ale rikaji, ze to neboli moc.. Tento zakrok dokonce delaji specialnim pistrojem ambulamtne pri mistnim umrtveni.. A ted mi odpovedel ten chirurg z kliniky a psal, ze dokonce to vse udelaji behem jednoho zakroku (lipo a nasledne uprava prsou) a trva to 3 hodiny.. 😕 Ale psal, ze tato metoda se nehodi pokud nekdo potrebuje zvetseni o nekolik velikosti, jen se jedna spise o zpevneni soucasne velikosti..

andu
31. bře 2010

Hihi, tak ještě jsem nečetla celou diskuzi, ale jen úvod - no na tohle jsem myslela celý svůj život - jestli by nešlo ubrat na zadku a vrazit to do prsou! 😀 😀 😀

katty6
autor
31. bře 2010

andu: 😀 😎 Tak dneska uz by to slo ... Ted vlastne zjistuji podrobnosti.. Zjistila jsem, ze existuje dve ruzne metody prenosu vlastniho tuku do prsou, obliceje: lipofilling a lipografting. Pricemz lipolifting je prenos "neupraveneho" tuku, tutiz pri teto metode se casto vetsina tuku do roku vstreba, protoze se neprichyti, umre a telo jej odboura. Lipografting - tuk se musi upravit a vybere se jen ty bunky, ktere jsou nejvic zivotaschopne a jsou neporusene. Take takove bunky se musi zavest velmi jemnou kanilkou a ve vice mistech aby se vytvorrila v okoli sit kapilaru, ktere by pak tutu tkan zasobovaly...A pry tato metoda zarucuje na 90 procent trvalost vysledku 😕 😉 Tak tohle bych brala 😎 Teprve to zjistuji jestli vubec tuto metodu provadi v CR a kolik by to stalo ..

andu
31. bře 2010

Hmm, Katty, to zní zajímavě 😉 Ale jak to píšeš, zní mi to, že to snad musí vyjít ještě dráž než normální plastika, néé?? 😲 😅

katty6
autor
1. dub 2010

andu: v te klinice na kterou jsem psala i odkaz v uvodni zprave chteji za cely zakrok (lipo plus prenos tuku) 40tis.. Prijde mi to neuveritelne levne.. Zatim hledam a sonduji nejake zkusenosti s touto klinikou a s timto zakrokem..

siki
12. kvě 2010

ahojte, k vašim dotazům můžu malinko přišpět 😉 mám tento zákrok již za sebou a můžu říct, že nelituji vžádném případě, protože výsledek je naprosto úžasný, mám krásná prsa jak nějaká puberťačka a vůbec by nikdo nepoznal, že jsem odkojila dvě děti,takže milé děvčata, která se trápíte menším poprsím, nebojte není to nic co by nešlo zvládnout, samotné vkládání tuků do prsou vůbec nebolí, ta liposukce není sice nic moc příjemného ale v okamžiku , kdy vám dají zdrcadlo a vidíte krásná pevná prsa, zapomenete a rozzáříte se štěstím stejně jako já. 🙂

peluk
20. kvě 2010

@siki
ahoj,
právě také sháním info a zkušenosti s touto metodou, četla jsem webovky té kliniky v Praze, co to provádí, popisují to velmi lákavě, vždy jsem měla velmi malá prsa a po odkojení dvou dětí žalostný výsledek, ale na implantáty jsem asi málo odvážná, prosím mohla by jsi mi odpovědět, kde ti zákrok dělali, jak dlouho jsi po té byla v rekonvalescenci, skutečně se dá zákrok přežít - bohužel jsem dost citlivka a taky kolik ta paráda stojí?

díky moc petra

panterka
21. kvě 2010

holky, zní to docela zajímavě, to musím uznat 😉 líbily by se mi větší prsa, ale já bych teda měla problém, že by mi ten tuk neměli odkut brát 😅

katty6
autor
13. čer 2010

Siki: Tak to je fajn ze alespon se nasla jedna holcina co to ma za sebou 😉 pridavam se s otazkamik peluk.. V jake klinice jsi to delala, a jak dlouho po zakroku jsi? nevstrebava se tuk z prsou? Kolik casu je potreba pro uplnou rekonvalescensi, aby po zakroku nezbyla ani stopa? a je to symetricky?a da se po tom zakroku jeste kojit?

giorgina
13. led 2011

obnovuji tema!!!
Objevila jsem neco, co opravdu funguje. prsa jsou vetsi a "plnejsi".
zazrak jmenem : pueraria mirifica - brala jsem 400 mg denne, prvni vysledky po asi 10ti dnech uzivani.
doporucuji 😉

vandredee
21. zář 2015

Zdravím, doporučuji konzultace u MUDr. Skály, mně poradil co a jak a už se toho nebojím, na internetu se člověk jinak dovídá hrozné věci 😀 koukněte na OBCare.cz, působí to opravdu solidně a poradí vám i ty metody, co se dělají, je toho víc 😉

adrianso1
15. říj 2015

@siki jak vypadají tvoje prsa po nějaké době?

adrianso1
15. říj 2015

Obnovuji diskuzi, nějaká další žena, která má zákrok za sebou?

zusu1
11. bře 2016

Ahoj, také uvažuji o zvětšení prsou vlastním tukem. Tato metoda je mi blízká, protože se dá "přebytečný tuk" použít dobrým způsobem. Přemýšlela jsem i o silikonech, ale z toho mám trochu strach. Člověk si vždycky říká, jestli je to vyrobené z kvalitního materiálu a co to v tom těle vůbec způsobí. Zvětšení prsou vlastním tukem je tedy pro mě metoda číslo jedna a teď už jen zbývá najít toho pravého doktora. Máte nějaké pozitivní zkušenosti? Zatím mě zaujala ta klinika, kterou často prezentuje Simona Krainová. Ta vypadá výborně, takže by si určitě nevybrala nějaké neprofesionální pracoviště. 🙂

adrianso1
21. bře 2016

Napište mně sz, mám zákrok za sebou - listopad 2015. Zodpovím co Vás zajímá 🙂

zusu1
21. bře 2016

@adrianso1 Zajímá mě, o kolik čísel je možné prsa zvětšit a jak to potom vypadá? Jestli to drží tvar, jak si člověk představuje, zkrátka, jestli je možné jako u silikonů naplánovat, jak dopadne výsledek. Otázek mám spoustu, ale tohle mi při rozhodování, jestli do toho jít nebo ne připadá nejdůležitější. Díky za info! 🙂

adrianso1
21. bře 2016

Zvětšit se dá max o 1 velikost, více tuku Vám tam nedají, protože by se stejně vstřebal 🙂 (žlázy by pak nefungovaly jak mají a tuk by vypudily ... takže pokud máte např. 1 a chcete 3, pro tento zákrok se určitě nerozhodujte, byla byste zklamaná 🙂....

zusu1
24. bře 2016

@adrianso1 Díky za info, docela mě tam láká ten dvojitý efekt, jak píšou v reklamě, že to odsají z místa, kde to nevyhovuje a dají to tam, kde je to potřeba. O nějaké zásadní zvětšení o několik čísel mi ani tam moc nejde. Ještě také píší, že se to rychleji hojí, než když se tam dávají silikony. Jakou máte zkušenost?

adrianso1
24. bře 2016

Nevím zda už máte po dětech? Před dětma se vůbec tento zákrok nedoporučuje.
Já mám po dvou dětech (34let), prsa jsem měla vždy pevná, tak dvojky, po dětech katastrofa ☹
Nula nula nic. Jsem vcelku hubená (52kg), tuk mně vzali z boků a z faldíků nad kalhotama (boky břicha)
Bolení prsou - nafouklá, nádherná, pevná jako u kojení, žádné bolesti, jako kdyby nic.
Horší to bylo s místama, kde odebrali tuk...tam to bolelo dost dlouho, jakýkoliv dotek byl bolestivý.
Tam kde se odebere tuk, už by se neměl znovu vytvořit. Na prsou žádné vpichy vidět nejsou, na nohách pidi třeba červená tečka zůstala, ale to snad časem zmizí opalováním, ale fakt zanedbatelné.
Ted po zákroku cca 5 měsíců - tuk se pomalu vstebává, ale po této době už bych měla být na svém.
Nosím stejné podprsenky jako před tím, ale dekolt je plnější. Tuk se vstřebal tak řekla bych 60 %.
Cena 50.000,- v Brně

zusu1
26. bře 2016

Moc děkuji za podrobné informace, jsem taky po dětech a další už pravděpodobně neplánuji, takže to máme stejné. To co píšete o výsledku kolem prsou vypadá dost lákavě, takhle bych si to nějak představovala, aby to dopadlo. S tím odsátím z problematických partií je mi jasné, že to bude asi bolet. Ale co se dá dělat, úplně bezbolestně to asi nepůjde. Zákrok bych chtěla podstoupit v Praze, uvažuji o konzultaci na klinice Yes Visage, kamarádka tam sice absolvovala jiný zákrok, ale byla spokojená, tak uvidím.

adrianso1
26. bře 2016

Pošlete email,poslu foto pred a po jestli ch ete 🙂

soyevita
26. bře 2016

@adrianso1 Mě by to taky strašně zajímalo.Čekám 4mimčo a nevěřím,že po čtvrtém mimču mi na hrudníku něco zůstane.Prsa se mi po každém těhotenství zmenšily.Před posledním těhotenstvím jsem měla větší,ale celkem pěkné jedničky a 50kg.Taky s touto myšlenkou koketuji,do silikonu se mi moc nechce.Tak by mě zajímal výsledek po výplni tukem

padyska
16. dub 2016

@adrianso1 Zajímalo by mě, jestli na místech, odkud Ti odsávali tuk nejsou hrboly nebo nerovný povrch. O kolik Ti asi zeštíhlely boky (stehna)? Taky totiž uvažuji o zvětšení vlastním tukem. Jsem hruška, takže mají kde brát 🙂 Opravdu se tuk v prsou vstřebal cca 60%? To zůstala jen zhruba poloviční velikost prsou oproti čerstvému pooperačnímu stavu? Já měla před dítětem jedničky, teď ani to.. Kde v Brně sis to nechala dělat? Dívala jsem se, že je spousta klinik, které to nabízejí. Bylas tam spokojená s lékaři a personálem? Díky předem za odpověď.