Co budeme potřebovat ke krmení novorozence?

helcah
21. črc 2008

Ahoj maminky současné i nastávající, tak už tak pomalu seskupuji výbavičku a teď jsem se zarazila nad tím, co budeme potřebovat ke krmení. Podle kterých kritérií mám vybrat lahvičky a má smysl pořizovat sterilizátor a ohřívač na lahve? Jaké s tím máte zkušenosti?

schnek
21. črc 2008

já bych nepořizovala zatím nic, pokud se chystáš kojit a pujde vám to, tak nebudeš potřebovat nic a pokud vám to nepůjde, není problém se cestou domů z porodnice stavit v lékárně 😉 případně si to dopředu omrknout a při případných problémech pověřit tatínka/babičku 😉

natalien
21. črc 2008

souhlas se Schnekem, taky bych zbytečně nic dopředu nekupovala 😉

helcah
autor
21. črc 2008

A jak to potom řešíte když si chcete třeba dojít zacvičit nebo ke kadeřnici a miminko stále kojíte? Nemyslím samožřejmě hned první dva měsíce ale myslela jsem, že se mléko jednoduše odstříká do flaštičky a tak je připravené dopředu, aby ho tatínek mohl nakrmit.

schnek
21. črc 2008

na flašku bacha, některý děti se pak přestanou chtít kojit.Je lepší pořídit stříkačku a krmit přes prst stříkačkou 😉 a myslím, že i po 2 měsících nebudeš mít na cvičení ani kadeřnici chuť, jak ti dá prtě zabrat 😉 😀

helcah
autor
21. črc 2008

Děkuji za odpověď a to odstříkané mléko se dá do nějaké speciální nádoby (než ho dám do té stříkačky)? A možná že nakonec se od něj opravdu nebudu chtít ani hnout ale občas si budu muset vyřídit i práci a bude hlídat taťka.

natalien
21. črc 2008

Asi jsem to měla jednodušší, ale Nella jedla pravidelně po třech hodinách a to já už jsem se stihla vrátit zpátky🙂 A stříkačku jsme doma taky měli pro případ náhlého hladu🙂

helcah
autor
21. črc 2008

Natalien a to jsi měla vždycky odstříkáno co kdyby náhodou? A v čem jsi to skladovala?

helcah
autor
21. črc 2008

Já se možná ptám jako blbec ale v krámě vám samozřejmě vždy doporučí že je lepší to mít, ale já radši dám na rady zkušených maminek.

makinka.1
21. črc 2008

Na skladovani mlika prodavaji specialni nadobky,ale nekdo to dava do vyvarenych lahvicek treba od presnidavky htp://www.ecipisek.cz/detail/zasobniky-na-uskladneni-... Ja mam hodny mimi,takze si klidne na cvico nebo na kosmetiku chodim 😀 ,ale uz nekojim,takze je to jednodussi.A jestli muzu radit,opravdu nedavej mleko do lahve,ja musela prikrmovat,myslela jsem,ze krizi prekoname a ja se rozkojim,ale jakmile jsem dala lahev (i s anatomickym dudlikem),tak Maxik zacal prso tvrde odmitat.Ze zacatku jsem prikrmovala strikackou,ale mela jsem opravdu malo mlika,malej stale hubnul a ve vetsim mnozstvi je to strikackou nebo kadinkou prace na hodinu,tak jsem to vzdala a lahev dala.

mkr
21. črc 2008

helcah - určo bych pořídila domů jednu stříkačku stojí asi 5 Kč a pak odstříkávačku, tam je lahvička, do které se odstříkává a pak tam je uzávěr, takhle to dáš do lednice mléko tak můžeš uchovat 24 h jinak do mrazáku, mléko dávám normálně do vyvařených přesnídávek, kdybys potřebovala nějaké info, tak klidně i písni do IP, klidně až budeš mít mimčo a potřebovala bys s něčím poradit

helcah
autor
21. črc 2008

Moc děkuji za rady a mkr moc děkuju, jsi hodná. Určitě tvoji nabídku využiju.

frog
21. črc 2008

Ahojky,taky si myslím,že ti bude stačit stříkačka.Já měla tu 20 ml,abych nemusela tak často natahovat.Odsávačku si určitě pořiď,tak se hodí vždycky.Já jsem vždycky odstříkala,nechala to chvili vychladnout,páč MM je takový vlažnoučký,pak jsem ho dala do lednice a před spotřebou jsem ho protřepala a na mírno ohřála ve vodní lázni a přes malíček dala střikačkou,ale to se naučíš v porodnici,tam se to dělá běžně 😉.

helcah
autor
21. črc 2008

Aha a v porodnice se učí jak odstříkávat mléko i když se normálně kojí?

kacka.va
21. črc 2008

my jsme předem koupili jednu malou lahvičku, kdyby náhodou potřebovala nakrmit. Jinak sterilizátor ani ohřívač na lahve nemáme a ani to kupovat nebudeme. Občas omyjeme dudlík horkou vodou a tím to hasne. Nejsem zastáncem, aby děti měli všechno absolutně sterilizované. Jinak na mlíko prodávají nádobky a nebo to mrazím do těch maličkatých skleniček od jogurtů.

helcah
autor
21. črc 2008

Já jsem si právě říkala že třeba moje mamka žádný sterilizátor neměla a vyvařovali normálně v horké vodě. Jenom se právě divím, že to pořizuje hodně maminek, tak jestli to není nějak výhodný. Ale bez toho se ušetří spousta peněz.

makinka.1
21. črc 2008

ja kazdy vecer posbiram vsechny dudliky,flasky,lzicky a kousatka,hodim to do kastrolu,prozenu to varem a je vystrilizovano! 😀
Ale ohrivacku si koupim na dovcu dobra vec,maji i s pripojkou do auta. 😉

gedren
22. črc 2008

Nejakou jednu flasticku a par strikacek si pro klid duse porid klidne dopredu, ale jinak ja treba kojila, ale nebyla jsem schopna odstrikat ani odsat prakticky nic, takze mi vubec nehrozilo, ze bych schovala nejaky mliko a vypadla...takze bych na Tvym miste pockala, jak na tom s mlikem budes, a pak az poridila pripadne nejakou vybavu.

kacka.va
22. črc 2008

helco, přesně tak, naše maminy taky nic neměly 🙂. Hlavně si myslím, že dítě si musí zvykat na všechno okolo, co je okolo něj, aby pak nebylo moc choulostivé, mám v okolí pár mamin, které se neustále snaží udržet dítě v absolutní čistotě a ty děti jsou věčně nemocné. Možná je to náhoda, ale u všech to platí do puntíku.

kombloudek
22. črc 2008

helčo já rodila v Náchodě a tydy normálka každá mamina chodila po 3-4 hodkách na odsávačku,aby si nastimulovala mlíčnou žlázu.Třeba moje malá ještě 2 dny po porodu furt zvracela plodovku a k prsu nechtěla,takže bych o mlíko přišla hnedka na začátku kdybych se nechodila stimulovat.Ale musela jsem se o to zajímat sama,páč zrovna tam byly sestry,který mi to sami nenabídly ☹ ..Musíš se v porodce na všechno ptát ať jdeš domů klidná.

helcah
autor
24. črc 2008

Teď jsem na mimibazaru našla lahvičky, které mají nějaký speciální dudlík pro novorozence (prý se z něj saje stejně jako z prsu) a není problém střídat lahvičku a kojení. Nemáte některá zkušenost jestli to doopravdy funguje?

vojtisek2007
24. črc 2008

Ahojky všichni,
moje děti jsem všechny kojila, a když už byli větší cca od 6-ti měsíců a bylo potřeba dávat třeba i čajík - koupila jsem láhve od MAM - mají spešl dudáky (jsou i tři druhy - na čaj,na mlíko a na kaši) , který jsou jako prs a je fakt, že ikdyž jsem jim dávala čajík z lahve, tak mi normálně dál pili z prsu mlíčko....a i normální dudlíky mám všechny od MAM.

berunka
27. pro 2008

holky a jak skladujete mlicko?ja si odstrikane dala do lednicky v lahvicce ale kdyz jsem ho vecer chtela dat zamrazit zjistila jsem ze je srazene:( kdyz v prubehu dne prilevate mlicko nechavate ho nejdrive venku aby se trochu ohralo?nemuze byt to srazeni tim ze prileju odstrikane k tomu co mam v lednici?

ronie
27. pro 2008

ahoj berunko to není sraženina, je to tuk na vrchu a více vody vespod..takže se neboj to mlíčko používat, když ho ohřeješ, tak se to zase promíchá 😉 A přilévej klidně do toho v lednici naopak nechávat venku radši ne, by se množili bakterie 😉

mirjanka
27. pro 2008

Vojtisek - ono po půl roce zajetém kojení se už tak snadno kojení neodnaučí...nejhorší je podávat láhev v začátcích kojení...to se pak přeorientují rychle na lahev

bebinka
27. pro 2008

Nám na kurzu o kojení říkali 24 hod. přilejvat odstříkaný k tomu v ledničce, ale nejdřív to odstříkaný nechat zchladit na teplotu toho ledničkovýho - teda ne teplý do studenýho 🙂

berunka
27. pro 2008

holky dekuju moc za rady,zvlaste bebince 😉 rikala jsem si to ze teply do studeneho asi neni idealni. bebi vzpomnela jsem si ze jsme se spolu bavily o kocarku. jaky nakonec mas?

tereziep
28. pro 2008

Ahoj. Já jsem si koupila Avent lahvičku s dudlíkem 1 pro případ, že bych potřebovala malé dát vodu. Jak se ukázalo, tak jsem měla málo mléka a musela jsem od přichodu s porodnice dokrmovala. Odsávačku jsi kup, tu jsem využila. Podle mě je ale dost hnusný strkat dítěti do pusy prst a krmit takto pomocí stříkačky. To už je daleko lepší dokrmovat mimčo přes lžičku. Když si koupíš kvalitní lahvičku a dudlík tak se ti neodstaví. Vyvařovačka je dobrá pokud nekojíš nebo dokrmuješ. Já jsem to s vyvařováním v hrnci vydžela týden a pak jsem jí koupili. Máš to za cca 10 minut vyvařené a stačí ti 150ml vody a né velký hrnec. Přece jenom je mimčo malé a názor, že se nemusí nic vyvařovat a že prst do pusy je dobrý mi připadá jako doba před 100 lety - nechci nikoho urazit, ale myslím, že v dnešní době je dost nemocí a přece jenom mimčo se nedovede infekci bránit, nemá ještě tak vyvinutou imunitu. Vemte si to z vašeho pohledu. Taky by se vám asi hnusilo, kdyby vám někdo dávál pít přes jeho prst, i když by byl umytý.

mysak83
31. pro 2008

Ahojky, tak já jsem teda taky zásobená Aventem. Možná to bude znít divně, ale budu mít raději něco zbytečně, než abych to postrádala. Sterilizátor je podle mě dobrá věc, rozhodně se tím ušetří čas. Nemyslím si, že dnešní lahve by škodily kojení a metoda prstu se mi taky moc nezamlouvá. Lahvičky mám pro případ, že by bylo třeba čaje na prdíky nebo (a to se na mě můžete dívat skrz prsty), ale prostě nejsem ten typ, co vyndá prso kdekoliv, i když samozřejmě souhlasím s tím, že je to naprosto přirozená věc... Navíc mám prá známých, co mi doporučily občas lahvičku dávat, neboť při výlučném kojení pak měly velký problém, když chtěly přestat kojit.

beruska2x
31. pro 2008

nam kojeni moc neslo - kojila jsem ccc 4 tydny a pak jeste tak 3 tydny v noci - malej z toho mel prdiky a rval hlady...a to jsem u kojeni sedela asi 10 hodin denne... ☹ ☹ sileny.. takze mame Avent lahvicky a pak si zvykl i na dudliky a 100% spokojenost...

fiallinka
31. pro 2008

tereziep: no já zas mám pocit, že vzhledem k tomu, že na malého pořád šahám, a to i na obličej, že, tak už mu můj umytý prst zas tak vadit nemůže 🙂