Co budeme potřebovat ke krmení novorozence?

helcah
21. črc 2008

Ahoj maminky současné i nastávající, tak už tak pomalu seskupuji výbavičku a teď jsem se zarazila nad tím, co budeme potřebovat ke krmení. Podle kterých kritérií mám vybrat lahvičky a má smysl pořizovat sterilizátor a ohřívač na lahve? Jaké s tím máte zkušenosti?

gtver
31. pro 2008

tereziep: vyvolávání sacího reflexu umytým prstem je běžně používaný postup v porodnicích 😉 Pokud si totiž ruce těsně před tím umyješ dezinfekčním mýdlem, tak nemáš rozdíl mezi prstem a lžičkou...

beruska2x
31. pro 2008

myslim ze s tim prstem problem jako takovy neni ale pokud treba nekdo kouri.... 😒 😒

gtver
31. pro 2008

berusko, tak samozřejmě, to už jsou konkrétní problémy, ale já reagovala na tu část, "názor, že prst do pusy je dobrý, mi přijde jako doba před sto lety"

beruska2x
31. pro 2008

ale to jo ale prave kamaradka mi vypravela ze sestricka v porodnici kdyz ji ukazovala kojeni a sani prave strcila maly do pusinky prs a smrdela pry po cigarech.... ☹ 😖 to by me asi trefilo...

gtver
31. pro 2008

no to je hnus 😠 😠

beruska2x
31. pro 2008

no ani nemluv, kamoska byla tak paf ze se nezmohla ani na pipnuti... byla z toho spatna jeste docela dlouho a musim rict ze jsem pak rodila ve stejne porodnici a sestricky jsem docela hlidala a ocichavala 😉

petua
2. led 2009

Ahoj holky, užitečná diskuse 😉, já taky zrovna řešim, co bych měla a neměla pořídit - určitě chci kojit, ale člověk míní... A i tak na nějaký to uskladnění mlíčka nějakou tu lahvičku potřebovat budu, že.. 😝 Ale kolik čeho, to je pro mě teda zatim oříšek 😀

Jinak k tomu "prstu v puse" - ten kdo tu psal, že mu to přijde nechutný (nebo cosi v tom smyslu, ono to nakonec vyjde nastejno), nechodí třeba k zubaři? 😉 Tam mi to teda přijde o dost nechutnější, málokterej zubař používá na celý ošetření rukavice a sahá lidem do tlamy 😖 , tak proč nenakrmit po prstu svoje vlastní miminko, nechápu, co se komu nezdá 😉

vendulka
2. led 2009

ahojky holky, super, že tuz ta diskuze je, já právě řeším stejný problém, zda pořídit lahvičky, přemýšlím o té novorozenecké startovací sadě od AVENTu,ale nevím, jestli to není zbytečné?Jsou tam 4 lahvičky s dudlíky od 0m,ale zase si říkám, že pokud budu kojit, nepotřebuji lahvičky s tak malým dudlíkem,ale zase kdyby to nešlo...vím, že není problém to potom koupit při cestě z porodnice, ale....
poradíte mi některá?Nebo máte s tím některá zkušenosti s tou startovací sadou, vypaltila se Vám?

beruska2x
2. led 2009

kamaradka ji mela a rikala ze se 100% nevyplati... ja sama jsem kojila jen cca mesic a fakt bych ji nevyuzila.... tu malou (125ml) potrebujes jen chvilku, je fakt ze ted ji pouzivame na piti ale na jidlo uz dlouho 260 s dudlikem 1+ ale kazde mimco se ruzne rychle nauci... nas malej treba ten dudlik 3+ nemuze mit protoze se tim "topi" ale zase super pekne papa ze lzicky (na 4 mesicich).. kazdopadne dokoupit podle potreby to muzes vzdy a vyjde to 100% levneji nez sada...

vendulka
2. led 2009

beruska: no ono právě ta sada vyjde o dost levněji, jak kdbych to kupovala samostatně...jsou tam 4 lahvičky, 6 dudlíků, šidítko a ten kartáč na lahve...
já z toho mám právě šílené dilema,ale asi to nemá cenu, pač doufám, že apoň měsíc budu kojit a pak si můžu koupit třeba jen dvě lahvičky a s dudlíkem, který bude odpovídat měsícům dítěte.....
to bude lepší, že?

beruska2x
2. led 2009

ver mi ze neprijde protoze najednou vse pouzivat nebudes takze ze sady nepouzijes vse a stejne budes muset dokupovat 😉

beruska2x
2. led 2009

ja jsem mkojifa fakt jen mesic a mame do kazde lahvicky jednu - 125, 260 a 330ml a dudliky co jsou origo k nim a uplne to staci - a to tu nejvetsi jsem zatim pouzila v nouzi asi 2x, tak velky davky jeste nepotrebujeme...

vendulka
2. led 2009

no asi máš pravdu....max koupím tu jendu malou 125ml a bude, kdyby náhodou....a na vánoce jsme dostali jakousi velkou lahvičku NUK, tak snad kdyby byla potřeba, tak se využije a jinak se to dá dokoupit dle potřeby....

vendulka
2. led 2009

díky 😉

beruska2x
2. led 2009

jeste dudliku bych taky nekupovala moc od jednech , nekterejm mimcum musis vyzkouset treba 3 - 4 typy nez si zvykne, kazdej nechtej 😝

vendulka
2. led 2009

no to je pravda, zatím mám od babylove z DM a chci ještě koupit ty svítící dva od Aventu a podle toho jakej nám sedne, tak budu dokupovat

beruska2x
2. led 2009

jo a tu malou Avent jsme dostaly v krabici od VZP 😉

vendulka
2. led 2009

jo?Tak to je prima, třeba taky něco dostaneme.... 😀

beruska2x
2. led 2009

no taky jsme tech darkovejch krabic dostali snad 5 (VZP, porodnice, gynda, detska dr., vitani obcanku ) a tohle byla snad jedina uzitecna vec v nich 😀 😀 vsech dohromady 😉 jinak samy blby vzorky 😠

vendulka
2. led 2009

jo to jsem o tom slyšela, že to jsou takové blbosti,ale zase dobrý, že tam máš vzorky,ne?Aspoň víš potom jaké co je....

kalerat
2. led 2009

Vendy já jsem nekupovala nic. Ze začátku jsem kojila a když to bylo málo tak jsem dokrmovala přes stříkačku, aby netratil sací reflex. Až snad ve 3 měsících jsem koupila flašku, protože dokrmovat přes střkačku už nebylo možné.
Takže ti radím, nic dopředu nekupovat. Ze začátku mimčo moc mlíčka nevypije a kdyby náhodou byl problém, dokoupit to můžeš vždycky. Tož můj názor 😉

A dudlík jsem nekupovala vůbec, nechtěla jsem ho používat. Jenže jak jsme byli doma s porodnice, tak mi Kuba žužlal můj palec a tak jsem radši dudlík koupila, jo a vyhovuje nám MAM

beruska2x
2. led 2009

kdyztak mrkni na www.e-butik.cz odtamtud mam vse od Avent a dalsi veci a spokojenot

vendulka
2. led 2009

já teda na gyndě nic nedostala....to až potom?Až se narodí?

vendulka
2. led 2009

kal, díky a co je to ta stříkačka?Jako myslíš tu injekční? 😅

kalerat
2. led 2009

já třeba s aventem nejsem spokojená, u mě vede značka Tommee tippee 🙂

jo u milosrdných jsem dostala snad 3 krabice, dobrý, byla tam spousta věcí

smardik
2. led 2009

kalerat my taky používáme Tommee tippee a velká spokojenost 🙂

jinak dudlíky máme NUK, MAM mi letěl do koše velice brzy byl blbý

beruska2x
2. led 2009

ja nemam rada patlat ho furt necim jinym, ma proste svoji kosmetiku a tu pouzivame... pak je toho tolik ze nevis po cem se osypal 😀 😀

kaler... no ale shanej pak 2 dny po navratu z porodky lahev protoze ji potrebujes... nebo hur, posilej pro ni chlapa 😀 😀 podle me ti nic nezkazis, at uz na piti ji vyuzijes vzdycky a prece se nezkazi....kdyz koupis 1 tak muzes byt v klidu a dokoupit pak neni problem...

vendulka
2. led 2009

teda tak tu značku Tomme tippee neznám, asi na to kouknu na netu...no co já jsem tak se všema mluvila, tak mi doporučovaly právě ten avent, že je dobrej....

vendulka
2. led 2009

no s těma dudlíkama uvidím, koupím ty dva od Aventu a pak se uvidí, kterej nám sedne a zda bude vůbec potřeba 😀

beruska2x
2. led 2009

ja mam od Avent vse a 100% spokojenost

na gynde balicek tak 35tt jsem myslim dostala... 😉