Co budeme potřebovat ke krmení novorozence?

helcah
21. črc 2008

Ahoj maminky současné i nastávající, tak už tak pomalu seskupuji výbavičku a teď jsem se zarazila nad tím, co budeme potřebovat ke krmení. Podle kterých kritérií mám vybrat lahvičky a má smysl pořizovat sterilizátor a ohřívač na lahve? Jaké s tím máte zkušenosti?

smardik
2. led 2009

vendulka to je naše láhev tommee tippee http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=8971900&tab=0 a fakt spokojenost, malý nemá problém přecházet z prsa na flašku apod a mám v plánu od nich koupit misky až budem přecházet na normál stravu, talířek apod

beruska2x
2. led 2009

malej taky dudlika vubec nechtel az dyl ale lepsi kdyz dudlika nez si cucat palec ☹ takze jsem rada ze se naucil, ale ma ho hlavne na usinani jinak ho to neba... je tolik jinejch lepsich veci k cucani, co se vubec cucat nemaj 😀 😀

kalerat
2. led 2009

Smardik každýmu dítěti vyhovuje jiný dudlík. Já jsem koupila ten Mam a vyhovoval, pak jsem dostala Avent a ten nám nevyhovoval. Nuk máme jeden a ten vyhovuje.
Tak jsem ráda, že tady reklamu na TP nedělám sama.

Vendy jj je to taková velká inj. střkačka, dostala jsem ji v porodce.

berusko to máš pravdu, že mít radši lahev v záloze. Ale jak říkám, dá se to bez ní zvládnout. Tedy pokud máš aspoň nějaký MM. když by mělo být dítě od začátku na um tak stříkačkou by to bylo blbý.

Vendy jinak Tommee tippe tady zatím není moc známá, v obchodech na ni nenarazíš, všude maj jen avent.

vendulka
2. led 2009

smardik a kde se takové lahve dají koupit v obchodě?Myslím tím jako drogerie, lékárna??

vendulka
2. led 2009

tak já na dudlík taky nechci učit, to jen v nutnosti a v případě, že nic jiného nezabere, kdo to má potom odnaučovat od dudlíku, že? 😀

vendulka
2. led 2009

asi tu jednu lahev pořídím, tím nic nezkazím...

vendulka
2. led 2009

kal a kde jsi ji teda pořídila tu lahev?

beruska2x
2. led 2009

hele dudlik jak ztratis na prochajde nebo neco... ale jak odnaucis cucani palce??? znam kluka co si ho cuca ve 3. tride!!!!!!

vendulka
2. led 2009

a jak jste an tom holky s výplněnma do postýlky?Je to ejdno jestli to je 120x90 a nebo 135x100?My máme postýlku 120x60 a teď řeším výplně a povlečení a nevím, jestli se to dělá podle velikosti postýlky a nebo jestli je to jedno? 😅

smardik
2. led 2009

kalerat malému i ten MAM vyhovuje malému ale mě se nelíbí, přijde mi blbý jaký je tak jsem ho vyhodila -přišel mi stejný jak za dob mého mládí 🙂, používáme ten nuk a pohoda, avent mi přijde zbytečně drahý

vendulka já je kupovala normálně v lékarně a ted budu objednávat na netu. Já taky říkala že dudlík ne ale malý je uřvanec takže jsem mu ho dala velice brzo a jsem ráda že je klid 🙂

vendulka
2. led 2009

jo takové děti jsou...ale toto by mi tak nevadilo, jak takové děti co se kojíé třeba ve třech letech a na veřejnosti, z toho je mi zle 😝

vendulka
2. led 2009

aventy jsou ale pěkné...já mám doma ty dva od babylove a jsou celkem taky pěné, teď jde o to, jakej bude chtít malá....no dudlík budu dávat jen v případě neutichajícího řevu, jinak se to budu snažit řešit bez něj...

smardik
2. led 2009

vendulka jo my jsme uřvanci takže dudlík u nás je ale fakt je že ze začátku mi ho nechtěl vůbec a ted jak kdy, ale nějak často ho nemá

vendulka
2. led 2009

no jsem zvědavá na nás 😀

kalerat
2. led 2009

smardik v čem ti přijde blbý?? Náhodou je super, že tam dítěti jde vzduch 🙂 Ale je to otázka názoru. Jde přece o to aby dudlk vyhovoval dítěti. Znám spoustu dětí, kterým vyhovuje taková ta obyčejná kytička za 20 kč.

Vendy já jsem je kupovala na MMB zde:

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=15117951&tab=3

smardik
2. led 2009

vendulka já láhev měla koupenou-2, říkala jsem že je lepší je mít než pak někde běhat a že když se nevyužijí ted tak třeba později na čajík, takže myslím že když koupíš jednu láhev nic nezkazíš

vendulka
2. led 2009

aha, nikdy jsem an to na MMB nenarazila 😎

beruska2x
2. led 2009

smard... super muj nazor 😉

hame
2. led 2009

Holky tak já dostala tu startovací sadu od aventu a z porodnice jsem hnala mámu pro odsávačku a tam byly další 2 flašky. Upotřebím všechno, já si ze začátku hodně v noci odstříkávala a bylo mi líto to hned vylít, tak jsem měla pro jistotu denně z noci odstříkané v lednici i 3 ty malé flašky. Malému dávala z lahve když se ještě budíval v noci, protože mi u prsa usínal a takhle sem měla i přehled kolik vypije. Přechod z prsa na lahev naprosto bez problému, spíš mi nechtěl tu flašku a preferuje prso. Střídám to doteď 😉

smardik
2. led 2009

vendulka já náhodou tak jsem se na dívala,je taková sympatická 🙂

vendulka
2. led 2009

no ono je to asi opravdiu dobré pořizovat až po porodu, když budu vidět jestli mám dosti mléka a nebo málo a bude potřeba dokrmovat a nebo naopak odstříkávat, pak se to podle toho koupí

kalerat
2. led 2009

smardik já na lahev taky narazila náhodou 🙂

Vendy přesně tak jak jsi napsala.

micanek
2. led 2009

Ahojky holky.
takže moje skušenost je, že 6 měsíců jsem nepožívala vůbec nic, jelikož jsem plně kojila. Měla jsem nakoupeny lahve od Aventu, které jsem pak musela prodat ... byl tam dudlík 0+ a malinkej jelikož už má zoubky, tak to u jedné po půl roce prokous.
Po půl roce, kdyýž jsem mu začala dávat čajík, tak Avent vůůbec nechtěl .. ujala se u nás láhev Tomme Tippe a má pije z ní krásně i teď .. pije teda už i z malé aventky .. malé proto, jelikož si ji sám udrží.

Co se týče dudlíků .. ze začtku nedudla žádnej a asi do měsíce uplně všechny .. pak jsem mu jenou kopila dudlík tomme tippe .. je trochu jiný a od té doby mi přestal dudlat všechny dudlíky a chce jen ten Tomme tippe

smardik
2. led 2009

micanek že má tommee tippee i dudlík nevím, jdu na něj kouknout 🙂

beruska2x
2. led 2009

kdyz to je tezky.. kazdy dite je jiny a chce neco jineho ale to tomme tippe je jeste drazsi nez Avent, to musim rict manzovi, ze existuje neco drazsi nez mame my 😉 😀 😀

micanek
2. led 2009

beruska .. dražší to určo není .. koupila jsem na netu balení 2 lahví za 250,-kč a dudlíky kupuju 1ks za 39,-kč

vendulka
2. led 2009

no já když to tady tak čtu, tak asi koupím,opravdu jen jednu lahvičku, kdyby náhodou (zase taková položka to není) a pak se uvidí po porodu a příchodu z porodnice

beruska2x
2. led 2009

vendul....asi tak 😉 v tech vsech nakladech na vibavicku se to ztrati jak kapka v mori.... 😉 😀

beruska2x
2. led 2009

vybavicku jsem debil z ty matersky... 😉

vendulka
2. led 2009

jo to jo....tak díky holky za pomoc a za názory....na každým něco je dobrého.... 😉