Dřevěná jídelní židlička

kexina
5. lis 2017

Ahoj,
chtěla bych koupit pro syna tuhle jídelní židličku. Líbí se mi, že je dřevěná, dá se rozložit později na židli a stoleček a není moc "načančaná", takže údržba by neměla být nějak extra složitá. A ani v dTestu nedopadla nejhůř.
Co mě ale straší, je to, jak je vyřešeno zabezpečení dítěte. Přijde mi, že jenom ty spodní pásy dítě moc neudrží, zvlášť pokud je to takové živé stříbro jako náš poklad.
Chtěla jsem se zeptat, zda někdo máte tuhle židličku a jak ji hodnotíte? Jste spokojení, nebo byste si raději koupili jinou?
Prcek ještě nesedí, chtěla jsem právě kvůli téhle židličce počkat až bude sedět, ale jestli je to špatná volba, a musela bych se tak poohlédnout po nějaké plastové (které mi přijdou fakt škaredé), asi by nemělo smysl čekat.
Díky

olga_
5. lis 2017

Máme dřevěnou - tuto: http://www.kami.cz/eshop/1519-kami-detska-jidel...

Dá se z ní udělat houpací koník i malá židlička.Ten koník jde hodně rychle. Na té tvojí se mi nelíbí, že nemá pro dítě dřevěný díl mezi nožky. Náš syn seděl v židli donedávna (do 3 let), kšíry by nesnesl, případně by se z nich poměrně rychle dokázal vyvázat a pak nic moc nebrání tomu protáhnout se pod pultíkem dolů. Tolik moje zkušenosti. Zase se mi líbí, že se z téhle dá asi udělat židlička i se stolečkem, ale bezpečnost bych brala vždy na první místo.

swetlusska
5. lis 2017

máme hodně podobnou, protože plast já doma nechci! Je náhodou super, syn je šídlo, takže mu sundavám tu židličku na zem a krmím ho dole. Ze shora - z výšky by mi asi spadnul z jakékoliv židličky. No a když ho náhodou krmí manžel nahoře, dáme mu ještě navíc kšíry. Jinak je fajn, že je to do budoucna židle a stoleček 🙂

margaritta1987
5. lis 2017

Napadlo mě, ze můžete cca za 100 dokoupit klasicke univerzalni ksiry

olga_
5. lis 2017

@swetlusska My zase moc nekrmili a jeli jsme více BLW, takže jsem oceňovala, že se se synem najím při stole. A souhlasím, že plast néé. To dřevo má prostě svoje kouzlo.

kexina
autor
5. lis 2017

@olga_ Právě, že pro mě je taky ta bezpečnost víc než důležitá a když vidím, jak jsou v těch plastových sešněrovaní, tak si říkám, jestli mi z toho nevypadne. Dřevěnou tyčku by tam asi mohl přidělat i chlap, ale z té mám docela obavy - známí měli nějakou s tyčkou mezi nožkama a jejich dcera jak se vrtěla, propadla dolů, ale o tu tyčku se zachytila nožkou a nadvakrát si ji zlomila.... Takže já bych spíš preferovala kšíry jako jsou třeba ve sporťáku. Já mám cosi-jako-blw spíš jen jako doplněk, ono tím, že prcek nesedí a na zemi na břiše mi moc nevydrží, tak si ho zatím posazuji na klín když krmím, a to jaksi blw moc nejde. Občas mu dám něco do kočárku, ale to zas musím vystlat kočárek plenkama a dát mu jen to, čím se totálně nezmastí. 😀

@swetlusska @margaritta1987 Nad tím jsem taky uvažovala, jestli se k tomu dají přidělat kšíry i zvlášť... To je máte přikurtované jak, k opěradlům?

kakackovalenka
5. lis 2017

zdravím, máme téměř stejnou, dceru jsem do ní začala dávat až když opravdu dobře seděla a ještě jsem jí poutala kšíry, bez těch by bylo schopná vylézt, spíše jsem s ní byla spokojená až když byla dcera větší, kdy jsme odmontovali pultík a židličku jsme dávali ke stolu. Na syna mám nyní židličku z Ikey, kde je hezky usazený, do dřevěné židličky ho začnu dávat až ještě povyroste a do té Ikeácké se nevejde. Ale jinak se mi na té dřevěné moc líbí, že jde rozložit na stolek a židličku, rozloženou jsme jí využili hodně.

olga_
5. lis 2017

@kexina Na té židli, co máme doma, je díra mezi tou střední tyčkou a krajem vždy 12 cm, tudy ŽÁDNÉ dítě propadnout nemůže. Nebo jsem nepochopila ten pád, nebo kde má být ta tyčka, nebo to byla nějaká mega židle s dírama??? To mi přijde šílené. Mně ty kšíry přijdou samy o sobě nespolehlivé.

35_a_budu_mamka
5. lis 2017

@kexina Máme stejnou a spokojenost, ted uz mame zidlicku a stolek zvlast a je paradni, stolecek po jidle utiram vlhcenymi ubrousky a je stale jako nova😉

kexina
autor
5. lis 2017

@olga_ Já nevím, jakou konkrétní měli, ale od té doby mě ta tyčka straší.

@35_a_budu_mamka A ty kšíry tam jsou jak přesně? Podle obrázku to moc není poznat. Jen přes boky?

35_a_budu_mamka
5. lis 2017

@kexina Kšíry jsou přes boky a mezi nožičkama, jsou nastavitelné.