Flaška nebo hrneček?A jak ho naučit pít?

zabinka88
11. led 2011

Syn má osm a půl měsíce.Už přes měsíc se ho snažím naučit pít něco jiného než mléko z prsa.Zkoušeli jsme vodu, čaje, instantní přeslazené nápoje.... a flašku pouze okusuje a teče mu to všechno ven z pusinky ☹ .Nakonec se vždycky domůže prsa,které taky okusuje ☹ .Přemýšlela jsem o hrnečku.Máte nějaký tip na opravdu dobrý hrneček.Nebo máme zkusit jinou flašku?Teď máme Nuk a Avent.A jak ho mám naučit na něco jiného než mléko?Děkuji za každou radu.

matusaci
11. led 2011

ahoj tak mi problemy s pitim nemely hned od narozeni jsem ho naucila na cajik ted se spise snazime pit z hrnicku ale stale to neni jak by to melo byt tak flaska to jisti.ale zjistila jsem ze malej nam nechce pit skoro vubec nic kdyz byl mensi tak mu nic nevadilo pak najednou zacal piti odmitat a ted uz chce jen ledovy caj nastesti ten obyc.nic jinyho neche ani kdyz mu udlam detsky caj 😒

matusaci
11. led 2011

moc jsme ti nepomohla ale zkusila bych mu davat i obcas mliko z flasky a misto krmeni mu dat napit

zabinka88
autor
11. led 2011

@matusaci s tim problém nemáme.Už od narození jsme občas pili odstříkané mléko z flašky a to si vždycky vypije z čehokoliv,ale jakmile není mléko tak to hned plive 😕

jajulin
11. led 2011

@zabinka88 Ahoj, tak s tím naučením na čaj neporadím, ale nám se osvědčil hrneček z DM (babylove, Nuby). Je to učící hrneček pro děti od 6 měsíců, má takové gumové pítko, z kterého se dobře pije. Jinak syn v puse nikdy flašku neměl, po 6. měsíci jsme hned najeli na hrneček, naštěstí mu čaj chutnal. Spíš měl problém s tím, aby z hrnečku vytáhnul to, co potřeboval, tak jsme jich vyzkoušeli několik, než jsme přišli na ten pravý. Jinak čaj mu zpočátku nejvíc chutnal bylinkový od Teekane, pro děti od 3 měsíců. Tak přeji, ať se s tím co nejdřív poperete.

k.ate
11. led 2011

@zabinka88 náš malej flašku od nějakýho půl roku sabotuje (a to z ní pil v podstatě od narození čas od času, když jsem chodila do školy, ale pak jak když utne a nic...), ten hrníček z DMka byl celkem dobrej, ale stejně se ho naučil rozlívat... teď má na ven flašku od tupperwere (nebo jak se to píše), kterou dostal k narozkám, z té pije celkem v pohodě a jinak jsme naučili pít z normálního hrníčku nebo skleničky. Sám to sice ještě uplně nezvládne (až na pár světlých vyjímek), ale normálně pije... A když ven zapomenem vzít jeho flašku, pije i z obyč flašky už od nějakých těch 8 - 9 měsíců bez problémů, takže netuším, co poradit, asi zkoušet, zkoušet, zkoušet a pokud bys fakt trvala na tom, aby za každou cenu začal pít i něco jinýho, prso bych mu prostě nedala a počkala, až se napije toho, čeho budeš chtít ty... 😉

zabinka88
autor
11. led 2011

@k.ate díky za rady.Nedat mu prso je k nevydržení.Panický řev 😀 lozí po mě a sápe se mi pod tričko,taky zákeřák jeden štípe a kouše a u toho ječí 😀 za půl hodiny už jde na mě migréna 😨

zabinka88
autor
11. led 2011

ještě jsem zkusila ho dát půl dne k babičce s flaškou čaje.A nedostali do něj ani ň.Zato až spatřil mě tak ho chytl prsní amok 😀

katiz
11. led 2011

taky jsme si prošli odmítáním čehokoliv jiného než mléka.. Poradili mi v dětském obchodě že kojené děti nemají rády když jim pití kape do pusinky, a abych zkusila používat savičky s křížkem místo dírky a začala píííít ! Teď přecházíme z lahvičky na kelímek koupila jsem ji LOVI 360 a zatím se nám daří.. doufám že jsem to teď nezakřikla, Jinač čaje pije jen ty sladké granulované.. to nevím jak odbourám ☹

zabinka88
autor
11. led 2011

@katiz Ten Lovi vypadá dobře.Já jsem ho nenalákala ani na ty sladké čaje.

zabinka88
autor
12. led 2011

Tak holky.Nechtěli jsme za to hned vyhazovat peníze pro případ že by to vůbec nechtěl.Nakonec jsme jako na zkoušku koupili úplně obyč nekapající hrneček z Tesca asi kolem 50Kč a světe div se-chutná nám čajík.Takže nám tento hrneček za pár kaček zůstane.A neteče 😎

katiz
13. led 2011

@zabinka88 tak to je super... velká gratulace 🙂