Hrneček od 4. měsíce, jaký je nejlepší?

hankar20
17. bře 2013

Jaký je nejlepší hrneček možný od 4. měsíce, který má měkkou savičku a neteče?

monad
17. bře 2013

my měli NUK, ale na 4měsíce se mi zdá dost brzy,ale je to asi individuální

jarkalada
17. bře 2013

@hankar20 hrneček je asi vhodný od tehdy, až si bude aspoň umět spojit obě ručičky, něco v nich udržet a strefit se do pusy, ne? 😎 Naši si uměli naklonit pítko až někdy před prvním rokem 😎

hankar20
autor
17. bře 2013

@jarkalada malá si drží lahev od 2 měsíce a půl bez držáčků a s držáčky je to cca 14dní 🙂

hankar20
autor
17. bře 2013

@monad nuk je právě že od 6 měsíce, ale někdo tu lahvičku může dát prckovi i dřív když je šikovný..a tommee tippee má třeba hrneček už od 4. měsíce...jinak vám nuk vyhovoval a netekl?

monad
17. bře 2013

ahaaa, no to jsem nevěděla.. no hrneček Nuk oni byli nějak dva určitě jich je víc, ale ten učící silikonový, tak ten netekl, jen když malá sála jinak ho mohla hodit kamkoliv a nevytekl, měl tam tu drážku nebo co to bylo. ale moc nevyhovoval z toho důvodu, že nevěděla moc co s ním, pořád ho kousala.. máme pořád flašku jsme ostudy ☹ 😉

aneta0707
18. bře 2013

@monad mluvis o rocni nebo starsi? ja jen, ze moje mala ma taky porad flasku 😀 a nepripadam si, ze by ji mit nemela. umi pit ze vseho, pije z normalnich sklenicek, ale flaska je flaska, pije z ni v noci a ja nevidim duvod ji to brat 🙂 az ji odhodi, tak to bude, prijde to samo. davat hrnek od 4. mesice. moje mala v tom veku teprve zacinala brat hracky do ruky, takze pani moc nechapu, proc to hnat tak dopredu. ale co ja vim, treba ma rychly dite 🙂

monad
18. bře 2013

@aneta0707 ano tak my máme to SAMÉÉÉÉÉ ALE JSOU NÁM TŘI ROKY,, já DŮVOD VIDÍM!!!! PŘIŠLI JSME KVŮLI TOMU VE DVOU LETECH O ZUB!!!!! malá nejí sladké a měla ho zkaženej z nočního pití ☹ chudáček kazil se jí přední zub zevnitř, až dostala horečky a musely jsme jet v noci do Motola, kde jí to vytrhli, nejhorší je, že chytaj i ty ostatní,
dávam jí teď na noc vodu, ale stjeně!!!! děs běs. taky umí pít ze všeho, ale jak říkáš, fk 😉 😉 😉 aška je flaška..

baris
18. bře 2013

@aneta0707
@monad moje mladší dcera odložila flašku až ve 3 letech 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Uměla pít z hrníčku, ale když jsem jí sebrala flašku, tak vypila jen cca 2dcl čaje za den. S flaškou i 2 litry. 😀 A zuby má OK - žádný kaz. Jen ráno a večer ještě musí mít z flašky Bebu.

Starší dcera odložila flašku v cca 1,5 roce. Ale má přední zub vybitý (spadla a zub odumřel a rozdrolil se). Takže pěkná nespravedlivost 😀 😀 😀 😀

Pokud je dítě šikovné a jde mu to, tak proč nepřejít na hrníčky, ale moje dcery ty učící hrníčky bojkotovaly. měla jsem doma snad všechny značky, ale bez jakéhokoliv úspěchu. 🙄

lv
18. bře 2013

taky jsem zkoušela kde co, zatím mám avent s poloměkkým pítkem, má to 3dírky a chvíli trvalo, než si zvykla, že jí to teče mnohem víc, než z klasické savičky..a nedrží si nic, má na to lidi /mě/..líná jak její starší sestra, taky nedržela.

monad
18. bře 2013

@baris no přesně, moje 3letá na ně taky prdí!!!! a nemůžu jí tu flašku prostě sebrat, ptž jak píšeš, ona z ní vypije dva litry určitě a z hrnku prd.. ale je to teda hrůza 😒

aajda
18. bře 2013

@hankar20 Tak moje dcera z lahvičky se savičkou pít prostě neuměla, takže jsem přesně v těch 4m sháněla, co pořídit... V té době s přehledem uměla držet pítko s ouškama a sama si ho naklonit, tedy pila v pololehu jako u kojení, takže nějaké velké naklánění nebylo potřeba... A koupila jsem právě ten od TT http://www.trendybaby.cz/zbozi/TOM431110TT/hrne... To pítko má ale tvrdé, teče asi stejně, jako všechny netekoucí hrnečky - v tašce prostě občas kápne...

Jinak si nemyslím, že zrovna volba pítka místo klasické flašky je nějaké hnaní dopředu... a já byla ráda, že klasickou flašku nikdy nepotřebovala, nemusela jsem jí pak z ní odnaučovat a prostě začla pít z normálního hrnečku nebo skleničky...

hankar20
autor
18. bře 2013

@aneta0707 už sem tu psala jednou..malá si drží lahev od 2 měsíců a půl a s držáky je to 14dní...chci hrneček zkusit a nikde sem neřekla že jí ho budu násilim cpát, klidně ho mohu mít připravený na později...malá je co se týče držení hraček a lahví rychlá na druhou stranu vůbec nechápeme lžíci..každé dítě je jiné

hankar20
autor
18. bře 2013

@lv děkuju za radu..avent připravený mám tak uvidíme jak jí to bude vyhovovat 🙂 a děkuju že jste mě tu neodsoudila🙂

hankar20
autor
18. bře 2013

@aajda děkuju za radu..TT zkusíme a dám si pozor aby mi nevytekl...my máme od TT lahvičky, malá používá už savičky od 3 měsíce, ale vodu ani čaj mi z toho pít nechce (je zvyklá že z toho teče mlíko tak co jí šidim), tak chci zkusit ten hrneček 🙂

hankar20
autor
18. bře 2013

@aajda jinak kamarádka to dělala jako vy a její malá pije teď v 10 měsících z normálního hrnku nebo skleničky a má brčko a je otázka času kdy bude jen ten hrnek...je šikovná na jemnou motoriku 🙂

aneta0707
18. bře 2013

@monad vidis, je to nespravedlny ☹ moji malou nic se zubama nepostihlo, myslela sem, ze je bude mit dokonaly po tatinkovi a stacily jedny atb na 2 tydny a ma je zluty! ne zkazeny, ale zluty. nejde to vycistit, nebela to ☹ a to sem byla tak pysna na to, ze neni po me. nikdy nedudala, necucala si prsty, nezuzlala flasky ani necucala latku a stejne ☹
a proto sem se rozhodla, ze druha slecna mi nebude pit krev (bylo to narocny bez dudaka) a dostane klidne dudaka aby se ji lip usinalo a taky budu doufat, ze zuby bude mit co nejdyl (ne 4 od 4mesicu), aby byly dlouho chraneny 😀

monad
19. bře 2013

@aneta0707 😀 😀 no taky jsme měli 4zoubky od 4 měsíců.. a teď jeden nemá.. 😖

alpakovo
19. bře 2013

my měli láhev bez držáčku na pití už 4. měsíce, ale protože před třemi lety to byl nadlidský výkon sehnat pro tak malé dítě netekoucí lahvičku, nakonec jsme i po poradě v dětském obchodě koupili normálně od 6. měsíců a bylo to v pohodě.... Navíc u některých hrnečků je možné kombinovat vršky. Jinak taky máme velice výbornou zkušenost s netekoucím hrnečkem s DM drogerie, jen si nevzpomenu na jméno 😝

topkat
19. bře 2013

U nas uz je pripravene pitko od Aventu...mam od nich i lahvicky a pitko jde pouzit primo na ne, takze parada 🙂. A ted ty nove lahvicky Natural maji i fajn tvar, ktery pujde malemu hezky do rucky a nebo muzeme pridelat drzatka 🙂, proste podle potreby mrnouska. Jinak pitka ma Avent dve, jedno mekci na zacatek, kdyz se mrnousci uci pit a pak tvrdsi, kdyz uz to umiJa na Avent nedam dopustit, kvalita je kvalita a moznost kombinaci a vyuziti na delsi dobu je super 😉.

paffi
22. bře 2013

já jsem taky pro Avent 🙂 Máme tento http://www.sambaby.com/16435-hrnicky/38906-aven... a jsme moc spokojení. Poprvé jsem ho malé dala teda v 6ti měsících, ale hned věděla jak na to a naučila se z něj pěkně pít. Hlavně se mi ještě nestalo, že by mi někam vytekl (jako u některých jiných).

tomate
3. dub 2013

taky máme jako první hrneček Avent s měkkým pítkem a je perfektní. Neteče, dobře se vymývá, dávám komplet do myčky. Akorát mi vadí, že krytka na pítko nejde uplně oddělat..