Hrneček s pítkem. Jaký máte zkušenosti?

katakin
5. zář 2008

Chtěla bych se zeptat, jaký máte názor a zkušenosti na hrnečky s pítkem. Dnes jsem zkoušela dávat Jakoubkovi napít z hrnečku s pítkem a chudinka nevěděl, co s tím. Zatim ho jen kojim a dostává příkrmy. Slyšela jsem, že když je jen kojený, je zbytečné ho učit na lahev a hrneček je dobrý ten s tvrdým pítkem, ne silikonovým. Nemůže ho tedy zmačknout a samo to neteče ani při naklonění.Prostě musí sát, ale to on neví. Zkouší to chudinka jazykem jako při sání z prsa, ale nic &s11; Myslíte, že mu mám dát ten se silikonovým pítkem nebo mám vytrvat a on na to přijde sám? 😨

kalo
7. zář 2008

Petrule28: A jaký je rozdíl mezi hrníčkem AVENT co je do roka a co je od 1 roku???

annabell
7. zář 2008

dnes som si kupila poharik z Aventu je super a netecie ked ho pretocim 😅

betka1
7. zář 2008

nas Avent netecie. Iba ked donho dam velmi horuci caj, tak ta priesvitna guma, co tvori ventil, zmakne a netesni. Ale ked je caj horuci, tak ho nedavam malej. Takze funguja ako ma 🙂

frog
8. zář 2008

kalo tam je rozdíl v pítku,hrneček zůstane,jen si koupíš jiné pítko,myslím že zelené,ale to ti poví v obchodě.

kachnik
8. zář 2008

My pijeme z kouzelného hrníčku Avent snad od 5,5 měsíce a bez problému se to naučil a i si ho krásně drží a už jsem zakoupila i ten velký 260 ml se zeleným pítkem od roka.A to kojíme, takže dokázal jazyk použít na oboje 😀

martinka79
9. zář 2008

rozdíl je v barvě pítka. jinak vážně netečeavent jedině když se málo zatlačí pítko do uzávěru ale to chybné použití. jsem s ním spokojená, ale každého věc. 🙂

minea
9. zář 2008

Já jsem koupila hrneček Tomee Tippee Easiflow a je úplně super. Navíc já jsem na ty certifikáty 😅 a tenhle je schválený Britskou dentální komorou. Malá ho hned vzala do ručiček a šup s ním do pusy, fungoval okamžitě 😀 .

martinka79
10. zář 2008

mini super to nás těší. 🙂

mallorry
11. únor 2009

ahoj holky,
malemu bude 6 mesicu a zacneme s prikrmy a chtela bych mu zacit davat trosku cajika...chci ho ucit hned na hrnicek...ale jak vidim, dost se ruzni nazory, ktery je dobry, avent teda nedoporucujete?
potrebuji poradit, jaky je nevjhodnejsi pro takhle male dite...
moc dekuji!

jitrulka
11. únor 2009

já jsem tady dala na rady holek a pořídila jsem si za 150,- hrneček od Nuby, netekoucí s měkkým pítkem. malá je z něj nadšená, ale teprve začínáme a tak co vypije, to jí koutkem vyteče. ale pilně trénujeme. evidentně z toho něco dostane, ale ještě to neumí pořádně polknout. jinak neteče ale vychází to z něj snadno (sama jsem to zkoušela) tak snad bude dobrý 🙂

mallorry
11. únor 2009

jitru a kde si ho koupila? v DMku? mam zkusit nejdriv tento teda a pak teprve koupit pripadne hubicky od aventu? (mam tu flasku, na kterou by se to dalo nacvaknout)
a vy uz jedete prirkmy nebo davas caj jen aby si zvykala?

jitrulka
11. únor 2009

já ho mám z finesy. ale pokud bys kupovala jen hubičky od aventu, možná by tě to vyšlo levněji, nevim. ten můj mám ve fotoalbu.
jinak my už zkoučíme i příkrmy, ale zatím jen maličko a tak trénujeme s hrnečkem. Kojení je zatím hlavní, ale umět to může 🙂

berenika39
11. únor 2009

mallory, jestli používáš avent, tak nekupuju celej hrnek, ale jen ty hubičky, na kelímek dáš modrej adaptér, na to vršek od flašky a hubičku (nebo to jde i na láhev místo savičky, ale ten kelímek je lepší, prostě "jako hrnek" 😀 😀 ). Hubička na začátek je lepší ta měkká, bílá. Péta takhle pije už dva týdny, šlo mu to dobře. Jen jsem zatím nedala ty uši, se mi zdají nebezpečný, jak s tím šermuje......

mallorry
11. únor 2009

berenika aha, no ja mam flasku avent, ale nepouzivame ji, tak sem chtela kopuit jen ty hubicky, prodavaji je po dvou...ale nevim, jakej adapter mam jeste koupit? na te flasce zadnej neni...ty drzadla jsem chtela kopit zvlast, ale asi se na to vyprdnu, kdyz je stejne nepouzivas...
jitrulka mne ani nejde tak o penize, jak o to, kterej hrnek je lepsi na prvni zacinani...
to ja cekam na ten ukoncenej sestej mesic a caj davam jen par lzicek pred spanim...su zvedava, jak se bude tvarit na hrnek? 😀 a to jim tem hrnecek drzite a naklanite? nebo jak? 😕 😅

berenika39
11. únor 2009

mallory: já mám i ty kelímky, z kterých se dá krmit. Zapomeň, co jsem před tím psala 😀 😀 😀 . Vezmi obyč flašku od aventu, vyndej savičku, a místo ní dáš tu hubičku. Nic víc. Jde to. Ted jsem se zvedla od kafe, abych to zkusila. 😀 😀 😀 😀

jitrulka
11. únor 2009

já jí ho nakláním, jinak hltá vzduch. s aventem zkušenost nemám ale asi bych dala na to co píše berenika, pokud s ním mají také dobré zkušenosti. Jiný hrneček můžeš koupit vždycky ale myslím, že pokud dokoupíš měkké pítko, tak se to hravě naučíte..

berenika39
11. únor 2009

jo a když jsem ho s tím učila, tak nejlepší je to hned po spaní,oni mají ještě ten sací reflex a tak mu to teklo, musel tahat, ale pochopil a pije už i normálně.

mallorry
11. únor 2009

berenika aha 😀 ja koupim ty dve hubicky od aventu mekke bile...a uvidim, kdyby mu to neslo po delsi dobe, tak koupim nejakej obyc hrnecek no
jinak ja i kojim hned po probuzeni...
a jeste jedna vec, jaky davate cajik? a kolik denne? ja stale kojim a zacnem teprve s prikrmama

jitrulka
11. únor 2009

já jí dám vždy po krmení (v poledne) ale občas to zkouším i mimo něj. moc toho nevypije, spíš vybrindá. jak ji ulážu hrneček, hned se po něm vrhá 😀

mallorry
11. únor 2009

berenika a ty kelimky od aventu jsou taky dobry jo? to je na krmeni a pak aj na tu hubicku jo? a jsou uzaviratelny?

mallorry
11. únor 2009

jitrulka 😀 to malej vecer kdyz vidi, jak du s hrinckem a lzickou, tak uplne natahuje ruce...a krasne ten caj se lzicky uz polyka 😵 a jakej caj davas?

jitrulka
11. únor 2009

já zkoušela jen leros a ten ji moc nejel. chci ted zkusit od hippu, hleky o něm často píšou. Jinak jí dávam i jen obyč vodu. Trochu ohřátou.

mallorry
11. únor 2009

jitrulka aha, ja mam od hippu bylinkove, drive klidne brisko...a ten mu rozpustim v kojenecke vode v pokojove teplote....tam na ni pisou, ze se nemusi prevarovat 😕 🤐
myslis, ze voda je nejlepsi?

berenika39
11. únor 2009

jj, super, mají víčka, neteče to. Je jich pět v balení, když byl malej malej, dávala jsem mu do toho i mlíčko. Ted je používám na příkrmy, navařím si do zásoby a mrazím to v tom. Má to stupnici, tak vím, kolik toho dát. Taky mu v tom vozím jídlo s sebou na cesty, pozdějc je to dobrý třeba i na sušenky neo jablíčko na kousky. Když bys na ně chtěla dát tu hubičku, tak jse u nich právě takovej modrej adaptér, na něj se našroubuje bílej vršek od láhve a do něj hubička. To se takhle blbě popisuje, našla jsem www.aventbaby.cz. Kuk 😀

jitrulka
11. únor 2009

těžko říct, mě ji docela pije. na bylinky se šklebila a víc jí to teklo po bradě... zkoušela jsem ji do toh dát i šťácu z mrkve a to ji taky nejelo.

berenika39
11. únor 2009

Peta čaje nějak nemusel, šklebil se a smál,ale nepil. Kupuju od Hipp ovocné štávy, ředím je vodou, hodně, tak 30ml štávy a 120 vody. Super je švestková, na kakání 😀 😀 😀

markytkaaa
11. únor 2009

My používáme tyto https://www.modrykonik.cz/bazar/show_entry.php?... a jsme spokojení ... 🙂

alon111
11. únor 2009

ja ich mam asi osem ale najviac sa nan osvedcil NUKpretoze ma vrch gumeny a nemusi donho kusnut ak chce aby tieklo

alishia
11. únor 2009

my mame magic cup a nejradeji bych ho vyhodila z okna....malej do toho foukne a je celej mokrej.... 😕

andy80
11. únor 2009

já mám Baby Love Nuby a je super, neteče a malý se z něj dobře pije, ten máme na čajík, na mlíčko má Mam s tekoucím pítkem, ale to nevadí, protože mlíčko vypije a neblbne s ním jako s čajem.