Hrneček s pítkem. Jaký máte zkušenosti?

katakin
5. zář 2008

Chtěla bych se zeptat, jaký máte názor a zkušenosti na hrnečky s pítkem. Dnes jsem zkoušela dávat Jakoubkovi napít z hrnečku s pítkem a chudinka nevěděl, co s tím. Zatim ho jen kojim a dostává příkrmy. Slyšela jsem, že když je jen kojený, je zbytečné ho učit na lahev a hrneček je dobrý ten s tvrdým pítkem, ne silikonovým. Nemůže ho tedy zmačknout a samo to neteče ani při naklonění.Prostě musí sát, ale to on neví. Zkouší to chudinka jazykem jako při sání z prsa, ale nic &s11; Myslíte, že mu mám dát ten se silikonovým pítkem nebo mám vytrvat a on na to přijde sám? 😨

martinka24
5. zář 2008

aHOJ, TO JE NA NĚJ ASI MOC BRZY , PROTOŽE NÁŠ MALEJ HO DOSTAL K PRVNÍMU ROKU TAKY A JEŠTĚ NEVĚDĚL CO S TÍM, ALE TEĎ UŽ SI PORADÍ, ALE NEPIJE Z NĚJ RÁD, MÁ RADĚJI LAHVE PRO DĚTI S BRČKEM 😀

frog
5. zář 2008

Moje Ančí taky neví co s tím ani po půl roce zkoušení,takže jsem koupila klasiku v domácích potřebách za 25,-.Je samotekoucí a ten má ráda..přitom je na UM,takže by techniku sání flašky měla ovládat.Mlíko vypije z flašky,ale avent hrnek nechápe 😒 ..a ještě jsem přišla na to,jak udělat z netekoucího hrnku tekoucí..stačí navrtat dírku do víčka a teče to,takže aspon využiju všechny ty hrnky co jsem jí tady nastřádala,při hledání toho pravého 😉

johanda
6. zář 2008

u nás se hrneček s pítkem neujal u druhé dcery nikdy, do roku byla příliš slabá, aby přecucla tu membránu a pak jí to více šmakovalo z normálního hrnku, Starší holka mě hrnek Tommy tippee s takovým ventilkem, který se dal vyndat, ten se mi zdál pro mrňata lepší, ale už jsem ho nesehnala.

nikuska123
6. zář 2008

y mmame zatial hrncek s tym silikonovym a pije z neho rada, neskor kupime pevny a budeme sa ucit. 🙂

sirinka
6. zář 2008

moja sa skor naucila pit z obycajneho poharika ako s tym sosacikom, to pochopila az ked mala rok.

katakin
autor
6. zář 2008

Děkuji za odpovědi. Ještě se tedy zeptám, jak vaše děti pily - z čeho? Když Kubíka dokrmím , tak ho někdy už ani nedokojím a myslím, že by měl tedy dostat tekutiny jinak a zas ho nechci zbytečně učit na kojeneckou lahev.

sirinka
6. zář 2008

katakin z normalneho hrnceka z umelej hmoty. zo zaciatku islo viac mimo, ale asi tak za dva tyzdne uz to zvladla perfektne.

martina21
6. zář 2008

ahojte tak malemu som tiez kupila hrncek nuk so silikonovym pititkom 😉 ale je to pevny silikon nedokaze ho zmacknut a kvapka stoho samo ale taky som chcela pretoze je tiez kojeny a ked mu s toho zacalo kvapkat do pusy vedel ze tam nieco je a skusal cuckat az sa to krasne za par dni naucil, lebo ten akoze zazracny hrncek s ktoreho sa nevylieva pitie vobec nechcel 😝 nevedel co stym ma robit.... 😉

mircka
7. zář 2008

Ahojky, malej taky kojený a neumí pít z hrníčku s pitítkem. Zatím to řeším tak, že při jídle dostává pití na lžičkách. 😎 Občas zkoušíme pít normálně, ale to je pak všude mokro. 😒

caruzo19
7. zář 2008

ahoj,my sme kupili asi v pol roku poharik MAM,to pitko ma dierky,cize vodu nemusi sat,naucila sa z neho pit velmi rychlo.

betka1
7. zář 2008

moja mala ma 8 mesiacov a pitie z hrnceka si celkom oblubila, aj ked trvalo to dost dlho, nez sa naucila z neho pit. Ked sme v 6 mesiacoch zavadzali tuhu stravu, tak som chcela, aby zacala aj s cajickami a vodicou. Doktorka neradila pouzivat flasku, ale hrncek. Kupili sme Tommy Tippee makkym sosacikom a ventilom proti teceniu. Nevedela z toho poriadne pit bez toho, aby som jej nepomahala mackanim toho sosacika. Tak sme kupili poharik Avent, ktory mal tiez ventil proti teceniu a makky sosacik, ale s inym systemom. Z toho jej to tiez neslo, ale nechala som ju obcas sa s hrncekom pohrat a "skamaratit". Muz chcel uz prejst na flasku a vzdat pokusy s hrncekom, ale vytrvali sme. Hoci obcas sme jej davali odpit aj z flasky, lebo je dolezite dostat do babatka tekutiny, nech uz to je z cohokolvek. Postupne, ked bola smadna, tak proste z toho hrnceka zacala tahat a teraz uz jej to nerobi problemy. Trvalo to asi 2 mesiace, kym si definitivne zvykla.
Tiez bolo zaujimave, ze aj ked cez den to vyzeralo, ze z hrnceka pit nevie, tak ked som jej davala v noci v polospanku pit z hrnceka, tak sala ako diva.

Po precitani tejto temy ale vaham, ze preco pisete, ze tvrdy sosacik je lepsi. Ja som citala, ze je lepsi makky kvoli dasnam babatka. Ale poznam babatka, co pouzivaju tvrdy sosacik a nevadi im. Tak je to asi jedno.

martinka79
7. zář 2008

nevím ale my hrnečer pro prví pití s pítek používáme v těchto cedrech a také se mu daří pít. 😉

martinka79
7. zář 2008

rada aby se napil stačí malinko odstříkat dobrotu mateřské mléko a potom příště dát čajík. 😉

janula34
7. zář 2008

Ja som kupila hrnicek v DM-ku ich znacku NUBY za 109KC hned ako sme začali s príkrmami, malý sa bez problemov naučil z toho piť asi za 3 dni. Ovšem jesť lyžičkou nechce ani za nič. 😉

janula34
7. zář 2008

A si predsav Martinka79 tento mi nukala jedna baba tu v obchode za 310KC !!!!! Ale zdalo sa mi to veľa, hoci tvrdila že je najlepší. Tak som vzala ten z DM, tiez netečie ked sa otoci.

betka1
7. zář 2008

my mame tiez ten, co martinka. Sice si nemyslim, ze by bol kuzelny a dala som z neho prec tie drzadla, ale je OK.

caruzo19
7. zář 2008

betka,my sme zvolili tvrdy kvoli tomu,ze su tam dierky.cize tecie to same a nemuseli sme ju ucit na flasku,resp.nieco od niekal tahat.kvoli dasienkam sa vobec nevzrusujem,mala to v puse dokopy 2 minuty denne,len po prikrmoch 🙂

kraste
7. zář 2008

ahoj holky, já jsem malé koupila hrneček taky v Dm drogerii - NUBY. Poprvní z něj pila v 5,5měsících a musím říct super. Hned věděla co s tím a teď z něj pije už sama, drží si ho. myslím si že je podstatně lepší, jak ty tvrdé. Má silikonové to pítko a dá se koupit náhradní, takže fakt paráda.

kalo
7. zář 2008

Kraste: a jak ho udržuješ? Já ho včera vyvařila a totálně se mi rozjel!!!!!! (Ty barevné úchyty jsem oddělala a vyvařila všechny části. A to jsem to jen nechala přejít varem cca 2 minuty...
............Tak musím zítra koupit nějaký nový a koupím asi AVENT...u toho je aspoň jistota, že vydrží.... 😒

martinka79
7. zář 2008

kalo já používám tablrty ono to nesmí projít varem v teplé vodě.

annabell
7. zář 2008

ahojte baby,my zaciname s tuhou stravou treti den a stale kojim len neviem ci jej uz musim davat aj pit cajiky,pripadne prevarenu vodu alebo staci len po jedle dat prsnik?rada by som v tom pripade presla na flasku z Aventu.

martinka79
7. zář 2008

annabell záleží na tobě pokud chceš kojení uchovat tak koj dál pokud by jsi ráda i kojení omezila tak začni ajem či převař. vodou, šťávami a použij aventu. 😉 ke kojení není třeba přidávat jiné pití. možná bych já přidala převař.vodu v teplech.

annabell
7. zář 2008

len som nevedela ci jej stacia tie tekutiny s prsnika ked sme zacali dokrmovat.Martinka dakujem kupime si hrncek 😀

kraste
7. zář 2008

ahojky,
kalo: já ho umývám normálně jarem, vždy večer, až malá vše vypije, nevyvařuji ho. A v pohodě. Jinak avent bych asi nukupovala, protože teče. To mám od hodně zdrojů-kámošek co ho mají. Proto jsem šla do toho nuby. Chtěla jsem od Nuku, ty jsou prý dobré, ale zdály se mi moc tvrdé, přece jen ty savičky jsou plastové. A ten nuby má výměnnou.

blau
7. zář 2008

Presne tak dnes som malemu dala do ruky Avent zazracny hrncek 🙄 a maly ho prevratil a vsetko nanho vytieklo.........taky je zazracny ale inak ho ma rad nepije z neho ale brusy si na nom zubky, ktore este nema 😀

kalo
7. zář 2008

NUBY mi vyhovoval! Malé nejdřív chvíli trvalo, než zjistila, že to musí zkousnout, aby to teklo, ale jak na to přišla, tak dobrý...a taky ty ouška se pěkně drží. Ale to, že se nesmí vyvařovat beru jako mínus 😒 . Avent teče, když se otočá vzhůru nohama??? Nevím, jaký vyzkoušet...

aponchie
7. zář 2008

na prd..a pred rokem davat je zbytecne.. 🙂

petrule28
7. zář 2008

Ahoj holky, přispívám do diskuse, taky jsem koupila v Dm hrneček NUBY, ale když z něj malej pil, byl úplně mokrej, měl pod krkem úplný kolo. Nechtělo se mi kupovat Avent za 280,- Kč, ale nakonec jsem koupila ten od 12 měsíců a super, malej z něj pije parádně. je opravdu asi nejlepší a neteče...

katakin
autor
7. zář 2008

Já mam i Nuby i NUK a zatím jsem zkoušela jen ten NUK, protože jsem slyšela, že je lepší. Ale je zase úplně tvrdý, tak nevím. Různí se i názory, jestli mimčo potřebuje pití nebo ne, když je kojené a dostává příkrmy. V úterý jdeme na očkování, tak se ptám naší doktorky a podle toho se asi rozhodnu. Pak dám vědět 😉