Jak čistíte kojenecké lahvičky od umělého mlíčka?

veveruse
28. črc 2010

Ahoj všem,
prosím Vás o radu. Jak čistíte kojenecké lahvičky od UM? Používáte jar? I když se lahvičky snažím vydrhnout horkou vodou tak mi na nich zůstává mastný film (hlavně na těch plastov ých). Bojím se je dát takle mastné do parního sterilizátoru a tak je myju i s kapičkou jaru a pak je dlouho oplachuju. Ale to mi zase není úplně košer kvůli té chemii. Myslíte, že násl. sterilizace může zlikvidovat ten jar? Vím, že asi blázním, ale prosím o Vaše zkušenosti. Předem moc díky.

blueapple
28. črc 2010

@veveruse
jar jsem nikdy nepoužívala,
nejsem teď (malému je 8 měsíců) tak důsledná jako v prvních měsících, teď vyvařuju lahve a dudlíky, když si vzpomenu, takže klidně i za pár dní...ze začítku jsem je vyvyřovala v hrnci každý den. Asi 3-4 minutky nechat bublat a je to. krásně se vyčistily. 😀

beruska2x
28. črc 2010

ja je umyla jarem, poradne horkou vodou oplachla a pak vyvarila a v pohode 😉

bobsove
28. črc 2010

Někde jsem četla, že kdybych jar chtěla spláchnout, musím to opláchnout 25x. (Nevim, co na tom je pravdy). Ale kdybys chtěla být jó spokojená, tak si kup ecover nebo něco takovýho bio, kde není tolik chemie a používej to jen na lahvičky. 😉 (Vydrží Ti dlouho). Na druhou stranu my už jsme na ten jar tak zvyklí (a mimi taky, z těhu), že si myslím, že nám už uškodit nemůže... Podle intuice - jestli se Ti to nezdá, kup něco bez chemie a bude. 🙂

petronelie
28. črc 2010

ahojda, tak malému je skoro rok a půl a dudu a lahvičky sterilizuju každý večer, už je z toho rutina.
Umyju je jarem, opláchnu vodou a vysterilizuju.Hotovo a jdu spát 🙂

kjajule
28. črc 2010

Já je taky myla kapkou jaru a pak sterilizovala ...jestli chcš mít klid na duší kup ekover ten je bez chemie... 😉

w_h
28. črc 2010

chjo, proc ne jar??? vis jak dlouho uz ho lidstvo pouziva? a jak se zvysil vek obyvatelstva???
zbytecny starosti... a pochybuju ze ´ekologicke´ cistice jsou bez chemie...a dalsi vec - co je bez chemie, to vetsinou tak dobre necisti
...mozna bys to mohla vydrhnout popelem - tak se to delalo driv, ne?...omlouvam se, chapu tvy starosti, ale nic se nema prehanet 😉

verisek
28. črc 2010

ahoj, taky pouzivam jar, po kazdem krmeni lahvicky umyju jarem, kartacem a horkou vodou a vysterilizuju v mikrovlnce ve strelizatoru

beruska2x
28. črc 2010

@w_h no nechtela jsme rejpat ale taky by me zajimalo z ceho eko cistice jsou kdyz ne z chemickych latek 😅

w_h
28. črc 2010

@beruska2x ja jsem si napr. naivne koupila neco proti hmyzu, zarucene eko, bez chemie, jen bylinky, drahy jako prase...hihihi, kdyz jsem to srovnala s beznyma repelentama, tak v ty ´eko´ ty hlavni ucinny chemikalie byla dokonce dvojnasobna koncentrace 🙂)

beruska2x
28. črc 2010

@w_h ale ma to znacku 😀 😀 😀 😀 vzdyt je to blbost i v normalnim mydlu je chemie - ve vsem jinak by to neslo vyrobit...

w_h
28. črc 2010

@beruska2x presne tak, takze at zije chemie 🙂))

strouzek
29. črc 2010

tož tohle jsem nepochopila, jar je škodlivý? však se to oplachuje ne? mě přijde teda jar lepší než ty rozpustné desinfekční tablety co jsem měla koupené z lékárny přímo na lahvičky a dudlíky. pohodlný to bylo ale bylo to drahý a smrdělo to savem pak i ty lahve. tak jsem si nakonec řekla že to už můžu rovnou lahvičky namáčet do sava, teď láhve jen myju jarem a 1x denně vyvařím no a když se mi zdají takové zažloutlé od čaje tak je dám do nálevu vody s troškou sava, pak je zase umyju a vyvařím a pohodička. já myslím že teď se všecko moc řeší, dnešní doba je o chemii, špatným vzduchu, nezdravých jídlech atd. právě proto myslím že si na to dítě musí zvykat, budete ho vychovávat ve sterilním prostředí a pak půjde do školky a okamžitě onemocní

momin
29. črc 2010

@veveruse jar je v pohode....
Holky vy me nekdy nektere fakt bavite.... 😀 😀 😎
Muzete mi rict co takovy jar kdyz s nim mimcu umyjete flasku muze udelat? 😎 dekuji....

strouzek
29. črc 2010

momin by ses divila, mě už pár lidí řeklo že tím že dám malé čaj riskuju její život a zničení jejích orgánů a to je jen čaj, tak co takový jar že? 😀

momin
29. črc 2010

@strouzek no kdybych malemu ten jar davala pit tak nereknu.... 😎 Ale kdyz s nim umyju flasku kterou pak oplachnu? 😕 neee vazne by me to zajimalo-co se muze stat?

helik007
29. črc 2010

@momin No já myslim,že nic.... 😀 😀

janicka006
29. črc 2010

my používáme jar,kartáček,horkou vodu...pak důkladně opláchnu pod tekoucí a frk s tím do hrnce vyvařit.Snažím se to dělat denně a zatím se to daří🙂)
Upřímně,taky se snažím myslet na to,co a jak pro malou dělám,asi jako každá máma chci pro ní to nejlepší ......ale myslím,že nic se nemá přehánět....

collette
29. črc 2010

dámy, když to vezmete do důsledků, tak ty lahvičky jsou taky chemie 🙂 jde o to to pořádně opláchnout horkou vodou a pořádně propláchnout savičky, aby jar nezůstával v dírkách. já sterilizovala po každém použití do 6. měsíce, pak se interval prodlužoval, dnes už jen občas. když se nad tím zamyslíte, tak sterilizujeme jak divé a dítě pak leze po zemi a strká všechno do pusy, včetně rukou, které mu teda opravdu nevysterilizujete 😀 ten můj prďoch to dovedl k dokonalosti, tuhle jsem zapomněla dát včas z dosahu psí misku na vodu, tak si jí vylil a z té louže se napil. a taky přežil. ať žije přirozená imunizace. přílišná čistota akorát vede ke vznilku alergií, které by se jinak nemusely projevit. tělíčko se musí naučit s tím prát. což ovšem neznamená, že souhlasím s přístupem své kamarádky, která běžně nechává celý den v lahvičce kysnout nedopité mléko a večer to jen tak halabala opláchne 🙄 to už mi přijde jako opačný extrém...

k té chemii - pokud máte lahvičky ještě s obsahem BPA, které se uvolňuje při vyšších teplotách, tak by bylo logické, abyste je po sterilizaci parou ještě opláchly chladnou kojeneckou vodou, protože BPA je obsaženo v těch zbytkových kapkách, takže i když kapky uschnou, BPA zůstane na povrchu lahvičky a pak se spláchne do mléka. Ruku na srdce, která z nás to dělá? já to tak dělala a pak jsem si raději koupila ty bez BPA, byl to woser 🙄

strouzek
29. črc 2010

collet přesně tak, já už sterilizuju jen 1x denně a nedávám ani kojovodu, minule jsme seděla v restauraci a malá si vzpoměla že má hlad,termosku s vodou jsem neměla sebou tak jsem si řekla číšníkovi o horkou vodu tak mi jí dal z toho přístroje na espresso a přežili jsme to 😀
já jsem taky toho názoru že pokud budeme držet děcka ve sterilním prostředí budou z nich akorát alergici a astmatici. Já nepoužívám ani dětské prášky, peru v tom co je zrovna doma a liju tam aviváž a malá nemá ani pupínek, stejně tak u dětské kosmetiky nijak to neřeším jestli je to eko bio sensitive či nějaká jiná moderní blbost

jinak teda mi zrovna dneska známá řekla taky zajímavý poznatek, že když se pořád řeší u lahviček desinfekce tak jestli se to řeší i u koja. mamina se ráno umyje chemickým sprcháčem, natře si bradavky chemickým krémem navoní silnou chemickou voňavkou, celej den se potí, na bradavkách se množí bakterie z MM mlíka a nikdo to neřeší. podle mě je to stejný jako u lahviček, prsa si kojo maminy taky nesterilizují tak proč by se to mělo přehánět u lahviček ( a ne že mi zase někdo napíše že MM je desinfekce ) 😀

collette
29. črc 2010

je to blbý, že to říkám, a jsem smířená s tím, že budu vyobcována a odsouzena za diskriminaci, ale jistá etnická skupina má daleko menší prevalenci alergií 😝

beruska2x
29. črc 2010

@collette ani ne... nas kluk je vylozene cune 😅 z psi misky se napil u znamejch nekolikrat, z kaluze taky, na zahrade ji ovoce a zeleninu jeste s hlinou a nemocnej fakt nebyva, to i MM ja nachylnejsi nez on 😅

strouzek
29. črc 2010

to je pravda, roma jsem nikdy neviděla na alergologii a mojí máti která celý život trpí na záněty gyndoška zase řekla že se moc myje, prej cigošku nikdy na mykozy neléčila 😀

collette
29. črc 2010

@strouzek no, tu gyndu jsem tu psát nechtěla, to už mi přišlo cufíl 😀 ale je to tak - moc se myjeme a tak si vymlátíme kamarádské bakterie a mykóza vidí nápis "vítej" 😝

@beruska2x taky mi přijde, že je Kuba zdravější, než leckteré kojené dítě 🙂

strouzek
29. črc 2010

tak to víš já se s tím nemazlím 😀

veveruse
autor
29. črc 2010

Díky za odpovědi! Jsem hned klidnější a u některých příspěvků jsem se fakt nasmála.... 😀

koblichzek
1. srp 2010

Také si myslím, že čím více budeme naše miminka chránit přes vším možným, tím náchylnější budou k různým nemocem a alergiím. Je pravda, že malá má neustále ručičky v puse, tím že objevila, co vše lze s nimi dělat a brát do nich, tak do té pusy ¨míří vše, co ji pod ty její ručičky přijde. A taky to není vysterilizované. Samozřejmě, že i já sterilizuji lahvičky a dudlíčky - ale jak už psaly ostatní maminky - všeho s mírou. Přeji všem zdravá miminka 😉

kalo
1. srp 2010

Já lahvičku umyla jarem + vyvařila....Normálně. Ale jelikož malá pila mléko z dudlu do nedávna, vyvařovala jsem to sem tam pořád..Ne kvůli bakteriím, ale protože od toho mléka ta lahvička pak smrdí a vyvařením to zmizí

maciik
12. zář 2011

Ještě existuje přípravek na lahvičky od NUK, je to prý speciálně na dětské lahve a savičky, stojí kolem 90Kč a vydrží dlouho... ale pochybuju, že se to nějak extrémně liší od klasického jaru... Teď jsem jeden dopoužívala (umyté lahve pak ještě strkám do sterilizátoru) a začnu normálně mýt v jaru, ať si malý zvyká 😀

silvapokorna
31. črc 2016
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Já na prvotní odmaštění a desinfekci použila ocet a horkou vodu a čištění pak prostředky NUK. Pro dětské nádobí a hrníčky používám NUK pořád.

psya
13. lis 2016

Ppradte prosim.. nechala jsem lahvicku odmocit v jaru a nemuzu ten zapach ani chut z toho dostat ani vyvarenim... co s tim?