Jak dobře vyprat bryndáky, aby nesmrděly?

bonavoxa
25. lis 2013

Ženy, je to sice zvláštní dotaz, ale já si nad tím lámu hlavu už pěkných pár týdnů. Malá je čuňas, když jí, všude je jak po výbuchu. Stoličku, plovoučku, dítě hned umyju a vyčistím. Stejné tak bryndáky vždycky zaperu mýdlem ihned po jídle a pak odpoledne hodím do pračky. Máme jich tak 50, ale ..svěží" vydrží vždy tak pár krmení, pak zasmrádnou a nemůžu je toho odéru zbavit. To bych každý týden kupovala novou sadu s takovou. Máme jeden z Německa, ten je skvělý, je velký, má igelit a těsnění kolem krku a zápěstí. Když ho použiju, tak nemusím pak malou po jídle komplet převlékat. Tady jsem ani žádný takový vyhovující neviděla. ☹ Existuje nějaká babská rada, mýdlo, prášek, aviváž, cokoli, jak ho ,,zakonzervovat"? :D

blahova_andrea
25. lis 2013

nejlepší je prát na co nejvyšší teplotu, já třeba přidávám funkci parního praní, ale to každá pračka nemá. jinak tedy já měla bryndáčků jen pár, spíš na první příkrmy a na slintání. jinak mi víc vyhovují igelitové a plastové, které umyji jako nádobí v jarové vodě, nechám okapat a jedem na novo 😉 my máme bez rukávů myslím, že z tesca, už nevím...podědili jsme je a s rukávama se prodávají v ikei 😉

svoba
25. lis 2013

Napadá mě jen žlučové mýdlo. Tekuté.

hojda
25. lis 2013

Přidala bych do praní ocet, je místo aviváže a navíc desifekce.

klaire22
25. lis 2013

napadlo mě to samé co hojda přidat ocet!!

leni78
25. lis 2013

Normálně na vyvářku ne ? Už tady byla jedna diskuze, proč holkam smrdí ručníky a uterky. Ony je ty chudery perou na 60. Tak takový prádlo proste smrdí. Pro prádlo s biologickou špínou platí vyvarka. Tzn kapesniky, uterky, ručníky, prosteradla, povlečení, světlé kalhotky a trenky . Ja mam dite taky cunika, kolem jídelní židle je jídlo kolem dokola. Ja tedy dítě pred jídlem svlekam do pliny a max dám kolem krku látkovou plinu. Látkové plenky maji u me doma široké využití. Neustále utiram zaprasenou domácnost a hazu do prádla, nic nikde nesmudlam v umyvadle, proste podle potřeby hodím na 90 do pračky, pak do susicky, složit ( nezehlim ) a jedem dál. Používám ariel gel z německa, ale z letitých zkušenosti vim, ze prádlo vyprane na 90 ti nikdy nesmrdi.

uztotakbude
25. lis 2013

@leni78 já peru na 90 skoro všechno a přesto mi např. utěrky smrdí jako vix. Ani nejsou bílé, jsou zaprané. Takže to nebude jen teplotou.

zuzi.111
25. lis 2013

S tímto mi pomohla taky jedině teplota - prát na 90 (smrduté ručníky). Ale problém může být i v prášku. Pokud je to nějaký levný, asi to může být i tím.

raada
25. lis 2013

Používám Persil, aviváž Batole, peru na 40, někdy na 60, vyjmečně na 90, suším v sušičce nebo na sluníčku a nikdy mi nic nesmrdí🙂

klouzek
25. lis 2013

Peru v dětském Persilu na 60,když je špinavý potřu žlučovým mýdlem a nikdy mi nic nesmrdělo

lindaaax
25. lis 2013

To chce kvalitní bryndák. Koupila jsem tento (žlutý) z kolekce Miffy a můžu opravdu doporučit. Po jídle stačí opláchnout ve vlažné vodě, pokud je opravdu hodně špinavý, tak s troškou mýdla nebo jaru, za chviličku je suchý, vůbec nikdy nebyl cítit a vypadá pořád suprově. Švédská kvalita a u nás se dá sehnat v eshopu za 149,-. A je opravdu velký a s kapsičkou, která také hodně zadrží 😉

ev.ka
25. lis 2013

tento je nejlepší http://bryndaky-a-uteracky.heureka.cz/tommee-ti...
jen se omyje a je připraven na další akci
kdyžtak pod něj nějaký ten hábit i s rukávy pro nejhorší prskálky http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/9021...

olusenka
25. lis 2013

já používám buď plastové na zavazování za krkem, ty po jídle hodím do vany, vydrbu. Nebo používáme ty zástěrkové s rukávy z Ikey (sada modrého a červeného), to je nějaká umělá látka, a ty když takto ručně přeperu, tak smrdí. Nesmrdí jedině, když je vyperu v pračce, ale to samozřejmě po každém jídle nejde, že. Pokud to ale v pračce vyperu, nesmrdí mi to nikdy. peru v Persilu Sensitive, teplota nejčastěji 40st. (na barevné a právě tam dám i bryndák) nebo světlé prádlo na 50st., výjimečně 60st.
Jak radí @leni78 vyvářku, to nevyvářím, jelikož valná většina věcí se vyvářet nesmí. Na ručníkách je psáno 60st., tak je tak i peru, prostěradla s gumičkou se taky nesmí vyvářet, gumičky by brzy zpuchřely, to samé u spodního prádla, povlečení, pokud je to barevné, jsou tam knoflíky apod., nikdy nevyvářím a nesmrdí to. Nedávno jsem si ještě pořídila nějakou desinfekci do praní, ale to jen jako pojistku pro malé miminko, co mám te´d doma.

brambora20
8. pro 2013

Ocet anebo Sanytol, tj.dezinfekce pri nizkych tt

25ka
12. bře 2014

mne nezosmradli bryndaky, jedine tak sa urobily flaky ale po prani pracke a este v rukach boli ciste, to boli tie bavlnene a pak som mala este take tie z PULu od značky POPin (mamaja)a na druhej strane flees tie sice rukavy nemaju ale vyhrnula som rukavi na tricku a bolo 🙂

jessika
12. bře 2014

Jednou jsem četla idkusi a tam se uživatelky shodly, že ručníky jim smrděly i po vyvářce, když prali ve Woolitu. Mám stejnou zkušenost. Nemůže to být tím?

laurital
12. bře 2014

Do machani misto avivaze panak octa 😉

janurous
15. led 2018
Uživatel janurous je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janurous.

Vyzkoušejte jednorázové bryndáčky 🙂. Mně se osvědčily moc .

zaludova
15. led 2018

Urcite prat na 90 a taky hned po vyprani povesit a nechat PORADNE uschnout. A nehaze spinave vlhke veci do kose na pradlo.

terezkl
15. led 2018

Doporucuju prasek Jelen a misto avivaze ocet. Peru na 60👍

janurous
24. led 2018
Uživatel janurous je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janurous.

@zaludova to už mám bohužel za sebou :D jednou jsem hodila mokrou plínku do prádla a samozřejmě mi tam zplesnivěla, takže na to si dávám bacha .. co se týče praní, tak prala jsem na 90 a i tak tam zůstaly ty oranžové skvrny :(

zaludova
25. led 2018

@janurous no a uz jsou aspon vonave? 🙂