Jak naučím dítě pít z flašky?

mozis
13. pro 2012

ahojky prosim porad te naš mali kubik ma pět mesicu a nechce pit svlašky kaši ale taky ani ze lžičky přitom vařenou braborovou kaši krasně papa.vnoci mu kojeni nestači už stava po hodině je to šileny.prosim porad te nam.děkuji předem za vaše odpovědi.

lennetfrigg
13. pro 2012

A jakou lahvičku máš? Někdy jen pomůže koupit jiný tip, třeba jak nabízí Tomme Tippe - je tvarován jak mamčino prso.
http://detske-lahve.heureka.cz/tommee-tippee-ko...
Naše malá jinou lahvičku nechtěla. Tu jsem ale používali později, z počátku, aby se nepokazilo kojení jsem dávala touto lahvičkou: http://www.medela.cz/produkty/calma.php

Nekazí kojení a dovoluje jí i laktační liga. Malá kolikrát ani nezaznamenala přechod od prsa k lahvi. Vyzkoušej. Nemáš třeba v okoli kamarádky, které by Ti nějakou lahvičku půjčily - že bys vyzkoušela, zda by Ti malý nějakou z lahví přijal?

mozis
autor
13. pro 2012

mame asi tři ale toto slišim prvně.no třeba i uvažujem jestli mu ta kaša chutna znaš nějaky figl na ochuceni

ssassi
13. pro 2012

@mozis můj synátor je prakticky od narození na umělém mlíku - tzn z flašky normálně pil. ale kaši z flašky nechtěl - asi jak je to jiná konzistence. nechtěl ani tou lžičkou, i když přes den už příkrmy lžičkou jedl. prostě kaše večer neprošla. doteď pije večer mlíko a to je mu 16 měsíců 😀
tak co zkusit místo kaše dokrmit umělým mlíkem? dobře chutná babylove z dm, je takové slaďoučké a děti ho dobře přijímají.
ta medela calma, jak doporučuje @lennetfrigg , je dobrá, taky jsme měli - to jsem si ještě myslela, že budu kojit. pak jsem nakoupila lahvičky od aventu a pije normálka z toho.
možná by bylo fajn zkusit přes den svoje mlíčko odstříkat a nabídnout z flašky? třeba zjistí, že flaška vlastně taková tragédie není 😉

mozis
autor
13. pro 2012

Já i manželka děkujem za super radu, vyzkoušíme!!!! 🙂

lennetfrigg
13. pro 2012

@mozis aha, ja to pochopila tak, že z lahvičky nechce nic. Pokud nechce na noc kaši, asi bych zkusila normálně UM. To Ti z lahve vypije? Syn třeba neměl kaše rád, neměl rád nic sladkého a tak míval na večeři polévky třeba s vločkami apod. Ale Kubíček je ještě malinký a tak si myslím, že by ho mohlo zasytit i klasické mlíčko. Mé malé by třeba kojení na noc nestačilo a asi bych jí taky měla přicuclou na prsu celou noc. U nás nepomáhalo nic - prostě mlíčka se víc neudělalo. Takže jsem nakojila, dokrmila Calmou a spinkalo se. Vlastně je to tak do dnes - kojím, ale musím stále i nabídnou na dosycení UM a pak je spokojená. Ale my už máme větší slečnu, takže Calmu už nepoužíváme a máme už na mlíčku klasickou láhev.

lennetfrigg
13. pro 2012

je, teď koukám, že mlíčko radila už i @ssassi . Nebo třeba i Hami dělají speciální mlíčko na noc.

mozis
autor
13. pro 2012

holky moc vam děkuji ja jako chlap moc tomu nerozumim ale chci pro oba to nejlepši .diky moc ad mate děti zdravy

athena30
17. pro 2012

@mozis pokud nechceš přestat kojit, šla bych do Medela lahve - speciální pro to, aby se dítě neodnaučilo na prso, možná mu láhev nevyhovuje z toho důvodu že chce jen prso. U této flašky musí cucat jako u prsa - neteče to samo, musí sát,. My jsme jí taky krmili z ní a dobrý a pak jsme jí dali normálí flašku a neměla problém. ale stejně je to asi u každého mimi jinak...ale mužeš to zkusit. mají jí v lékárnách - ale ne všude. stojí sice asi 400,- ale myslim že investice dobrá.