Jak podávat mimču kaši? Lžičkou? Z dudlíku?

lucildol
7. zář 2007

Mamky, jak podáváte kaši? Malej už docela pěkně zbaští oběd - nějakou rozmačkanou zeleninu, tak jsem začala přemýšlet o kaši před spaním,nějak se mi už nechce vstávat v noci na kojení 😅 ale přemýšlím nad technikou. Krmit ho lžičkou jako u oběda nebo klasika z dudlíku?

franti
7. zář 2007

lucidol...ja som davala kasu z dudliku...malemu sa uz vecer vobec nechcelo trapit s lyzickou, bol uz na to unaveny. z flasky to bolo jednoduchsie a rychlejsie...zacali sme papat kasu s lyzickou az neskor...asi v 11 mesiacoch. tak to sprav podla toho kolko ma tvoje mimi vecer energie, ak nie je prilis unavene, tak ho kludne krm lyzickou 😉

koc
7. zář 2007

ahojky, souhlasím s franti... 🙂 Náš malej začal jíst lžičkou s prvním zel. příkrmem asi v 7 měsících, kaši jsem dávala lžičkou asi 2-3x týdně (od roka méně)na odpolední svačinu, na noc mu stačilo UM.

tiki
7. zář 2007

My dáváme jedině lžičkou, flašku jsme nikdy nezkoušeli 🙂 .

mori
7. zář 2007

Malá jí na noc kaši lžičkou. Ze začátku (asi v 5 a půl měsících) jsem dělala řidší a pila z lahvičky, protože nám to moc lžičkou ještě nešlo - učila se teprve. ALe teď ldabe lžičkou a má to v sobě raz dva.

sage
8. zář 2007

lucidol, my dávame tiež všetko lyžičkou. večerné kaše od 6 mesiacov. najskôr som dávala dva týždne len obedný príkrm a keď už malá zvládla pekne lyžičku, večere išli bez problémov. flašku som nikdy nepoužívala.

lucildol
autor
8. zář 2007

Děkuju, asi teda zkusíme lžičku a když by to nešlo,tak flašku. Ale tu bych taky radši nepoužívala.

sokolka
8. zář 2007

Jestli kojíš tak bych radši šla na lžičku. My teda ještě nepřikrmujeme, ale bála bych se že mi pak nebude chtít prso. 😒

nilita
8. zář 2007

Ahojte, tak mi dáváme z dudlíku, protože už večer je kolikrát malá unavená a ještěě to brát lžičkou... 😕 nevim nevvim jestli by se tak najedla.. ale, dudlíkem super 😉 🙂 Ale určitě časem přejdem na lžičku..

anavka
9. zář 2007

Ahojky,
tak my od začátku dáváme lžičkou, radila nám to i doktorka. Já pořád kojím, takže z flašky malá vůbec neni zvyklá pít a připadá mi, že je to škoda, učit ji na flašku, když už může jíst ze lžičky 😉

gedren
9. zář 2007

Ja taky davam lzickou a je to v pohode, k jidlu vodu v hrnicku s pitkem, jsem rada, ze jsme se flasce uplne vyhnuli.

Je fakt, ze prikrmuju az od 8 mesicu, takze jsem to mela o dost jednodussi, nez kdybych zacla driv.

kamhajek
9. zář 2007

My začli dávat kaši v necelých šesti měsících a upřímně mě ani nenapadlo dát mu to flaškou. Na kaši se učil jíst lžičkou a naučil se to celkem rychle. Láhev měl v puse asi párkrát a to když ho hlídá babička a dává sunar. Jinak kojím.

mapris
9. zář 2007

lucidol,
ahoj, z flasky urcite ne. Kdyz papa lzickou, tak pekne lzickou. Moje mala je na UM ale kasi ji davam jen obcas, ale lzickou. A uz ji ucim i caj na lzicku, protoze hrnecek se teprve ucime a z flasky nechce. Jinak jsem v jedne brozurce Hami cetla, ze kase se nema davat primo na noc, protoze deti jsou pak moc presycene a v noci se casteji budi na mleko - bud kojeni nebo um. Ja jsem kasi dala obcas misto odpoledni presnidavky a nekdy mi mala vydrzela spat az do pul treti rano. Ale to asi zalezi na diteti. Ale co se tady na koniku bavime s maminama, tak vetsina tvrdi, ze kdyz daji kasi vecer, tak vubec nezabira. Tak snad vam tahle informace nekomu pomuze.

drago
9. zář 2007

Mapris asi na tom něco bude, když jsem dala kaši na večer tak se malá vzbudila dřív a měla hlad. Jinak, když se vzbudí tak si ještě hraje než začne mít hlad. Kaši dávám odpoledne nebo vůbec. Taky souhlasím s názorem, že kaši jedině lžičkou. Je to rychlejší a dítě se aspoň naučí hezky baštit lžičkou. 😎

kamhajek
9. zář 2007

Mapris: tak mi kaši dáváme před spaním a spí celou noc.

franti
9. zář 2007

doporucujem najskor vyskusat...kazde dietatko je ine. mne maly spal ovela lepsie ked mal na veceru kasu a budil sa na jedlo v noci maximalne raz alebo vobec. a su aj kase urcene priamo na noc...

lucildol
autor
10. zář 2007

já jsem myslela, že mi bude spát po kaši celou noc. Budí se na kojení v noci jen jednou, takže to je celkem v pohodě, ale právě mi připadá, že mu jen kojení přestává v noci stačit. Ale třeba je to jen můj pocit a kaše nepomůže. ☹

franti
10. zář 2007

lucidol...ja som maleho kojila len do troch mesiacov, takze sme na UM. lenze aj UM som podavala aj v noci do roka. vecer kasu a v noci jedenkrat UM. mozno je pavlik este asi maly na to, aby po kasi ci inej veceri prespal celu noc. mne maly zacal spat bez jedenia v noci az po roku. vyhoda kasi bola, ze sa nebudil tak casto...predtym nez som ich zacala pouzivat sa budil niekolkokrat za noc, ale to som mu tolko UM davat nemohla, tak som ho "klamala" cajom. 😅 ked sme zacali papat kase stacilo mu UM medzi tretou a stvrtou v noci a potom spinkal do osmej.

apricots
11. zář 2007

čau holky, prozradila by mi nějaká zkušená, kdy se vlastně může dát první kašička?Já se těšila, že od ukončeného čtvrtého už jí budu moct dát (samozřejmě tomuto věku určenou)ale někde v diskuzi jsem slyšela, že mi to třeba ani doktor nedovolí...já už s tim tak trochu počítala... 🙂

androna
11. zář 2007

apricots no zalezi na tom ci kojis alebo ste na UM.ak ste na UM tak myslim ze mozes zacat ale myslim ze najprv sa zacina so zeleninkou miesto obeda a az neskor ta kasa.ale urcite ti odpovie niekto kto to uz aplikuje.my stale pekne kojime a dufam dlho budeme.

franti
11. zář 2007

apricots...my sme boli na UM od troch mesiacov...tiez som chcela zacat davat kasu od stvrteho mesiaca, ale maly ju nechcel...vobec mu nechutila, zacala mu chutit neskor tusim az od pol roka. myslim, ze kazdy pediater ma na to iny nazor. nasa doktorka nam kasu nezakazala, tak sa skus spytat tej vasej.

kupinka
11. zář 2007

Apricot-pokud nekojíš,začneš dávat mléko č.2-pokračovací. A k tomu už se dává v poledne příkrm,nejprve zelenina-mrkev,brambor,květák,atd..Protože to pokračovací mléko už není tak výživné. K příkrmům tady máš plno odkazů,ale každá mamča už to zná,tak se klidně ptej...

apricots
12. zář 2007

no malá je právě děsnej jedlíček...tipuju že se bude moct utlouct🙂akorát že přibírá kilo za měsíc...tak se bojim, že nám to dok. zakáže🙂jinak sme na umělý od šestinedělí

franti
12. zář 2007

apricots...mne maly priberal vyse kila za mesiac...kazdy mi ho volal, ze obrik. doktorka nam na to povedala tolko, ze je proste velke miminko a ze on to vybeha. tak aj bola ako zacal lozit a potom chodit, priberanie sa spomalilo a teraz ako rastie tak faldiky miznu. 🙂 za opytanie nic nedas... 😉

apricots
12. zář 2007

no mě ani nejde o to, že by byla obřík nebo tlustoucká...ona je hubenoučká, ale táhne do dýlky - tatínek má holt skoro dva metry no🙂já jen jestli nám dovolí tu kašičku už od toho ukon. čtvrtýho...protože že by neprospívala se rozhodně říct nedá🙂)

franti
12. zář 2007

apricots...nemyslim si, ze kasicky su urcene pre deti ktore neprospievaju, su urcene pre vsetky deti... 🙂 ked ste na UM, tak jej tu kasu kludne od toho stvrteho mesiaca vyskusaj dat. a ako som pisala, ak z toho nemas dobry pocit, tak sa spytaj vasej pediatricky, aky ma na to nazor. 😉

apricots
13. zář 2007

já z toho mám super pocit🙂krásně nám roste, ale netloustne, vypadá hezky a zdravě. A s tou kašičkou s tebou souhlasím...prostě jí jí pak začnu dávat 😎

bara_d
13. zář 2007

dcera má 5,5 měsíce a kašičku mi doktorka doporučila, abych jí dala pár lžiček večer a pak normálně dokojila, aby se v noci nebudila na kojení. říkala, že skoro 6 měsíční dítě se už nemusí budit na kojení. Začala jsem s kašičkou od pondělí a dávám jí je lžičkou, je to sice boj, ale celkem nám to jde. A malá už druhou noc spala bez probuzení - předtím se budila kolem 2 hodiny na kojení.

apricots
13. zář 2007

no my teda bohužel nekojíme vůbec...takže tam je to myslím o dost jinačí - jakože asi dostane normálně dávku celou a ráda bych jí to dala lahví...je přece jen zvyklá si před spaním trochu "zasát"🙂

klaris
13. zář 2007

bara, máme stejně staré děti. taky kojím a chěla bych zkusit kaši ze stejného důvodu jako ty. jakou značku a příchuť jsi koupila? díky za info

m.ajka
13. zář 2007

já dávám každý večer v sedm kašičku, nejradši máme rýžovou od nutrilonu, dávám ji lžičkou a pak ještě nakojím. Začala jsem ji dávat také kvůli lepšímu spánku, ale bohužel jsem nepochodila, budí se pořád stejně.