Jaké savičky na lahvičku a dudlík pro novorozence?

Dobrý den.
Čekáme s manželem první miminko. Chtěla jsem vás poprosit o rady ohledně saviček na lahvičky a dudlíků. Byla jsem se podívat v obchodě a docela jsem byla překvapena jaký je výběr. A přiznám se, byla jsem trochu ztracena. Zaprvé tam dudlíky a savičky byly ze dvou materiálů. Jeden měl zcela průsvitnou barvu a druhý měl takovou žluto-hnědou barvu. Mohu poprosit jaký je mezi nimi rozdíl a jaký je podle vás lepší použít? Dále pak savičky a dudlíky měli dva tvary. Jeden tvar byl zcela kulatý a druhý z jedné strany zploštělý. Poradíte mi prosím jaký je mezi nimi rozdíl a jaký by jsme mi doporučili a proč?
Savičky i dudlíky měli různé velikosti podle věku, jak jsem zjistila. Mění se tam podle věku ještě něco jiného než velikost a u saviček ještě zřejmě počet dírek?
Děkuji.

gosa22
16. bře 2014

my upřednostňujeme silikon (průhledné) dudlíky i savičky, latex (žlutavé) rády na vzduchu "tvrdnou", když se nějaký čas nepoužívají a mají takový divný čmuch (alespoň pro mě 😉
dudlík vybírejte vždy podle věku, u nás vítězí buclaté konce ( zn. Lovi, podobné má i Avent), jiná mimča zas raději zkosené, záleží na mimi, vždy ale vybírat ortodontický, když mimi nebude chtít buclaté, koupit zkosený a uvidíte 🙂
savičky také podle věku a podle toho, co mu v lahvičce dáváte - jiná dírka je na mléko, jiná na kaši atd., to je vždy na obalu uvedeno 😉

linda.r
16. bře 2014

Tak to asi nikdo neporadí, každé miminko je jiné, a co se dudlíků týká, tak některé mamky musí vyzkoušet třeba 5 druhů dudlíků než některý sedne 😉 často to bývá ta obyčejná kytička za 20Kč. Já osobně mám raději průsvitné. Prostě bych koupila třeba 2 co se Ti budou líbit a uvidíš, třeba nakonec ani nebudeš mít dudlíkové miminko. Lahvičku se savičkou bych koupila jen jednu, pokud budeš kojit, tak ji třeba ani nevyužiješ. Dobrá značka je třeba Avent, lahvičku pak můžeš využít i pro starší dítko s takovou tou hubičkou místo savičky.

marrakech
16. bře 2014

A Ty se chystas nekojit? Pokud kojit chces ( a pujde to), tak vyber lahvicek & spol je zbytecna ztrata casu a penez. Pokud vis, ze lahvicky potrebovat budes - z vlastni zkusenosti doporucuji novou radu Avent Natural. Taky jsem uprednostnila silikonove (prusvitne) savicky. Rozdil je v materialu - a budes priste v obchode, radne vyzpovidej prodavacku, urcite to dobre zna. Rozdilny tvar - zalezi na miminku, co se mu libi, me deti mely/maji kulaty tvar. Pocet direk se zvysuje s vekem miminka a jeho schopnosti sat vic a vic. Nic jineho se na savicce nemeni. Vymenit budes muset pochopitene lahvicku - malou za vetsi.
U dudliku vyzkousis a uvidis. Treba me dve deti dudliky naprosto odmitly (a to jsem mela vyhlednute takove krasne 😅 ).
Hodne stesti a zdrave miminko!