Jakou láhev na pití koupit pro dítě? Doporučte

kikina9
11. kvě 2012

Chtěla bych dcerce koupit nějakou kvalitní, zdravotně nezávadnou láhev na pití, která neteče. Můžete mi doporučit, jakou máte a jak jste s ní spokojené?
Dívala jsem se na láhve Sigg a Zdravé láhve, docela se mi líbí, u těch Sigg mě ale odrazuje cena 😒

lenka5731
11. kvě 2012

Máme Zdravou láhev a naprostá spokojenost.

kikina9
autor
11. kvě 2012

@lenka5731 Moc děkuji. Jenom bych se chtěla zeptat, jestli opravdu neteče? Když ji dám třeba dcerce do batůžku, tak aby neměla potečený celý batoh 😀

lenka5731
11. kvě 2012

@kikina9 nám neteče.. dcera si ji sama otevře zubama a par ránou do ruky zavře. Je mladší než tvoje. Ale máme ji jen asi měsíc a půl a je fakt, že na výlet se školkou ji ještě neměla, tam by se toho poznalo nejvíc 😀 A cena jakžtakž.

kikina9
autor
11. kvě 2012

@lenka5731 Právě cena se mi líbí. A je fajn, že se dají za pár korun koupit i náhradní díly 🙂

sarihy
11. kvě 2012

Zdravím,
dcerka má "Zdravou láhev" rok, ale už nikdy více...netekla tak 2M...v batohu bych jí navolno nenechala ani omylem, vždy jen v igelitce (což je dost opruz)...a navíc mi přestalo vyhovovat, že to pítko je nekryté, chytá se na něj veškerej sajrajt...takže já už nikdy více...Mám už pro dceru koupenou láhev Sigg a ta vypadá o dost spolehlivěji...

kikina9
autor
11. kvě 2012

@sarihy A už jste tu Sigg vyzkoušela? A kde jste ji kupovala, přes internet, nebo v obchodě? Mě se zdá strašně drahá, a navíc jsem taky slyšela, že někomu teče ☹ Kdybych měla jistotu, že nepoteče, tak ji klidně koupím, ale mám strach, že za ni dám tolik peněz, a bude taky k ničemu 😉

sarihy
11. kvě 2012

@kikina9 Zatím čeká v šuplíku na Den dětí...Kupovala jsem jí přes net, stála 350,-...Já na ní slyšela jen samou chválu, tak uvidím. Každopádně mi přijde kapku bytelnější než ta "obyč" plastová. Ale jak říkám, je to jen můj pocit. Každopádně ta Zdravá láhev fakt teče....

kikina9
autor
11. kvě 2012

@sarihy Těch 350,- je dobrá cena. Můžeš mi napsat, kde jsi ho kupovala, abych se mrkla?
Díky 🙂

rozarka65
11. kvě 2012

@kikina9 taky jsem chtěla koupit zdravou lahev,ale když to tu čtu...tak si myslím,že je nejlepší lahev od vody...taky neteče,můžeš kdykoliv nahradit a je to nejlevnější varianta...🙂 Už mi z toho pije i mladší a nemusím řešit hrníčky apod...🙂

mamkamarketa
11. kvě 2012

nejlepsi je lahev od kubika.
netece,kdyz se nekde zapomene neni to nestesti a koupi se nova. tyhle drahy lahve jsou k nicemu

kikina9
autor
11. kvě 2012

@rozarka65 Obyčejné láhve ale obsahují ftaláty, které se účinkem tepla (na sluníčku )do vody uvolňují a můžou být pro zdraví nebezpečné ☹ Proto jsem chtěla nějakou zdravotně nezávadnou, která ty ftaláty a různá změkčovadla neobsahuje 😉 To právě splňuje i ta zdravá láhev, ale jestli teče, tak je to k ničemu ☹

lenka5731
11. kvě 2012

@mamkamarketa no jak se to vezme... škoda, že jsem si nepsala, jak často jsme novou láhev od Kubíka kupovali jen proto, že jsme jí někde zapomněli nebo nám v tašce zplesnivěla, protože "se přece koupí nová". Nehledě na to, že i s láhví vždy kupuješ tu sladkou s-račku. Takže cenově výhodnější mi to moc nepřijde. O dalších hlediscích - že je pravděpodobně ze zdravějšího materiálu a natočíš si do toho čistou vodu - ani nemluvím.

Jo a nejčastěji jsme nové Rájce, Mattoni, Kubíky a podobně kupovali proto, že dcera urvala tu krytku.

berenika39
11. kvě 2012

Taky od roka kupuju pořád Mattoni Sport, párkrát jí použijeme, pije jen vodu, vypláchnu, po pár dnech jde do kontejneru s plasty. stejný princip má i Rajec, Aquila - silikonový náustek, s membránou, nikdy neteče. Láhve orginální nemají na to pítko kryt a kamkoliv se to položí, je to špinavé.

jmisa
11. kvě 2012

Já už taky povětšinou kupuju ty sportovní plastové - rajec, mattoni, Lucka atd.

Máme sice Zdravou lahev, nám tedy neteče, ale musí se dát pozor na správné usazení toho víka, jenže když to syn nezavře, tak se mu to vyleje, tyhle "jednorázovky" se sportovním pítkem jsou bez problému. Takže Zdravou lahev používám spíš já, ale já jsem spokojená.

berenika39
11. kvě 2012

@lenka5731 s tím silikonem se prodávají i vody bez příchutě...rajec, aquila, matonka...

lenka5731
11. kvě 2012

@berenika39 já vím, ale ne vždy je všude maj... a bez bublinek.

kikina9
autor
11. kvě 2012

@berenika39 @mamkamarketa když já ty plastové jednorázovky nechci kvůli tomu, že obsahují ftaláty a různá změkčovadla, která se uvolňují při vyšší teplotě do vody 😒

berenika39
11. kvě 2012

@lenka5731 nevím, mě se nestalo, že bych nekoupila, kde zrovna jsem - každý číňan, každá večerka, benzínka, běžné ochody běžně. na cesty , na ven, mě to vyhovuje, ale to neznamená, že to nutím každému, to je jasný.

@kikina9 tak to jo, beru. já tohle neřeším, to by nemohl ani dýchat, v praze na křižovatce je to jeden velký průšvih, takže voda z petky mě nějak nestraší. 😉 ale rozumím ti, může to tak být.

antarres
11. kvě 2012

láhev od rajce, mattoni, aquily, po pár dnech vyměním za novou, praktické je to zavírání se silikonovou membránou, nevyteče...super byla lahev s brčkem z Avonu, netekla, ale už se mi nepodařilo ji sehnat...

mamkamarketa
11. kvě 2012

@lenka5731 no tak voda kubik je sladka,ale treba rajec je dela taky...
@kikina9 s tema zmeckovadly to vim,ale zase to by musel kluk zit v bubline,pac jak psala @berenika39 kdyz zije clovek v praze,tak me voda z petky tolik nestrasi. ja mnohem vetsi strach mam z polskeho jidla,kurat nacpanych hormony a atb....ale to je jina debata 😉

rozarka65
11. kvě 2012

@antarres http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=55306955&tab=7 Taky neteče a cena je dobrá...a dají se koupit náhradní brčka...🙂

bledulka
11. kvě 2012

mame zdravou lahev, maji ji oba kluci vic nez rok,netece ani jedna ( resp. Tekla jednou,kdyz jsem ji spatne zavrela) a za me spokojenost. Libi se mi,ze ma siroke hrdlo a tak jde dobre vymyt,coz nejde u vsech lahvi..
Ty pítka- zatky menim vzdy,kdyz je tam naznak ,ze praska (jak to kluci vytahuji pusou),protoze jinak by asi mohla teci i tou prasklinou. kazdy syn ma svou jinak barevnou zatku a tak si lahve poznaji (kupovala jsem ji,kdyz jeste nebyl vyber vice barev lahvi)

kikina9
autor
11. kvě 2012

@bledulka moc děkuji za odpověď, asi tu Zdravou láhev vyzkouším. Když ji budu kupovat, tak chci zrovna koupit nějaké náhradní díly, ať to potom nemusím objednávat a platit zbytečné poštovné. Co byste mi doporučila koupit, jenom ty zátky, nebo je lepší celé kompletní víčko?

dlabinecka
11. kvě 2012

Já má obě a neteče mi ani jedna. Láhev SIGG je ale rozhodně lepší, v tom, že udrží teplotu pití. Tudíž si můžu dovolit dcerce vymačkat pomeranč s vodou a vim, že když si to vezme ven, tak to za hodinu nevykvasí.

antarres
11. kvě 2012

@rozarka65 Jo, tak tu taky máme z DMka. 🙂 Taky je dobrá, ale občas se nám stalo, že to teklo...asi žádná lahev neni úplně stoprocentní. 🙂 Teď už je naše starší velká, tak zvládne pít z normální flašky, odšroubuje si víčko a napije se. Tak ty lahve už moc neřešíme. Super byl i nekapající hrneček Lovi.

lenka5731
11. kvě 2012

@kikina9 já jsem k tomu vzala rovnou jedno víčko navíc, stálo asi 25 Kč? to je celý ten vršek komplet.
ale oni k tomu v ceně posílají navíc takový "ventilek", to co je na vršku většinou barevně odlišené.

herminka
11. kvě 2012

@kikina9 O něco levnější než siggovky jsou láhve Nalgene, taky by měly být nezávadné (nemám bohužel osobní zkušenost, mám ji zatím jen jako doporučení z diskuse).
http://www.hudy.cz/lahve_termosky/?fCB=41

eva333
11. kvě 2012

Dcera bude mít dva roky a teď jsme přešly na lahve od Kubíka apod. s tou membránou. Jsou úplně nejlepší a malá je taky spokojená. Tady jsem se dočetla, že z PETlahví se ftaláty neuvolňují http://www.ekoporadna.cz/wiki/doku.php?id=spotr...

ronyx
11. kvě 2012

My máme láhve od MAM,před porodem jsem nakoupila od Aventu a malý mi z nich nechtěl vůbec pít,pak jsem zjistila,že dalším asi 6ti kamarádkám taky ne.S lahvemi MAM jsme moc spokojeni. 😉 http://www.docsimon.cz/zbozi/mam-detska-lahev-a...
http://www.docsimon.cz/zbozi/mam-detska-lahev-a...
http://www.docsimon.cz/zbozi/mam-detska-lahev-h...